Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomóż w upamiętnieniu polskiego pilota w brytyjskim muzeum
#1
Witam, 
od razu prośba do Admina,  (wiem że to nie ten dział, ale ten ma najwiecej "widzów" dlatego prosze o nieusuwanie/przenoszenie watku, a jesli to mozliwe to o podpiecie "do góry")
z góry dziekuję. 

"W przyszłym roku Royal Air Force będzie obchodzić 100-lecie powstania. (...) Z tej okazji w przyszłym roku Muzeum RAF planuje otwarcie specjalnej wystawy. Organizatorzy chcą, aby internauci mieli swój wkład w organizację wystawy, wskazując, który z pilotów legandernego samolotu Spitfire Mk V wystawę będzie podkreślać. I tutaj pojawia się polski wątek.\

Wśród 11 pilotów do wyboru znajduje się Franciszek Kornicki. Polak urodzony 18 grudnia 1916 roku w Wereszynie był polskim dowódcą wojskowym, podpułkownikiem, pilotem Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, a po II wojnie światowej major (Squadron Leader) Królewskich Sił Powietrznych, ostatni żyjący dowódca polskiego dywizjonu z okresu II wojny światowej. Za zasługi wojenne został odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari i trzykrotnie Krzyżem Walecznych."

Głosować można tu: http://www.telegraph.co.uk/men/thinking-.../#comments

koledzy, proszę o rozpowszechnianie, pokażmy ilu nas jest! 

Odpowiedz
#2
Zagłosowane!
Odpowiedz
#3
Zagłosowane i wici już puszczone po znajomych  Smile
Udostępnione.
Odpowiedz
#4
Mój głos też poszedł.
Odpowiedz
#5
Zagłosowano
Pozdrawiam
---------------------------------
Na warsztacie PBY Catalina (projekt zawieszony), Cromwell
Ukończone: Chi-ri 5
Odpowiedz
#6
Głos oddany Wink
Jak na razie Nasz prowadzi.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#7
Ja też kliknąłem kwadracik z Votes obok Franciszka Kornickiego.
Odpowiedz
#8
Zagłosowano  Wink PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#9
Głos oddany , Polak prowadzi z wielkim wyprzedzeniem :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#10
(16-09-2017, 08:16)Darecki IV napisał(a): Głos oddany , Polak prowadzi z wielkim wyprzedzeniem :-)
6,6 k  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#11
Poszło :-)
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#12
Poszło :-)
Odpowiedz
#13
Done Smile
Odpowiedz
#14
Poszło.
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#15
zagłosowałem
Odpowiedz
#16
Zrobione PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#17
Liczba oddanych głosów robi wrażenie. Pamiętam że w dniu umieszczenia postu było coś koło 1,8 tys głosów na P. Franciszka, po 6 dniach zewsząd jest już prawie 150tys!
Odpowiedz
#18
Nie wiem kto widział, ale akcja odbiła się nawet echem w Telewizji, bodajże w Wydarzeniach na Polsacie. 

Smile
Odpowiedz
#19
Raven - 325 tys. głosów na Kornickiego i zdecydowanie jego wygrana, to też Twoja zasługa, że to właśnie nasz pilot będzie podkreślać wystawę. Udało Ci się, jest nas dużo.
Odpowiedz
#20
Dzieki Kajym, ale nie przesadzał bym zbytnio,  Big Grin
Dziekuje wszystkim za oddane głosy. 
Jest Moc! 
Swoja drogą, pan Kornicki jest bardzo popularny w UK, w środowisku związanym z RAF Museum w Hendon, rozmawiałem kilka lat temu z kilkoma pracownikami i na wieść że jestem z Polski wszyscy od razu wspominali Pana Kornickiego. Bardzo to miłe. 
żonka mi kupiła na urodziny obraz na ścianę "droga do nieba" podpisany osobiście przez pana Kornickiego także mam pamiątkę, 
pozdrawiam
Odpowiedz
#21
Wiadomość z wczoraj:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zmarl-ppl...nu/kxx90y0
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Statek Polskiego Ratownictwa Morskiego "Halny" Piterski 22 10,539 14-11-2019, 03:40
Ostatni post: Piterski
  [SZUKAM] Figurki pilota Starfightera 1/32 Reheat Models tomcat144 0 2,100 03-03-2014, 10:25
Ostatni post: tomcat144
  [R] B-24J Liberator z Muzeum Powstania Warszawskiego Bartko28 24 10,674 12-01-2014, 08:05
Ostatni post: zablo1978

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości