Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konkurs Modeli Kartonowych Wydawnictwa Modelarstwo Nowotomyskie
#1
Zapraszam wszystkich chętnych do udziału w internetowym Konkursie Modeli Kartonowych Wydawnictwa Modelarstwo Nowotomyskie z okazji 234 urodzin Nowego Tomyśla.

Niżej przedstawiam Regulamin:

Regulamin Konkursu Modeli Kartonowych 
Wydawnictwa Modelarstwo Nowotomyskie 
z okazji 234 urodzin Nowego Tomyśla
 
       I.           Cele i zadania
1.     propagowanie zdalnej działalności modelarskiej w okresie pandemii, 
2.     upowszechnienie obchodów 234 urodzin Nowego Tomyśla,
3.     popularyzacja modelarstwa wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych jako jednej
z form spędzania wolnego czasu oraz kształtowania zdolności manualnych
i wyobraźni przestrzennej,
4.     nawiązywanie kontaktów z klubami modelarstwa kartonowego oraz modelarzami kartonowymi na terenie Polski,
5.     promocja Gminy Nowy Tomyśl
 
    II.           Organizatorzy
1.   Urząd Miejski w Nowym Tomyślu 
2.   Nowotomyski Ośrodek Kultury
 
       I.           Termin konkursu
Czas trwania konkursu: 01.06.2020 – 30.09.2020.
 
    II.           Do Konkursu można zgłaszać wyłącznie modele z wydawnictwa Modelarstwo Nowotomyskie.
 
 III.           Kategorie konkursowe 
 
1.     Kategoria amatorska – dotyczy osób indywidualnych nie należących do klubu lub stowarzyszenia modelarskiego,
2.     Kategoria zaawansowana – dotyczy członków klubów lub stowarzyszeń modelarskich. 
W obrębie tej grupy zostanie rozegrana klasyfikacja drużynowa.
Kryterium punktowe: każdy zgłoszony model danej modelarni otrzymuje
1 punkt. Suma punktów zebrana przez daną modelarnię decyduje o miejscu
w klasyfikacji. Uczestnicy konkursu startujący w kategorii zaawansowanej zobowiązani są do podania w zgłoszeniu konkursowym pracowni modelarskiej, której są członkami.
 
 
 IV.            Klasy modeli:
 
1.     NT-1 – Samolot TS-8 Bies, samochód Grat z wyścigów WrakDay, Wiklinowy Trabant, Nowotomyski Ogród Zoologiczny.
Klasa NT-1 zostanie rozegrana w kategoriach wiekowych:
Młodzik – do 13 lat włącznie (rocznik 2007 i młodsi)
Junior – 14-17 lat (roczniki od 2006 do 2003)
 
2.     NT-2 – Tężnia solankowa, Chata Olęderska, Nowotomyska Wieża Ciśnień, Ratusz
w Biesenthal
Klasa NT-2 zostanie rozegrana w kategoriach wiekowych:
Junior – do 17 lat włącznie (rocznik 2003 i młodsi)
Senior – 18 lat i powyżej (rocznik 2002 i starsi)
 
3.     NT-3 – Biblioteka w Dębnie, Siedziba Urzędu Miejskiego, Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy
Klasa NT-3 zostanie rozegrana w kategoriach wiekowych:
Junior – do 17 lat włącznie (rocznik 2003 i młodsi)
Senior – 18 lat i powyżej (rocznik 2002 i starsi)
 
    V.            Klasyfikacja i nagrody
 
W każdej z trzech klas modeli (NT-1, NT-2, NT-3) zostaną przyznane trzy nagrody (I, II, III miejsce) w każdej z dwóch kategorii wiekowych.
Podstawą do nagrodzenia zgłoszonych modeli kartonowych będzie stopień uszczegółowienia ich wykonania. Modyfikacje modeli kartonowych, które zostaną wprowadzone przez uczestników konkursu będą decydujące w ocenie komisji konkursowej.
Zwycięzcy konkursu otrzymają następujące nagrody:
I miejsce – torba sportowa, książka o tematyce militarnej lub technicznej, gadżety związane z rocznicą 234-lecia Nowego Tomyśla,
II miejsce – książka o tematyce militarnej lub technicznej, gadżety związane z rocznicą 234-lecia Nowego Tomyśla,
III miejsce – wydawnictwa modelarskie, gadżety związane z rocznicą 234-lecia Nowego Tomyśla.
 
 VI.           Zgłoszenia modeli
Zgłoszenia w formie mailowej + 3 zdjęcia wykonanego modelu będą przyjmowane do dnia 30.09.2020 wyłącznie na adres: bks@nowytomysl.pl
Nie pobiera się żadnych opłat z tytułu zgłoszenia modeli do Konkursu. 
 
 
 
VII.            Komisja konkursowa
Komisja konkursowa decydująca o wyborze nagrodzonych modeli zostanie powołana przez Organizatora. Decyzje komisji będą ostateczne i nie ma możliwości odwołania się od werdyktu.
 
VIII.           Postanowienia końcowe
1.   W Konkursie mogą brać udział wszystkie zainteresowane osoby,
2.   Zgłoszenie modelu do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu,
3.   Do Konkursu będą przyjmowane wyłącznie modele kartonowe z wydawnictwa Modelarstwo Nowotomyskie wykonane własnoręcznie,
4.   Organizator zastrzega sobie prawo łączenia klas i grup wiekowych,
5.   Brak zaznaczenia kategorii wiekowej w zgłoszeniu modelu powoduje przeniesienie zawodnika do kategorii wiekowej Senior,
6.   Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi w ciągu dwóch tygodni od zakończenia konkursu,
7.   Lista wyników Konkursu zostanie opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Nowym Tomyślu oraz na oficjalnym profilu Gminy Nowy Tomyśl na Facebooku,
8.   Zwycięzcy konkursu zostaną poinformowani indywidualnie przez organizatora
o terminie i sposobie wręczenia nagród.
9.   W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyduje Organizator,
10. Klauzula informacyjna do przetwarzania danych osobowych:
Na podstawie art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych
w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane dalej RODO, informuję, że: administratorem danych jest Gmina Nowy Tomyśl ul. Poznańska 33, 64-300 Nowy Tomyśl (kontakt telefoniczny: 61 44 26 600); dane będą przetwarzane na potrzeby Konkursu Modeli Kartonowych Wydawnictwa Modelarstwo Nowotomyskie trwającego w okresie 01.06.2020 - 30.09.2020 r. podstawą do przetwarzania danych osobowych jest zgoda rodzica lub prawnego opiekuna małoletniego, udzielona w postaci akceptacji Regulaminu Konkursu wyrażona w formie zgłoszenia sklejonego modelu kartonowego do konkursu; rodzic lub prawny opiekun małoletniego (osoba zgłaszająca pracę artystyczną) ma prawo do: dostępu do danych i możliwości ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania swoich danych osobowych, wniesienia skargi do organu nadzorczego, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia danych, cofnięcia wyrażonej zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie (cofnięcie wyrażonej zgody na przetwarzanie danych osobowych skutkuje uniemożliwieniem udziału w konkursie).
11. zmiany Regulaminu mogą następować wyłącznie w trybie właściwym dla jego wprowadzenia.
12. Szczegółowych informacji udziela:
Jerzy Kimstacz- Inspektor Ochrony Danych Osobowych w Urzędzie Miejskim w Nowym Tomyślu, tel. 61 44 26 650, e-mail: j.kimstacz@nowytomysl.pl
Krzysztof Szeffner – tel. +48 603 638 543
e-mail: konkurs.nowytomysl@gmail.com
Odpowiedz
#2
Drodzy Modelarze, przypominam wszystkim, którzy chcą uczestniczyć w internetowym "Konkursie Modeli Kartonowych Wydawnictwa Modelarstwo Nowotomyskie z okazji 234 urodzin Nowego Tomyśla", że zgłoszenia modeli w formie 3 zdjęć przyjmowane są do końca września.

Jeśli zgłoszenia będą wysyłane przez kluby lub stowarzyszenia modelarskie, pamiętajcie aby podać nazwę modelarni, ponieważ będzie prowadzona punktacja drużynowa.

Serdecznie zapraszam do udziału.
Odpowiedz
#3
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w internetowym Konkursie Modeli Kartonowych Wydawnictwa Modelarstwo Nowotomyskie z okazji 234 urodzin Nowego Tomyśla.

Zgłoszono 110 modeli wykonanych przez reprezentantów trzynastu klubów modelarskich oraz przez osoby indywidualne.

Ponieważ udział osób indywidualnych był znikomy, Organizatorzy postanowili połączyć ich z kategorią zaawansowaną.
Również ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń najmłodszych uczestników, podzielono klasę NT-1 Młodzik.

Wszystkich zwycięzców lub ich przedstawicieli poinformujemy w najbliższym czasie o terminie i sposobie przekazania nagród.

Galerie zdjęć modeli zgłoszonych do konkursu zamieszczane będą na stronie: https://www.facebook.com/ModelarstwoNowotomyskie

Wyniki:



Kategoria NT-1 Młodzik: Wiklinowy Trabant



1.      Bekierz Mateusz (Dom Kultury Ruda Śląska) - Złoto

2.      Szewczuk Jarosław (NOK Nowy Tomyśl) – Srebro

3.      Kumiszcza Mikołaj (WLKP Kartonowa Pyra) – Brąz

4.      Cholewa Zuzanna (WLPK Kartonowa Pyra)

5.      Chmielewski Maciej (Modelandia w Czarnej Białostockiej)

6.      Brzostowski Patryk (NOK Nowy Tomyśl)

7.      Marchlik Monika (Combat Chełmża)

8.      Krakowiak Adrian (Combat Chełmża)

9.      Markiewicz Barbara (Combat Chełmża)

10.  Leśna Zofia („Zajączki” z Opalenicy)

11.  Kokoszka Zuzanna (Combat Chełmża)

12.  Piechowiak Olaf („Zajączki” z Opalenicy)

13.  Sobczyńska Karolina (Combat Chełmża)

14.  Wierzbowska Agata (Combat Chełmża)

15.  Ocaluk Julia (Indywidualnie)

16.  Dynderz Sebastian (Combat Chełmża)

17.  Wróblewska Natalia (Combat Chełmża)

18.  Wilczewska Monika (Combat Chełmża)

19.  Kończalska Emilia (Combat Chełmża)



Kategoria NT-1 Młodzik: Samolot TS-8 Bies



1.      Kumiszcza Mikołaj (WLKP Kartonowa Pyra) – Złoto

2.      Werner Julia (NOK Nowy Tomyśl) – Srebro

3.      Ocaluk Julia (Indywidualnie) – Brąz

4.      Chmielewski Maciej (Modelandia w Czarnej Białostockiej)

5.      Wiatkowski Piotr (Modelandia w Czarnej Białostockiej)

6.      Wysocki Brajan (Modelandia w Czarnej Białostockiej)

7.      Czarniecki Michał (Modelandia w Czarnej Białostockiej)

8.      Szewczuk Jarosław (NOK Nowy Tomyśl)

9.      Ocaluk Oskar (Indywidualnie)

10.  Wysocki Oliwier (Modelandia w Czarnej Białostockiej)

11.  Cholewa Kacper (NOK Nowy Tomyśl)

12.  Wiercioch Małgorzata (GOK w Gołębiu)

13.  Cholewa Zuzanna (WLKP Kartonowa Pyra)

14.  Ford Jonatan (NOK Nowy Tomyśl)

15.  Leśna Zofia („Zajączki” z Opalenicy)

16.  Brzostowski Patryk (NOK Nowy Tomyśl)

17.  Ołdakowski Bartosz (Modelandia w Czarnej Białostockiej)

18.  Dunajski Wojciech („Zajączki” z Opalenicy)

19.  Piechowiak Olaf („Zajączki” z Opalenicy)



Kategoria NT-1 Młodzik: Samochód z wyścigów WRAK DAY



1.      Cholewa Zuzanna (WLKP Kartonowa Pyra) – Złoto

2.      Szewczuk Jarosław (NOK Nowy Tomyśl) – Srebro

3.      Kumiszcza Mikołaj (WLKP Kartonowa Pyra) – Brąz

4.      Czarniecki Kacper (Modelandia w Czarnej Białostockiej)

5.      Cholewa Oliwia (NOK Nowy Tomyśl)

6.      Rejmak Wiktoria (GOK w Gołębiu)

7.      Werner Julia (NOK Nowy Tomyśl)

8.      Dunajski Wojciech („Zajączki” z Opalenicy)

9.      Ocaluk Julia (Indywidualnie)

10.  Ołdakowski Bartosz (Modelandia w Czarnej Białostockiej)

11.  Ocaluk Oskar (Indywidualnie)

12.  Wawrzonek Katarzyna (Modelarze z Franciszkowa)

13.  Leśna Zofia („Zajączki” z Opalenicy)

14.  Piechowiak Olaf („Zajączki” z Opalenicy)



Kategoria NT-1 Młodzik: Nowotomyski Ogród Zoologiczny



1.      Wysocki Oliwier (Modelandia w Czarnej Białostockiej) - Złoto

2.      Brzostowski Patryk (NOK Nowy Tomyśl) – Srebro

3.      Ołdakowski Dominik (Modelandia w Czarnej Białostockiej) – Brąz

4.      Twardowski Kamil (SM Wągrowiec)

5.      Ołdakowski Bartosz (Modelandia w Czarnej Białostockiej)



Kategoria NT-1 Junior



1.      Werner Jakub (NOK Nowy Tomyśl) – Złoto

Model: Wiklinowy Trabant

2.      Werner Jakub (NOK Nowy Tomyśl)

Model: Samochód z wyścigów WRAK DAY

3.      Wiercioch Adam (Combat Chełmża) – Srebro

Model: Wiklinowy Trabant



Kategoria NT-1 Senior (kategoria nieregulaminowa)



1.      Tomaszewicz Tomasz (NOK Nowy Tomyśl) – Wyróżnienie

Model: Wiklinowy Trabant



Kategoria NT-2 Junior



1.      Twardowski Krzysztof (SM Wągrowiec) – Złoto

Model: Nowotomyska Wieża Ciśnień

2.      Pliszka Krzysztof (Combat Chełmża) – Srebro

Model: Chata Olęderska

3.      Michułka Bartosz (Klub Modelarski „Skorpion”) – Brąz

Model: Chata Olęderska

4.      Zawistowski Jarosław (Combat Chełmża)

Model: Ratusz w Biesenthal

5.      Drzymała Wiktoria (Modelarnia Brójce)

Model: Chata Olęderska

6.      Zalewska Natalia (Klub Modelarski „Skorpion”)

Model: Nowotomyska Wieża Ciśnień

7.      Werner Jakub (NOK Nowy Tomyśl)

Model: Chata Olęderska

8.      Cholewa Zuzanna (WLKP Kartonowa Pyra)

Model: Tężnia solankowa

9.      Tomaszewicz Łukasz (NOK Nowy Tomyśl)

Model: Tężnia solankowa

10.  Rocławski Filip (Combat Chełmża)

Model: Nowotomyska Wieża Ciśnień

11.  Chmielewicz Lena (Combat Chełmża)

Model: Nowotomyska Wieża Ciśnień

12.  Jarmuszczak Daria (Klub Modelarski „Skorpion”)

Model: Tężnia solankowa

13.  Krzysztofik Dominik (Dom Kultury Ruda Śląska)

Model: Chata Olęderska

14.  Demel Karolina (Dom Kultury Ruda Śląska)

Model: Chata Olęderska

15.  Leśna Zofia („Zajączki” z Opalenicy)

Model: Tężnia solankowa

16.  Nadarzyński Wojciech (Indywidualnie)

Model: Ratusz w Biesenthal

17.  Wysocki Brajan (Modelandia w Czarnej Białostockiej)

Model: Tężnia solankowa

18.  Szewczuk Jarosław (NOK Nowy Tomyśl)

Model: Tężnia solankowa

19.  Paszek Małgorzata (IKAR Mazańcowice)

Model: Chata Olęderska

20.  Brzostowski Patryk (NOK Nowy Tomyśl)

Model: Ratusz w Biesenthal

21.  Szymańczuk Kacper (Modelarze z Franciszkowa)

Model: Chata Olęderska

22.  Piechowiak Olaf („Zajączki” z Opalenicy)

Model: Tężnia solankowa



Kategoria NT-2 Senior



1.      Wlaźlak Sebastian (NOK Nowy Tomyśl) – Złoto

Model: Chata Olęderska

2.      Szepelawy Piotr (NOK Nowy Tomyśl) – Srebro

Model: Chata Olęderska

3.      Krupa Marek (WLKP Kartonowa Pyra) – Brąz

Model: Ratusz w Biesenthal

4.      Śliwiński Stanisław (Modelarze z Franciszkowa)

Model: Chata Olęderska

5.      Tomaszewicz Tomasz (NOK Nowy Tomyśl)

Model: Chata Olęderska

6.      Twardowski Tomasz (SM Wągrowiec)

Model: Chata Olęderska

7.      Tomaszewicz Tomasz (NOK Nowy Tomyśl)

Model: Ratusz w Biesenthal

8.      Tomaszewicz Tomasz (NOK Nowy Tomyśl)

Model: Nowotomyska Wieża Ciśnień

9.      Ensminger Bogusław (ISMR Inowrocław)

Model: Chata Olęderska

10.  Wantowska Joanna (Combat Chełmża)

Model: Nowotomyska Wieża Ciśnień

11.  Wdowiak Łukasz (Modelarze z Franciszkowa)

Model: Chata Olęderska

12.  Ensminger Bogusław (ISMR Inowrocław)

Model: Ratusz w Biesenthal

13.  Ensminger Bogusław (ISMR Inowrocław)

Model: Nowotomyska Wieża Ciśnień

14.  Wawrzyniak Marek (Klub Modelarski „Skorpion”)

Model: Ratusz w Biesenthal

15.  Andryszak Maciej (NOK Nowy Tomyśl)

Model: Chata Olęderska

16.  Kiljan Adriana (GOK w Gołębiu)

Model: Tężnia solankowa



Kategoria NT-3 Junior



1.      Łysuniec Emilia (Klub Modelarski „Skorpion”) – Wyróżnienie

Model: Kościół w Nowym Tomyślu



Kategoria NT-3 Senior



1.      Wlaźlak Sebastian (NOK Nowy Tomyśl) – Złoto

Model: Urząd Miejski w Nowym Tomyślu

2.      Twardowski Tomasz (SM Wągrowiec) – Srebro

Model: Urząd Miejski w Nowym Tomyślu

3.      Cholewa Jerzy (WLKP Pyra) – Brąz

Model: Biblioteka w Dębnie

4.      Wdowiak Łukasz (Modelarze z Franciszkowa)

Model: Kościół w Nowym Tomyślu

5.      Szeffner Krzysztof (NOK Nowy Tomyśl)

Model: Biblioteka w Dębnie

6.      Capała Edward (GOK w Gołębiu)

Model: Kościół w Nowym Tomyślu

7.      Szeffner Krzysztof (NOK Nowy Tomyśl)

Model: Urząd Miejski w Nowym Tomyślu

8.      Wantowski Marek (Combat Chełmża)

Model: Biblioteka w Dębnie

9.      Lis Paweł (Klub Modelarski „Skorpion”)

Model: Biblioteka w Dębnie

10.  Teper Beata (Klub Modelarski „Skorpion”)

Model: Urząd Miejski w Nowym Tomyślu



Klasyfikacja drużynowa:



1 m-ce: NOK Nowy Tomyśl – 27 zgłoszonych modeli

2 m-ce: Combat Chełmża – 17 zgłoszonych modeli

3 m-ce: Modelandia w Czarnej Białostockiej – 13 zgłoszonych modeli

4 m-ce: „Zajączki” z Opalenicy – 10 zgłoszonych modeli

5 m-ce: WLKP Kartonowa Pyra (Poznań) – 9 zgłoszonych modeli

6 m-ce: Klub Modelarski „Skorpion” (Wołów) – 7 zgłoszonych modeli

7 m-ce: Modelarze z Franciszkowa – 5 zgłoszonych modeli

8 m-ce: GOK w Gołębiu – 4 zgłoszone modele

8 m-ce: SM Wągrowiec – 4 zgłoszone modele

9 m-ce: Dom Kultury Ruda Śląska – 3 zgłoszone modele

9 m-ce: ISMR Inowrocław – 3 zgłoszone modele

10 m-ce: IKAR Mazańcowice – 1 zgłoszony model

10 m-ce: Modelarnia Brójce – 1 zgłoszony model
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Babaryba 2021-będzie konkurs w Warszawie Andrzej Px48 6 732 17-03-2021, 10:44
Ostatni post: Olek
  25-26.06.2022. - 14 Inowrocławski Konkurs Modelarski. ISMR 0 227 13-03-2021, 07:11
Ostatni post: ISMR
  14 Inowrocławski Konkurs Modelarski 10-11 Kwietnia 2021. ISMR 9 2,260 04-03-2021, 07:54
Ostatni post: ISMR
  Konkurs Modeli Statków i Okrętów Naviga - Nowy Tomyśl 18-19.06.2022 Krzysztof_NT 0 293 16-01-2021, 06:08
Ostatni post: Krzysztof_NT
  VI Konkurs Modeli Kartonowych - Nowy Tomyśl 12-13.03.2022 Krzysztof_NT 0 260 16-01-2021, 05:54
Ostatni post: Krzysztof_NT
  (ODWOŁANY) VI Konkurs Modeli Kartonowych - Nowy Tomyśl 14-15.03.2020 Krzysztof_NT 10 2,505 16-01-2021, 05:41
Ostatni post: Krzysztof_NT
  Festiwal Modeli Kartonowych i Plastikowych 02-03.10.2020 Świdnik uri 0 533 24-09-2020, 03:47
Ostatni post: uri
  XXIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych edycja ONLINE struna 6 1,303 25-06-2020, 12:54
Ostatni post: karol1985
  VI Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych, Czarna Białostocka, 4-5 lipca 2020 lukasold 3 1,039 05-06-2020, 02:39
Ostatni post: lukasold
  XXIII OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH I PLASTIKOWYCH RADOM - ODWOŁANY struna 2 808 23-05-2020, 04:28
Ostatni post: struna

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości