Liczba postów: 45
Liczba wątków: 11
Dołączył: 04 2008
Liczba postów: 45
Liczba wątków: 11
Dołączył: 04 2008
W uzupełnieniu załączam otrzymany z Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku oficjalny protokół z oceny podsumowujący wystawę, którego treść zamieszczam poniżej:
======================================================
Protokół z oceny modeli zgłoszonych na konkurs
w XV Wystawie-Konkursie modeli statków, okrętów i dioram morskich
na statku-muzeum „Dar Pomorza” w Gdyni w 2008 roku
oraz wykaz modeli zgłoszonych na wystawę w tej imprezie.
Klasy modeli, zajęte miejsca, nazwa modelu, imię i nazwisko modelarza, miejscowość.
I.Klasa modele kartonowe – młodzicy i juniorzy (C-7).
1.Niszczyciel „Grom” – Piotr Sokołowski - Gdańsk
2.„ Horyzont II” - Cezary Goździk – Gdańsk
3.Okręt liniowy „Richelieu”-Piotr Sokołowski – Gdańsk
4.Okręt podwodny „Jastrząb” – Piotr Sokołowski - Gdańsk
5.Minowiec Rybitwa – Cezary Goździk – Gdańsk
6.Okręt podwodny Jastrząb – Cezary Goździk – Gdańsk
7.Okręt podwodny Sokół – Radosław Jurkiewicz – Gdańsk
8.Okręt podwodny Wilk – Cezary Goździk – Gdańsk
II.Klasa modele kartonowe – seniorzy (C-7).
1.Kanonierka Komendant Piłsudski – Andrzej Łopatniuk – Gdańsk
2.Fregata brytyjska Spey – Michał Rynkiewicz - Gdańsk
3.Krążownik włoski Muzio Attendolo – Łukasz Pomagruk – Gdańsk
4.Okręt podwodny U-35 – Michał Rynkiewicz - Gdańsk
5.Okręt podwodny Skipjack – Michał Rynkiewicz – Gdańsk
III.Klasa modele plastykowe – młodzicy (C-6).
1.Lodołamacz atomowy „Arktyka” – Mateusz Łochowski – Gdańsk
2.Lotniskowiec „Nimitz” – Marcel Fiuk – Człuchów
3.Lotniskowiec – Patryk Czurejno – Człuchów
4.Statek widmo „Jolly Roger” – Patryk Czurejno – Człuchów
IV.Klasa modele plastykowe – juniorzy i seniorzy (C-6).
1.Lotniskowiec „Admirał Kuzniecow” – Mariusz Kucharczyk – Polkowice
2.Lotniskowiec „Saratoga” - Mariusz Kucharczyk – Polkowice
3.Lotniskowiec „Saratoga” – Olaf Chmielewski – Człuchów
4.Okręt podwodny „Orzeł” – Ewelina Olejnik – Człuchów
5.Okręt podwodny „Redoutable” – Artur Głowa – Człuchów
6.Statek parowo – żaglowy „Atlantic Star” – Ewelina Olejnik – Człuchów
7.Okręt podwodny U – Boot typ II C - Olaf Chmielewski – Człuchów
Modelarze, którzy zaprezentowali modele na wystawie – imię i nazwisko, ilość modeli,
miejscowość:
- Michał Rynkiewicz – modele kartonowe, 9 sztuk – Gdańsk (bierze też udział w
konkursie)
- Kazimierz Dopke – modele w butelkach i dioramy, 15 sztuk – Gdynia
- Zbigniew Waciński – model kartonowy, 1 sztuka – Polkowice
- Michał Zabłocki – modele kartonowe, 3 sztuki – Gdańsk
- Lech Horzela – modele drewniane (3 sztuki) oraz modele w butelkach (3 sztuki),
razem 6 sztuk – Gdańsk
W imprezie wzięło udział łącznie 17 modelarzy, z czego 13 osób w konkursie a 5 osób
w wystawie (1 osoba jednocześnie w konkursie i wystawie).
Na imprezie przedstawiono 58 modeli, z czego 24 modele w konkursie a 34 na wystawie.
Udział zespołowy – modelarnie przedstawia się następująco:
- Klub Modelarski „Delfin” – Gdańsk
- Miejski Dom Kultury – Człuchów
- Marynistyczna Pracownia Modelarska „Albatros” – Gdańsk
- Modelarnia „Zefir” – Polkowice
Przedstawione modele oceniała komisja sędziowska w składzie:
- Stefan Maciejewski – sędzia główny
- Mirosław Brucki – sędzia oceny
- Marek Parczyński – sędzia oceny
- Andrzej Truszkowski – sędzia oceny
Gdańsk, 17 czerwca 2008 r.
======================================================
Pozdrawiam
Andrzej
Pozdrawiam
Andrzej