Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] Parowóz Bn2t "Hutnik" projekt własny
#1
Cześć

W końcu udało mi się zabrać za klejenie projektowanego od dość dawna modelu parowozu. Zbyt wielkich doznań estetycznych nie należy się spodziewać, model kleję głównie dla sprawdzenia pasowania części. Reszta jest sprawą drugorzędną. Czekając na elementy cięte laserem skleiłem silniki. Ciekawe czy ktoś na ich podstawie zgadnie co to za typ ;-)

[Obrazek: DSC_0252.jpg] [Obrazek: DSC_0266-1.jpg] [Obrazek: DSC_0274.jpg]
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#2
Piotr, za mało danych jak dla mnie. Wąski czy normalny tor?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#3
Wąskotorówka rzecz jasna :-)
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#4
Obstawiam 1000 mm.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#5
Rany już trzecią godzinę przewalam zdjęcia czajników i oprócz Py4 nic mi nie pasuje  Sad 
Czy to na pewno kompletne i skończone silniki? Może chociaż powiedział byś czy to coś ze Szczecina  czy górnośląska kolej?
Odpowiedz
#6
"Hutnik"
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#7
Mosz recht Darecki. Ani chybi Hutnik.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#8
Nosz... Przecież oglądałem tę stronę i dlaczego go pominąłem to nie wiem Big Grin 
Pewnie dlatego, że druga w nocy nie sprzyja myśleniu Blush
Odpowiedz
#9
"Hutnik 2" ma takie same silniki, ale ma takie dwie kopułki na oblachowaniu, stąd wiem że to " Hutnik"
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#10
Darecki IV brawo! :-) To właśnie "Hutnik", moim zdaniem najładniejszy dwuosiowy parowóz wąskotorowy.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#11
Ten pokrak ładny ? No widocznie różne mamy poglądy Piotrze na to piękno. Ale abstrahując od wyglądu, jestem spokojny o efekt końcowy w Twoim wykonaniu.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#12
Rzecz gustu;-) Mnie się bardzo podoba niska i zwarta sylwetka, nie to co pękaty i pokraczny Linke Hofmann;-)
Dla porządku dodam, że projekt robię na podstawie planów zamieszczonych w tomie 2 Kolei wąskotorowych na Górnym Śląsku oraz zdjęć tegoż parowozu stojącego w Tłuszczu (serdeczne podziękowania za zdjęcia dla kolegi Ravena). Mam też trochę zdjęć egzemplarza z Sochaczewa, ale z racji tego, że między tymi parowozami są pewne różnice (a nie chcę zrobić jakiejś dziwnej hybrydy) sięgam po nie jedynie gdy czegoś nie mogę wypatrzeć na zdjęciach z Tłuszcza.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#13
W Tłuszczu stoi "Hutnik" a w Sochaczewie "Hutnik 2", czym się różnią ?
Na pierwszy rzut okiem kopułkami na obudowie silników i oknami w przedniej ścianie budki maszynisty, być może osprzętem kotła w budce, ale poza tym to takie same parowozy :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#14
Z takich rzeczy które rzuciły mi się w oczy od razu, to ten w Sochaczewie ma spawaną budkę maszynisty i inaczej poprowadzone przewody od piasecznicy. Wiem, że to takie same parowozy, ale właśnie ze względu na te drobne różnice opieram się na zdjęciach jednego egzemplarza.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#15
Kiepski ze mnie relacjonujący - były same silniki a teraz nagle pół parowozu.
Praktycznie wszystkie części są już rozrysowane, babram się jeszcze w instrukcji. Teraz powinno już być z górki.
Pierwszy raz próbowałem "spawania" za pomocą pasty do zębów. Efekt moim zdaniem jest całkiem znośny.


[Obrazek: Clipboard01.jpg] [Obrazek: Clipboard02.jpg] [Obrazek: Clipboard03.jpg]

[Obrazek: Clipboard04.jpg] [Obrazek: Clipboard05.jpg] [Obrazek: Clipboard06.jpg]

Zbliżenia na spawy.

[Obrazek: spaw.jpg] [Obrazek: spaw2.jpg]
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#16
No nareszcie , wygląda super , będzie kolejny rodzynek naszej techniki parowozowej dla przemysłu :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#17
Spawałeś pastą do zębów??? Ale chyba nie tą w żelu?
Odpowiedz
#18
(27-11-2017, 11:45)Lesio73 napisał(a): Spawałeś pastą do zębów??? Ale chyba nie tą w żelu?

Zwykłą białą Blend-a-med jaką akurat miałem w domu.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#19
Ale jak woda odparuje,,,spaw" się zacznie kruszyć. Zalałeś go czymś?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#20
Nic się nie pokruszyło. "Spawałem" po przyklejeniu wszystkich elementów danego podzespołu, jak "spawy" wyschły psiknąłem całość podkładem akrylowym Humbrola. "Spawów" można swobodnie dotykać i nie odpadają.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#21
Widziałem spawy robione za pomocą klei wikolowych. Wyglądało dobrze. Twoja robótka, też wygląda sympatycznie. Czy pasta ma jakąś przewagę w tej materii, czy po prostu miałeś bliżej do łazienki?  Wink
Odpowiedz
#22
Gregory, do łazienki miałem bliżej niż do sklepu, bo Wikol mi się skończył ;-)
A tak całkiem na poważnie, to skorzystałem z pasty do zębów, bo ona wysychając praktycznie nie zmienia objętości, natomiast "spaw" zrobiony wikolem w czasie schnięcia zmniejsza się (spłaszcza i wygładza) dość znacznie.
Pozdrawiam
Piotr

Odpowiedz
#23
Dzięki Piotr, na pewno się przyda taka wiedza  Smile
Odpowiedz
#24
Nie ma za co.  PDT_Armataz_01_29
Swoją drogą miło popatrzeć na model parowozu który się mija niemal codziennie.
Model Wychodzi Ci super, czekam na galerię.  PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#25
Bardzo ładnie, bardzo. Ale czego innego można się spodziewać po Piotrze D.:-)))?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,316 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
  [G] Parowóz TKt48 ANGRAF skala 1:25 tomo11 0 2,096 02-08-2023, 07:42
Ostatni post: tomo11
  [R] HMS Matabele F26 1942r. 1/400 Nietypowy projekt własny :) ruto88 18 3,105 18-06-2023, 12:20
Ostatni post: ruto88
  [R] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Ruto 88. zablo1978 32 5,774 21-11-2022, 06:08
Ostatni post: zablo1978
  [R] HMS Edinburgh 1942r 1:400 projekt własny. ruto88 28 6,899 14-08-2022, 11:28
Ostatni post: ruto88
  [R] HMS Fiji 1:400 1941r Bitwa o Kretę. Projekt własny. ruto88 47 10,770 27-01-2022, 01:53
Ostatni post: ruto88
  [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - FINAŁ Precyzyjny 390 191,626 02-03-2021, 02:27
Ostatni post: henkos
  [R] PzKpfw VI ausf. B Tiger II (projekt własny) Przemek W 29 12,079 20-11-2020, 08:46
Ostatni post: Lesio73
  [R] Czołg Mark I | Skala 1:25 | Projekt własny Wojtas 11 6,935 27-04-2020, 10:29
Ostatni post: Wojtas
  [R] Sd.Kfz 251 ausf D Projekt własny filcu21 10 5,512 19-02-2020, 12:32
Ostatni post: Piter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości