Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bielska Majówka Modelarska 2019 w Bielsku Podlaskim 11-12.05.2019
#76
Czas na podsumowanie imprezy.
Do Bielska zawitali modelarze z Polski co oczywiste, Litwy, Łotwy, Białorusi (Paweł przyjechał autobusem z przesiadkami, taszcząc ze sobą w obu rękach pudła z modelami), oraz modele z Rosji.
Mogliście podziwiać 517 modeli w 3 grupach wiekowych.
Zakończenie Majówki rozpoczęliśmy od aukcji charytatywnej na rzecz Emilki w trakcie której uzyskaliśmy 880 pln tak niezbędnych na leczenie 5 latki.
Oto lista nagrodzonych modelarzy:



MŁODZIK (do 13 lat)
(S)Samoloty
1.     Adomaitis Ugnius- Fokker DR.I
2.     Hryniewicka Alicja- Śmigłowiec ratownictwa medycznego
3.     Cirtautas Adomas- Su-7BKL
(O) Statki i okręty
1.     Kasparaitis Tautvydas- Holownik "Kaczor"
2.     Kuna Hanna- Statek "Monika"
3.     Naruszewicz Kacper- Wiking
(Pk) Pojazdy kołowe
1.     Solich Maksymilian- Samochód Dord V8 Pick-Up
2.     Baltramaityte Jone- Wz. 34
3.     Lomteve Kamile- Maserati Boomerang
(Pg) Pojazdy gąsienicowe
1.     Baltramaityte Jone- Wrzesień `39
2.     Zuber Tymon- Czołg T-34 "Rudy"
3.     Solich Maksymilian- Czołg Panther
(F) Figurki i zwierzęta
1.     Sytnytska Mariia- Pudel
2.     Skrzyniarz Małgorzata- Pingwin
3.     Dobrovolskas Mantas- Husskey
(B) Budowle
1.     Agnė Jurkutė- Pałac książąt litewskich
2.     Żarski Artur- Latarnia w Jastarni
3.     Solich Martyna- Ratusz we Wrocławiu
(SF) Rakiety i Sci-Fiction
1.     Borgieł Samuel- Rakieta "Diamant B"
2.     Zuber Tymon-  Laserowy obrońca
3.     Naruszewicz Kacper- Saturn V Skylab
(WoT) Modele World of Papertanks
1.     Sinielnikova Jekaterina- Pantzer III
Wrzesień `39
1.    Baltramaitis Jone- 7TP
2.     Kasparaitis Tautvydas- Monitor "Toruń"
3.     Barauskas Deividas- TKS
Ku zwycięstwu
1.     Zuber Tymon- Czołg T-34 "Rudy"
2.     Naruszewicz Kacper- Mk.VII Cromwell
Cerkiew Prawosławna
1.     Skrzyniarz Małgorzata- Cerkiew Wasyla Błogosławionego
 
JUNIOR (14-17 lat)
(S)Samoloty
1.    Kowal Mateusz- Mi 24
2.     Sungaila Ignas- Rumpler C.I Polski
3.     Wolański Damian- Hawker Hurricane Mk.II
(O) Statki i okręty
1.     Wantowska Joanna- Seehund
2.     Tomczuk Mateusz- U-boot "Molch"
3.     Paszko Bartłomiej- ORP "Kraków"
(Pk) Pojazdy kołowe
1.     Sungaila Ignas- Kfz.13 Adler
2.     Wantowska Joanna- Wagon pancerny "Krasnaja Zwiezda"
3.     Prismontas Paulius- FSC A16B "Żuk"
(Pg) Pojazdy gąsienicowe
1.     Wolański Damian- M-5 Maresal
2.     Sungaila Ignas- Caro Veloce C.V.3/35
3.     Ślusarczyk Franciszek- Pantera
(F) Figurki i zwierzęta
1.     Klimowicz Ilia- BMBLBI-Transformers
2.     Prismontas Paulius Joanita
3.     Wantowska Joanna- Legionista
(B) Budowle
1.     Zutautaite Deimante- Latarnia morska Westerplatte 1939
2.     Tomczuk Mateusz- Kościół Mariacki
3.     Wantowska Joanna- Trebusz Średniowieczny
(SF) Rakiety i Sci-Fiction
1.     Pliszka Krzysztof- Milenium
2.     Wantowska Joanna- Naboo N-1 Starfighter
3.     Jarzewski Mateusz- Atlantis Space Shuttle
(WoT) Modele World of Papertanks
1.     Wantowska Joanna- KW-5
2.     Sinielnikova Jelena- Pabther V
3.     Chyła Filip- Czołg z WoT
Wrzesień `39
1.     Paszko Bartłomiej- ORP "Kraków"
2.     Wolański Damian-4 TP
Ku zwycięstwu
1.      Wantowska Joanna- KW-5
2.      Pliszka Krzysztof- T-34 "Rudy"
3.      Wolański Damian- Hawker Hurricane Mk. II
 
 
 
SENIOR (od 18 lat)
(S1) Samoloty jednopłatowe, jednosilnikowe 
1.     Małkowski Jacek- Aichi Val (D3A1)
2.     Borek Mariusz- Hurricane Mk. IIC
3.     Kochanek Wiesław- P11c
(S2) Samoloty jednopłatowe, wielosilnikowe
1.     Kochanek Wiesław- B-17G
2.     Klimovich Pavel- P-38J
3.     Śliwiński Stanisław- Kawanishi H8K "Emily"
(S3) Samoloty odrzutowe 
1.     Borek Mariusz- Su-7BKŁ
2.     Suchan Dawid- F-104G
3.     Mańkowski Łukasz- Mig-21 "Fiszbed"
(S4) Samoloty wielopłatowe
1.     Rodzoch Paweł- SPAD XIII
2.     Orzeł Władysław- Fokker D.VII
3.     Kołodziejski Robert- Sopwith PUP
(S5) Śmigłowce
1.     Borek Mariusz- AH-1F "TZEFA"
2.     Klimovich Pavel- Sikorski H03S-1
3.     Budzisz Jerzy- Mil Mi-6 Aerofłot
(Pg) Pojazdy gąsienicowe (Standard)
1.     Małkowski Jacek- Jagdpanther Sd.Kfz 173
2.     Cholewa Jerzy- Typ 97 Chi Ha
3.     Rodzoch Paweł- Sherman III
(Pg) Pojazdy gąsienicowe (Open)
1.     Nikitin Aleksandr- 2 KaMi
2.     Furtok Dariusz- T-34/76
3.     Musiał Jan- Bat-M
(Pkc) Pojazdy kołowe cywilne
1.     Norkus Vilmantas- MAN TGX formula truck 2013
2.     Sungaila Pranas- ZiL-130
3.     Musiał Jan- Koparka Waryński K-406
(Pkw) Pojazdy kołowe wojskowe (Standard)
1.     Bartkowiak Mateusz- Scammell Pioneer
2.     Zaremba Michał- Sd.Kfz.234/2 Puma
3.     Rodzoch Paweł- Jeep Willys SAS
(Pkw) Pojazdy kołowe wojskowe (Open)
1.     Musiał Jan- Maz 537G+ChMzap 5247G
2.     Bartkowiak Mateusz- Rolls-Royce Pattern Mk.I
3.     Michoń Beata- M3A1 Scout Car
(WoT) Modele z World of Papertanks
1.     Szklarczyk Michał- Mark I
2.     Dmitruk Oleg- Super Conqueror
3.     Ptak Zdzisław- AMX M4 MLE. 49
(Psz) Pojazdy szynowe
1.     Hankiewicz Tadeusz- ST-44 "Gagarin"
2.     Małkowski Jacek- Leopold
3.     Olesiak Andrzej- Wilk szynowy
(A) Artyleria bez własnego napędu
1.     Michoń Beata- Rheinmetall Pak 44
2.     Chabrowski Leszek- ZIS 3
3.     Venckauskas Evaldas- Francuska armatapolowa z 1859r.
(O1) Statki i okręty do 65 cm 
1.     Norkus Vilmantas- "Cicogne"
2.     Kozłowski Radek- Japoński niszczyciel "Shimakaze"
3.     Cholewa Jerzy- IJN "Hiburi"
(O2) Statki i okręty ponad 65 cm 
1.     Stawiak Mirosław- HMS "London"
2.     Kochanek Wiesław- USS "Indianapolis"
3.     Kozłowski Radek- IJN "Suzuya"
(Op) Okręty podwodne
1.     Kozłowski Radek- IJN I-176
2.     Kochanek Wiesław- IJN I-58
3.     Tercha Łukasz- ORP "Orzeł"
(Ż) Żaglowce
1.     Norkus Vilmantas- HMS "Badger"
2.     Weremko Tomasz- Sao Gabriel
3.     Król Tomasz- ORP "Iskra"
(B) Budowle
1.     Małkowski Jacek- Kościół Mariacki
2.     Pancerz Monika- Katedra Frombork
3.     Zaremba Michał- Rotunda Sv. Krize Mensiho
(F) Figurki i zwierzęta
1.     Venckauskaite Vaiva- Husarz
2.     Duda Tadeusz- Samuraj
3.     Dmitruk Oleg- Drednought Furioso
(SF) Rakiety i Sci-Fiction
1.     Keish Maris- ETA-2
2.     Kużdżał Mariusz- R-7 Sputnik-1
3.     Dmitruk Oleg- Leman Russ 2011
(MoP) Modele budowane od podstaw
1.     Rafalski Michał- Woroszyłowiec
2.     Mistewicz Paweł- AH-1F "Tzefa"
3.     Król Tomasz- Cerkiew Prawosławna w Kenai (Alaska)
(SD) Stare dobre z wycinanek wydanych przed 1989r.
1.     Krupa Marek- HMS "Rodney"
2.     Rafalski Michał- Putiłow-Garford
3.     Duda Tadeusz- Po-2
(D) Dioramy
1.     Szkwarek Tomasz- Port w Hamburgu z lat 30-tych XXw
2.     Rafalski Michał- KW-2 Ostrów 1941
3.     Bartkowiak Mateusz- KW-2
(P) Pozostałe, nie ujęte powyżej
            Tylko wyróżnienia:
            Keish Maris- ED-209
            Klimovich Pavel- Ohka
            Venckauskas Evaldas- Kontener na śmieci
Wrzesień `39
1.     Krupa Marek- ORP "Wicher"
2.     Borek Mariusz- PZL-37B Łoś
3.     Szklarczyk Michał- Vickers Mk.E Typ A
Ku zwycięstwu
1.     Stawiak Mirosław- HMS "London"
2.     Kochanek Wiesław- B-17G
3.     Bartkowiak Mateusz- Scammell Pioneer
Cerkiew Prawosławna
1.     Chomaniuk Mirosław- Cerkiew Św. Aleksandra Newskiego w Łodzi
2.     Król Tomasz- Cerkiew Prawosławnaw Kenai (Alaska)
3.     Dmitruk Oleg- Cerkiew Rożdiestwa Bogorodicy

Osoby nagrodzone nagrodami specjalnymi przedstawię Wam w późniejszym terminie.

Jeszcze tylko mała fotorelacja autorstwa Pana Wiesława Owerczuka.
http://owerczuk.pl/bielsk/20190511Modela...index.html
Odpowiedz
#77
Na Majówce były prezentowane modele 143 osób z 4 krajów. 47 młodzików, 23 juniorów i 73 seniorów zaprezentowało swoje modele. Młodzicy wystawili 102 modele, juniorzy 70, seniorzy 309, 36 modeli było wystawionych w części pozakonkursowej.
Nagrody specjalne

GP Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski

Młodzik: Jarosław Zawistowski- Ratusz w Bisenthal

Juniort: Paulius Trakselis- T-34/85 "Rudy"

Senior: Vitalij Baranov- Muleta De Seixal

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej W Bielsku Podlaskim nagrodził:

Młodzik: Kacper Naruszewicz- Saturn V Skylab

Junior

Senior: Tadeusz Duda- Husarz

Nagrody Komendanta WKU w Bielsku Podlaskim otrzymali:

Młodzik: Małgorzata Skrzyniarz

Junior: Szymon Nienałtowski

Senior: Mirosław Stawiak

Komendant Powiatowy Policji:

Młodzik: Alicja Hryniewicka- Samuraj

Junior: Szymon Nienałtowski- ORP Myśliwy

Senior: Beata Michoń- ZamekLichtenstein

GP Kartonowego Tura

Młodzik: Ugnius Adomaitis- Fokker DR.I

Junior: Ignas Sungaila- Kfz 13 Adler

Senior: Tomasz Szkwarek- Port w Hamburgu

GP Budinku Papiru

Mirosław Stawiak- HMS London

GP Answer

Robert Kołodziejski: F-16 Block 52+

GP Modelarstwa Kartonowego

Pavel Klimovich- Macchi MC 200

GP Wektora

Stasys Maskolaitis- Gołąb - Figura św. Jana Nepomucena

Nagroda Com-batanta, Combat Chełmża

Jacek Bołochowski- Vickers Mk.E Typ A

Modelandia Czarna Białostocka

Paulius Trakselis- MAN TGS 320.28

PIWKO

Szymon Nienałtowski- ORP Myśliwy

QWKAK

Vitalij Baranov- Muleta De Seixal


Nagroda klubu modelarskiego z Gargżdy otrzymał: 
Mateusz Kowal za Nieuport XXV

Najlepszy Ping-pongista wśród modelarzy: 
Ignas Sungaila
Odpowiedz
#78
QWKAKi proszone są o wyrozumiałość i wybaczenie. Nie umieściłem ich na liście fundatorów nagród.
A więc swoją nagrodę przyznali:
Vitalij Baranov- Muleta De Seixal
Uzupełniam poprzedni wpis.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bielska Majówka Modelarska 2020 w Bielsku Podlaskim 9-10 maj 2020 krys 3 106 , 06:12
Ostatni post: Pawel_P
  Festiwal modelarski - Kraków 2019 - 01-02.06 Gonzo 1 108 , 02:46
Ostatni post: Gonzo
  INOWROCŁAWSKI KONKURS MODELARSKI 27-28.04.2019 24hobby.pl 16 1,159 15-05-2019, 10:52
Ostatni post: 24hobby.pl
  Noclegi BABARYBA 2019 Japończyk 4 241 15-05-2019, 10:37
Ostatni post: Japończyk
  V Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, Czarna Białostocka, 29-30 Czerwiec 2019 lukasold 3 332 14-05-2019, 12:18
Ostatni post: lukasold
  Warszawski Festiwal Modelarski BABARYBA 2019 Japończyk 5 412 07-05-2019, 02:55
Ostatni post: Andrzej Px48
  VIII Chełmżyński Festiwal Modelarski 20-21.07.2019 maverick72 2 329 06-05-2019, 06:50
Ostatni post: maverick72
  Modelarska Iskra 3 - Wrocław 6.04.2018 Wydawnictwo WAK 5 400 20-04-2019, 12:30
Ostatni post: krys
  VIII Bałtycki Festiwal Modelarski - Koszalin, 25-26.05.2019 Hastur 1 183 16-04-2019, 10:43
Ostatni post: Hastur
  IX Szczeciński Festiwal Modelarski "Paprykarz 2018" 5-6.X.2019 Szczecin konradoo 4 171 11-04-2019, 09:11
Ostatni post: Andrzej Px48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości