Czas na podsumowanie imprezy.
Do Bielska zawitali modelarze z Polski co oczywiste, Litwy, Łotwy, Białorusi (Paweł przyjechał autobusem z przesiadkami, taszcząc ze sobą w obu rękach pudła z modelami), oraz modele z Rosji.
Mogliście podziwiać 517 modeli w 3 grupach wiekowych.
Zakończenie Majówki rozpoczęliśmy od aukcji charytatywnej na rzecz Emilki w trakcie której uzyskaliśmy 880 pln tak niezbędnych na leczenie 5 latki.
Oto lista nagrodzonych modelarzy:
MŁODZIK (do 13 lat)
JUNIOR (14-17 lat)
SENIOR (od 18 lat)
Osoby nagrodzone nagrodami specjalnymi przedstawię Wam w późniejszym terminie.
Jeszcze tylko mała fotorelacja autorstwa Pana Wiesława Owerczuka.
http://owerczuk.pl/bielsk/20190511Modela...index.html
Do Bielska zawitali modelarze z Polski co oczywiste, Litwy, Łotwy, Białorusi (Paweł przyjechał autobusem z przesiadkami, taszcząc ze sobą w obu rękach pudła z modelami), oraz modele z Rosji.
Mogliście podziwiać 517 modeli w 3 grupach wiekowych.
Zakończenie Majówki rozpoczęliśmy od aukcji charytatywnej na rzecz Emilki w trakcie której uzyskaliśmy 880 pln tak niezbędnych na leczenie 5 latki.
Oto lista nagrodzonych modelarzy:
MŁODZIK (do 13 lat)
(S)Samoloty
1. Adomaitis Ugnius- Fokker DR.I
2. Hryniewicka Alicja- Śmigłowiec ratownictwa medycznego
3. Cirtautas Adomas- Su-7BKL
(O) Statki i okręty
1. Kasparaitis Tautvydas- Holownik "Kaczor"
2. Kuna Hanna- Statek "Monika"
3. Naruszewicz Kacper- Wiking
(Pk) Pojazdy kołowe
1. Solich Maksymilian- Samochód Dord V8 Pick-Up
2. Baltramaityte Jone- Wz. 34
3. Lomteve Kamile- Maserati Boomerang
(Pg) Pojazdy gąsienicowe
1. Baltramaityte Jone- Wrzesień `39
2. Zuber Tymon- Czołg T-34 "Rudy"
3. Solich Maksymilian- Czołg Panther
(F) Figurki i zwierzęta
1. Sytnytska Mariia- Pudel
2. Skrzyniarz Małgorzata- Pingwin
3. Dobrovolskas Mantas- Husskey
(B) Budowle
1. Agnė Jurkutė- Pałac książąt litewskich
2. Żarski Artur- Latarnia w Jastarni
3. Solich Martyna- Ratusz we Wrocławiu
(SF) Rakiety i Sci-Fiction
1. Borgieł Samuel- Rakieta "Diamant B"
2. Zuber Tymon- Laserowy obrońca
3. Naruszewicz Kacper- Saturn V Skylab
(WoT) Modele World of Papertanks
1. Sinielnikova Jekaterina- Pantzer III
Wrzesień `39
1. Baltramaitis Jone- 7TP
2. Kasparaitis Tautvydas- Monitor "Toruń"
3. Barauskas Deividas- TKS
Ku zwycięstwu
1. Zuber Tymon- Czołg T-34 "Rudy"
2. Naruszewicz Kacper- Mk.VII Cromwell
Cerkiew Prawosławna
1. Skrzyniarz Małgorzata- Cerkiew Wasyla Błogosławionego
(S)Samoloty
1. Kowal Mateusz- Mi 24
2. Sungaila Ignas- Rumpler C.I Polski
3. Wolański Damian- Hawker Hurricane Mk.II
(O) Statki i okręty
1. Wantowska Joanna- Seehund
2. Tomczuk Mateusz- U-boot "Molch"
3. Paszko Bartłomiej- ORP "Kraków"
(Pk) Pojazdy kołowe
1. Sungaila Ignas- Kfz.13 Adler
2. Wantowska Joanna- Wagon pancerny "Krasnaja Zwiezda"
3. Prismontas Paulius- FSC A16B "Żuk"
(Pg) Pojazdy gąsienicowe
1. Wolański Damian- M-5 Maresal
2. Sungaila Ignas- Caro Veloce C.V.3/35
3. Ślusarczyk Franciszek- Pantera
(F) Figurki i zwierzęta
1. Klimowicz Ilia- BMBLBI-Transformers
2. Prismontas Paulius Joanita
3. Wantowska Joanna- Legionista
(B) Budowle
1. Zutautaite Deimante- Latarnia morska Westerplatte 1939
2. Tomczuk Mateusz- Kościół Mariacki
3. Wantowska Joanna- Trebusz Średniowieczny
(SF) Rakiety i Sci-Fiction
1. Pliszka Krzysztof- Milenium
2. Wantowska Joanna- Naboo N-1 Starfighter
3. Jarzewski Mateusz- Atlantis Space Shuttle
(WoT) Modele World of Papertanks
1. Wantowska Joanna- KW-5
2. Sinielnikova Jelena- Pabther V
3. Chyła Filip- Czołg z WoT
Wrzesień `39
1. Paszko Bartłomiej- ORP "Kraków"
2. Wolański Damian-4 TP
Ku zwycięstwu
1. Wantowska Joanna- KW-5
2. Pliszka Krzysztof- T-34 "Rudy"
3. Wolański Damian- Hawker Hurricane Mk. II
SENIOR (od 18 lat)
(S1) Samoloty jednopłatowe, jednosilnikowe
1. Małkowski Jacek- Aichi Val (D3A1)
2. Borek Mariusz- Hurricane Mk. IIC
3. Kochanek Wiesław- P11c
(S2) Samoloty jednopłatowe, wielosilnikowe
1. Kochanek Wiesław- B-17G
2. Klimovich Pavel- P-38J
3. Śliwiński Stanisław- Kawanishi H8K "Emily"
(S3) Samoloty odrzutowe
1. Borek Mariusz- Su-7BKŁ
2. Suchan Dawid- F-104G
3. Mańkowski Łukasz- Mig-21 "Fiszbed"
(S4) Samoloty wielopłatowe
1. Rodzoch Paweł- SPAD XIII
2. Orzeł Władysław- Fokker D.VII
3. Kołodziejski Robert- Sopwith PUP
(S5) Śmigłowce
1. Borek Mariusz- AH-1F "TZEFA"
2. Klimovich Pavel- Sikorski H03S-1
3. Budzisz Jerzy- Mil Mi-6 Aerofłot
(Pg) Pojazdy gąsienicowe (Standard)
1. Małkowski Jacek- Jagdpanther Sd.Kfz 173
2. Cholewa Jerzy- Typ 97 Chi Ha
3. Rodzoch Paweł- Sherman III
(Pg) Pojazdy gąsienicowe (Open)
1. Nikitin Aleksandr- 2 KaMi
2. Furtok Dariusz- T-34/76
3. Musiał Jan- Bat-M
(Pkc) Pojazdy kołowe cywilne
1. Norkus Vilmantas- MAN TGX formula truck 2013
2. Sungaila Pranas- ZiL-130
3. Musiał Jan- Koparka Waryński K-406
(Pkw) Pojazdy kołowe wojskowe (Standard)
1. Bartkowiak Mateusz- Scammell Pioneer
2. Zaremba Michał- Sd.Kfz.234/2 Puma
3. Rodzoch Paweł- Jeep Willys SAS
(Pkw) Pojazdy kołowe wojskowe (Open)
1. Musiał Jan- Maz 537G+ChMzap 5247G
2. Bartkowiak Mateusz- Rolls-Royce Pattern Mk.I
3. Michoń Beata- M3A1 Scout Car
(WoT) Modele z World of Papertanks
1. Szklarczyk Michał- Mark I
2. Dmitruk Oleg- Super Conqueror
3. Ptak Zdzisław- AMX M4 MLE. 49
(Psz) Pojazdy szynowe
1. Hankiewicz Tadeusz- ST-44 "Gagarin"
2. Małkowski Jacek- Leopold
3. Olesiak Andrzej- Wilk szynowy
(A) Artyleria bez własnego napędu
1. Michoń Beata- Rheinmetall Pak 44
2. Chabrowski Leszek- ZIS 3
3. Venckauskas Evaldas- Francuska armatapolowa z 1859r.
(O1) Statki i okręty do 65 cm
1. Norkus Vilmantas- "Cicogne"
2. Kozłowski Radek- Japoński niszczyciel "Shimakaze"
3. Cholewa Jerzy- IJN "Hiburi"
(O2) Statki i okręty ponad 65 cm
1. Stawiak Mirosław- HMS "London"
2. Kochanek Wiesław- USS "Indianapolis"
3. Kozłowski Radek- IJN "Suzuya"
(Op) Okręty podwodne
1. Kozłowski Radek- IJN I-176
2. Kochanek Wiesław- IJN I-58
3. Tercha Łukasz- ORP "Orzeł"
(Ż) Żaglowce
1. Norkus Vilmantas- HMS "Badger"
2. Weremko Tomasz- Sao Gabriel
3. Król Tomasz- ORP "Iskra"
(B) Budowle
1. Małkowski Jacek- Kościół Mariacki
2. Pancerz Monika- Katedra Frombork
3. Zaremba Michał- Rotunda Sv. Krize Mensiho
(F) Figurki i zwierzęta
1. Venckauskaite Vaiva- Husarz
2. Duda Tadeusz- Samuraj
3. Dmitruk Oleg- Drednought Furioso
(SF) Rakiety i Sci-Fiction
1. Keish Maris- ETA-2
2. Kużdżał Mariusz- R-7 Sputnik-1
3. Dmitruk Oleg- Leman Russ 2011
(MoP) Modele budowane od podstaw
1. Rafalski Michał- Woroszyłowiec
2. Mistewicz Paweł- AH-1F "Tzefa"
3. Król Tomasz- Cerkiew Prawosławna w Kenai (Alaska)
(SD) Stare dobre z wycinanek wydanych przed 1989r.
1. Krupa Marek- HMS "Rodney"
2. Rafalski Michał- Putiłow-Garford
3. Duda Tadeusz- Po-2
(D) Dioramy
1. Szkwarek Tomasz- Port w Hamburgu z lat 30-tych XXw
2. Rafalski Michał- KW-2 Ostrów 1941
3. Bartkowiak Mateusz- KW-2
(P) Pozostałe, nie ujęte powyżej
Tylko wyróżnienia:
Keish Maris- ED-209
Klimovich Pavel- Ohka
Venckauskas Evaldas- Kontener na śmieci
Wrzesień `39
1. Krupa Marek- ORP "Wicher"
2. Borek Mariusz- PZL-37B Łoś
3. Szklarczyk Michał- Vickers Mk.E Typ A
Ku zwycięstwu
1. Stawiak Mirosław- HMS "London"
2. Kochanek Wiesław- B-17G
3. Bartkowiak Mateusz- Scammell Pioneer
Cerkiew Prawosławna
1. Chomaniuk Mirosław- Cerkiew Św. Aleksandra Newskiego w Łodzi
2. Król Tomasz- Cerkiew Prawosławnaw Kenai (Alaska)
3. Dmitruk Oleg- Cerkiew Rożdiestwa BogorodicyOsoby nagrodzone nagrodami specjalnymi przedstawię Wam w późniejszym terminie.
Jeszcze tylko mała fotorelacja autorstwa Pana Wiesława Owerczuka.
http://owerczuk.pl/bielsk/20190511Modela...index.html