Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A6M5 Zero - ANSWER 2014
#1
Witam

Krótka recenzja modelu wydawnictwa Answer ZERO A6M5 .
Miał być to kolejny samolot po Meserku od Hala. Przejrzałem fora i niewiele tam znalazłem. Autorem modelu jest Łukasz Fuczek więc ze sklejalnością nie powinno być trudności :-)

Ale od początku. Napalony jak zając na marchew zakupiłem model. Wstępne oględziny podsyciły apetyt bo kolorystyka dość ciekawa szczególnie ślady eksploatacji. I .... i na tym koniec. Bardziej trzeźwe spojrzenie uświadomiło mi że drukarnia dała ciała i to sporo. Ale po kolei:

1- Wnętrze kabiny ma bardzo ciemny oliwkowy kolor który nie pasuje zupełnie i jeszcze zacierają się na nim czarne szczegóły.Różne odcienie ciemnego oliwkowego w zależności na jakim arkuszu się znajdują elementy.
2- W tym samym kolorze jest wnętrze komór podwozia. Powinno być niebiesko-zielono srebrne
3- Kolejna wada drukarska to różne lub ich brak "cieniowania" nitowania na skrzydłach i kadłubie. Przez co na jednych arkuszach są one widoczne na innych bardzo słabo.
4- Bardzo skąpe rysunki poglądowe.
5- I moim zdaniem największy błąd który spowodował że jednak odeszła mi ochota na ten model to złe malowanie do wersji modelu. Oba malowania są do wersji A6M5 c  czyli konfiguracja uzbrojenia 3 km i 2 działka. W modelu trzeba było by zamontować dwa km. w skrzydłach , zaślepić jeden otwór km w kadłubie , przerobić na dłuższy km w kabinie oraz dorobić i poprawić otwory na łuski w skrzydłach. Można było by pokusić się o dodanie pod skrzydłowych mocowań na bombki.

Powiem że jak by nie wady drukarskie to reszta jest do ogarnięcia nawet kabina dodać parę bajerów i pomalować Tamiya XF-71.
Koniec końców za dużo tego się uzbierało i zniechęciło mnie do budowy tego modelu.
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sherman Firefly Answer malakser 4 6,080 11-09-2014, 12:43
Ostatni post: malakser
  Spitfire MK II Answer Roland 7 4,953 31-12-2009, 07:51
Ostatni post: MatrixOST
  Macchi M.5 Answer wyd. I Dziadek 1 2,654 30-11-2009, 06:25
Ostatni post: Kroolo
  PC-553 Answer Roderyk 2 5,508 19-07-2007, 04:38
Ostatni post: Maciej
  PZInż. 130 Answer Roderyk 1 5,508 12-07-2007, 08:10
Ostatni post: Bizon
  Answer - Su-122 kujot666 1 8,055 08-06-2007, 09:43
Ostatni post: kujot666

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości