Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] Ciężki krążownik HMS Suffolk 1:300 - Fantom Model
#1
Informuję, że udało mi się sfinalizować budowę i druk kolejnego modelu: HMS Suffolk, na razie w skali 1:300. 

[Obrazek: okladkaSuffolk_300_m.jpg]

Ogólnie to jestem bardzo zadowolony z efektu. Na początku gdy wybierałem ten okręt, spodobł mi się kamuflaż (i historia też), ale nie byłem świadomy, ile pracy będzie kosztowało odtworzenie tych wszystkich plam. Tym bardziej cieszę się, że udało mi się dociągnąć projekt do końca.

Model jest bardzo rozbudowany, chyba nawet bardziej niż poprzedni HMS Malaya. W Malaya numeracja skończyła mi się na 600, i wtedy już myślałem, że jest to max, który jestem w stanie rozsądnie ogarnąć. Tu , przy podobnym stylu rozkadania elementów, doszedłem do 670. Objętościowo model także jest bardzie obszerny niż Malaya, elementy mieszczą się na tylu samo arkuszach (20 A4) , ale opis wydłużył się do 22 stron. W Malaya miałem około 100 rysunków, tu jest 125. Na to głównie poszły te dodatkowe strony.

Druk wyszedł bardzo dobrze. Z tym także jest stres do samego końca, nie wiadomo co drukarnia zafunduje. Ale to jest chyba mój najlepiej wydrukowany model jak do tej pory. Na pewno najlepiej wydrukowana jest okładka, przedtem eksperymentowałem różne rozwiązania, które nie zawsze się sprawdzały. 

Jasnozielony wyszedł w druku taki, jak sobie to wyobrażałem, czyli jasny, bardziej morski niż zielony. Nie bije po oczach, jest stonowany i patrząc na malowanie rzeczywiście można sobie wyobrazić, że miał zlewać się z zieloną od glonów wodą. 

Cena modelu: 94 zł. Niestety musiałem podnieść cenę, model składa się z większej ilości wyciągów barwnych, dałem miejscami druk dwustronny, co niestety znacznie podbiło koszty. 

Z dodatków gotowe na razie są elementy laserowe oraz drukowane 3D tratwy Carleya (to polecam szczególnie ku uwadze, to jeden z najbardziej męczących elementów modelu, tu mamy to gotowe).

Toczone lufy i blaszka będzie wkrótce, nie miałem czasu spiąć to w całość.

Gotowy model składa się z 20 arkuszy A4, 22 arkuszy A4 z opisem i rysunkami. Poniżej podgląd zawartości, w rzeczywistości wygląda to ładniej, nie miałem już sił kłucić się z moim aparatem. 

Galeria modelu:

[Obrazek: FM_Suffolk_f1_m.jpg] [Obrazek: FM_Suffolk_f2_m.jpg] [Obrazek: FM_Suffolk_f3_m.jpg] [Obrazek: FM_Suffolk_f4_m.jpg] [Obrazek: FM_Suffolk_f5_m.jpg] [Obrazek: FM_Suffolk_f6_m.jpg] [Obrazek: FM_Suffolk_f7_m.jpg] [Obrazek: FM_Suffolk_f8_m.jpg]

[Obrazek: FM_Suffolk_f9_m.jpg] [Obrazek: FM_Suffolk_f10_m.jpg] [Obrazek: FM_Suffolk_f11_m.jpg] [Obrazek: FM_Suffolk_f12_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f13_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f14_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f15_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f16_m.JPG]

[Obrazek: FM_Suffolk_f17_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f18_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f19_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f20_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f21_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f22_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f23_m.JPG]

[Obrazek: FM_Suffolk_f24_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f25_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f26_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f27_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f28_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f29_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f30_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f31_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f32_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_f33_m.JPG]

Arkusze z elementami:
[Obrazek: FM_Suffolk_a1_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a2_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a3_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a4_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a5_m.JPG]

[Obrazek: FM_Suffolk_a6_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a7_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a8_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a9_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a10_m.JPG]

[Obrazek: FM_Suffolk_a11_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a12_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a13_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a14_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a15_m.JPG]

[Obrazek: FM_Suffolk_a16_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a17_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a18_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a19_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_a20_m.JPG]

Instrukcja:
[Obrazek: FM_Suffolk_i1_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i2_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i3_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i4_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i5_m.JPG]

[Obrazek: FM_Suffolk_i6_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i7_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i8_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i9_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i10_m.JPG]

[Obrazek: FM_Suffolk_i11_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i12_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i13_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i14_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i15_m.JPG]

[Obrazek: FM_Suffolk_i16_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i17_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i18_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i19_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i20_m.JPG]

[Obrazek: FM_Suffolk_i21_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i22_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i23_m.JPG] [Obrazek: FM_Suffolk_i24_m.JPG]
Odpowiedz
#2
Brawo, cieszy oko. Teraz nie umkniesz niewygodnym pytaniom :-)
Pzdr
Odpowiedz
#3
@FantomModel:
Miniaturki pierwszych 11 obrazków sie nie pokazują - najprawdopodobniej rozszerzenia powinny zamiast "JPG" być "jpg".
Odpowiedz
#4
Teraz lepiej? U mnie miniaturki w ogóle się nie pokazują, dlatego nie zauważyłem...
Odpowiedz
#5
Chwalmy ten dzień, albowiem radość jest wielka. Jedno skala się nie zgadza. hehehe: ]
BTW, Artuk kosztem nie masz co się martwić to i tak połowa ceny, jak 1:200 zmieści się w 200 to nadal będzie tanio w stosunku do tego co oferuje rynek W TAK WYSOKIEJ JAKOŚCI. a wierze, że jakość jest powalająca, po prostu nie mogę się doczekać, aż położę na to swoje łapska: ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#6
Gratuluję, Fantom! Robota w dobrym stylu!
Pozdrawiam!
Jan Olfan

Buduj! Buduj! - Jacky Fisher
Odpowiedz
#7
Dołączę się do słów Karasia - odliczam dni aby móc nacieszyć oczy gotową wycinanką.
Wydawco przez duże W - dzięki za kolejną pływającą perełkę.
Odpowiedz
#8
@FantomModel:
Teraz jest git Smile .
Odpowiedz
#9
No to czekam na dwusetkę i komplet dodatków Smile
Odpowiedz
#10
Lecim do sklepu!!!
Brawo Smile
Odpowiedz
#11
Artur, gratuluję następnego świetnego modelu Smile , i po cichu liczę na Twój kolejny, "prostszy" okręt z epoki węgla i pary  Smile
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#12
Pięknie wydany model  PDT_Armataz_01_37  Instrukcję czyta się jak dobre opowiadanie.
Odpowiedz
#13
Czy mógłby Pan zdradzić kolor farbki użytej do poszycia kadłubaw lini wodnej? Generalnie j eśli jest to możliwe to j akie kolory były farb były użyte i czy będzie model w 1:200.
Dziękuję
Pozdrawiam
Odpowiedz
#14
Hej Jarosław

Może bez Pan poproszę...

Nie wiem, czy dadzą coś numery farbek użyte przeze mnie podzcas budowy surówki. Ja kleiłem z wydruku z drukarki atramentowej, kolory jednak trochę się różnią od tych, które wyszły w druku offsetowym. 

Generalnie ostatnio przerzuciłem się na farbki vallejo, mają szeroki wybór i są rzadkie, wodniste, przez co nie ma problemów z "glutami" zastygłej farby po malowaniu. Konkretnie użyłem farbek: czerwona do części podwodnej: 71.084 fire red. Ciemnoszara: 71.051 neutral grey. jasnozielona: tu nie ma gotowego koloru, żaden z palety mi nie pasował. Jako bazę użyłem farbki 70.885 pastel green, ale musiałem zmieszać go z tym szarym i jakimś białym aby uzyskac odpowiedni odcien.

Jeżeli masz możliwość to polecam przejść się z modelem do sklepu stacjonarnego (coraz ich mniej, ale ja mam jeszcze punkt w Gdański w Metropolii) i tam wybrać porównując kolory z palety z wycinanką.

Karaś pokazywał w wątku z budowy Malaya jak dobiera kolor mieszająć farbki Astry. Też polecam przejrzeć tą metodę.

Tak, model w skali 1:200 będzie. Myślałem, że uda mi się wydać do końca czerwca, ale sprawy z drukarnią się przedłużają, termin przesuwa się pewnie gdześ na początk lipca.
Odpowiedz
#15
Dzięki za określenie potencjalnej daty wydania 200.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#16
Dzięki za odp. Też jestem z Gdańska.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#17
No i lipa ze dwusetka w lipcu. Odlozona kasa na pelen zestaw wraz ze wszystkim dodatkami zapewne pojdzie na rybe z frytkami nad Baltykiem.
Odpowiedz
#18
Wczoraj dotarły lufy, są już dostępne
Odpowiedz
#19
Jak tam idzie druk 200tki Wink
Odpowiedz
#20
Jest jakaś szansa, że 1:200 ukaże się jeszcze w lipcu, ale nie chcę zapeszać. Teraz to już nie jest zależne ode mnie, musze czekać cierpliwie na wieści z drukarni. Dwie pierwsze z którymi negocjowałem przestały chcieć być odpowiadać na moje maile, być może za małym klientem dla nich byłem. Teraz negocjuję z trzecią, komunikacja póki co się nie urwała, więc tfu, tfu, odpukać, jest nadzieja.
Odpowiedz
#21
Że murarzy brakuje to wiedziałem, ale żeby drukarzy ? To dla mnie nowość. No chyba że drukarze stają się murarzami :-)
Dałeś radę zaprojektować, dasz radę wydrukować w to nie wątpię :-)
Trzymam kciuki i oczekuję na kolejny model.
Kiedy ogłosisz światu co to ??
Odpowiedz
#22
Dobra, w Chełmży i tak powiedziałem co to będzie, więc byłbyś Dokker pokrzywdzony Smile Tylko proszę bez uwag, e nie, ja to bym wolał coś innego... Wszystkich nie mam szansy zadowolić (przynajmniej nie od razu )

Następny będzie zaginiony okręt eskadry Arbuthnot-a:
https://www.iwm.org.uk/collections/item/.../205320081

Dlaczego ten?
- bo chcę nadgonić temat bitwy jutlandzkiej. Po stronie brytyjskiej są tylko 2 modele z pełnym kadłubem, bryndza straszna...
- bo chce odpocząć od gapienia się w każdy pixel na zdjęciu aby odtworzyć plamki kamuflażu, teraz będzie cały szrary,
- bo ma to być model powiedzmy "odpoczynkowy", mam wielką nadzieję, że tym razem budowa nie zajmie mi 3 lat
- bo bardzo miło wspominam budowę Good Hope, chcę powtórzyć tą przygodę

Pozdrawiam
Odpowiedz
#23
I ja Cię rozumiem i wcale nie marudzę :-) Zanim skleję Twoje dwa które już mam + planowany trzeci który pewnie za niedługo nabędę, zaprojektujesz coś w ciapki :-)
Pzdr
Odpowiedz
#24
Ale zaraz, dlaczego podpisany jest HMS Prince? Chyba Black Prince?
Skoro traktujesz model tak wielkiego krążownika jako odpoczynkowy to szacunek...
Pozdrawiam!
Jan Olfan

Buduj! Buduj! - Jacky Fisher
Odpowiedz
#25
Widzę, że szykuje się kolejny super temat. Pozostaje czekać i szukać więcej czasu na klejenie Big Grin
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N] Japońska łódź latająca H8K2 „EMILY” - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 5 985 16-12-2023, 09:49
Ostatni post: ZbiG
  [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:200 - Fantom Model FantomModel 0 654 07-11-2023, 08:27
Ostatni post: FantomModel
  T 90 Fly Model krys 3 1,247 17-09-2023, 08:24
Ostatni post: Andrzej Px48
  [N] Krążownik pancerny HMS Black Prince 1:300 - Fantom Model FantomModel 5 1,456 28-08-2023, 10:05
Ostatni post: FantomModel
  [N] Amerykański statek parowy z Missisipi ,, Western River " wydawnictwo Draf Model s Paweł O 1 1,371 03-08-2023, 09:00
Ostatni post: 970
Photo [N] Niemiecki okręt podwodny typu VII C (U-134) - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 1 1,380 01-08-2023, 09:14
Ostatni post: Wojtas
  GPM 2/2023 Krążownik rakietowy Moskwa Andrzej Px48 5 2,101 13-02-2023, 02:47
Ostatni post: Lukee
  [Recenzja] Arado Ar 234 B-2 wydawnictwo MODEL HOBBY szebi 1 1,379 05-01-2023, 08:52
Ostatni post: Lukee
Photo [N] Niemiecki okręt podwodny typu VII C U-FLAK 1 - (U-441) - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 1 1,582 31-08-2022, 08:09
Ostatni post: radzias
  [N] Niemiecki Bombowiec Arado Ar-234 B2 - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 0 2,003 23-07-2022, 06:57
Ostatni post: -MODEL-HOBBY-

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości