Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokaż swój warsztat
#1
Witam wszystkich.
Zgodnie z tym co napisałem kilka dni wcześniej zakładam nowy temat-Pokaż swój warsztat.

A więc ja zaczynam :twisted:
[Obrazek: 712306759723e401.jpg]
[Obrazek: 192d14bf6144fb8e.jpg]
[Obrazek: f8e46d3276db534e.jpg]

Ta deska to nie zwykła deska, to profesionalna mata do cięcia firmy''OLVA" Confusedhock:
Kleje jakimi kleję to butapren, hermol, wikol i superglue. W pudełkach po zapałkach przechowuję drobne części. Bardzo przydatną rzeczą jest cyrkiel tnący(Olfa).

I to by było na tyle.
Na warsztacie - USS Gendreau
Skończone - Spirit of St. Louis
Per aspera ad astra-Przez trudy do gwiazd
Odpowiedz
#2
Mam pokazać? Proszę bardzo. Syf jak zwykle i brak miejsca na czynności pozamodelarskie (np. odrabianie lekcji...). Jeszcze trochę i nie byłoby tutaj tego zdjęcia, bo nie mogłem znależć interfejsu bluetooth który skrył się za kostką wymiarówką (czerwone kółko na zdjęciu), żeby zgrać zdj. na komputer. Szkoda gadać
[Obrazek: b29a1e9824e24149m.jpg]

Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Nieład kontrolowany to stan normalny.....

W końcu to stoły modelarskie a nie chirurgiczne (mimo że precyzja podobna).
Ale zostawienie skalpela w modelu jest mniej groźne niż zostawienie go w pacjencie...
Odpowiedz
#4
Siemanko.

No skoro każdy to każdy. Poniżej fotki mojego warsztatu modelarskiego.
Powykladalem prawie wszystko na matach. Ogólnie to zawsze jestem złożony w tych wszystkich skrzyneczkach. Niestety lokalowo jest tak, że za każdym razem wszystko musi lądować w szafce Smile No może dzięki temu nie mam kłopotu z porządkami i zawsze można wszystko znaleźć.

[Obrazek: th_Warsztat00.jpg] [Obrazek: th_Warsztat01.jpg] [Obrazek: th_Warsztat02.jpg]

Gdyby kogoś coś zainteresowało, bo jest kilka dziwnych przedmiotów to pytać skąd, za ile i do czego służy.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#5
No to i ja pokażę swój.
Tak wygląda praca: [Obrazek: e988599b7aa4ad8am.jpg]
akurat trwa wycinanie części agregatu do Poloneza.
A w takiej skrzynce trzymam narzędzia i sklejone części: [Obrazek: 64659cf113891ae8m.jpg]
Odpowiedz
#6
Witam!
Może w najbliższym czasie dodam także mój mini warsztat, ale na razie mam tylko jedno pytanie.A mianowicie chodzi o tą podkładkę zieloną.Mógł bym sie zapytać gdzie ja można kupic i po ile, widziałem już te podkładki na wielu zdjęciach relacji i sam bym chciał sobie taką sprawić!

Na warsztacie: HYDROMIL II
Pozdro for all!
Odpowiedz
#7
Mam dla Ciebie propozycje.
Skończ hydromila, rób go powoli i dokladnie. Umieść koncową galerie na forum, a załatwię Ci taka matę z 50% rabatem. ok? Jestes stałym gościem forum więc będzie to taki bonus za bycie z nami.

Generalnie takie maty są do dostania w sklepach dla plastyków lub sklepach modelarskich. Mata A4 firmy olfa to wydatek około 35 pln.
Odpowiedz
#8
Cześć !

No to ja również zamieszczę fotkę mojego stanowiska pracy, nie tylko modelarskiej Tongue
[Obrazek: 587145b069d2a926m.jpg]

W tej chwili stanowisko zaczyna zapełniać się różnego rodzaju manelami bo prace nad kołami trochę ruszyły Big Grin

Pozdrawiam !
Prace nad:
- BA-64 Rosyjski lekki samochód pancerny - MODELIK
- Polska rakieta meteorologiczna METEOR 2 - projekt własny
Odpowiedz
#9
Dzięki! Chętnie skorzystam z 50% rabatu na tą matę (Olfa). Sorry że tak długo nie odpisywałem ale niestety już dawno nie zaglądałem do tego tematu, spróbuję zaglądać częściej do wszystkich tematów
Odpowiedz
#10
Czołem chłopaki!

To ja też swoją dziuplę pokażę :grin:
Oto ona:
[Obrazek: c358e2d7f138d385m.jpg]
[Obrazek: bb665081451eda65m.jpg]
A to mi nad warsztatem lata :mrgreen:
[Obrazek: e375ca9f7e3ded9cm.jpg]
[Obrazek: fdcd2e5c68d0f57fm.jpg]

Przy okazji zachęcam do większej aktywności na forum :grin:
Odpowiedz
#11
;-)

[Obrazek: 0c88bcfb61bc6cdcm.jpg]
na macie: projekt X
Odpowiedz
#12
Żeby u mnie był taki porządek jak u was :???: jak sobie kupię sprytną skrzynkę techniczą za 100 zł to pokaże wam.
Mam mate olfy A4 ale po 5 minutach tne tylko na 2 cm kwadratowych.;]
A pod biurkiem jest jeszcze więcej ścinków niż myślicie
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#13
No wiesz... Nawet na święta nie wysprzątałeś ? :mrgreen:
Odpowiedz
#14
A to mój warsztacik skromny ale zawsze coś :oops:

[Obrazek: c4997052ce4b3a16m.jpg]
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#15
:mrgreen:

[Obrazek: 463029461148e029m.jpg]
Odpowiedz
#16
Akurat po generalnym sprzątaniu :-D
[Obrazek: 967d09289dd7b6dam.jpg]
Ot, mój prywatny burdel ;-)
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#17
Ja cie, ale burżuj ma dwa halogeny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Odpowiedz
#18
Cytat:ale burżuj
Nooo, taaa, :-D :-D Substytut lampy bezcieniowej za całe 40pln ;-) Sprawdza się!! :-)
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#19
Jak wszyscy to wszyscy babcia też Smile

Mój warsztacik (zdjęcie z przed miesiąca i trochę nieaktualne), sporo maneli jest pod biurkiem (kompresor i cała skrzynka z narzędziami mniej używanymi)

[Obrazek: th_IMGP1622.jpg]
Odpowiedz
#20
Oto meine new warsztat :twisted:

[Obrazek: th_IMG_0438.jpg]
Odpowiedz
#21
Było trochę o oświetleniu itp. To ja pokażę moje tymczasowe (już od trzech lat :lol: ) miejsce pracy a właściwie jego oświetlenie. To dwie 40W żarówki mleczne i jedna lampka z żarówką halogenową 35W. Dodatkowo, mniej więcej w miejscu w którym stoję, jest żarówa 150W mleczna halogenowa. Mankamentem jest dość dalekie odsuniecie górnych reflektorków. Światło przydało by się bardziej z góry. To jednak musi poczekać na przenosiny do docelowego warsztatu.

[Obrazek: th_PICT6766.jpg]
Odpowiedz
#22
Ja używam dwóch żarówek z prawej 18 watt a z lewej 15 watt myślę ze takie się super nadają większych mocą nie potrzeba nawet bardzo dobrze się spisują do fotografii. Mowa tu o żarówkach energooszczędnych :mrgreen:
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#23
Bizon, pogadamy za 10 lat :lol: jak ci wzrok poleci.
Tak już bardziej na poważnie to ja uważam że i tak mam te światło za słabe. Maiłem zamiar zamienić te dwie 40 na żarówki halogenowe dochodzę jednak do wniosku że lepsze jednak będą mocniejsze ale z mleczno białym światłem. Jest bardziej rozproszone i nie kładzie takich głębokich cieni. Idealnie było by mieć oświetlenie tak trochę z boku za pleców. im bowiem więcej źródeł światła tym mniejszy problem cienia który czasami utrudnia precyzyjne wycinanie.
Odpowiedz
#24
Piterski, energooszczędna 18 świeci jak normalna 100 :-) Pozostaje kwestia doboru odpowiedniej barwy - ale da się to już zrobić. Jak dla mnie światło halogenu jest męczące, najlepsze właśnie coś jak daje mleczna żarówka.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#25
Moje biureczko w tej chwili tak wygląda tak, zdjęcie robione przed chwila. Tak wygląda oświetlone stanowisko pracy żarówkami energooszczędnymi. Tak jak Kroolo mówi 18 to równowartość 100 a 15 to 75. One tworzą bardzo mały delikatny cień. Robiąc zdęcia ustawiam balans bieli na auto lub żarówkę przy tym ustawieniu oddaje naturalne kolory.
Żarówki nie wiem jaki mają odcień kupiłem jakie były w markecie na wystawie chyba są o odcieniu światła dziennego.
Tak wygląda biurko
[Obrazek: f378611df7beab06m.jpg]
a tak wygląda oświetlone gdy wycinam
[Obrazek: e70861849b72f574m.jpg]
jak widać dość mocno jasno jest :wink:
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pokaż swoją modelarnię i swoją załogę ReVan_1991 2 2,875 19-08-2010, 10:00
Ostatni post: dexter

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości