Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piotr Wielki
#1
Witam wszystkich,
No i stało się. Po wielu dniach zastanawiania się, przeglądania forum, oglądania modeli innych postanowiłem zrobić to .....
Zakupiłem z GPM Pana Piotra BM 096.
Ostatnim moim modelem był Admirał Lewczenko i Scharnchorst parę ładnych lat temu. Szału nie ma. A patrząc na wyczyny kolegów na tym forum to "bardzo szału nie ma". Mówiąc krótko podposzycie to magia, relingów w życiu nie robiłem szpachli ani farbek nie używałem.
Czekam na przesyłkę z GPM i będę szanowne forum pytał, dopytywał i zapytywał.
Jak tylko coś zacznę działać będę informował i wklejał.
Liczę na pomoc.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
A zdjęcie pokwitowania, że model został zakupiony to gdzie?
Na słowo nie uwierzę  :roll:
Odpowiedz
#3
:lol:
patrz jak wyżej, czekam na przesyłkę z GPM, a w międzyczasie czytam czytam, oglądam oglądam
Odpowiedz
#4
Kolego malimon. Witaj na forum, ale no właśnie odrazu jest ale.... relację głównie rozpoczynamy od pokazania czegoś co wykonaliśmy. A nie od pochwalenia się iż zakupiliśmy model i czekamy na przesyłkę.
Tak ten dział do tego służy. Poza tym proszę popraw swój wiek bo napewno nie masz 2013 lat.

Pozdrawiam i czekam na jakieś wizualne efekty.
Odpowiedz
#5
(24-01-2013, 11:42)struna link napisał(a): Poza tym proszę popraw swój wiek bo napewno nie masz 2013 lat.

A skąd wiesz?  PDT_Armataz_01_24 PDT_Armataz_01_25
Odpowiedz
#6
Majster a nie porwałeś się z motyką na słońce? To trudny model,sama nadbudówka to model sam w sobie. Oj,życzę wytrwałości.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#7
Tez mnie kusil ,myslalem zeby do niego podejsc po Saratodze ,ponizej podrzucam link do relacj z budowy tego modelu ,co prawda w germanskim jezyku  ale morze ci sie przyda....duzo zdjec itp,itd...zycze powodzenia i wytrwalosci
http://modellbauer.forum-aktiv.com/t6508...rel-fertig
Ukonczone USS Saratoga CVA 60
   A-7 Corsair II  IJN Shokaku
Na warsztacie :    USS Alaska
Odpowiedz
#8
(25-01-2013, 10:48)Andrzej Px48 link napisał(a): Majster a nie porwałeś się z motyką na słońce? To trudny model,sama nadbudówka to model sam w sobie. Oj,życzę wytrwałości.

Fakt, Andrzej ma trochę racji,  stopień skomplikowania jest przerażający.
Odpowiedz
#9
[Obrazek: imag0840o.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Siemano wszystkim.
Dzisiaj przybył Pocztą Polską.
Z powodu późnej por na dzisiaj tyle.
Do jutra.
Odpowiedz
#10
No to startuj waćpan,będę tu często zaglądał.Trzymam kciuki.
Odpowiedz
#11
Ja bym zaczął od nadbudówki głównej.Tak dla wprawy przed kadłubem.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#12
To będzie ciekawe, z pewnością będę się przyglądał. Czy mógłbyś zamieścić kilka zdjęć arkuszy z częściami/instrukcją? Jestem ciekaw jak wygląda ta wycinanka.
Odpowiedz
#13
Zaraz zaraz postaram się coś tam powklejać
W linku widziałem że na jakimś niemieckim forum ktoś go kleił i były spore problemy z kadłubem.
Zastanawiam się czy nie zeskanować modelu? Tak na wszelki wypadek
Odpowiedz
#14
Tak na wszelki wypadek to na pewno się przyda. Szczególnie przy tak skomplikowanym modelu.
Ściskam kciuki za powodzenie przy klejeniu.
Odpowiedz
#15
Kurcze żeby tylko ten model miał proporcje tak jak na okładce, to nawet bym go w 1:200 skleił. Niestety jest bardziej pękaty, a tak się napaliłem...

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#16
[Obrazek: imag0845p.jpg]
[Obrazek: imag0844d.jpg]
[Obrazek: imag0843k.jpg]
[Obrazek: imag0842v.jpg]
[Obrazek: imag0847ig.jpg]
[Obrazek: imag0846v.jpg]
Odpowiedz
#17
"Piotr W" jest imponujący. Był tu link do sklejonego na niemieckim forum. Potęga !
Współczesne Ruski sa przeładne i przezentują się przebojowo.
No to zaczynaj kleić :-)
PZdr
Odpowiedz
#18
Cieszę się że postanowiłeś pochwalić się swoim zakupem
Odpowiedz
#19
Wczoraj podkleiłem wszystkie wręgi na tekturę i zostawiłem na nocne leżakowanie. Podklejałem Pattexem Classic. W niektórych miejscach pod papierem pojawiły się takie wyoblenia... Dałem za dużo kleju? Coś z tym zrobić czy raczej nie przeszkadza? Poczytałem też o nasączeniu krawędzi wręg, no właśnie BCG czy Caponem? Jak przyjdę z pracy to zacznę coś wycinać i cyknę wieczorem fotki.
PS. syn kazał koniecznie wstawić tą buźkę z karabinem ...  PDT_Armataz_01_36
Odpowiedz
#20
Masz zamiar robić pod poszycie?
A ze swej strony sugeruję zakup relingów wycinanych laserowo, ich ilość na modelu jest zatrważająca i wykonanie ich we własnym zakresie  będzie troszeczkę "upierdliwe" PDT_Armataz_01_11
Odpowiedz
#21
Niestety osoba, która pyta o impregnowanie krawędzi szkieletu i ma problem z równomiernym nałożeniem kleju nie powinna się porywać na Taaaaaki model, to że na okładce pisze 3 stopień trudności dla mnie jest to raczej piąty. Nie uważam sie za jakiegoś super sklejacza, ale kilka modeli skleję zanim go  zacznę. Taka moja mało znacząca opinia. A jak już bardzo chcesz to zacznij od jakiegoś elementu pokładowego, bo jak stracisz zapał to kadłub bedzie się przewalał po kątach, a nawet poświęcając z 8 godzin tygodniowo to i tak zajmie jakieś 1,5 roku

PZDR
USN W NATARCIU
Odpowiedz
#22
Też zamówiłem ten model jakiś miesiąc temu z myślą o rozpoczęciu budowy w niedalekiej przyszłości. Jednak po obejrzeniu zawartości okazało się, że ta " niedaleka przyszłość " będzie trochę dalsza niż myślałem  :mil11: :mil11: Model jest niesamowicie skomplikowany, a do tego jego wymiary nie ułatwiają zadania ( zwichrowanie szkieletu itp.  bardzo możliwe  PDT_Armataz_01_28 )
Ja ruszę z budową za jakieś 15-20 lat  :mil11: :mil11:  ( żart oczywiście ) Teraz jednak przyglądam się budowie, bo temat bardzo ciekawy i rzadko pokazywany na forach.
Powodzenia życzę i wytrwałości w budowie. Liczę, że relacja zostanie doprowadzona do końca  PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam, Misiek
Odpowiedz
#23
Jest szansa zobaczyc jakieś zdjęcie z budowy??? Czy to temat : ,,kupiłem sobie model,, ??
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#24
Obecny!!!
Panowie co do zdjęć z budowy to dzisiaj wyciąłem chyba z 6 wręg, pociągnąłem krawędzie BCG i na dzisiaj tyle. Oglądam mecz w tv...
Nie ma co cykać chyba przyznacie rację. Myślę że coś koło końca tygodnia uda mi się złożyć na sucho do kupy :lol:
Hm co do komentarzy to czegoś tu chyba nie rozumiem.
Pewien forumowicz twierdzi, że nie powinienem się porywać na "taki model bo to TAKI MODEL". Taki, znaczy jaki? Skomplikowany, trudny, pracochłonny? Zgadzam się. No i co z tego?
Jeżeli polegnę to trudno, wyląduję w koszu tzn. piecu. Tzn. model  :lol:
Ja tam ołtarzyka dla kartek kartonu nie mam. Spodziewałem się raczej "kolego daj mnie kleju przy podklejaniu a wręgi zaimpregnuj czymś tam i dawaj dalej" i tyle.
Uważam że nie muszę wypić skrzynki jaboli, a potem drugiej skrzynki piwa żebym mógł się napić dobrej wódki, ale mądrość mi wyszła... :o
Zresztą wystarczy spojrzeć na link do forum niemieckiego gdzie kleił ten model jakiś Szanowny Pan Moderator i np. kadłub też mu wyszedł moim zdaniem bez rewelacji, a myślę, że z tego powodu się nie pochlastał.
Nie wiem czy będę robił pod poszycie bo nie umiem... czytaj nie robiłem. Na rysunkach montażowych kadłub jest mocno "ożebrowany". Jak złożę na sucho to zobaczycie i poproszę o pomoc.
Na dzisiaj tyle po druga połowa się zaczyna.
Siemanko wszystkim.
Odpowiedz
#25
Dzięki za sprawozdanie z meczu. Druga połowa zapowiada się bardzo ekscytująco!



Obawiam się, malimon, że nie rozumiesz po co jest to forum. Nikt tu nie buduje kartonowych ołtarzyków*, ale cenię sobie i wierzę, że większość użytkowników podobnie,  fakt, że podchodzimy do hobby poważnie. Dzięki temu można tu obejrzeć ukończone i to niektóre przestarannie modele i nacieszyć nimi oczy. Relacje są pomocą dla innych budujących ten sam model, uczą nowych technik, itd. Podaj mi jedną przyczynę dla której ktokolwiek miałby tracić czas pomagając osobie, której to wisi czy sklei model czy nie?
Po drugie przypomnę, bo najwyraźniej uwaga moda nie dotarła, relacja ze sklejania modelu służy do dokumentowania sklejania a nie zapowiedzi zakupu modelu, wizyty listonosza i zobrazowania jak świetnie został model zapakowany przez GPM ... ach zapomniałem o zdaniu sprawozdania z drugiej części meczu... Oczywiście argument, że jak mi się niepodoba to nie muszę tutaj zaglądać jest słuszny, to jednak nie chciałbym pewnego dnia zaglądnąć na forum po to tylko żeby przebrnąć przez naście nowych wątków "tego typu relacji". Może takie przypomnienia od czasu do czasu przestrzegą przed podobnym zachowaniem. Proszę szanuj czas innych.

Tak czy siak, to było moje ostatnie marudzenie w Twojej relacji.

Dużo wody pod kilem czy coś w tym stylu życzę ...


*tzn. był taki jeden, ale niestety z niedokońca jasnych przyczyn jest nieobecny - ciekawe czy ktoś zgadnie o kogo mi chodzi? :mrgreenSmile
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Impresja na temat: Wielki krążownik lekki HMS Glorious Olfan 155 44,483 26-10-2022, 09:43
Ostatni post: Jan Olfan
  [Relacja] USS Portland - WIELKI BUBEL, NIE KLEIĆ I OMIJAĆ mrymacki 49 23,025 18-12-2007, 11:02
Ostatni post: mrymacki

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości