Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segregowanie malutkich części
#1
Siemanos.

Ostatnimi czasy budując różne swoje modele napotkałem na pewien problem z gatunku drobnych, acz upierdliwych. Mając do wykonania większą ilość śrubek czy nitów wszelkiej maści lub nawet wielu maleńkich części, które mają to do siebie, że znikają szybciej niż je się produkuje. I tak przemierzając różnego rodzaju zakątki poszukiwałem malutkiego pojemniczka, dobrze zamykanego, najlepiej z przezroczystego szkła. Kroki swe skierowałem do pobliskiej przychodni, gdzie w Gabinecie Zabiegowym, bardzo miła p. pielęgniarka dała mi 4 takie fajne buteleczki od zastrzyków. Dostałem również zapewnienie, że Pani mi pozbiera tego trochę więcej, żebym sobie wziął. Buteleczki mają 39 mm wysokości, otwór śr. 7 mm, gumowy koreczek, jedna ma 23 mm śr a druga 17 mm. I to właśnie to o co mi chodziło.

[Obrazek: th_P1191813.jpg]

I tu pojawiło się pytanie jak to diabelstwo przechowywać, żeby teraz buteleczek wiecznie nie szukać. Z tego powodu powstało „Nosidełko uniwersalne do dupereli” czyli NUD. NUD składa sie z następujących części. Jego budowy chyba nie ma sensu opisywać, więc tylko wrzucę fotkę z numeracją części.

[Obrazek: th_P1191814.jpg] [Obrazek: th_P1191818.jpg]

Po wykonaniu NUD’a będę mógł spokojnie opisać sobie buteleczki i posegregować wszystkie śrubeczki i nity. Dzięki NUD’owi będę mógł w każdej wolnej chwili porobić te maleństwa „na zaśkę”. A tak się NUD prezentuje po wykonaniu i powiem Wam, że sprawuje się dość fajnie Smile

[Obrazek: th_P1191816.jpg] [Obrazek: th_P1191817.jpg]
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#2
Dobry pomysł. Cool

Jakim programem robiłeś ten model ? :razz:
Odpowiedz
#3
Lowrider14, wszystko było robione w Corelu.

Z roztargnienia zapomniałem napisać, że wydruk należy tak podkleić, aby łaczna grubość elementów wynosiła 1 mm
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#4
Super rzecz, niestety ja nie mam tuszu, więc nie mogę wydrukować Sad
Odpowiedz
#5
bez instrukcji ani rusz :ble: :ble: :ble:

oczywiście żartuje, a tak na poważnie suuuuuuper
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [szukam]dawca części bądź skan ReVan_1991 5 3,651 19-10-2013, 03:47
Ostatni post: ReVan_1991
  Pomysł na retusz części de_stroyer 20 9,843 21-12-2011, 05:05
Ostatni post: cotlet
  Obłe części Panzer Kacper 1 3,686 14-04-2009, 04:42
Ostatni post: Darek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości