Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KA Supermarine Spitfire Vb Trop + Merlin 45
#1
Witam w mojej pierwszej relacji. Wybór padł na latadło. Wycinanka oferuje dwie wersje malowania: angielską oraz amerykańską. Postanowiłem wykonać wersję angielską, powód - plama, która nie wiem co ma symbolizować na skrzydle w wersji amerykańskiej. Model jak w temacie postanowiłem wzbogacić o silnik Rolls-Royce`a Merlin 45. I od niego właśnie rozpocząłem budowę. Model silnika zassany z neta w wersji pdf. Jako że na relację zdecydowałem się dopiero za namową znajomych z klubu modelarskiego z Białegostoku poniżej prezentuję zdjęcia prawie skończonego silnika. Brakuje ramy do mocowania blach, rur wydechowych oraz okablowania. Mam nadzieję że relację z budowy samego samolotu będę prowadził już regularnie :mrgreen: Zdjęcia Merlina 45:
[Obrazek: b0e0f141f15cd639m.jpg] [Obrazek: 30a548376c34c28cm.jpg] [Obrazek: 803af087dae36531m.jpg] [Obrazek: 5b374ac25b42ac4dm.jpg] [Obrazek: 518dabf9058df9f0m.jpg] [Obrazek: 8ab5ee6746b84087m.jpg] [Obrazek: 7592b9978f28f612m.jpg]
Rama silnika pomalowana została Pactrą A117 RAF Interior Green. Silnik na początek potraktowany srebrnym Humbrolem, a następnie czarną Pactrą. Odpryski farby zrobione przy użyciu skalpela, oraz suchy pędzel srebrnym Humbrolem. Na ramie zrobiony wash (pierwszy w moim życiu Confusedmile: ) farbką olejną brąz van dyck rozpuszczoną w terpentynie.
Odpowiedz
#2
Piękny silniczek. Będę oglądał tą relację z uwagą Smile Z wiadomych powodów Smile
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#3
Cytat:ostanowiłem wykonać wersję angielską, powód - plama, która nie wiem co ma symbolizować na skrzydle w wersji amerykańskiej.

Plama ta symbolizuje plamę powstałą po zamalowaniu angielskich znaków rozpoznawczych Wink

Bardzo ładny silniczek! Będzie pasował do modelu - chodzi mi o wymiary.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#4
Jung, niezły bajer, silnik świetnie wygląda a ja będę obserwował postępy prac :grin:
Odpowiedz
#5
Witamy witamy... czy to przypadkiem nie ten sam silniczek, co go w piątek widziałem? :mrgreen:

W realu wygląda jeszcze lepiej (właśnie, JESZCZE LEPIEJ - w tym miejscu bogaty język polski się skończył), niż na zdjęciach. Prócz "o k***a, o k***a!" nie dałem rady nic więcej z siebie wykrzesać patrząc na to cacko!

Czekam na następne fotki!
Odpowiedz
#6
Cytat:Prócz "o k***a, o k***a!" nie dałem rady nic więcej z siebie wykrzesać patrząc na to cacko!
Dokładnie to samo pomyślałem, jak zobaczyłem zdjęcia Big Grin.
Odpowiedz
#7
Witam w kolejnej odsłonie. Dzięki ze tak przychylne komentarze Confusedmile: Budowa właściwa rozpoczęta. Na warsztat poszedł kadłub. Jak dotąd model skleja się wyśmienicie. Wnętrze na obecną chwile tak się prezentuje:
[Obrazek: 6ff307648006e564m.jpg] [Obrazek: 46477ed05cc196bdm.jpg]
W między czasie silnik wzbogacił się o śmigło:
[Obrazek: 949774fc857e36adm.jpg] [Obrazek: ce63186a9be98905m.jpg] [Obrazek: f27f93f1bb5bba7bm.jpg]
Oraz pierwsza przymiarka na sucho kadłuba do ramy silnika:
[Obrazek: fd6163b34ff3896em.jpg] [Obrazek: c987c6c2228aead2m.jpg]
Kadłub został skrócony o grubość wręgi nr 12d, aby poszycie zachodziło na płytę silnika. Model potraktuję jeszcze lakierem matowym z pactry, ale to dopiero przed zamknięciem kadłuba.
A przeglądając neta natknąłem się na coś takiego: http://www.haynes.co.uk/Press/Releases_c...rePR_1.jpg
Hmmm :mrgreen: żeby trochę więcej czasu...
Odpowiedz
#8
Jestem pod wrażeniem. A to śmigło skądś znam Smile (wczoraj je robiłem Smile ) Ale w porównaniu z twoim to kosmos. Powiedz jaki numer pactry dobrałeś do retuszu wnętrza bo ja źle dobrałem a przydało by się na przyszłość? Pozdrawiam i czekam na dalsze efekty
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Odpowiedz
#9
Cytat: Powiedz jaki numer pactry dobrałeś do retuszu wnętrza bo ja źle dobrałem a przydało by się na przyszłość
Wnętrze retuszuję Pactrą A117 RAF Interior Green, ta sama co poszła na malowanie ramy silnika.
Pozdrawiam :mrgreen:
Odpowiedz
#10
Witam!
Świetnie to wygląda, ale drążek jest do wymiany. Strasznie odstaje od reszty poziomem wykonania. Do reszty nie mam uwag i czekam na dalsze efekty pracy :razz:
Odpowiedz
#11
Ja tam się nie odzywam, bo i jak skoro szczena na podłodze :neutral: Confusedhock: .

Ten drążek to rzeczywiście :???: :???: :???:
Odpowiedz
#12
A ja nie jestem nic w stanie sensownego napisać :mrgreen: :mrgreen: Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock: PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11 :milbravo:
Odpowiedz
#13
Witam,
Mała aktualizacja z postępu prac nad wnętrzem Spitfire`a. Dzięki Rafał za zwrócenie uwagi, bo ten drążek to rzeczywiście do du... był Confusedad: - sam doradzam żeby się nie śpieszyć, a wyszło bleee. Oczywiście drążek poszedł do wymiany :mrgreen:
Galeria wnętrza:
[Obrazek: 8082b464196ee24em.jpg] [Obrazek: eb56fe57e515db0am.jpg] [Obrazek: 5cf0f2bc631d5fcem.jpg] [Obrazek: d3cddc0c67e7a5f8m.jpg] [Obrazek: f794206c738a7c1bm.jpg]
Czekam na kolejne uwagi i porady.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#14
Khe khe, czy ktoś widział moje bierki...? Confusedhock:
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#15
To ja idę hodować bażanty...
Zatkało mnie Confusedhock:
Odpowiedz
#16
Widziałem to, widziałem! Śmigło się obraca, BAAAAAJKAAAAA!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#17
Witam w kolejnej odsłonie. Spitfire wzbogacił się o kadłub i ... tylko kadłub. Praca nad modelem idzie bardzo wolno. Myśl była taka aby retuszować krawędzie przy użyciu farbek olejnych rozpuszczonych w terpentynie, lecz jak to bywa w życiu pomysł to jedno a wykonanie ... Krótko mówiąc - :evil: Linie podziału blach wyszły baaaardzooo przybrudzone, ale Humbrole już zakupione i trzeba to jakoś wyrównać :wink: Poniżej zdjęcia tego co do tej pory skleiłem. Retusz myślę że wykonam już po sklejeniu całości.
[Obrazek: a6787fe362f1a170m.jpg] [Obrazek: 00e59b0b8cb41e22m.jpg] [Obrazek: 3d2ee7f00aaaced3m.jpg] [Obrazek: ac5a47faf06810a7m.jpg] [Obrazek: 5372a16d620b45e1m.jpg]
Pozdrawiam :mrgreen:
Odpowiedz
#18
Ładna, czysta robota, póki co nie ma do czego się przyczepić :wink:
Oby tak dalej :!:

pees: Kiedy będzie można obejrzeć Spita w realu :?:
[Obrazek: wotuserbar02.jpg][/url]
Odpowiedz
#19
Confusedhock:

P.S. Skomentuję jak dojdę do siebie :???:
"Nigdy nie dyskutuj z idiotą... Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona wcześniej zdobytym doświadczeniem."
Odpowiedz
#20
Cytat:Confusedhock:

P.S. Skomentuję jak dojdę do siebie :???:

tu nie ma co komentować, gały wychodzą z podziwu...zostaje albo schowanie swoich zabawek głęboko w piwnicy...albo pokazywanie ich pluszakom w dziecięcym pokoju
Odpowiedz
#21
Bardzo mi się ten spit podoba. A za ten silniczek szacunek - robi wrażenie Smile Powodzenia w dalszej budowie !
Z głową w chmurach ...
Odpowiedz
#22
Miło slyszeć że latadło wam się podoba :mrgreen:
Cytat:pees: Kiedy będzie można obejrzeć Spita w realu :?:
Przemek - samolot do obejrzenia w piątek na lipowej :grin:
Odpowiedz
#23
Jung, mam pytanie skąd zassaleś ten silnik bo ja próbowałem ze strony zSHARE - merlin.pdf był tam też silnik do Bf 109 ale niestety chyba te pliki zostały usunięte Confusedad:
Odpowiedz
#24
Piter właśnie ze strony http://www.amod.estranky.cz był odnośnik do zSHARE. Ale widzę że rzeczywiście nie można nic ściągnąć. Cry Zassałem tylko Merlina, i tu zonk bo inne też by się przydały. :ble:
Odpowiedz
#25
Makiety silnikow Alina kolegi z za miedzy : http://papirovemodelarstvi.cz/forum/view...php?t=2602
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Supermarine Spitfire mk.Ia.....druga ikona RAF rowin 69 37,320 15-06-2022, 04:58
Ostatni post: Piotreq
  [R] Supermarine Spitfire mk.XVIe (AH) - kroplowy Spit rowin 23 11,652 29-09-2020, 10:13
Ostatni post: Tuco
  [R] Supermarine Spitfire mk.Vc (AH) - agresywny Vokes nad Maltą rowin 23 12,071 24-09-2020, 09:15
Ostatni post: rowin
  [R] Supermarine Spitfire mk.Vb (AH) - słynny Donald Janka Zumbacha rowin 21 11,929 17-09-2020, 07:51
Ostatni post: Lesio73
  [G] Spitfire Vb - AH 1:33 Gonzo 10 6,303 01-02-2019, 06:40
Ostatni post: Cordel
  [R] Spitfire Ia KA 3/2010 Cordel 26 13,697 09-01-2017, 10:29
Ostatni post: Cordel
  [SzS] Spitfire LF.IX (AH) - RAF'owskie deja-vu rowin 102 40,755 10-03-2016, 10:47
Ostatni post: Cordel
  Spitfire VIII Alexeyl 9 5,964 16-02-2016, 07:58
Ostatni post: qn
  [SzS] SPITFIRE Vb [KA 1/2005] Przemek 12 7,484 21-09-2015, 09:45
Ostatni post: Raven
  Spitfire Mk Vb 1:33 A. Haliński 1/2005 - pierwszy w duecie Art 23 11,966 12-04-2015, 01:46
Ostatni post: Paweł O

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości