Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] IŁ2M3 Answer
#1
Jako, że nie spotkałem tego modelu sklejonego i opublikowanego w necie postanowiłem się z nim zmierzyć

[Obrazek: th_C1.jpg]

[Obrazek: th_A6.jpg] [Obrazek: th_A5.jpg] [Obrazek: th_A4.jpg] [Obrazek: th_A3.jpg]
[Obrazek: th_A1.jpg]


Na powyższych zdjęciach widać że części wewnętrzne poszycia 2,3 i 40"wylazły" mi na zewnątrz. W przedziale pilota wycięcie części 2 i 3 nie zgrało się z wycięciem w poszyciu cz. 6
W przedziale strzelca jest podobnie, jeżeli maja być ułożone prostopadle do wręgi I wychodzą poza wycięcie w poszyciu cz. 7


[Obrazek: B1.jpg]
[Obrazek: B2.jpg]
cz. 38 z przedziału strzelca jest o 2 mm za szeroka w stosunku do szerokości kadłuba, wymaga korekty

na zdjęciach segmenty 6 i 7 nie są jeszcze sklejone

dodatkowo ciekawie wygląda przejście między tymi segmentami cz. 6 i 7...taki fajny spadek, którego nie powinno być

nie obyło się też bez wypadku, nie wiem kiedy pędzel z brązowa farbą maznął mi po kadłubie, znaczy ja to przez przypadek zrobiłem ...nie wiem kiedy

[Obrazek: th_A7.jpg] [Obrazek: th_A2.jpg]
Odpowiedz
#2
Powiem tylko jedno "O k...." Confusedhock: :evil: jest to oczywiście komentarz dotyczący opracowania, a nie Twojej pracy. Mój Ił mimo że posiadałem do niego erratę "poszedł do ludzi" w 2D bo czułem że 3D nigdy się nie doczeka w całości.
Trzymam mocno kciuki i życzę Ci powodzenia i cierpliwości w sklejaniu tego gniota.
Odpowiedz
#3
Jako że jestem miłośnikiem Iła 2 także przyłączam się do obserwacji i życzę powodzenia Confusedmile:
Odpowiedz
#4
Ten model to jest efekt wyścigu sprzed kilku lat - kto pierwszy wyda IŁ-a :twisted:
Wojtek - ciekawe co na temat tego modelu powiedziałby Ob. TAD - rzecznik prasowy wydawnictwa Answer na fora :razz:
Serio już pisząc to szkoda tego modelu - ma wyjątkowo ładnie dobrane kolory .
Odpowiedz
#5
Cytat:Jako, że nie spotkałem tego modelu sklejonego i opublikowanego w necie postanowiłem się z nim zmierzyć

Chyba już wszystko jasne... Też tak miałem i teraz pluję sobie w brodę.

Wydaje mi się że wpakowałeś się w niezłe bagno z tym Sturmowikiem.

Cytat:szkoda tego modelu - ma wyjątkowo ładnie dobrane kolory

Przyznam Ci rację. To jedno z ciekawszych malowań Iła, wykraczające nieco poza zwykłą Krasną Zwiezdę i wapnem domalowane Za Stalina czy Za Rodinu na zwykłym malowaniu khaki.
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#6
Zycze wieeeele wiele cierpliwości bo to ciekawy temat i fajne malowanie ,mam nadzieje ze się nie poddasz i budowa będzie kontynuowana PDT_Armataz_01_34
Pozdrawiam Tomasz.
Odpowiedz
#7
Co tu dużo pisać, napisze to samo co inni Smile - fajnie zobaczyć sklejonego Iła, szczególnie przez kogoś kto potrafi kleić Smile Szkoda tylko że kolejne opracowanie wygląda ładnie a będzie droga przez mękę ...

Ale sam mam go w 2D i mam nadzieje że kiedyś uda mi się go pozbyć... boje się że jak opisze wszystkie błędy to nikt go nie kupi :evil:

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#8
mimo negatywnych opinii wystawię swoją cierpliwość na próbę, najwyżej jak się nie uda ....w ramach relaksu i odprężenia podbiję jakąś wioskę na Plemionach
Odpowiedz
#9
Trzymam kciuki za sklejenie latadła.
Sam model bardzo mi się podoba więc jestem ciekaw wyników twojej pracy :mrgreen:

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#10
Marek S., próbuj, walcz może coś z tego będzie, bo temat ciekawy :grin:
Odpowiedz
#11
wstawiam kilka kolejnych ujęć
[Obrazek: th_1.jpg] [Obrazek: th_2.jpg] [Obrazek: th_3.jpg]
[Obrazek: th_4.jpg] [Obrazek: th_5.jpg] [Obrazek: th_6.jpg]
Odpowiedz
#12
Zaczyna mnie teafiać szlag jak słyszę, że Polska to potęga kartonowa. Jak można wyprodukować takie g....? Ale co tam, aby się sprzedał...

Marek, z jednej strony popieram zdanie chłopaków, że nie trzeba się łatwo poddawać, ale z drugiej, to nie wiem, czy nie szkoda Twojego czasu na ten badziew...
Odpowiedz
#13
w takim razie to co zrobię będzie antyreklamą wydawcy Smile
Odpowiedz
#14
Nie będę się powtarzał bo musiałbym powtórzyć słowo na "k" :evil: .
Cytat:w takim razie to co zrobię będzie antyreklamą wydawcy Smile
Tego to bym nie był taki pewny czy to będzie antyreklama. Skoro model da się skleić to wszystko jest ok, a że trochę koślawy...
Odpowiedz
#15
O ja pie..... Confusedhock: co za badziewie, dawno już takiego czegoś nie widziałem :???:
Marku ja bym się zastanowił czy go kończyć bo ten model może zeszpecić ci kolekcję :?:
Odpowiedz
#16
ceva, co zawierała errata do tego modelu?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#17
ja go się postaram skończyć, oprawię w szkiełko i napisze tabliczkę...nigdy więcej modeli ANSWER'a :mrgreen:
Odpowiedz
#18
Errata o ile pamiętam zawierała element centropłatu który miał w złym miejscu krawędzi natarcia przejście kolorów. Coś tam jeszcze jest, ale to był główny błąd (i dodali malutkiego trabanta Smile )

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#19
Eee to chyba nie tak Answer wydaje modele rożnych autorów ,powinno być nigdy więcej modeli tego autora.No faktycznie model kicha wina wydawcy polega na tym ze dopuścił takiego gniota do druku ale interesuje mnie bardziej kto stworzył tego frankensteina.
Pozdrawiam Tomasz.
Odpowiedz
#20
Cytat:interesuje mnie bardziej kto stworzył tego frankensteina
No właśnie o to samo chciałem zapytać.
Odpowiedz
#21
Cytat:mikoaj68 napisał/a:
interesuje mnie bardziej kto stworzył tego frankensteina

No właśnie o to samo chciałem zapytać.

Jak pamiętam to Karol Płocica "car", autor I-180, pseudojaka z Wak i Ła z Answeru...
Odpowiedz
#22
Cytat:interesuje mnie bardziej kto stworzył tego frankensteina.

projektantem jest : Karol Płocica

Opracowanie graficzne: Krzysztof Fiołek

Ilustracja na okładce: Henryk Rzeźniczek
Odpowiedz
#23
Cytat:Eee to chyba nie tak Answer ........
21 października b.r wysłałem do nich maila w sprawie arkusza z wręgami, potem przypomniałem się...28 października. Do dnia dzisiejszego zero odzewu z ich strony, co nie świadczy na korzyść tego wydawnictwa. Wcześniej też wysyłałem maila w sprawie erraty. też bez odzewu. To jest jak odpowiedź "Mamy Cię w głębokim poszanowaniu"
Odpowiedz
#24
Lukasz serdecznie przeprasza prosi o kontakt na numer 604 250 992 errate mozna dostac pod nuemrem 664 024 206 sklep paper-hobby.
Pozdrawiam Tomasz.
Odpowiedz
#25
Marku, daj sobie spokój z tym gniotem! Weź to gówno wypieprz do kosz, a najlepiej spal! To "coś" z tytułem Ił-2 na okładce nigdy nie będzie przypominać pierwowzoru. Choćbyś nie wiem jak się starał. A modele sklejać potrafisz - nie raz to pokazałeś.
Moja rada: Marku, ten iłopodobny wyrób wypieprz, a zacznij coś zdecydowanie lepiej opracowanego. Bo modelarstwo ma być przyjemnością Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] Su-7 BM ANSWER 2/2015 MatrixOST 24 4,057 14-03-2024, 10:50
Ostatni post: żółtodziób
  [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200 Pablo 1 657 19-12-2023, 11:01
Ostatni post: Hastur
  [R] "IJN Taiho-Inaczej" 1:200 Answer radzias 32 14,970 18-12-2023, 08:47
Ostatni post: radzias
  [R] Star C-25 LOHR Answer 1:25 karol1985 20 4,388 30-11-2023, 03:22
Ostatni post: ges
  Macchi C.202 Folgore od Answer Nemo04 2 1,676 15-02-2023, 02:09
Ostatni post: Raven
  USS Ticonderoga, (CV-14), Answer, 1:200 Sven 35 17,750 01-11-2022, 09:20
Ostatni post: yogi
  [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25 tomo11 20 13,071 03-06-2021, 04:24
Ostatni post: JO
  [R/G] MiG-23 M, Answer/MS Model 1/2020 stachooo 57 21,640 24-04-2021, 04:36
Ostatni post: yogi
  [R] HMS Havock, Answer Kartonowy Świat nr.8, skala 1:200. zablo1978 6 4,160 13-04-2021, 06:46
Ostatni post: pikowski
  [R] Ursus C-330 (Answer, 1:25) ediacz 94 32,374 09-11-2020, 06:56
Ostatni post: Kryrod

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości