Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dźwig samochodowy STAR 25 - MM + walorka (jeśli się uda)
#1
Witam w kolejnej mojej relacji !!!

Po ukończeniu Bryzy postanowiłem skleić jakiś pojazd. Wybór padł na:
[Obrazek: th_DSC01546.jpg]

a oto co udało mi się skleić :
[Obrazek: th_DSC01540.jpg] [Obrazek: th_DSC01542.jpg] [Obrazek: th_DSC01541.jpg] [Obrazek: th_DSC01543.jpg] [Obrazek: th_DSC01544.jpg]

na razie to tyle.

Mam jeszcze małą prośbę do Was: "jeśli ktoś z Was posiada zdjęcia podwozia, czy mógłby je wstawić?"

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Brawo MISIEK będę sledził z zainteresowaniem.

Maniak samochodowy SZAD :mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#3
Czołem.

kiedyś udało mi się skleić ten model.
Prezentuje się bardzo dobrze.
Będę zaglądał bo jestem ciekaw jak wyjdzie ci walorka.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#4
Witam !!

Cytat:bo jestem ciekaw jak wyjdzie ci walorka

Jeśli wyjdzie :mrgreen: Jest to pierwszy model który chcę zwaloryzować tak "na poważnie", kiedyś próbowałem waloryzować modele, ale to były pojedyncze części :wink:

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Witam !!

ponieważ wstrzymałem prace nad podwoziem (gdyż poszukuję zdjęć podwozia), postanowiłem zabrać się za koła.
tyle udało mi się zrobić:
[Obrazek: th_DSC01577.jpg] [Obrazek: th_DSC01578.jpg] [Obrazek: th_DSC01576.jpg]

oto zdjęcie , z którego skorzystam, mocując tylną oś dźwigu do resorów, ponieważ mocowane są na tej samej zasadzie. (zdj. pokazuje tylną oś UAZ'a)
[Obrazek: th_DSC01573.jpg]

Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
A teraz nie w temacie

ponieważ jest to tylko jedno zdjęcie, nie będę go zamieszczał w galerii, tylko pozostawię tutaj. Zdjęcie pokazuje wszystkie moje modele jakie się zachowały do dnia dzisiejszego.Około 15 pozycji nie dotrwało. Będę po kolei wstawiał galerie modeli, ale chciałem pokazać je wszystkie razem
[Obrazek: th_modele.jpg]

Przepraszam za jakość, ale zdjęcie zrobione telefonem

pozdrawiam
Odpowiedz
#7
najbardziej podoba mi się ten żebrowany model na końcu w skali 1:1. Confusedhock:
Wyrażnie go widać. :lol:
SZAD :mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#8
Cytat:najbardziej podoba mi się ten żebrowany model na końcu w skali 1:1. Confusedhock:
Wyrażnie go widać. :lol:

tak, wiem , wiem, ale telefon nie zastąpi aparatu, być może włączyłem jakąś funkcję, która dała taki efekt (może dlatego że ustawiłem go na światło dzienne i robiłem w pomieszczeniu).

Wracając do modelu: obecnie zajmuję się wycinaniem bieżnika. Jeden przykleiłem, bo chciałem zobaczyć jak się prezentuje, i przyznam że mi się podoba ale popełniłem błąd Cry , źle zagiąłem boki bieżnika :oops:
[Obrazek: th_DSC01615.jpg] [Obrazek: th_DSC01616.jpg] [Obrazek: th_DSC01617.jpg]

koło jest jeszcze przed szlifowaniem i zastanawiam się co mam zrobić, czy poodklejać jakoś ten bieżnika i postarać się poprawnie go przykleić, czy już go tak zostawić.

Pozdro for all
Odpowiedz
#9
Cześć MISIEK, moim zdaniem warto by zerwać ten bieżnik, przeszlifować koło i nakleić jeszcze raz. Na zdjęciu wygląda jakby nie był całkowicie przyklejony na koło i chyba jest za chudy moim zdaniem.
Odpowiedz
#10
Witam !!
Bieżnik za chudy raczej nie jest, można to podejrzeć na tym zdjęciu , i na tym .
Postaram się go odkleić, zobaczymy co z tego wyjdzie
Odpowiedz
#11
Misiek skąd wziąłeś bieżnik :?:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#12
Witam !!!!

Cytat:Misiek skąd wziąłeś bieżnik :?:

w niedzielę postaram się wrzucić zdjęcia, to pokaże jak go wykonałem. Do jego wykonania użyłem części zawartych w opracowaniu.

Obecnie skończyłem opony i zabrałem się za felgi.

Pozdrawiam!!!
Odpowiedz
#13
Witam wszystkich!!!

Tak jak obiecałem, wstawiam fotki z postępów prac.
NA POCZĄTEK POKAŻE JAK ZROBIŁEM BIEŻNIK - JEST TO CHYBA NAJŁATWIEJSZY SPOSÓB.

[Obrazek: th_bienik.jpg] [Obrazek: th_bienikwycity.jpg] [Obrazek: th_koowbudowie.jpg] [Obrazek: th_naklejaniebienika.jpg] [Obrazek: th_OPONY.jpg]
OPONY PO WSTĘPNYM MALOWANIU
[Obrazek: th_oponypowstpnymmalowaniu.jpg] [Obrazek: th_opona1.jpg]
MOJE PIERWSZE ŚRUBKI - NIGDY WCZEŚNIE NIE ROBIŁEM ŚRUBEK- POMIMO, ŻE NIE SĄ IDEALNE, MNIE SIĘ PODOBAJĄ
[Obrazek: th_rubki.jpg]
A NA KONIEC KOŁA, KTÓRE CZEKAJĄ NA JESZCZE JEDNO SZLIFOWANIE I MALOWANIE
[Obrazek: th_koa.jpg] [Obrazek: th_kootyl.jpg]

po skończeniu kół zabieram się z powrotem za ramę, mam już schematy (nie tylko ramy, również silnika, wałów napędowych, skrzyni biegów, mostów, itp) , więc będę się starał odwzorować te detale, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania
Odpowiedz
#14
E no panie dzieju!! :mrgreen: ładnie to wygląda tylko na jednym z kółek coś się farba błyszczy
Na warsztacie: Crommwel Mk.IV
Ukończone: Willys jeep T-34\85 mm
tutaj i tutaj moje pozostałe modele
-------------------------------------------------------
Nie poznasz piękna pojazdu dopóki nie skleisz jego modelu
Odpowiedz
#15
Cytat:ładnie to wygląda tylko na jednym z kółek coś się farba błyszczy
Koła wyglądają jak świeżo pomalowane. Chyba to jest przyczyną tego błyszczenia.
Odpowiedz
#16
Błyszczy się czy nie ładnie to wyszło.
Zanosi się na całkiem przyzwoitą waloryzację.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#17
MISIEK dzięki za ten pokaz kółek, przyznaję że wcześniej nie pomyślałem o takiej możliwości wykożystania wydruku bieżnika w wycinance. :roll: Muszę to zastosować w następnym modelu, choć pewnie nie ze wszystkich wycinanek te wzory da się adoptować. Ale nie ma problemu w zrobieniu skanów bieżników < na magazyn> i wstawienia w miarę potrzeb gdzie indziej.
Dzięki oglądam dalej.
SZAD :mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#18
Zawsze do usług... :mrgreen:
Odpowiedz
#19
Witam !!!!

Dziś niewiele. - ponieważ postanowiłem zwaloryzować ten model, spróbowałem przerobić ramę, by bardziej przypominała oryginalną...
- efekty oceńcie sami....

[Obrazek: th_DSC02023.jpg] [Obrazek: th_DSC02024.jpg] [Obrazek: th_DSC02028.jpg] [Obrazek: th_DSC02031.jpg]

pozdrawiam !!!!
Odpowiedz
#20
Witam w kolejnej odsłonie relacji !

prace posuwają się powoli naprzód.

udało wykonać mi się resory wyglądem zbliżone do rzeczywistych
[Obrazek: th_DSC02037.jpg] [Obrazek: th_DSC02041.jpg]

oraz rozpocząłem budowę tylnej osi:
[Obrazek: th_DSC02039.jpg]
zdjęcie zrobione w trakcie szlifowania, obecnie oś jest idealnie okrągła (nie ma załamań, widocznych na zdjęciu)

Pozdrawiam !!!
Odpowiedz
#21
Witam !!!

Przejdę od razu do relacji:
udało mi się skończyć resory oraz tylną oś i umocować je na ramie:

[Obrazek: th_DSC02384.jpg] [Obrazek: th_DSC02387.jpg] [Obrazek: th_DSC02392.jpg]

oraz rozpocząłem pracę nad osią przednią:
[Obrazek: th_DSC02394.jpg] [Obrazek: th_DSC02397.jpg]

na zdjęciach widać że nie wszędzie udało mi się zamalować części - powodem było malowanie przy słabym oświetleniu - gdy skończę przednie zawieszenie wyretuszuje wszystko dokładnie

Pozdrawiam !!!
Odpowiedz
#22
Witam Szanownych Kolegów !!!!!

Na życzenie Marco12051976 wstawiam link ze schematami, których używam do budowy mojego STARA. Uprzedzam jednak, że schematy te ukazują ramę i podzespoły STARA 200 a nie STARA 25 . Wydaje mi się jednak, że za bardzo nie różnią się tymi elementami...( chodzi mi głównie o ramę pojazdu )
z tych schematów korzystam
oraz tych

a tu są zdjęcia i opisy STARA 25 w różnych wersjach nadwozia
wersja strażacka
różne modele stara
również różne modele stara ( wtym star 25)
radzę zerknąć też tu      ....  i tu  ....        tu ...      tu  ....      i tu        ....  i jeszcze tu  ....  i tu
            deska rozdzielcza    .....            oraz tu      ....  rzut na pojazd (straż).......

trochę historii


Mam nadzieję, że te linki Was zaciekawią i pomogą Wam (jeśli ktoś buduje stara 25)

Pozdrawiam !!!
Odpowiedz
#23
Witam po dłuższej nieobecności !

ostatnimi czasy mam więcej czasu na klejenie, ponieważ zwichnąłem sobie bark. A więc zabrałem się za model... Na razie powstało niewiele. Oto zdjęcia:
[Obrazek: th_DSC02889.jpg] [Obrazek: th_DSC02890.jpg] [Obrazek: th_DSC02892.jpg]

[Obrazek: th_DSC02894.jpg] [Obrazek: th_DSC02895.jpg] [Obrazek: th_DSC02896.jpg] [Obrazek: th_DSC02898.jpg]

Teraz zabieram się za dalsze klejenie...

Pozdrawiam!!!!
Odpowiedz
#24
Witam !!!

kolejna odsłona relacji... przez cały dzień dłubałem wnętrze kabiny, nie wszystko wyszło po mojej myśli, ale jak na pierwszy raz jestem zadowolony z efektu... postępy oceńcie sami...
[Obrazek: th_DSC02917.jpg] [Obrazek: th_DSC02918.jpg] [Obrazek: th_DSC02919.jpg] [Obrazek: th_DSC02923.jpg] [Obrazek: th_DSC02927.jpg] [Obrazek: th_DSC02928.jpg]

wykonałem jeszcze gaśnicę i kierownicę wraz z kolumną, ale nie zrobiłem zdjęć, więc dodam je przy następnej aktualizacji (prawdopodobnie jutro)

Pozdrawiam !!!!
Odpowiedz
#25
MISIEK wywal te obwódki zegarów, bo tylko szpecą to wnętrze :wink: Drucik na nie powinien być o wiele cieńszy.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Star C-25 LOHR Answer 1:25 karol1985 20 4,237 30-11-2023, 03:22
Ostatni post: ges
  54" Pustynna Barka Jabby - Star Wars berszu 65 19,970 12-04-2016, 10:46
Ostatni post: berszu
  [R] STAR 200 "Wojsko Polskie" 1:25 Answer dyzio89 8 6,913 11-02-2016, 12:45
Ostatni post: Marco12051976
  AT-ST - All Terrain Scout Transport , Star Wars , free model darkplum 12 6,647 05-02-2016, 03:28
Ostatni post: Lesio73
  [R] STAR 266 Bonex - samochód gaśniczy 1:25 Answer dyzio89 27 13,917 16-04-2015, 10:07
Ostatni post: dyzio89
  [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka. Astra28 15 8,403 27-02-2014, 08:46
Ostatni post: Jaroslav
  ZIŁ. Ruski dźwig kratówka SZAD 51 16,993 18-12-2013, 10:10
Ostatni post: SZAD
  STAR 28 Milicja ( ZOMOSUKI ) dominik294 32 13,956 02-12-2012, 09:23
Ostatni post: Krystian
  Star 25 | Mały Modelarz (7-8/99) | by ges ges 33 18,554 28-11-2012, 11:57
Ostatni post: ges
  STAR 20 GM8 (Modelik) ges 7 6,345 21-10-2012, 10:01
Ostatni post: ges

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości