Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parowóz wąskotorowy Las 49 - 1:25
#1
Photo 
Witam Koledzy,

Mam na imię Mateusz i modelarstwo kartonowe znane mi jest od momentu jak pod stołem grałem w piłkę  Big Grin  aczkolwiek zapomniane przeze mnie na długie lata.

Chciałbym zaprezentować Wam mój niedawno skończony model parowozu Las.
Jest to mój pierwszy model kartonowy od ok. 18 lat.

Z racji braku czasu budowa była rozłożona na dwa etapy sklejona ostoje 5 lat temu i od września tego roku reszta  Big Grin Big Grin Big Grin no i koniec!

Skala jak w tytule 1:25.

Zapraszam do galerii.


[Obrazek: cd9cf131c4c4f7cb.jpg]

[Obrazek: f8607ee5b9844b61.jpg]

[Obrazek: 04ddc63450ae2d37.jpg]

[Obrazek: 914c2fcfaebe245a.jpg]

[Obrazek: 89b80a1bec16c8ef.jpg]

[Obrazek: e9e9fe1f77ac2424.jpg]

[Obrazek: e89cf23c7a472be7.jpg]

[Obrazek: d8760c8810b4c86b.jpg]

[Obrazek: 2133c0cea978faef.jpg]

[Obrazek: f0e8ba39cd4cac13.jpg]


Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
Wygląda jak prawdziwy Smile
Odpowiedz
#3
Piękne rendery, a teraz pokazuj nam sklejony model Big Grin 
Ja pitole, czwartek mam modelarsko zaorany, dzięki  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#4
Ładnie.
Dobra robota.
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#5
Piękny!
Widzę kolejny mistrz makijażu! Big Grin
Odpowiedz
#6
Fantastyczne wykonanie, ogromne gratulacje!
Nie podajesz skąd miałeś opracowanie.
Czy to samodzielna praca od podstaw?
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#7
Witam,

Bardzo dziękuję za tyle pozytywnych opinii. Jestem mile zaskoczony.

Lukee - do mistrza to mi bardzo wiele brakuje. Tak na prawdę to mój pierwszy "brudny" model.

Wiesław - racja... zapomniałem dopisać. Model jest na podstawie wydawnictwa Modelik.
Aczkolwiek, sporo było przeze mnie zmodyfikowane do tego aby zbliżyć się do oryginału.
Rury i przewody parowe, elektryczne, smarotłocznia, smarowniczki, układ hamulcowy, praktycznie cała budka maszynisty, itp... myślę, że teraz wygląda to tak jak powinno.
Co prawda jako totalny laik w temacie parowozów musiałem się sporo nagłowić co i jak połączyć aby to miało sens i było tak jak w działającym parowozie.

Opierałem się właściwie na dwóch egzemplarzach Lasa-a. Z Chabówki... który roku na rok jest coraz bardziej kastrowany z osprzętu... (jak miewam na korzyść innych działających parowozów z muzeum) oraz na parowozie z Rud.

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam
Mateusz
Odpowiedz
#8
Bardzo ładny model. PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_37
Pewnie zainspirował Cię nasz kolega Precyzyjny.
To teraz musisz dorobić kawałek torów i do gablotki.
Odpowiedz
#9
Siemano, kojarzę kolegę z Kogi, hehehe, ale nie sądziłem, że kolega gustuje w kartonie, a jak jeszcze się weźmie przez pryzmat faktu, że to pierwszy od lat. To wow. SZCZENA opada. Świetna jakość modelu i bajeczne zdjęcia.
Niezłe wejście smoka
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#10
Jest piękny! Jeździłbym!
Pozdrawiam!
Jan Olfan

Buduj! Buduj! - Jacky Fisher
Odpowiedz
#11
A właśnie, zdjęcia! Namiot bezcieniowy?
Odpowiedz
#12
Dziękuję

Zbin - Precyzyjny piękne modele buduje... kilka lat temu przetrzepałem wiele wątków parowozów m.in. jego i byłem pod wrażeniem, że tak można. A torowisko się robi powoli... walczy z mocowaniem torów... a troch ich jest więc powoli idzie.

Karas - a no widzisz... na kartonie to ja się wychowałem... pierwszy model z MM AH-64  Big Grin a potem to już każdy możliwy model... co miesiąc w kiosku był odbierany z teczki  Big Grin Big Grin
A jak odkryłem Fly Model, GPM, Kartonowy Arsenał albo Military Model to już ogóle był szał...
Poza kartonem to wiadomo żaglowce z drewna no i jeszcze leży kilka plastików... głównie pancerka.

Yogi - tak, zdjęcia robione w namiocie bezcieniowym... tym razem na halogenach i przez dłuższe naświetlanie, stąd lekkie różnice w bieli tła... po prostu tak na szybko zrobione foty. Przeważnie robie z lampą... ale zdechły wszystkie akt a nie miałem baterii  Tongue

Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
Ustawić na szynach, zalać wodą, rozpalić palenisko, podnieść ciśnienie... - i ... - ruszać!
  Moje wielkie uznanie.
                                       -  ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#14
Bardzo dobry model! Gratuluję.
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#15
No proszę ciufa z moich stron PDT_Armataz_01_12
Model i jego wykonanie kapitalne. Moje gratulacje PDT_Armataz_01_37

Niestety FABLOK padł.... pierwsza fabryka lokomotyw w Polsce ... i poszła pod młotek...
Odpowiedz
#16
Pięknie wykonana wąskotorówka. Wyrazy uznania. PDT_Armataz_01_34

To teraz ruszaj na szerokie tory!
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#17
No taki piękny powrót po latach do kartonu. Moje wyrazy uznania.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#18
Świetna robota. Gratuluje.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Parowóz wąskotorowy Px48, wyd. Modelik, skala 1:45 Arturo 2 2,184 08-05-2020, 12:13
Ostatni post: Arturo
  Parowóz Ty37, 1:45, Answer Arturo 0 2,473 08-10-2017, 09:32
Ostatni post: Arturo
  Niemiecki parowóz wąskotorowy Bn2t Riesa, 1/45 Modelik Arturo 6 3,674 19-03-2017, 05:32
Ostatni post: Arturo
  [G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz Precyzyjny 7 5,566 09-11-2016, 11:56
Ostatni post: Winek
  Parowóz bezogniowy 1U - ADW Model 1:45 Piotr D. 10 7,458 10-08-2016, 11:19
Ostatni post: Raven
  [Galeria] Parowóz wąskotorowy Linke Hofmann Bt - "pasożyt" Piotr D. 6 4,828 26-07-2015, 06:04
Ostatni post: Piotr D.
  Parowóz P3 Darecki IV 13 7,284 18-09-2012, 02:07
Ostatni post: Darecki IV
  Parowóz Tyn6, 1:25, ADW Model. niki68 11 6,626 31-12-2011, 04:04
Ostatni post: bonk
  [G] Parowóz Trevithicka 1:25 profil 0 3,876 15-08-2011, 08:41
Ostatni post: profil
  [Galeria] Parowóz Ty51 GPM 1:87 Sprudin 6 4,535 10-03-2010, 01:01
Ostatni post: szebi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości