07-05-2018, 11:23
Witam wszystkich serdecznie.
Na wstępie chciałbym podziękować Wam za tak liczne przybycie na organizowaną przez nas imprezę.
Bielska Majówka Modelarska 2018 to już przeszłość. Pora więc na podsumowanie.
W konkursie wzięło udział 86 modelarzy z 3 krajów: Polski, Litwy i Rosji. Wystawili 340 modeli we wszystkich grupach wiekowych. Największą ilość modeli wystawili modelarze z naszego kraju 278 modeli ,Litwini wystawili 57 modele, Rosję reprezentowało 5 modeli.
W grupie wiekowej młodzik zostało wystawionych 106 modeli, najliczniejszymi kategoriami były pojazdy kołowe 36 i budowle 33.
W grupie wiekowej junior zostało wystawionych 35 modeli, najliczniejszymi kategoriami były pojazdy kołowe 9 i samoloty 6.
W grupie wiekowej senior zostało wystawionych 199 modeli, najliczniejszymi kategoriami były pojazdy gąsienicowe standard 27 i pojazdy gąsienicowe open 23.
W kategoriach specjalnych było wystawione:
- Na drogach ku niepodległości - 9 modeli
- Ku zwycięstwu- 21 modeli
Oto lista nagrodzonych.
- Młodzicy:
Kategoria: (S) SAMOLOTY
1 PASZKO BARTŁOMIEJ SAMOLOT LWS - RWD 14 CZAPLA
2 TOMCZUK MATEUSZ SU-7 2
3 WIERCIOCH MAŁGORZATA MIG 21
Kategoria: (O) STATKI I OKRETY
1 BŁASZCZYK TADEUSZ KUTER TORPEDOWY
2 STRELCZUK JAN HOLOWNIK MS-KACZOR
3 NARUSZEWICZ KACPER KUTER TORPEDOWY
Kategoria: (PK) POJAZDY KOŁOWE
1 JAGŁA MAKSYMILIAN PAPAMOBILE
2 NOWAK BARTOSZ PAROWÓZ Z WAGONAMI
3 DERPENSKI JAKUB JELCZ PMO 212
Kategoria: (PG) POJAZDY GASIENICOWE
1 ARSAVSKIJ SIMON M113
2 PASZKO BARTŁOMIEJ MINI KOPARKA BOBCAT
3 NARUSZEWICZ KACPER CZOŁG 7TP
Kategoria: (F) FIGURKI I ZWIERZETA
1 TOMCZUK MATEUSZ ULRYCH VON JUNGINGEN
2 NOWAK JULIA SAMURAJ
3 SINIELNIKOW JEKATIERINA SMOK
Kategoria: (B) BUDOWLE
1 SINIELNIKOW JEKATIERINA ŁUK TRYJUMFALNY
2 MISTEROWICZ KAROLINA CHATA OLENDERSKA
3 LOMTEVE KAMILE "CHATA NA KURCZEJ LAPCE"
Kategoria: (SF) RAKIETY I SCI-FICTION
1 BŁASZCZYK TADEUSZ LOT NA MARSA
2 KUNA HANNA METEOR 2
3 MISTEROWICZ KAROLINA OSIEDLENCY MARSA
-Juniorzy
Kategoria: (S) SAMOLOTY
1 TARGONSKI MARCIN MITSUBISCHI A6M2 ZERO
2 NIENAŁTOWSKI SZYMON SAMOLOT MYSLIWSKI F2A "BUFFALO"
3 BUCKO JAKUB SAMOLOT SB LIM 2
Kategoria: (O) STATKI I OKRETY
1 NIENAŁTOWSKI SZYMON MINI OKRET PODWODNY "U BOOT MOLCH"
2 MIESZKOWSKI PIOTR HYDROGLISER FARMAN 2
3 NOWICKI MATEUSZ
Kategoria: (PK) POJAZDY KOŁOWE
1 MIESZKOWSKI PIOTR LOKOMOTYWA PAROWA PENYDARREN
2 NIENAŁTOWSKI SZYMON SAMOCHÓD WYSCIGOWY ALFA ROMEO
3 TARGONSKI MARCIN MAN TGS SMIECIARKA
Kategoria: (PG) POJAZDY GASIENICOWE
1 KICEL KAMIL E 50
2 REPKO DAMIAN SDKFZ 166
3 WOLANSKI DAMIAN CZOŁG SREDNI T-34
Kategoria: (F) FIGURKI I ZWIERZETA
1 ADAMIUK BARTOSZ SAMURAJ
2 NOWICKI MATEUSZ CHINESE DRAGON
Kategoria: (B) BUDOWLE
1 BUCKO JAKUB KOSCIÓŁ W PORABCE
2 MIESZKOWSKI PIOTR KAPLICZKA DREWNIANA
3 KICEL KAMIL LATARNIA GDANSK NOWY PORT
Kategoria: (SF) RAKIETY I SCI-FICTION
1 BUCKO JAKUB RAKIETA "GEMINI"
2 REPKO DAMIAN RAKIETA KI-147
- Seniorzy
W tej grupie wiekowej zostały przyznane tylko wyróżnienia. Oto osoby wyróżnione:
Kategoria: (S1) SAMOLOTY JEDNOPŁATOWE, JEDNOSILNIKOWE
MISTEWICZ PAWEŁ MESSERSCHMITT ME 109G-6
SOWINSKI MAREK LOCKHEED VEGA5B
TARGONSKI PIOTR PZL 23B KARAS
Kategoria: (S2) SAMOLOTY JEDNOPŁATOWE, WIELOSILNIKOWE
BOREK MARIUSZ PZL -37 B ŁOS
SOWINSKI MAREK B-25 MITCHELL MKII
TARGONSKI PIOTR JUNKERS JU-88 NACHTJÄGER
Kategoria: (S3) SAMOLOTY ODRZUTOWE
BOREK MARIUSZ MIG-21 BIS
BAK TOMASZ TSYBIN NM-1
KRÓL TOMASZ TS-16 GROT
Kategoria: (S4) SAMOLOTY WIELOPŁATOWE
HERBUT MACIEJ CURTISS JENNY
SOWINSKI MAREK SE 5A
ŚLIWINSKI STANISŁAW RUMPLER C.I LITEWSKI
Kategoria: (S5) SMIGŁOWCE
BOREK MARIUSZ H-13C SIOUX
CAPAŁA EDWARD KAMAN K-MAX
ŚLIWINSKI STANISŁAW H-13 SIOUX
Kategoria: (PG) POJAZDY GASIENICOWE STANDARD
BOŁOCHOWSKI JACEK SD.KFZ.250/1 GREIF
DMITRUK OLEG T-37
TARGONSKI PIOTR 7TP DWUWIEZOWY
Kategoria: (PG) POJAZDY GASIENICOWE OPEN
BOŁOCHOWSKI JACEK T-55
MICHON BEATA SHERMAN VC FIREFLY
MUSIAŁ JAN SD.KFZ.9 +PRZYCZEPA SD.ANH.16 + STUG III
NIKITIN ALEKSANDR SU 85M
Kategoria: (PK) POJAZDY KOŁOWE STANDARD
DMITRUK OLEG FERRARI
SINIELNIKOW DENIS BMW M3 GTR
TARGONSKI PIOTR SAMOCHÓD PANCERNY WZ. 34
Kategoria: (PK) POJAZDY KOŁOWE OPEN
CEFORSKI KRZYSZTOF GAZ 69M
MICHON BEATA CHEVROLET C15A CYSTERNA
MUSIAŁ JAN KRAZ 258 & TZ 22
Kategoria: (PSZ) POJAZDY SZYNOWE STANDARD
CHOMANIUK MIROSŁAW WAGON PANCERNY ZE SKŁADU BP 1
HERBUT MACIEJ BN2T FREUDENSTEIN
Kategoria: (PSZ) POJAZDY SZYNOWE OPEN
DABROWSKI MARCIN TKH FERRUM
MUSIAŁ JAN KARL GERAT + WAGONY TRANSPORTOWE
OLESIAK ANDRZEJ CYSTERNA BEUCHELT
Kategoria: (A) ARTYLERIA BEZ NAPĘDU
MUSIAŁ JAN HAUBICA B-4
MICHOŃ BEATA BOFORS 40MM
TARGONSKI PIOTR 75 MM ARMATA POLOWA WZ. 1897
Kategoria: (O1) STATKI I OKRETY DO 60 CM STANDARD
CIACH TOMASZ NORTH CAROLINE
STAWIAK MIROSŁAW ORP GARLAND
ŚLIWINSKI STANISŁAW IJN AKITSUSHIMA
Kategoria: (O1) STATKI I OKRETY DO 60 CM OPEN
BARANOW WITALIJ BR 345
GUZ TOMASZ MINOR
PODGÓRSKI JAKUB JAPONSKI OKRET DESANTOWY SBT
Kategoria: (O2) STATKI I OKRETY PONAD 60 CM kategoria łączona
GUZ TOMASZ NISSHIN
PODGÓRSKI JAKUB JAPONSKI KRAZOWNIK ISUZU
STAWIAK MIROSŁAW CHIKUMA
Kategoria: (OP) OKRETY PODWODNE
CHOMANIUK MIROSŁAW USS DALLAS
PODGÓRSKI JAKUB JAPONSKI OKRET PODWODNY I-58
ZAREBSKI KRZYSZTOF U-2536
Kategoria: (Z) ZAGLOWCE
CIACH TOMASZ CUTTY SARK
WEREMKO TOMASZ TRABACCOLO
Kategoria: (B) BUDOWLE
MASKOLAITIS STASYS KOSCIOL W PORABCE"
SOWINSKI MAREK DOMEK LORETANSKIW GOŁEBIU
TARGONSKI PIOTR ROTUNDA SW. PROKOPA W STRZELNIE
Kategoria: (F) FIGURKI I ZWIERZETA
CHOMANIUK MIROSŁAW ULRICH VON JUNGINGEN
MASKOLAITIS STASYS "ROMAN LEGIONAR"
ŚLIWINSKI STANISŁAW FIGURA SW, JANA NEPOMUCENA Z GOŁEBIA
Kategoria: (SF) RAKIETY I SCI-FICTION
BAK TOMASZ T-47 SPEEDER
CAPAŁA EDWARD SATURN V
DMITRUK OLEG DREDNOUT FURIOSO
Kategoria: (M) MAKIETY I DIORAMY
CHABROWSKI LESZEK ARMATA P.PANC. PAK 40
MASKOLAITIS STASYS CHATA OLEDERSKA
MUSIAŁ JAN KUCHNIA POLOWA KP-340
Kategoria: (P) POZOSTAŁE, NIE UJETE POWYZEJ
BARANOW WITALIJ TACZANKA
KRÓL TOMASZ SZD-25 LIS
OŁDAKOWSKI ŁUKASZ SLIZGACZ FERRARI ANFORES
Kategorie specjalne:
Kategoria: NA DROGACH KU NIEPODLEGŁOSCI
1 MISTEWICZ PAWEŁ SOPWITH F.1 "CAMEL"
2 TARGONSKI PIOTR 75 MM ARMATA POLOWA WZ. 1897 2
3 STAWIAK MIROSŁAW AIRCO DH.9
Kategoria: KU ZWYCIESTWU
1 MUSIAŁ JAN T-34/76
2 STAWIAK MIROSŁAW ORP GARLAND
3 SOWINSKI MAREK B-25 MITCHELL MKII
Grand Prix Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymali
W grupie wiekowej Młodzik:
MISTEROWICZ KAROLINA CHATA OLENDERSKA
W grupie wiekowej Junior:
MIESZKOWSKI PIOTR LOKOMOTYWA PAROWA PENYDARREN
W grupie wiekowej Senior:
GUZ TOMASZ NISSHIN
Grand Prix Kartonowego Tura otrzymali:
W grupie wiekowej Młodzik:
TOMCZUK MATEUSZ ULRYCH VON JUNGINGEN
W grupie wiekowej Junior
MIESZKOWSKI PIOTR LOKOMOTYWA PAROWA PENYDARREN
W grupie wiekowej Senior
MUSIAŁ JAN KARL GERAT + WAGONY TRANSPORTOWE
Pracownia plastyczna " Wspólne Dzieło" swą nagrodę przyznała modelarni z Oleśnicy.
Swoje nagrody przyznali również
OSM Warmia, Modelandia z Czarnej Białostockiej, oraz anonimowy darczyńca przyznał 2 nagrody za modele w skali 1/50.
Oprócz nagród specjalnych wymienionych powyżej swoje Grand Prix przyznały następujące wydawnictwa
Extra Model
Fly Model
GPM
Świat z kartonu
Wektor
Jeszcze raz gratuluję nagrodzonym.
Zapraszam wszystkich na Bielską Majówkę Modelarską 2019 która odbędzie się w dniach 11-12 maj 2019
Na wstępie chciałbym podziękować Wam za tak liczne przybycie na organizowaną przez nas imprezę.
Bielska Majówka Modelarska 2018 to już przeszłość. Pora więc na podsumowanie.
W konkursie wzięło udział 86 modelarzy z 3 krajów: Polski, Litwy i Rosji. Wystawili 340 modeli we wszystkich grupach wiekowych. Największą ilość modeli wystawili modelarze z naszego kraju 278 modeli ,Litwini wystawili 57 modele, Rosję reprezentowało 5 modeli.
W grupie wiekowej młodzik zostało wystawionych 106 modeli, najliczniejszymi kategoriami były pojazdy kołowe 36 i budowle 33.
W grupie wiekowej junior zostało wystawionych 35 modeli, najliczniejszymi kategoriami były pojazdy kołowe 9 i samoloty 6.
W grupie wiekowej senior zostało wystawionych 199 modeli, najliczniejszymi kategoriami były pojazdy gąsienicowe standard 27 i pojazdy gąsienicowe open 23.
W kategoriach specjalnych było wystawione:
- Na drogach ku niepodległości - 9 modeli
- Ku zwycięstwu- 21 modeli
Oto lista nagrodzonych.
- Młodzicy:
Kategoria: (S) SAMOLOTY
1 PASZKO BARTŁOMIEJ SAMOLOT LWS - RWD 14 CZAPLA
2 TOMCZUK MATEUSZ SU-7 2
3 WIERCIOCH MAŁGORZATA MIG 21
Kategoria: (O) STATKI I OKRETY
1 BŁASZCZYK TADEUSZ KUTER TORPEDOWY
2 STRELCZUK JAN HOLOWNIK MS-KACZOR
3 NARUSZEWICZ KACPER KUTER TORPEDOWY
Kategoria: (PK) POJAZDY KOŁOWE
1 JAGŁA MAKSYMILIAN PAPAMOBILE
2 NOWAK BARTOSZ PAROWÓZ Z WAGONAMI
3 DERPENSKI JAKUB JELCZ PMO 212
Kategoria: (PG) POJAZDY GASIENICOWE
1 ARSAVSKIJ SIMON M113
2 PASZKO BARTŁOMIEJ MINI KOPARKA BOBCAT
3 NARUSZEWICZ KACPER CZOŁG 7TP
Kategoria: (F) FIGURKI I ZWIERZETA
1 TOMCZUK MATEUSZ ULRYCH VON JUNGINGEN
2 NOWAK JULIA SAMURAJ
3 SINIELNIKOW JEKATIERINA SMOK
Kategoria: (B) BUDOWLE
1 SINIELNIKOW JEKATIERINA ŁUK TRYJUMFALNY
2 MISTEROWICZ KAROLINA CHATA OLENDERSKA
3 LOMTEVE KAMILE "CHATA NA KURCZEJ LAPCE"
Kategoria: (SF) RAKIETY I SCI-FICTION
1 BŁASZCZYK TADEUSZ LOT NA MARSA
2 KUNA HANNA METEOR 2
3 MISTEROWICZ KAROLINA OSIEDLENCY MARSA
-Juniorzy
Kategoria: (S) SAMOLOTY
1 TARGONSKI MARCIN MITSUBISCHI A6M2 ZERO
2 NIENAŁTOWSKI SZYMON SAMOLOT MYSLIWSKI F2A "BUFFALO"
3 BUCKO JAKUB SAMOLOT SB LIM 2
Kategoria: (O) STATKI I OKRETY
1 NIENAŁTOWSKI SZYMON MINI OKRET PODWODNY "U BOOT MOLCH"
2 MIESZKOWSKI PIOTR HYDROGLISER FARMAN 2
3 NOWICKI MATEUSZ
Kategoria: (PK) POJAZDY KOŁOWE
1 MIESZKOWSKI PIOTR LOKOMOTYWA PAROWA PENYDARREN
2 NIENAŁTOWSKI SZYMON SAMOCHÓD WYSCIGOWY ALFA ROMEO
3 TARGONSKI MARCIN MAN TGS SMIECIARKA
Kategoria: (PG) POJAZDY GASIENICOWE
1 KICEL KAMIL E 50
2 REPKO DAMIAN SDKFZ 166
3 WOLANSKI DAMIAN CZOŁG SREDNI T-34
Kategoria: (F) FIGURKI I ZWIERZETA
1 ADAMIUK BARTOSZ SAMURAJ
2 NOWICKI MATEUSZ CHINESE DRAGON
Kategoria: (B) BUDOWLE
1 BUCKO JAKUB KOSCIÓŁ W PORABCE
2 MIESZKOWSKI PIOTR KAPLICZKA DREWNIANA
3 KICEL KAMIL LATARNIA GDANSK NOWY PORT
Kategoria: (SF) RAKIETY I SCI-FICTION
1 BUCKO JAKUB RAKIETA "GEMINI"
2 REPKO DAMIAN RAKIETA KI-147
- Seniorzy
W tej grupie wiekowej zostały przyznane tylko wyróżnienia. Oto osoby wyróżnione:
Kategoria: (S1) SAMOLOTY JEDNOPŁATOWE, JEDNOSILNIKOWE
MISTEWICZ PAWEŁ MESSERSCHMITT ME 109G-6
SOWINSKI MAREK LOCKHEED VEGA5B
TARGONSKI PIOTR PZL 23B KARAS
Kategoria: (S2) SAMOLOTY JEDNOPŁATOWE, WIELOSILNIKOWE
BOREK MARIUSZ PZL -37 B ŁOS
SOWINSKI MAREK B-25 MITCHELL MKII
TARGONSKI PIOTR JUNKERS JU-88 NACHTJÄGER
Kategoria: (S3) SAMOLOTY ODRZUTOWE
BOREK MARIUSZ MIG-21 BIS
BAK TOMASZ TSYBIN NM-1
KRÓL TOMASZ TS-16 GROT
Kategoria: (S4) SAMOLOTY WIELOPŁATOWE
HERBUT MACIEJ CURTISS JENNY
SOWINSKI MAREK SE 5A
ŚLIWINSKI STANISŁAW RUMPLER C.I LITEWSKI
Kategoria: (S5) SMIGŁOWCE
BOREK MARIUSZ H-13C SIOUX
CAPAŁA EDWARD KAMAN K-MAX
ŚLIWINSKI STANISŁAW H-13 SIOUX
Kategoria: (PG) POJAZDY GASIENICOWE STANDARD
BOŁOCHOWSKI JACEK SD.KFZ.250/1 GREIF
DMITRUK OLEG T-37
TARGONSKI PIOTR 7TP DWUWIEZOWY
Kategoria: (PG) POJAZDY GASIENICOWE OPEN
BOŁOCHOWSKI JACEK T-55
MICHON BEATA SHERMAN VC FIREFLY
MUSIAŁ JAN SD.KFZ.9 +PRZYCZEPA SD.ANH.16 + STUG III
NIKITIN ALEKSANDR SU 85M
Kategoria: (PK) POJAZDY KOŁOWE STANDARD
DMITRUK OLEG FERRARI
SINIELNIKOW DENIS BMW M3 GTR
TARGONSKI PIOTR SAMOCHÓD PANCERNY WZ. 34
Kategoria: (PK) POJAZDY KOŁOWE OPEN
CEFORSKI KRZYSZTOF GAZ 69M
MICHON BEATA CHEVROLET C15A CYSTERNA
MUSIAŁ JAN KRAZ 258 & TZ 22
Kategoria: (PSZ) POJAZDY SZYNOWE STANDARD
CHOMANIUK MIROSŁAW WAGON PANCERNY ZE SKŁADU BP 1
HERBUT MACIEJ BN2T FREUDENSTEIN
Kategoria: (PSZ) POJAZDY SZYNOWE OPEN
DABROWSKI MARCIN TKH FERRUM
MUSIAŁ JAN KARL GERAT + WAGONY TRANSPORTOWE
OLESIAK ANDRZEJ CYSTERNA BEUCHELT
Kategoria: (A) ARTYLERIA BEZ NAPĘDU
MUSIAŁ JAN HAUBICA B-4
MICHOŃ BEATA BOFORS 40MM
TARGONSKI PIOTR 75 MM ARMATA POLOWA WZ. 1897
Kategoria: (O1) STATKI I OKRETY DO 60 CM STANDARD
CIACH TOMASZ NORTH CAROLINE
STAWIAK MIROSŁAW ORP GARLAND
ŚLIWINSKI STANISŁAW IJN AKITSUSHIMA
Kategoria: (O1) STATKI I OKRETY DO 60 CM OPEN
BARANOW WITALIJ BR 345
GUZ TOMASZ MINOR
PODGÓRSKI JAKUB JAPONSKI OKRET DESANTOWY SBT
Kategoria: (O2) STATKI I OKRETY PONAD 60 CM kategoria łączona
GUZ TOMASZ NISSHIN
PODGÓRSKI JAKUB JAPONSKI KRAZOWNIK ISUZU
STAWIAK MIROSŁAW CHIKUMA
Kategoria: (OP) OKRETY PODWODNE
CHOMANIUK MIROSŁAW USS DALLAS
PODGÓRSKI JAKUB JAPONSKI OKRET PODWODNY I-58
ZAREBSKI KRZYSZTOF U-2536
Kategoria: (Z) ZAGLOWCE
CIACH TOMASZ CUTTY SARK
WEREMKO TOMASZ TRABACCOLO
Kategoria: (B) BUDOWLE
MASKOLAITIS STASYS KOSCIOL W PORABCE"
SOWINSKI MAREK DOMEK LORETANSKIW GOŁEBIU
TARGONSKI PIOTR ROTUNDA SW. PROKOPA W STRZELNIE
Kategoria: (F) FIGURKI I ZWIERZETA
CHOMANIUK MIROSŁAW ULRICH VON JUNGINGEN
MASKOLAITIS STASYS "ROMAN LEGIONAR"
ŚLIWINSKI STANISŁAW FIGURA SW, JANA NEPOMUCENA Z GOŁEBIA
Kategoria: (SF) RAKIETY I SCI-FICTION
BAK TOMASZ T-47 SPEEDER
CAPAŁA EDWARD SATURN V
DMITRUK OLEG DREDNOUT FURIOSO
Kategoria: (M) MAKIETY I DIORAMY
CHABROWSKI LESZEK ARMATA P.PANC. PAK 40
MASKOLAITIS STASYS CHATA OLEDERSKA
MUSIAŁ JAN KUCHNIA POLOWA KP-340
Kategoria: (P) POZOSTAŁE, NIE UJETE POWYZEJ
BARANOW WITALIJ TACZANKA
KRÓL TOMASZ SZD-25 LIS
OŁDAKOWSKI ŁUKASZ SLIZGACZ FERRARI ANFORES
Kategorie specjalne:
Kategoria: NA DROGACH KU NIEPODLEGŁOSCI
1 MISTEWICZ PAWEŁ SOPWITH F.1 "CAMEL"
2 TARGONSKI PIOTR 75 MM ARMATA POLOWA WZ. 1897 2
3 STAWIAK MIROSŁAW AIRCO DH.9
Kategoria: KU ZWYCIESTWU
1 MUSIAŁ JAN T-34/76
2 STAWIAK MIROSŁAW ORP GARLAND
3 SOWINSKI MAREK B-25 MITCHELL MKII
Grand Prix Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymali
W grupie wiekowej Młodzik:
MISTEROWICZ KAROLINA CHATA OLENDERSKA
W grupie wiekowej Junior:
MIESZKOWSKI PIOTR LOKOMOTYWA PAROWA PENYDARREN
W grupie wiekowej Senior:
GUZ TOMASZ NISSHIN
Grand Prix Kartonowego Tura otrzymali:
W grupie wiekowej Młodzik:
TOMCZUK MATEUSZ ULRYCH VON JUNGINGEN
W grupie wiekowej Junior
MIESZKOWSKI PIOTR LOKOMOTYWA PAROWA PENYDARREN
W grupie wiekowej Senior
MUSIAŁ JAN KARL GERAT + WAGONY TRANSPORTOWE
Pracownia plastyczna " Wspólne Dzieło" swą nagrodę przyznała modelarni z Oleśnicy.
Swoje nagrody przyznali również
OSM Warmia, Modelandia z Czarnej Białostockiej, oraz anonimowy darczyńca przyznał 2 nagrody za modele w skali 1/50.
Oprócz nagród specjalnych wymienionych powyżej swoje Grand Prix przyznały następujące wydawnictwa
Extra Model
Fly Model
GPM
Świat z kartonu
Wektor
Jeszcze raz gratuluję nagrodzonym.
Zapraszam wszystkich na Bielską Majówkę Modelarską 2019 która odbędzie się w dniach 11-12 maj 2019