Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bell AH-1F Cobra KK 1:33
#1
Hejka

Dawno nic nie pokazywałem :roll:... jakoś nie mam czasu ostatnio na klejenie, zresztą Cobra stoi sklejona już od października, a nawet nie miałem jak widać czasu wrzucić galerii. Niektórzy widzieli model skończony podczas konkursu w Lublinie :wink:. Pewnie jej już nawet nikt nie pamięta :roll: :razz:.

Model kleiło się fajnie (bo jakby inaczej projekcik Pana Pawła Mistewicza :winkSmile według mnie jedynym minusem opracowania jest karton. Nawet z pomocą BCG nie potrafiłem ukształtować żeby się nie załamał.
Model raczej traktowałem jako testowy, czyli model jest w całości (a raczej w 95%) sklejany przy pomocy Magika i BCG. Ze średnim skutkiem, no ale cóż :roll:, może się kiedyś nauczę Confusedmile: :wink:.
[Obrazek: th_C1.jpg] [Obrazek: th_C2.jpg] [Obrazek: th_C3.jpg] [Obrazek: th_C4.jpg] [Obrazek: th_C5.jpg] [Obrazek: th_C6.jpg] [Obrazek: th_C7.jpg] [Obrazek: th_C8.jpg] [Obrazek: th_C9.jpg] [Obrazek: th_C10.jpg] [Obrazek: th_C11.jpg] [Obrazek: th_C12.jpg] [Obrazek: th_C13.jpg] [Obrazek: th_C14.jpg] [Obrazek: th_C15.jpg] [Obrazek: th_C16.jpg] [Obrazek: th_C17.jpg] [Obrazek: th_C18.jpg] [Obrazek: th_C19.jpg] [Obrazek: th_C20.jpg] [Obrazek: th_C21.jpg] [Obrazek: th_C22.jpg] [Obrazek: th_C23.jpg]

Dopiero przy wstawianiu zdjęć zauważyłem że prawe skrzydełko odkleiło mi się :twisted:... będzie trzeba to kiedyś naprawić :wink:.

Pozdrawiam
Krystian
Odpowiedz
#2
Całkiem fajnie prezentuje się Twoja Cobra  :milbravo: Tylko rażą te krzywe lufy działka i brak ich łącznika.
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Odpowiedz
#3
Witam fajny model wspomniane błędy da sie naprawić hmmm łopaty wirnika powinny być jeszcze lekko wygięte jakby kształtem przypominające lekki łuk, to widać tu

http://www.aviationtrivia.info/Bell-AH-1-Cobra.php
u Ciebie jest troszke inaczej.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#4
WITAM  Wink
Ładny model i wykonanie niczego sobie  :milbravo:
seb 545 Ma rację troszkę powinny być wygięte łopaty, podczas postoju na łopaty wirnika stosowano pokrowce i wiązano je do płoz , aby się nie obracały , ale wykonanie ładne , starannie model wykonany i to cieszy  :milbravo:
Pozdrawiam
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#5
(08-04-2012, 09:56)seb545 link napisał(a): Witam fajny model wspomniane błędy da sie naprawić hmmm łopaty wirnika powinny być jeszcze lekko wygięte jakby kształtem przypominające lekki łuk, to widać tu

http://www.aviationtrivia.info/Bell-AH-1-Cobra.php
u Ciebie jest troszke inaczej.
Ale dlaczego podałeś link do modeli RC? A to już normalnych zdjęć nie ma? A np. ten: http://www.primeportal.net/hangar/ah-1_home.htm do wyboru do koloru. Np. na tym bardzo dobrze widać ten "łuk" http://data.primeportal.net/hangar/mu_ye...-1S_03.JPG Jak widać łopaty podgieły się lekko od zaczepów (otwory na końcówkach) płatów do płoz i przed statecznikiem.
Ale jak patrzę na zdjęcia szczególnie te w 3 i 4 rzędzie to model wydaje się być "schynięty" czy mi się zdaje? Szczególnie to widać na zdjęciu C15.
Odpowiedz
#6
Nooo Struna masz racje mój błąd ale róznica widoczna była przepraszam.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#7
(09-04-2012, 05:12)seb545 link napisał(a): Nooo Struna masz racje mój błąd ale róznica widoczna była przepraszam.
Nie no nie ma za co przepraszać. ;-). Chodziło mi bardziej o to bo i sam nie raz miałem zwracana uwagę więc może teraz aż za bardzo sam zwracam ;-). Że jak się opierać to o jakieś rzeczywistych obiektów, a i te z muzeum przyznasz że są nie raz "lekko" zmodernizowane.
A różnica jest oczywista ;-).
Odpowiedz
#8
(10-04-2012, 06:57)struna link napisał(a): [quote author=seb545 link=topic=10574.msg117526#msg117526 date=1333984373]
Nooo Struna masz racje mój błąd ale róznica widoczna była przepraszam.
Nie no nie ma za co przepraszać. ;-). Chodziło mi bardziej o to bo i sam nie raz miałem zwracana uwagę więc może teraz aż za bardzo sam zwracam ;-). Że jak się opierać to o jakieś rzeczywistych obiektów, a i te z muzeum przyznasz że są nie raz "lekko" zmodernizowane.
A różnica jest oczywista ;-).

[/quote]



Masz rację często opieramy się o nie prawidłowe "bryły,, i potem jest czasem kłopot ale po to jest to forum by sobie takie sprawy omówić.
Pozdrawiam serdecznie :-)
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#9
Jari- pewnie nawet nie zauważyłem tego, że tam powinien być łącznik :ble:.
Seb545, Antonio, Struna - Wiem o tym, że łopaty powinny być lekko ukowate, lecz wyszły mi po sklejeniu sztywne i niezbyt chciały mi się wygiąć. Na siłę to troszkę boję się wyginać bo i tak przy lekkim wyginaniu mi się troszkę papier na nich załamywał (głównie na natarciu), tak więc mogę zrobić więcej szkody niż pożytku z kolejnymi próbami.
Cytat:Ale jak patrzę na zdjęcia szczególnie te w 3 i 4 rzędzie to model wydaje się być "schynięty" czy mi się zdaje?
Właśnie patrzyłem na niego i na pewno nie jest. Winę za takie zdjęcia ponosi zapewne mój statyw w którym jedna noga była schowana (3-podporowy) i "horyzont" aparatu był (a nawet dalej jest) przechylony.

Dzięki za opinie Confusedmile:.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Bell AH-1F (kartonowa kolekcja 30) Raven 10 7,456 20-10-2019, 04:46
Ostatni post: Raven
  [G] Bell P-39D Airacobra (Kartonowy Arsenał 1-2/2016) stachooo 10 4,939 09-08-2019, 09:52
Ostatni post: Spychacz
  [G] AH-1F "Cobra" Kurt 4 2,489 27-09-2018, 08:22
Ostatni post: Winek
  [G] Bell UH-1 Iroquois - Fly model 125 Biess 3 3,462 21-06-2014, 05:20
Ostatni post: zielony
  [G] need for speed... BELL X-1B YG MODEL tomcat144 13 4,670 04-04-2014, 02:45
Ostatni post: Piotr D.
  MM-9/2001 Smigłowiec bojowy Bell AH-1S Cobra - Bizon Bizon 2 2,885 08-09-2011, 12:48
Ostatni post: oldboy
  [G] Bell AH-1S Cobra - MM 9/2001 Biess 7 5,877 16-07-2011, 10:55
Ostatni post: oldboy
  [Galeria] Bell P 39 Q Airacobra 1:50 MKF. MARIUSZ_G 2 2,749 31-05-2010, 12:26
Ostatni post: MARIUSZ_G
  [Galeria] Śmigłowiec BELL UH-1 "Iroquois" Janek 2 5,698 20-02-2008, 02:27
Ostatni post: Piter
  [Galeria] Śmigłowiec BELL UH-1 Janek 1 2,591 15-10-2007, 11:39
Ostatni post: Janek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości