Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lockheed P 38 G Lightning
#1
Witam serdecznie. Z racji tego, iż jest to moja pierwsza relacja nie do końca ogarniam jak co robić więc z góry przepraszam za rzeczy takie jak rozmiar zdjęć itp. Do stworzenia pierwszej relacji wybór padł na Lockheed P 38 G Lightning od pana Halińskiego. Budowę rozpocząłem już jakiś czas temu dlatego już teraz pojawi się kilka zdjęć. Jeśli chodzi o sam model jest on wykonany na wysokim poziomie, czego oczywiście można się było spodziewać po wydawcy. Budowę rozpocząłem od szkieletu kabiny i mozolnego wypełniania jej detalami. Podczas klejenia do tej pory nie napotkałem na większe trudności a jedyne pomyłki były wynikiem moich dość niskich umiejętności. To tyle z mojej strony. Nadszedł czas na kilka fotek i oto one:

Na początek oczywiście okładka
[Obrazek: img0064du.jpg]


Początek prac nad detalami kabiny
[Obrazek: img0065fi.jpg]
[Obrazek: img0066qp.jpg]
[Obrazek: img0069i.jpg]

Burty
[Obrazek: img0070gm.jpg]
[Obrazek: img0074ka.jpg]
[Obrazek: img0072fj.jpg]
[Obrazek: img0073z.jpg]

Wolant
[Obrazek: img0075wi.jpg]
[Obrazek: img0076ug.jpg]
[Obrazek: img0077iot.jpg]
[Obrazek: img0078pi.jpg]


i na deser fotel pilota
[Obrazek: img0083sw.jpg]
[Obrazek: img0084jh.jpg]
[Obrazek: img0085xd.jpg]
[Obrazek: img0086pe.jpg]


To tyle na dzisiaj postaram się jeszcze dzisiaj zamieścić kilka fotek z dalszych prac. Pozdrawiam serdecznie Bartek.
Odpowiedz
#2
Ale fotek nie zamieściłeś żadnych Wink
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#3
staram się rozkminić jak można wstawić zdj z fotosik.pl chyba że nie działają na hostingu zobaczymy czy link do zdj bedzie działać http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/371c...8d54e.html
Odpowiedz
#4
Wysyłaj zdjęcia przez fotosik Manager do pobrania na fotosiku, zdjęć nie widać...
Swoją drogą cięzki temat wybrałeś więć uważaj na każdym kroku , ja też mam plany na ten model.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#5
Szczerze to chyba lepiej by było jakbyś skorzystał z Photobucket-a. Według mnie jest dużo lepszy i wygodniejszy w użyciu.
Informacje jak ustawić i używać znajdziesz TUTAJ.
Polecam spróbować.
W stoczni:  Königsberg.
W oczekiwaniu Richelieu, Bismarck, Hood, PT 109 (reaktywacja) , ORP Orzeł, Sea King, USS Saratoga, USS California i Halifax (ciekawe jaka kolejność)
Odpowiedz
#6
Puki co wkleiłem linki a jak wrócę z pracy będę kombinować jak wkleić same zdj  ???
Odpowiedz
#7
Popraw rozmiar zdjęć , przez np, program Paint, postaraj się poprawić jakość zdjęć , a gdzie koledzy ? Mnie się za takie rzeczy dostaje a inni nie ? Wink
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#8
Trudny model sobie wybrałeś. Wstaw duże zdjęcia na forum zamiast linków, które kiepsko działają. Ostatecznie mogą być miniatury...
Ciekawy jestem bardzo jak sobie poradzisz z tym modelem.
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#9
staram się właśnie powklejać zdjęcia zamiast linków ale troszkę ciężko się skupić jak trzeba pacjentów obsługiwać. Ja nie wiem chyba u mas na prowincji ludzie nie mają co robić tylko w do apteki przychodzą Tongue
Dzięki za doping postaram się relacjonować na bieżąco, mimo iż mam świadomość tego, że moje umiejętności nie są zbyt wysokie. W takim razie do dzieła koledzy  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#10
Trzeba kliknąć "pobież kody"
Wtedy masz coś takiego:
[Obrazek: 371c87f1b288d54em.jpg]
Jeszcze można pokombinować pewnie, by nie było reklam, ale ja tego nie potrafię.
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#11
Witaj,
Co do fotek z fotosika to polecam ten poradnik kolegi brat_be
http://www.papermodels.pl/index.php?topi...#msg110759
a co do samego modelu,
Zdjęcia są nieostre i trudno się wypowiadać,
Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, ze retusz jest niestarannie nałożony, wręgi trochę postrzępione,...
Proszę popraw fotki.
Co do wyboru modelu, moim zdaniem jest to jeden z 3 najtrudniejszy modeli od Hala, ale mimo wszystko życzę powodzenia
Odpowiedz
#12
Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Postaram się poprawić jakość fotek. a jeśli chodzi o poziom trudności to faktycznie troszkę sobie pofolgowałem ale jak już coś zacząłem robić to będę to ciągnąć do końca więc możecie się Panowie spodziewać galerii końcowej  PDT_Armataz_01_22 Jeśli chodzi o wręgi cięte są nożykiem i jak widać nie mam zbyt dużej wprawy, choć mam nadzieję że z czasem ją nabędę. Dziękuję za słowa pochwały jak i krytyki obie są bardzo cenne. Pozdrawiam Bartek.
Odpowiedz
#13
Nooo koniecznie musisz nabrać wprawy w wycinaniu bo ... nawet nie złożysz gondoli silnikowych, a gdzie resztę modelu.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#14
Witam kolegów! Wczoraj już niestety nie dałem rady nić zamieścić ale dzisiaj pokażę 4 fotki. Wczorajsze dłubanie zakończyłem koło 3 w nocy a niestety dzisiaj trzeba znów iść do pracy  PDT_Armataz_01_31 Pojawiło się troszkę poszycia, aparatura za fotelem pilota, szkielet skrzydeł pomiędzy gondolą pilota a silnikami, celownik i przednia część owiewki. Tak to wygląda na zdjęciach:
[Obrazek: img0106fi.jpg]
[Obrazek: img0105nb.jpg]
[Obrazek: img0113rx.jpg]
[Obrazek: img0116or.jpg]
Może jeszcze dzisiaj choć nie mogę obiecać pokryję szkielet skrzydeł poszyciem. A jak starczy czasu to może jeszcze przy owiewce pogmeram  PDT_Armataz_01_26
Na koniec jeszcze mały smaczek z dotychczasowym dorobkiem
[Obrazek: img0329vc.jpg]
Pozdrawiam Bartek.
Odpowiedz
#15
Niech Cię Bóg broni przyklejać już teraz celownik i owiewkę. Przyjdzie na to czas.
Reszta słusznych uwag we wpisach Kolegów wyżej.
Masz na warsztacie jeden z najtrudniejszych modeli na rynku a pędzisz jak na wyścigach. Goni Cię ktoś? Bijesz rekord?
Zwolnij i rób wszystkie elementy dokładnie i po głębokim namyśle, bo nic z tego nie wyjdzie.
Odpowiedz
#16
No to skoro kolega pochwalił się dorobkiem, to proponuję pójść za ciosem i pokazać obszerne galerie swoich modeli.

Powodzenia w budowie Lightninga życzę!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#17
Tuco oczywiście że w miarę możliwości pochwalę się kilkoma modelami i dzięki za doping postaram się Was nie zawieść  PDT_Armataz_01_29
Poza tematem: może mi ktoś doradzić jakiś prosty program do obróbki zdjęć? Dzięki temu będę mógł zaprezentować fotki w lepszej jakości co przełoży się na celniejsze uwagi co do jakości moich prac. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#18
Spróbuj z Picasa 3.
Przytniesz fotkę, rozjaśnisz jak trzeba, wyostrzysz.
Kombinuj.
Odpowiedz
#19
Można też i z Gimpem spróbować. Darmowy, legalny, o otwartym kodzie źródłowym...
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#20
Troszkę się ruszyło z pracami. Powstała już cała owiewka, poszycie na skrzydłach i ruszyły prace przy szkielecie gondoli silników. Fotki powklejam za jakiś czas jak odzyskam aparat  PDT_Armataz_01_22 mam nadzieję, że jeszcze dzisiaj.
Odpowiedz
#21
Niestety nie udało mi się dzisiaj wyrwać aparatu ze szponów mojej drugiej połowy, dlatego na wstępie przepraszam za jakość zdjęcia. Nie wrzucam więcej bo w takiej jakości nie ma to większego sensu. Owiewka jest pasowana na sucho bo jeszcze nie wiem czy pokusić się na jej przyklejenie. Szkielet gondoli silników powoli powstaje, postarałem się bardziej przyłożyć do ciecia wręg bo faktycznie mogę mieć później problem z pasowaniem elementów, lub nie daj zaburzyć geometrię całej bryły. 
[Obrazek: img0118jc.jpg]
CDN... Pozdrawiam Bartek.
Odpowiedz
#22
Witam ponownie, nadszedł czas na zaprezentowanie kilu fotek z weekendowej dłubaniny. Niestety Arovist nie znalazłem w sobie tyle siły, żeby się powstrzymać i przymocowałem owiewkę  PDT_Armataz_01_04 Doszły także segmenty poszycia za kabiną z oby stron i i przymiarka szkieletu gondoli. Niestety nie obeszło się bez kilku wpadek, element 57 (poszycie zaraz za kabiną) nieznacznie odstaje. Widać to będzie wyraźniej na 3 fotce choć zdjęcie znacznie bardziej niż w rzeczywistości to uwydatnia.
[Obrazek: img0124hp.jpg]
[Obrazek: img0125th.jpg]
[Obrazek: img0140gr.jpg]
[Obrazek: img0141ga.jpg]

To tyle z weekendowych zmagań. CDN.. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#23
(28-01-2013, 12:19)Shinigami link napisał(a):Niestety nie obeszło się bez kilku wpadek, element 57 (poszycie zaraz za kabiną) nieznacznie odstaje.

Zdjęcia trochę lepsze, także to na +
Co do modelu, te wręgi za owiewką jakieś takie poszarpane, znów na gondolach już nie. I tam za owiewką właśnie powstał mały babol, hmmm....
Zabezpiecz sobie ten wiatrochron taśmą maskującą, to go uchroni przed otarciami. 
tak po za tym  PDT_Armataz_01_34  dajesz, dajesz,  PDT_Armataz_01_25
pozdrawiam
Odpowiedz
#24
Ze szkieletem silników wygląda jak pojazd z Gwiezdnych Wojen Wink Wręgi nieco pokiereszowane - może warto je czymś nasączyć, choćby caponem? Dawaj dalej, dobrze jest.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#25
Dokładnie wręgi za kabiną są dość ostro pokiereszowane. Przyczyną jest to, iż skleiłem cały szkielet a dopiero gdy zabrałem się za poszycie skrzydeł zauważyłem, że te wręgi trzeba wkleić później. Efekt: wyszarpywanie przyklejonych wręg. Morał: mimo iż instrukcja mówi jedno trzeba obejrzeć elementy zanim się coś sklei  PDT_Armataz_01_20
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] F-35 A LIGHTNING II ANGRAF 176 MatrixOST 10 2,049 03-04-2024, 08:55
Ostatni post: MatrixOST
  [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008 Piotreq 49 16,554 19-03-2024, 02:24
Ostatni post: Winek
  [R] P-38H Lightning (Kartonowy Arsenał 5-6/2013) zbin 55 31,059 29-11-2016, 10:21
Ostatni post: Raven
  [R] Lockheed F-104G "Starfighter" Kartonowa Kolekcja Wiktor159 2 3,924 22-08-2013, 03:51
Ostatni post: seb545
  [Relacja/Galeria] Lockheed P-38H Lighting WAK sierściuch 52 27,529 18-01-2011, 03:45
Ostatni post: Piterski
  Lockheed P2V-7 Neptune [Konkurs Hobby Model] hukos1 27 11,622 05-01-2010, 10:13
Ostatni post: michal_andy
  [WoP][R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik) zetpt 46 19,027 21-10-2009, 06:39
Ostatni post: Rafał Ż.
  P-38 G Lightning AH [WoP] ceva 156 62,387 09-09-2009, 11:19
Ostatni post: ceva
  Lockheed P-38H Lightning kopajt 68 24,692 29-08-2008, 07:23
Ostatni post: kopajt

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości