Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pz.Kpfw.III Auf.G 1:16
#1
Witam Szanowne grono modelarskie  Wink zamieszczam relację szkolno-treningową mam za sobą wiele sklejonych modeli plastikowych ,ale karton to inna bajka  Smile dlatego dział dla początkująchttp://s50.photobucket.com/user/czwartytwa/media/DSC00301_zpsei5vt2wi.jpg.html][Obrazek: DSC00301_zpsei5vt2wi.jpg][/URL]ych ,
Odpowiedz
#2
Miło mi powitać nowego kolegę modelarza.
Wszak w kupie zawsze raźnej.

Zwyczajowo jak rozpoczynamy relację z budowy, to w pierwszym poście zamieszczamy krótką informację o modelu oraz zdjęcie obrazujące pewien stan z realizacji budowy, np kilka sklejonych elementów szkieletu bądź innych części.

Poza tym mile widziane jest powitanie nowego modelarza w dziale Powitalnia.


Hymm, nie chciałbym zapeszać bądź też umniejszać Twoim umiejętnościom, ale jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z modelarstwem kartonowym, to Pz.Kpfw.III, nawet w skali 1:16, może okazać się troszkę zbyt trudny jak na początek.
Zobacz sobie relację z budowy kolegi Krystiana, a wtedy zobaczysz dlaczego.

http://www.konradus.com/forum/read.php?f...tr=&page=1

W każdym razie kibicuję, życzę powodzenia i czekam na pierwszą odsłonę z budowy tego czołgu  Smile.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#3
Do południa udało się złożyć szk[Obrazek: DSC00307_zpsxb3i2tyd.jpg]ielet wanny  Smile[Obrazek: DSC00303_zpsgsfe4ak6.jpg][Obrazek: DSC00306_zps9ybddzuv.jpg]
Odpowiedz
#4
Mam pytanko jak to jest z tym kaponowaniem?  Huh  mam zamiar malować cały model czy jest sens kaponować wycinankę pod farbę????? Huh Huh Huh
Odpowiedz
#5
Tak warto, karton ładnie się tnie nie strzępi. Przy malowaniu zaś karton już nie "pije" farby choć warto całość zagruntować jakimś podkładem celem wychwycenia jakiś niedoróbek.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#6
Witam za radą kolegi Kordiana zakupiłem kapon do drewna i wszystkie arkusze zostały zakaponowane  Smile .Mała aktualizacja wanna wyklejona od środka ,z zewnątrz wstrzymam się do zakończenia prac w środku.[img][Obrazek: DSC00311_zpshxq6x5ep.jpg][/img]
Odpowiedz
#7
Witam ,mała aktualizacja ,przedział silnikowy gotowy na przyjęcie jednostki napędowej, wnętrze będzie mocno treningowe postaram się przećwiczyć różne podglądniente techniki  Tongue [img][Obrazek: DSC00312_zpscojrrehj.jpg][/img][img][Obrazek: DSC00315_zps4wuzd6ak.jpg][/img]
Odpowiedz
#8
Eeee... bardzo ładnie to wygląda. Nie wiem czy to efekt zamierzony czy uboczny ale te zacieki, imitacja brudu/rdzy, odpryski oraz nity wyglądają bardzo realistycznie.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#9
(18-09-2017, 03:27)Piterkowiec napisał(a): Eeee... bardzo ładnie to wygląda. Nie wiem czy to efekt zamierzony czy uboczny ale te zacieki, imitacja brudu/rdzy, odpryski oraz nity wyglądają bardzo realistycznie.

Zasadniczo po części zamierzony po części tak wyszło ,jako że i tak niewiele będzie widać we wnętrzu postanowiłem poeksperymentować z brudzingiem PDT_Armataz_01_01
zakupiłem farby olejne i terpentynę ,i te zacieki wyszły całkiem fajnie ,więc postanowiłem zrobić washa na dnie wanny z rozcieńczonej farby  olejnej z terpentyną , co było błędem biały humbrol miejscami zaczął odchodzić i się marszczyć na szczęście po wyschnięciu nie było tak źle ale musiałem dodatkowo przybrudzić w paru miejscach  PDT_Armataz_01_05 żeby zamaskować ten błąd ,wyszło nie najgorzej jak na pierwszy raz PDT_Armataz_01_41
Odpowiedz
#10
Zalecam oddzielanie warstw farb lakierem bezbarwnym lub sidoluksem. Unikniesz interakcji.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#11
Moje klimaty, wiec temat dla mnie obowiązkowy  PDT_Armataz_01_34

Początki bardzo obiecujące. Życzę powodzenia w dalszej budowie  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#12
(20-09-2017, 01:45)Tommy T.B. napisał(a): Początki bardzo obiecujące. Życzę powodzenia w dalszej budowie   PDT_Armataz_01_34

Nie można się nie zgodzić. Ślady eksploatacji bardzo obiecujące. Mam ten model w planach więc nie pozostaje mi nic innego jak zaglądać. Jeżeli początek jest tak dobry to o efekt końcowy można być spokojnym...
kibicuję dalej  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam
---------------------------------
Na warsztacie PBY Catalina (projekt zawieszony), Cromwell
Ukończone: Chi-ri 5
Odpowiedz
#13
[img][Obrazek: DSC00319_zpsemwzdf2v.jpg][/img][img][Obrazek: DSC00321_zpss0s7q0wo.jpg][/img]

Mały progres Wink ruszyły prace nad silnikiem i osprzętem fotki u góry.

No i mam dwa pytanka pierwsze jaki sidoluks kupić jest kilka rodzajów Huh no i kwestia zaginania kartonu nie wiem dlaczego mi pęka na krawędziach  Huh nie ma to większego znaczenia w tym modelu po malowaniu i tak tego nie będzie widać ale warto poćwiczyć na przyszłość ,linie przejechałem przyrządem ze zdjęcia bez przecinania powierzchni a przy zaginaniu karton mi pęka Angry nie wiem czy to wina kartonu kaponu czy co najbardziej prawdopodobne moja Huh
Odpowiedz
#14
Ogólnie ja mam wrażenie, że kolega działy pomylił. Relacja jak najbardziej powinna być w relacjach, a nie w dziale dla początkujących Smile. To że karton pęka może być parę powodów, nacinanie od wewnątrz i/lub lekkie zwilżanie np. BCG powinno pomóc, chyba że za dużo caponu? Tego nie wiem bo nie stosuję.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#15
Również odnoszę wrażenie, że pomyliłeś nieco działy - czysta i precyzyjna robota Smile

Jeśli chodzi o Sidolux to ja używam Sidolux Ekspert ... Ochrona i Nabłyszczanie ...  Panele

Co do pękania to tak jak napisał powyżej Camillo. Pamiętaj, że karton, który tniesz ma już kilkanaście lat.

Ja paginuję lekko stępioną pinezką (te kolorowe pinezki do tablic korkowych obsadzam sobie w korpusie długopisu) i zazwyczaj się udaje ale coraz częściej rozcinam też elementy i kleje każdą ściankę oddzielnie...
Odpowiedz
#16
Można paginować jak pisali przedmówcy. Kolejny patent to stępione ostrze Olfy, ja natomiast po prostu nacinam linie zgięć skalpelem i już.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#17
[img]<a href=[/img][Obrazek: DSC00324_zpsehmelney.jpg]" />

[img]<a href=[/img][Obrazek: DSC00326_zpsu8uesjoo.jpg]" />

Witam ponownie po dłuższej nieobecności ,prace znowu ruszyły  Smile , no i kilka słów wyjaśnienia relacja jest w dziale dla początkujących gdyż nie wiedziałem jak mi to będzie wychodzić ,w końcu kartonu nie składałem ze dwadzieścia lat, w podstawówce chyba ostatnio  Tongue Co do porad bardzo dziękuję w  większości przetestowane .powoli zbliżam się do zakończenia przedziału silnikowego silnik prawie gotowy chłodnice też myślę że w tym tygodniu maybach wyląduje w wannie PDT_Armataz_01_42
Odpowiedz
#18
Co do sklejania - bez uwag. Jest  OK  PDT_Armataz_01_34

Natomiast, jeśli chodzi o silnik, to troszkę nad nim popracuj.
Taka mała niekonsekwencja, bo kolektor wylotowy jest rdzawy, a reszta wygląda jak nówka sztuka. Zgaś go np. czarnym washem PDT_Armataz_01_29

Chłodnica musi być obowiązkowo, bo  w tej skali możesz sobie poszaleć bez granic PDT_Armataz_01_01

A tak już na koniec, to moim skromnym zdaniem, to ta relacja zasługuje na przeniesie do właściwego wątku  PDT_Armataz_01_29

Pozdrawiam i czekam na kolejną aktualizację  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#19
Zgrudkuj tam coś czarnego koło korka, do oleju przykleja się zawsze brud i nie ma takich typowych zacieków, ale są takie zlepki syfu. A to na drogach, co dopiero przy jeździe w terenie.
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#20
To co pokazałeś do tej pory, to naprawdę cieszy oko. I takie cacka po dwudziestoletniej przerwie hmmm... Brawo Ty  Big Grin 
Tak trzymaj.
Odpowiedz
#21
(25-10-2017, 06:50)Gregory napisał(a): To co pokazałeś do tej pory, to naprawdę cieszy oko. I takie cacka po dwudziestoletniej przerwie hmmm... Brawo Ty  Big Grin 
Tak trzymaj.

20 lat przerwy w kartonie ale sklejało się sporo plastiku w tym ze trzy Pz III  Tongue
Odpowiedz
#22
A tam, plastik tam. To naumiałeś się malować   Tongue
A tu karton. Prosta forma. Wycinasz, tniesz, miętolisz. Tworzysz kształty, bryły. Widzisz jak pęka na krawędziach od Twojej pracy, jak schodzi druk, jak puchnie od kleju na bazie wody. Teraz ponownie zaczynasz prawdziwe modelarstwo  Big Grin



Napisane w formie żartu. Nie brać do serca  Wink
Odpowiedz
#23
[img]<a href=[/img][Obrazek: DSC00339_zpsnj3xqbyf.jpg]" />

Silnik zwashowany i na jednym korku nałożyłem czarną farbę artystyczną z węglem aktywnym takim z kapsułki dobrze roztarty Wink chyba jeszcze trochę go dobrudzimy  Smile
Odpowiedz
#24
Nooo... już lepiej wygląda  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Pz.Kpfw. I Ausf. F 1:25 WAK luk.moroz 19 7,835 17-04-2015, 08:22
Ostatni post: Cruiser
  [G] Pz.Kpfw. II Ausf. D - 1:25 WAK luk.moroz 4 3,410 04-04-2015, 11:37
Ostatni post: luk.moroz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości