Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beep, czyli Dodge WC-51 z Modelika
#1
Po długiej nieobecności na forum trzeba o sobie przypomnieć Wink

Dodge sklejany przez koło 2.5 roku, kiedy miałem na niego ochotę. Nie zdarzało się to czesto. Wycinanka Modelika z 2010 roku (?), projekt Mariusza Kity.
W 2D wygląda bardzo skromnie i ma sporo uproszczeń. Moja wycinaka pasowala tak sobie, ale to może moja wina.

Beep miał być moją pierwszą próbą malowania całego modelu. Starałem się dodać trochę detali, żeby trochę ożywić prostą wycinankę. Część kalkomani pochodzi z albumu ze zdjęciami Dodge'a wydawnictwa Kagero (skala 1/35 ale  jak się przymruży oczy to ujdzie). Duża gwiazda na masce (w poprawnej skali), kupiona w GPM.
Jak zwykle popełniłem wiele błędów, z wielu rzeczy jestem niezadowolony, ale zwykle tak to już jest. Najbardziej chyba żałuję przykurzania modelu na samym końcu. Niestety nie udało mi się zmyć kurzu i zacząć od nowa. Musi więc tak już zostać...

Czas na zdjęcia!

[Obrazek: IMG_7939_zpsafpuevtl.jpg]

[Obrazek: IMG_7926_zpsurrqsmrf.jpg]

[Obrazek: IMG_7931_zps8m2jry5x.jpg]

[Obrazek: IMG_7970_zps9runbwa0.jpg]

[Obrazek: IMG_7974_zpsuhgeqeip.jpg]

[Obrazek: IMG_7964_zpss9iosz9n.jpg]

[Obrazek: IMG_7976_zpsusipv7rv.jpg]
Odpowiedz
#2
Mi się bardzo podoba - mimo tego ukurzenia  Wink

Wygląda na tymczasową naprawę po wjechaniu na teren fabryki cementu... Nierzeczywiste?? A dlaczegóż by nie?! Tylko na prawe przednie koło też nałóż tego białego - bo tak to wygląda trochę dziwnie  Wink

Fajny modelik - gratuluję efektu. 

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Wink 
Lukee, spieszę z wytłumaczniem. Kurz nie z fabryki cementu tylko z Włoch z czasu inwazji circa wrzesień 1943 Big Grin



[Obrazek: 07_1216104.jpg?quality=85&w=797]
Odpowiedz
#4
Mam subiektywną uwagę do brudzenia - jak dla mnie to paka jest za bardzo zaolejona w stosunku do reszty, która jest pięknie pokryta pyłem wapiennym.

Ale żeby było jasne to wykonanie modelu na poziomie Bayernu za Guardioli Smile
Odpowiedz
#5
No,  odnalazłeś się.  Wyjechałeś gdzie czy co?  (z Ameryki).

W moim odbiorze model wygląda jak prawdziwy pojazd i nie wiem skąd to Twoje niezadowolenie.
Przyjmij moje gratulacje.
Odpowiedz
#6
Super, że dalej działasz w kartonowej materii. Gratuluję ukończenia modelu! Smile
Odpowiedz
#7
Hurrrra! Cotlet wrócił  Big Grin

Bardzo podobają mi się:
- deska rozdzielcza,
- narzędzia z tyłu,
- tkanina na błotniku (z czego, jeśli można spytać?)
- "złomowy" efekt podkładów,
- wytłoczenia przy światłach stopu i wlewach,
- no i takie smaczki jak np. faktura drewna na burtach, czy guma na skrzyni biegów.

Kurz fajny, chociaż wydaję mi się jakby był mokry i wysechł, a nie przyklejał się z suchego powietrza podczas jazdy, może przez zbyt widoczne plamy i odciski? Nie myślałeś o przykurzeniu pastelą bardzo miękkim pędzlem? Tutaj oczywiście teoretyzuję, bo sam techniki brudzenia znam "ze słyszenia"...
Odpowiedz
#8
Big Grin 
Lesio, masz rację. Relatywnie paka jest niewystarczająco zakurzona. Nakładałem na nią pigmenty, ale w tym razem już starałem się być bardziej ostrożnym w porównaniu do burt. Mój błąd z zakurzeniem polegał na nakładaniu pigmentów na warstwę matowego medium (Vallejo). Próbowałem najpierw pigmenty na suchą powierznie, ale to miało za subtelny efek - ledwo widoczny. Zdecydowałem się więc na medium i tym razem przyklejało się za dużo. Próbowałem zmywać, ale bez skutku. Bałem się zastosować bardziej agresywne niż woda rozpuszczalniki. Następnym razem po prostu zatrudnie areograf. Matowe medium Vallejo nadaje się świetnie na błoto, ziemię, ale nie na kurz Sad

kajym, nie wyjechałem, choć się przeniosłem Wink Poza tym jak zwykle praca, rodzina, itd, itp. Ciągle niesprzyjające warunki atmosferyczne. Serce boli, wycinanki na półce krzyczą, sumienie dręczy. Może muszę postarać zorganizować swój czas lepiej... Ty jak widzę nie marnujesz czasu! Tak trzymaj!

Technick, dzięki!  Big Grin

Jacek, jak też się cieszę  Big Grin . Jeżeli chodzi o kurz to patrz wyżej. Zwinięta plandeka to zrolowany i zmiętoszony karton (żeby nie był taki sztywny), który został następnie potraktowany BCG. Faktura na drewnie? Byłem pewien, że takich rzeczy nie będzie widać bez zbliżeń. Aż strach pomyśleć ile baboli twoje oczy wyłapały!
Odpowiedz
#9
Super! Podoba mi się.
Gratuluję ukończenia. 
Dobra robota.
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#10
Wygląda bardzo zacnie.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#11
Świetna robota!
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#12
Dzięki za wyjaśnienie sprawy plandeki, baboli nie wyłapałem, aleeee Big Grin nigdy nie zagłębiałem sie w ten konkretny pojazd  Dodgy
Odpowiedz
#13
Super robota  PDT_Armataz_01_37  i model taki z życiem. Podoba mi się.
Odpowiedz
#14
Nie będę się rozwodził co mi się podoba, a co nie, bo moi przedmówcy wyczerpali temat PDT_Armataz_01_29

Dla mnie ten model to bajka. Moje gratulacje PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#15
Dzięki wszystkim za uwaqi i miłe słowa!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mercedes L3000 po tuningu (czyli Hot Rod) Master 117 1 1,337 24-12-2022, 09:35
Ostatni post: Lukee
  Panzer V Panther z Modelika Master 117 5 2,547 22-03-2022, 12:28
Ostatni post: Tommy T.B.
  [G] 3/5 Planu "Worek" 1:200 czyli OORP Wilk, Ryś, Żbik Modelarstwo Okrętowe Bialy 7 2,608 08-06-2021, 05:41
Ostatni post: Winek
  [G] „Kleine Werft” czyli zbudowałem małą stocznię, HMV, 1:250 yogi 35 12,572 19-04-2020, 08:50
Ostatni post: yogi
  Okręt Pogranicza, czyli OP-204, GPM Tomasz K 8 4,754 06-06-2019, 09:39
Ostatni post: radzias
  [G] Dodge WC-51 Modelik malakser 0 2,058 12-01-2019, 07:36
Ostatni post: malakser
  [G] U-booty typ II czyli stado wilczków 1:400 Bialy 2 2,872 20-04-2017, 09:57
Ostatni post: Japończyk
  [G] Flutto Tritone czyli Nurkujący Makaroniarz 1:400 Bialy 3 3,171 04-04-2017, 10:16
Ostatni post: yogi
  Jeż bojowy II RP czyli ... TKS krys 8 4,635 15-01-2017, 08:14
Ostatni post: łosiu
  F-82F Twin Mustang z Modelika Partyzant 10 6,879 28-09-2016, 12:00
Ostatni post: Nico

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości