12-03-2020, 01:07
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2020, 03:08 przez rypinmuzeum.)
Szanowni Państwo, przedstawiamy wyniki X jubileuszowego Konkursu Modeli Kartonowych i Wystawy Makiet, Rypin 2020
S1 – samoloty i śmigłowce do 1945
I Kamil Kornatka, Westland Lysander, pkt. 90
II Leszek Chabrowski, Douglas M-2, pkt. 88
III Paweł Harłoziński, Po-2, pkt. 87
S2 – samoloty i śmigłowce po 1945 r.
I Michał Szklarczyk, F-16c „Jastrząb”, pkt. 95
II Krzysztof Zabłocki, Mi8MT „Afgan”, pkt. 94
III Mateusz Bartkowiak, H-13 „SIOUX”, pkt. 93
Pk – pojazdy kołowe
I Paweł Mańkowski, Case VAI, pkt. 95
II Krzysztof Zabłocki, Raumer – s, pkt. 94
III Sebastian Wlaźlak, MAN TGS, pkt. 93
Pg – pojazdy gąsienicowe
I Zbigniew Skowroński, Churchill MK. VII, pkt. 96
II Michał Rafalski, Mark VIII Liberty, 95
III Paweł Mańkowski, FAMO Rubezahl, pkt. 94
Ps – pojazdy szynowe
I Andrzej Szmuraj, Pruski Skład Kolejowy, pkt. 92
II Krzysztof Szeffner, OL 49, pkt. 90
III Andrzej Szmuraj, TW 29, pkt. 88
O – okręty, statki, żaglowce
I Robert Kruczkowski, Krążownik pancerny „Rossija”, pkt. 94
II Tomasz Szkwarek, HMS GOOD HOPE, pkt. 93
III Sławomir Kopański, MS Mellum, pkt. 92
B – budowle, makiety, dioramy
I Tomasz Szkwarek, Mała Stocznia, pkt. 98
II Mariola Szeffner, Ratusz we Wrześni, pkt. 97
III Piotr Szepelawy, Diorama „Wrzesień 1939”, pkt. 96
F – figurki
I Marcin Michalski, EBENEZER MK 1, pkt. 97
II Mariola Szeffner, Wall – E, pkt. 96
III Paweł Harłoziński, Rycerz, pkt. 95
G – pojazdy kosmiczne
I Wiesław Kochanek, LM-7 Apollo 13, pkt. 95
II Piotr Harłoziński, Mercury Redstona, pkt. 84
III Maciej Żawrocki, Rakieta W-755 zestawu s-75M, pkt. 70 M, pkt. 70
A – armaty
I Michał Szklarczyk, Armata Schneider 75, pkt. 80
II Sebastian Wlaźlak, ZiS – 3, pkt. 79
III Anna Harłozińska, Bombarda, pkt. 78
Ł - łodzie podwodne
I Paweł Harłoziński, ORP Dzik, pkt. 85
II Krzysztof Szeffner, Victor, pkt. 83
III Anna Harłozińska, Seehund, pkt. 80
Wyniki juniorzy
S1 – samoloty i śmigłowce do 1945 r.
I Damian Wolański – Hawker Hurricane mk. II „Lusia”, pkt. 70
II Szymon Nienałtowski – F4V Buffalo, pkt. 69
III Franciszek Chmielewicz – Westland Lysander, pkt. 68
S2 – samoloty i śmigłowce po 1945 r.
I Damian Wolański – Fieseler Fi – 103, pkt. 60
II Julia Werner – Bies, pkt. 55
III Antoni Kornatka – Mig – 21, pkt. 50
Pk – pojazdy kołowe
I Szymon Nienałtowski – Alfa Romeo 156 GTI, pkt. 76
II Szymon Wolak – Samochód panc. Wz. 29, pkt. 74
III Dominik Szmuraj – Jeep Wrangler, pkt. 72
Pg – pojazdy gąsienicowe
I Damian Wolański – Type 98 ke-Ni, pkt. 78
II Jakub Werner – Tiger, pkt. 77
III Szymon Nienałtowski, KU – 2, pkt. 76
Ps – pojazdy szynowe
I Szymon Wolak, Drezyna Tatra, pkt. 70
II Vanessa Solon, Pociąg osobowy, pkt. 69
III Julia Werner, Pt 47, pkt. 68
O – okręty, statki, żaglowce
I Jakub Werner, USS Monitor, pkt. 68
II Szymon Nienałtowski, ORP Myśliwy, pkt. 67
III Lena Chmielewicz, Monika III, pkt. 66
B – budowle, makiety, dioramy
I Jakub Werner, Krzywa Wieża w Ząbkowicach Śląskich, pkt. 68
II Łukasz Werner, Chata Olęderska, pkt. 67
III Maja Szklarczyk, Dom Góralski, pkt. 66
F – figurki
I Damian Wolański, Ezio Auditore, pkt. 70
II Natalia Durczak, Biały tygrys, pkt. 68
III Aleksander Mikulski, Pingwin Cesarski, pkt. 67
G – rakiety, pojazdy i statki kosmiczne
I Joanna Wantowska, V – 2, pkt. 70
II Vanessa Solon, Rakieta „Meteor”, pkt. 66
III Jarosław Zawistowski, Rakieta „Antares”, pkt. 60
Ł – łodzie podwodne
I Szymon Nienałtowski, MOLCA, pkt. 66
II Damian Wolański, ORZEŁ, pkt. 65
Grand Prix
Senior: model Mała Stocznia, autor Tomasz Szkwarek
Junior: model Ezio Auditore, autor Damian Wolański