Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Samolot szkolno-terningowy PZL M-4 TARPAN 1:33
#26
Faktycznie gość opracowujący tę kabinkę zrobił to byle jak.Ale to przecież nie Twoja wina .
Pomysł z folią aluminiową na podwozie super napisz czym ją przykleiłeś. Napisz coś więcej proszę na temat zastosowanej techniki retuszu, ja używam pisaków (36 kolorów)do wstępnego retuszu,jeszcze przed sklejeniem gotowe zespoły części traktuję sproszkowaną pastelą i lakierem matowym na koniec.
Pozdrowienia z Lombardii Tomasz.
PS
Tempo Twojego sklejania spowodowało że przyspieszyłem prace nad swoim PWS .
Pozdrawiam Tomasz.
Odpowiedz
#27
Cytat:Po pierwsze mało przejrzysta,

Ja kiedyś na taką matową kabinke połozyłem sidolux i pomogło nabrała przejrzystości ale nie zawsze się to sprawdza.
Rozczarowałeś mnie tymi kołami Big Grin. A tak na poważnie to już się nie moge doczekac sesji końcowej i moze zdradzisz tajęmnicę co następne bo już chyba możemy o tym rozmawiać Wink.

Pozdrawiam
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#28
Cytat:Pomysł z folią aluminiową na podwozie super napisz czym ją przykleiłeś
Wstępnie ( i na końcu ) została przyklejona klejem polimerowym, chociaż myślę że lepszą metodą było by ( po obróbce ) pociągnięcie powierzchni tłoczyska Humbrolem nr 11.
Cytat:Napisz coś więcej proszę na temat zastosowanej techniki retuszu

Ja cały czas się uczę tej trudnej sztuki dlatego staram się opanować klejenie z jak najmniejszą potrzebą użucia farb. A w przypadku tego ( jak i wcześniejszego ) modelu staram się retuszować ( temperą ) po sklejeniu wykorzystując polakierowane powierzchnie modelu. A robię to tak, że nanoszę ( jak trafię tam gdzie potrzeba ) retusz na wymagane powierzchnie i jego nadmiar zdejmuję wilgotnym patyczkiem kosmetycznym.
Cytat:gotowe zespoły części traktuję sproszkowaną pastelą i lakierem matowym na koniec.
Do tego jeszcze nie dorosłem :grin: . Ale muszę spróbować Confusedmile:
Cytat:Ja kiedyś na taką matową kabinke połozyłem sidolux i pomogło nabrała przejrzystości ale nie zawsze się to sprawdza.
W tym przypadku brak przejrzystości spowodowany jest niedopracowaniem kopyta do tłoczenia ( widać ślady po papierze ściernym, których żadne lakierowanie nie zniweluje.
Cytat:Rozczarowałeś mnie tymi kołami Big Grin .
Jak wspomniałem nie chcę Nobla, na co mi taka kasa :mrgreen: .
Cytat:i moze zdradzisz tajęmnicę co następne
Napewno coś z polskiego latającego "zwierzyńca" i bedzie dwusilnikowy. Bądź co bądź muszę się przygotowywać do tego Liberatora z AH.

A teraz zapraszam do przedostatniej aktualizacji relacji w której...
...zmontowałem klapy podwozia przedniego.
[Obrazek: a11d6d2db426bd20m.jpg]
Oczywiście z małą korektą oprofilowań zakrywających koło.
Przykleiłem wszystkie klapy podwozia głównego i przedniego.
[Obrazek: 1c573dee3a4a4950m.jpg]
Zacząłem też robić łopaty śmigła.
[Obrazek: b53664c4d077b2f6m.jpg]
Został tylko ich montaż i wykonanie rurki Pitot'a ( że nie wspomnę o przyklejeniu ( wraz z retuszem ) pierwszego segmentu ), no i galeria końcowa.

CDN....

PS. Tarpan ma śmigiełko!
[Obrazek: 96415ddd1ed70818m.jpg]
Odpowiedz
#29
Hmm polski dwu silnikowy ze zwierzyńca no to może PZL-38 Wilk , PZL-37b Łoś albo LWS-6 Żubr ?
PS
Czekam na galerię końcową i następną relacje :mrgreen: .
Pozdrawiam Tomasz.
Pozdrawiam Tomasz.
Odpowiedz
#30
Cytat:PZL-38 Wilk , PZL-37b Łoś albo LWS-6 Żubr
Niestety pudło Cool
Odpowiedz
#31
Pewnie "Wyżeł" :grin: , a tak w ogóle to jestem pod wrażeniem tempa i doskonałych efektów :wink:
Odpowiedz
#32
Witam!
Wybacz Uri że zabieram głos dopiero teraz ale czekałem na wpis cevy bo to przecież jego relacja :grin: Mnie temat lakierowania także interesuje bo następny model chcę zgodnie z panującymi trendami impregnować przed sklejeniem.Jak niektórzy z Was wiedzą kończę budowę Jaka 3 na którego pierwszą warstwę lakieru(capon)położyłem dopiero po sklejeniu modelu.Lakieru niczym nie rozrzedzałem a efekt był taki że za diabła niczego już do tej powierzchni za pomocą wikolu nie udało się przykleić.Czytając wpis cevy o kilku warstwach lakieru położonych na tarpanie zaciekawiło mnie to jak on na taką powierzchnie dokleił te profile,stąd moje pytanie.Co do następnego modelu podjąłem już decyzję o impregnacji przed klejeniem tylko że teraz użyję do tego rozcieńczonego caponu (w proporcji tak pół na pół)i malował nim będę tylko elementy poszycia kadłuba, skrzydeł itd.,pomijając wszelkie sklejki i zakładki :roll: Co z tego się urodzi nie wiem .
Jeżeli będzie takie "zapotrzebowanie"nie wykluczam założenia relacji.
Chciałbym teraz podziękować gospodarzowi że zezwolił nam na taką dyskusję oraz za wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie. :grin: Teraz to już wiem jak to Ci się trzyma , że też na to nie wpadłem :oops:
A teraz wracając do relacji to powiem tylko tyle Świetna Robota !!Powstaje bardzo ładny modelik,gratuluję ceva efektów dotychczasowej pracy oraz pomysłowości przy rozwiązywaniu wszelakich problemów :milbravo:
Czekam teraz na sesję finałową .

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#33
Cytat:Pewnie "Wyżeł" :grin:
Zostało jeszcze kilka trafień, a Twój typ jest...
Cytat:zabieram głos dopiero teraz ale czekałem na wpis cevy bo to przecież jego relacja
Jakby tego nie wyrazić to moja relacja jest Waszą relacją dlatego piszcie wszystko co ma sens :wink: .
Cytat:Co do następnego modelu podjąłem już decyzję o impregnacji przed klejeniem tylko że teraz użyję do tego rozcieńczonego caponu
A spróbuj pomalować arkusze wycinanki tak jak ja czyli sprajem po wierzchu bez nasączania kartonu co zapewne dzieje się po użyciu żadkiego caponu.
Cytat:Jeżeli będzie takie "zapotrzebowanie"nie wykluczam założenia relacji
Jak nie jak tak :mrgreen: .

No i nadszedł niestety moment ostatniej aktualizacji relacji z budowy Tarpana.
Kilka drobiazgów ( prawie same rurki :grin: ) dzisiaj przykleiłem, żeby model kompletnym się stał.
Rurka Pitot,a i światło pozycyjne.
[Obrazek: bc6782088aee5266m.jpg]
I rury wydechowe zwinięte z kalki technicznej przed i po zamontowaniu w okapotowaniu silnika. Rury przyklejone "na czuja" bo z instrukcji niewiele wynikało, a i w necie niewiele znalazłem.
[Obrazek: 5584adb29f625510m.jpg] [Obrazek: 6bb568fe439c25edm.jpg]
Ostatnie zdjęcie tytułem zapowiedzi galerii końcowej.
[Obrazek: 10a8092e843c2165m.jpg]

W tej relacji to już wszystko. Dziękuję za oglądalność i komentarze.
Do zobaczenia w kolejnej relacji z budowy polskiego dwusilnikowego latającego "zwierzaka".
Odpowiedz
#34
Cytat:Co do następnego modelu podjąłem już decyzję o impregnacji przed klejeniem tylko że teraz użyję do tego rozcieńczonego caponu (w proporcji tak pół na pół)i malował nim będę tylko elementy poszycia kadłuba, skrzydeł itd.,pomijając wszelkie sklejki i zakładki Co z tego się urodzi nie wiem .
Jeżeli będzie takie "zapotrzebowanie"nie wykluczam założenia relacji.

I tu się z Tobą zgodze Smile w następnym modelu też inaczej zabiorę sie za lakierowanie Smile.
A z tym zapotrzebowaniem to nie przesadzaj - wiesz przecież że zawsze jest zapotrzebowanie na dobre relacje. Jak nie zamieścisz relacji to będziesz miał ze mną do czynienia :twisted: a może uda mi sie jeszcze kilku forumowiczów skrzyknąć. Wojtka już za sobą :mrgreen:

Cytat:Do zobaczenia w kolejnej relacji z budowy polskiego dwusilnikowego latającego "zwierzaka".

Zwierz żaden mi do głowy nie przychodzi ale jeszcze "Suma " nikt nie wymienił. Smile

Wojtek a jakim klejem kleiłeś tą kalkę ??

Cytat:Bądź co bądź muszę się przygotowywać do tego Liberatora z AH.

A która to wersja tego Liberatora ?? Oczywiście jak to nie tajemnica ?? Jeszcze jedno będzie to model testowy czy już w krótce będzie dostępny w wydawnictwie ??

Pozdrawiam
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#35
Cytat:ceva napisał/a:
Do zobaczenia w kolejnej relacji z budowy polskiego dwusilnikowego latającego "zwierzaka".


Zwierz żaden mi do głowy nie przychodzi ale jeszcze "Suma " nikt nie wymienił. Smile
Sum ma jeden silnik, a poza tym nie będę Piterskiemu konkurencji robił :wink: .
Cytat:a jakim klejem kleiłeś tą kalkę ??
Najpierw ukształtowałem na sucho, a potem skleiłem BCG.
Cytat:A która to wersja tego Liberatora ?? Oczywiście jak to nie tajemnica ?? Jeszcze jedno będzie to model testowy czy już w krótce będzie dostępny w wydawnictwie ??
B-24J i tylko tyle na razie mogę powiedzieć.
Odpowiedz
#36
Cytat:Sum ma jeden silnik, a poza tym nie będę Piterskiemu konkurencji robił

He, he pomyliło mi się z Wilkiem Wink.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#37
Cytat:A spróbuj pomalować arkusze wycinanki tak jak ja czyli sprajem po wierzchu bez nasączania kartonu co zapewne dzieje się po użyciu żadkiego caponu.
Zanotuję sobie tę radę jak mi nie wyjdzie z caponem(w końcu coś muszę z nim zrobić)będzie jak znalazł.Jeżeli jeszcze można zapytać czy lakier jakiego używasz jest jakiś specjalny czy taki pierwszy z brzegu jaki wpadł Ci w ręce?Dzięki oczywiście za poradę :grin:
Cytat:A z tym zapotrzebowaniem to nie przesadzaj - wiesz przecież że zawsze jest zapotrzebowanie na dobre relacje. Jak nie zamieścisz relacji to będziesz miał ze mną do czynienia :twisted: a może uda mi sie jeszcze kilku forumowiczów skrzyknąć. Wojtka już za sobą :mrgreen:
Użyłeś silnych argumentów :mrgreen: z obawy o moje wątłe kości obiecuję takową rozpocząć ale chyba dopiero po świętach .Bo przed nimi muszę w końcu skończyć jaczka i jeszcze jedno latadło które także postaram się Wam pokazać.
Cytat:B-24J i tylko tyle na razie mogę powiedzieć.
Ooooooo......jasny gwint :milgroup:
To by było na tyle z mojej strony :grin: Czekam na sesję finałową Tarpana i kolejną Twoją relację.

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#38
Bardzo ładny model skleiłeś, na to co w szczególnosci zwracam uwagę to łączenia segmentów, u Ciebie jest wszystko OK!!. Czyżbyś upodobał sobie modele z Fly Model? jeśli tak to moge się domyślić, że następnym modelem będzie PZL-37 Łoś z w/w wydawnictwa? nie musisz teraz się zdradzać uciesze sie z niespodzianki=) Miło będzie zobaczyć kolejną Twoją relacje. Z zachwytem pozdrawiam, Paweł.
"zniknęli już idole, bohaterowie zeszłych wojen. Odeszli z pamięci ludzi, ich sławę zabrało morze."
Odpowiedz
#39
Witam.
W końcu pogoda pozwoliła wyjść z Tarpanem na dwór i zrobić parę fotek, które znalazły sie w galerii końcowej. Zdaję sobie sprawę, że niektóre z nicn nie są idealne, ale nie wiele mogę na to poradzić Cry .
Zapraszam do oglądania Tarpana siedzącego na moich schodach :mrgreen: .
[Obrazek: f818cce2618d77d9m.jpg] [Obrazek: 683eea5df20922dam.jpg] [Obrazek: b7e3e1db4db412b9m.jpg] [Obrazek: 8ec6fab0746f9bc0m.jpg]
[Obrazek: 52a497040cd3c872m.jpg] [Obrazek: d8af70319d8bc86bm.jpg] [Obrazek: 47baf8dd9307a35am.jpg] [Obrazek: 9d90f65345e55d19m.jpg]
[Obrazek: e7d3a0837804d986m.jpg] [Obrazek: fc3087257b4750a2m.jpg]

Pozdrawiam.

ps. Toni lakier jakiego używam "jest to pierwszy lepszy" lakier bezbarwny taki jak na fotce poniżej
[Obrazek: ab74a1122d08bcbem.jpg]
ps2. Niestety muszę z przykrością zakomunikować, że tematem następnej relacji nie będzie polski latający "zwierzak".
Miał to być PWS - 33 Wyżeł z Questu, niestety moja cierpliwość nie wytrzymała tego przedsięwzięcia i po zmęczeniu kadłuba, skrzydeł i początku silników zagotowałem się jak stary parnik i Wyżeł z prędkością naddźwiękową podążył w kierunku czarnej dziury :evil: .

ps3. Nowa relacja już dzisiaj będzie dostępna na forum Confusedmile: . Zapraszam.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,156 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,053 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,423 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,456 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,036 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,610 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 12,982 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,771 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,696 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,362 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości