Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] Port w Hamburgu z lat 30-tych - diorama, HMV 1:250
#1
Słowo się rzekło i talon z WKM2 został bardzo szybko w pełni zamieniony na... no właśnie, na cośWink Kto zgadnie?
Wrzucam jeden sklejony element, powodzenia PDT_Armataz_01_24 Kufel piwa przy najbliższej okazji dla zwycięzcy zgadywanki.



[Obrazek: 1b116cf0d6c4ef9c.jpg]

PS. radzias, cicho siedź PDT_Armataz_01_28
Odpowiedz
#2
Wiem ale nie powiem Big Grin Tongue
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#3
Chcesz kogoś na Syberię wysłać ?
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#4
Złoty pociąg Wink
Odpowiedz
#5
zgrywusy  Big Grin

podpowiedź: geograficznie Lesio jest na pewno bliższy.
Odpowiedz
#6
Ale to nie jest Amerykański wagon :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#7
Ja wiem co to jest! To jest wagon Cool
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#8
To jest Transformers, Deskocepton. Potrafi się zamienić w statek MS Wałbrzych  Big Grin

A tak serio, to może wagon z dioramy: 
Niemieckiej artylerii nabrzeżnej Schleswig-Holstein (JSC)
Odpowiedz
#9
Gregory dobrze węszy! No może nie z transformersem (hehe) ale później się znaaacznie poprawia  PDT_Armataz_01_11

niemiecki wagon  PDT_Armataz_01_34
diorama              PDT_Armataz_01_34
statek                 PDT_Armataz_01_34

...
Odpowiedz
#10
Poszukiwane dwa konie pod umowę zlecenie - przewóz ponadgabarytu w postaci groszówki  Big Grin

[Obrazek: 8600ff236c70e7cfgen.jpg]
[Obrazek: 185b02b980e64039gen.jpg]
Odpowiedz
#11
Diorama Hamburga Fantens papermodels? Albo HMV...

No to Cię trochę roboty czeka Big Grin
Odpowiedz
#12
Lukee - strzał w dychę! Liczę na wychylenie modelarskiego piwka na najbliższym PaprykarzuSmile

HMV wydało ileś tam lat temu dioramę portu w Hamburgu, ale aż do momentu otwarcia paczki pocztowej nie spodziewałem się że jest to tak pięknie opracowana i zdetalizowana wycinanka. Bez jaj, ale do dziś mi się gęba śmieje jak ją biorę w łapki i patrzę na te cudeńka które będzie mi dane pociąćSmile
Mamy tu magazyny wraz z całą nabrzeżną infrastrukturą, wagony wszelakiego przeznaczenia, lokomotywy, auta, statek frachtowy, barki i masę różnych innych elementów które po złożeniu trzeba będzie upchnąć na podstawce rozmiaru A4! Będzie pięknie mam nadzieję. 
Uzbrojony w poniższy zestaw nie pozostaje mi nic innego jak zacząć ostro działać, bo i entuzjazm poziom 10 jest, chęci jak najbardziej są, czasu teraz też jakby więcej tak więc spodziewajcie się częstych aktualizacji PDT_Armataz_01_01

[Obrazek: d8e876c4eef7b4ac.jpg]

PS. Diorama musi żyć, więc i figurki będą, a jakże.
Odpowiedz
#13
Ha!
Zagadka trudna była - przynajmniej dla mnie Wink i to Yogi dodatkowo utrudniałeś tą geograficzną lokalizacją - co ma "złoty pociąg" a więc Dolny Śląsk do Hamburga?? Ale to Gregory i Twoje słówko "statek" naprowadził mnie na trop - wystarczyło wpisać w googla "harbour diorama model" i dalej poszło z górki...

A złocisty napój z chęcią z Tobą wychylę :-)

A wracając do modelu to będzie to fantastyczna praca i na pewno ciekawsza niż wszystkie pancerniki do kupy wzięte. I nie spi..prz tego PDT_Armataz_01_35
Rzeczywiście to się ma zmieścić na A4??
Odpowiedz
#14
(03-07-2017, 11:48)Lukee napisał(a): Ha!
Zagadka trudna była - przynajmniej dla mnie Wink i to Yogi dodatkowo utrudniałeś tą geograficzną lokalizacją - co ma "złoty pociąg" a więc Dolny Śląsk do Hamburga??

Rzeczywiście to się ma zmieścić na A4??

Geograficznie Lesio był do Hamburga bliżej z Dolnym Śląskiem niż Seba77 z Syberią, o to mi chodziłoWink

A co do A4 to wyjaśniam, - na takich wymiarach mieści się  sklejony sam zeszyt Hamburger Hafen Diorama. 
Dokupiłem osobno jeszcze Hafenbahn1 z różnymi pojazdami i magazyn z nabrzeżem Kaispecher1 aby ewentualnie poszerzyć wielkość dioramy, ale to jeszcze muszę gruntownie przemyśleć czy uda mi się to ładnie połączyć z bazową wycinanką.
Odpowiedz
#15
Myślałem że będzie jakiś HMS przy nabrzeżu, jakieś pociągi z prowiantem, a tu mikro kawałek Hamburga :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#16
Świetny pomysł.
Obstawiałem dioramkę portową ale myślałem że coś mniejszego :-)
Pzdr
Odpowiedz
#17
Jak by Ci się znudziło kleić tę dioramę to zawsze możesz ją podpalić i wystawiać jako "Hamburg - sierpień 1943" Wink
Odpowiedz
#18
Powstały kolejne elementy, czuć te lata 30-te.


Arkusze:

[Obrazek: 908fbdb58d54b8d3gen.jpg]
[Obrazek: 0cf16fcac424cbfcgen.jpg]

I po dzierganiu:

[Obrazek: 825_25_10_17_9_43_12.jpeg]
Odpowiedz
#19
hehe, taki dość... Hmmmm niestandardowy model: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#20
Początek nie morski ale ciekawy, ale ja czekam na budowę frachtowca Smile
Do tego wozu konika proszę zrobić, koniecznie z pachnącym dodatkiem Big Grin
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#21
(08-07-2017, 06:21)radzias napisał(a): Do tego wozu konika proszę zrobić, koniecznie z pachnącym dodatkiem Big Grin

Zachodni wydawca pomyślał o wszystkim [Obrazek: s0808.gif]  Jest na bogato bo są nawet dwa pachnące dodatki [Obrazek: s0210.gif] [Obrazek: s0129.gif]

[Obrazek: 96f4fe3d47384121.jpg]
Odpowiedz
#22
(08-07-2017, 07:32)yogi napisał(a):
(08-07-2017, 06:21)radzias napisał(a): Do tego wozu konika proszę zrobić, koniecznie z pachnącym dodatkiem Big Grin

Zachodni wydawca pomyślał o wszystkim [Obrazek: s0808.gif]  Jest na bogato bo są nawet dwa pachnące dodatki [Obrazek: s0210.gif] [Obrazek: s0129.gif]

Ale chyba takich płaskich koni nie zostawisz? (normalnie deska jak z gimnazjum Tongue )
Odpowiedz
#23
Jak dorobisz tym konikom garby-ten pasek na grzbiecie, to przeszlifuj troche kanty. No kuń z paskiem na grzbiecie nie uchodzi. No i kupa końska musi byc piętrowa...
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#24
Widzę, że będzie niezła kup.... konstrukcja modelarska  Big Grin
Samochody pierwszorzędne, fajnie że zrobiłeś w nich przeszklenie. A w tej hali przeładunkowej też wstawisz szyby?
Odpowiedz
#25
Konie i figurki ludzi będą bardziej realne, zamówiłem zestaw 160 figurek w skali 1:220, trzeba będzie pomalować i hyc na dioramę (nie wszystkie oczywiście bo gdzie ja to bym pomieścił?Wink
Co do wycięcia okienek w magazynie to biję się nadal z myślami ale chyba jednak odpuszczę i wytnę same całe dzielone segmenty okien pomiędzy tymi niebieskimi słupami, podkleję folią i ponownie wkleję we wcześniejsze miejsce. To wszystko jest tak małe że jeden ruch skalpelem za dużo i  byłoby po zawodach:

[Obrazek: 7728d45c7437021b.jpg]


A tymczasem powstały kolejne dwa wagony, kolejka rośnie w siłę!
[Obrazek: b6e00cff91a709d0.jpg]
[Obrazek: c17f062359f2be04.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R]"Tankhafen" czyli budujemy port naftowy... HMV, 1:250 yogi 90 24,635 08-05-2021, 09:07
Ostatni post: Andrzej Px48
  [R] Bitwa w zatoce Hampton Roads 1862 - diorama 1:350 Seba77 32 9,083 10-04-2020, 10:55
Ostatni post: Seba77
  [R]Betoniarka 150l + Diorama (1:25/free model) noutilus 5 5,207 04-02-2011, 02:53
Ostatni post: noutilus
  [Relacja] Diorama Parowozownia skala 1:87 tegwoj 12 7,477 12-04-2010, 06:53
Ostatni post: tegwoj

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości