Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biblia CorelDraw!
#1
Siemanos.

Wrzuciłem Biblię Corela na moje konto na RAPIDZIE. Jest to oficjalny podręcznik, a w zasadzie opis programu, a nie komercyjna publikacja. Otrzymałem ten plik za darmo od firmy Corel, przy zakupie którejś tam części jej oprogramowania.

A co tam podzielę się z Wami.
Potraktujcie to jako reklamę pakietu Corel'a.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#2
Dzięki Astra :grin:
Chciałem sobie wydrukować, poczytać do poduszki, ale.... mi przeszło. 950 stron !!! Confusedhock:

T_M
Odpowiedz
#3
Dzięki!
Dawno temu wraz ze skanerem Plusteka dostałem wersję "prawie" 8, ale używam tak sporadycznie i w tak małym zakresie, że wystarczy do dziś. A książka zawsze się przyda.

PrzemekK
Odpowiedz
#4
Yeti do Pusteka byly dokladane tzw. wersje Essensial (czytaj bardzo odchudzone) i byly to wersje 9, 11 i 12. Sam mam 9 tzn w porownaniu do pelnej zawieraja tylko modul Draw i Photo-Paint, przy wersji 11 wywalili Photo-Paint ale z 12 wrocili go.
Kiedys do kart graficznych Asusa byla dokladana wersja 7.
W tej chwili na tzw uzytek niekomercyjny - licencja Home user Student user - mozna kupic Corela X4 za okolo 350zl brutto. Od pelnej wersji rozni go to ze ma mniejsza biblioteke clipartow i zawiera sie na jednej plycie DVD.
A tak apropos ta Bibilia to orginalny manual do Corela dokladany z programem (bodajze 9) na plycie .

pozdro
Odpowiedz
#5
Struna - być moze do późniejszych Plustekow tak. Akurat ten, co go posiadam jest niższej wersji (aż z ciekawosci sprawdziłem, co mam Wink - Corel Select Edition, zawierający moduły Draw, Photo, OCR-Trace i Scan) i plików zapisanych już w Corelu 9 nie otwiera. Zresztą - zrobiłem zrzut - może on coś wyjaśni:
[Obrazek: th_corel8.jpg]
Pozdrawiam!
PrzemekK
Odpowiedz
#6
Cytat:Struna - być moze do późniejszych Plustekow tak. Akurat ten, co go posiadam jest niższej wersji (aż z ciekawosci sprawdziłem, co mam Wink - Corel Select Edition, zawierający moduły Draw, Photo, OCR-Trace i Scan) i plików zapisanych już w Corelu 9 nie otwiera. Zresztą - zrobiłem zrzut - może on coś wyjaśni:
Pozdrawiam!
PrzemekK

No mozliwe akurat tych nie pamietam bo bardziej sprzedawalo sie Musteki i bardzo mozliwe. Tez mam ta wersje ale jak juz wczesnie pisalem byla do karty Asusa i te Select to jest konkretnie wersja 7 co zalaczyles na obrazku ;-).

pozdro
Odpowiedz
#7
witam

na oprogramowaniu corela pracuję już ładnych kilka lat, głównie reklama

już wkrótce wrzucę screeny z rysowania modelu w corelu na podstawie bardzo kiepskich skanów, które też pokażę, z czego rysowałem. będzie to model pociągu pancernego z 2 wojny św
w związku z tym ,że mam stare skany modelu proszę o pomoc w oszacowaniu skali, ponieważ chcę go przeskalować do skali H0

pozdrawiam.

P.S. jeśli ktoś z as ma kłopoty z corelem to chętnie odpowiem na pytania, w miarę mojej wiedzy o tym programie  :milgroup:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Tutorial] Prostowanie zdjęć (Photoshop i CorelDraw) Astra28 0 8,120 29-04-2007, 09:23
Ostatni post: Astra28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości