Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BCG - jak tym kleić?
#1
Witam Smile

Pytanie brzmi, jak kleić klejem BCG? Nałożyć na obie powierzchnie? Na jedną? Odczekać chwilę i dopiero złączyć? Proszę o poradnik w wersji dla mało kumatych który będzie odpowiadał na te i inne pytania PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#2
nakładasz klej na jedną powierzchnię , czekasz chwilę aż lekko wyschnie klej , i łączysz z drugą powierzchnią.


"czekasz chwilę aż lekko wyschnie klej"-- musisz dobrać to experymentalnie.
Odpowiedz
#3
Jakbyś chciał rzucić okiem na tą relację http://www.papermodels.pl/topics1/wiatra...vt1327.htm w niektórych jej odsłonach zawarłem moje doświadczenia z BCG.
Odpowiedz
#4
A czy ktoś z Was spotkał się z takim zjawiskiem, że po retuszu krawędzi Pactrą jest problem z klejeniem na styk BCG? Ja zauważyłem coś takiego u siebie. Mam wrażenie że BCG stracił swoje właściwości. Co prawda skleja ale po dużo dłuższym czasie Confusedad: Myślałem z początku że to przez impregnacje kartonu lakierem akrylowym w sprayu ale wygląda na to ze nie. Jak nie wyretuszuje krawędzi to klei normalnie. W czym może tkwić problem? Acha na temperach których używam również nie ma tego zjawiska.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#5
marmor32 - o o czym piszesz to prawda, bcg to klej wodny klei tam mocno ponieważ powierzchnie klejone nim zostają nasączone. Warstwa farby tworzy barierę, nie pozwalająca farbie wsiąknąć. Najlepiej nie retuszować tych krawędzi (o ile to możliwe)

artururban - praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka, trzeba tej klej wyczuć i wypracować sobie własna technikę klejenia. Ja ostatnimi czasy aby przyspieszyć sklejanie pozwalam części wody odparować, dzięki temu klej przyjmuje konsystencję gelu.
Odpowiedz
#6
Witam,
pozwolę sobie wkleić kilka linków z forum kartonwork.pl, w tym do paru relacji ZbyszkaS - pokazuje on dokładnie i 'prowadzi za rękę' przez naukę klejenia tym specyfikiem. Do tego zdjęcia, które świetnie obrazują o co chodzi.

oklejanie wręg poszyciem

jak wyżej Smile

a tutaj sedno sprawy.

pozdrawiam!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Elementy fototrawione czym je kleić bobec 4 8,839 06-08-2010, 09:12
Ostatni post: czsochaj

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości