Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zamaskować szyby kabiny przed lakierowaniem.
#1
Temat banał, ale może się komuś przyda.

Podczas sklejania modelu zachowujemy wycięte "szyby" z owiewki kabiny które teraz wykorzystamy.
[Obrazek: th_P1130673_zpse6aa829a.jpg]
Taśmę maskującą Tamyia naklejam na płytkę z pleksi.
[Obrazek: th_P1130674_zps5fcfb760.jpg]
Korzystając z Olfy i wcześniej wyciętej "szyby" wycinam maskę.
[Obrazek: th_P1130675_zps10305e80.jpg] [Obrazek: th_P1130676_zps81604077.jpg]
Teraz pozostaje ją nakleić na maskowanej szybie i powtarzając tą czynność do skutku zamaskować wszystkie szyby.
[Obrazek: th_P1130678_zps1bb544a1.jpg] [Obrazek: th_P1130680_zps7a9f092b.jpg]
W razie niedokładnego naklejenia kawałków taśmy maskującej mogą powstać szczeliny z których lakier z pewnością skorzysta i wniknie pod taśmę. Zauważone szczeliny można pokryć kawałkami taśmy lub poprawić ich naklejenie.

Odpowiedz
#2
...czyli metoda jak u modelarzy PCV.
Fajne.
Jeśli można podzielić się swoim doświadczeniem,to ja oklejam oszklenie w całości-do dolnej ramy.
Maluję matem z aerografu. Po odklejeniu maskowania cienkim pedzelkiem maluję matem ramy oszklenia.
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#3
(03-01-2015, 09:12)MARIUSZ_G link napisał(a): ...... Po odklejeniu maskowania cienkim pedzelkiem maluję matem ramy oszklenia.
Też tak robię. Przy metodzie Wojtka więcej roboty jest :roll:
Odpowiedz
#4
Można jeszcze prościej.
Lakierujemy model bez kabiny. Ramkę kabiny pryskam po wierzchu matem i dopiero wtedy przyklejam do oszklenia używając śmierdziela, czyli Butaprenu. A jeżeli mam jakieś reflektory, czy coś, po prostu zaklejam zwykłą plasteliną.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#5
Jak widać można zrobić to samo na wiele sposobów.
Z racji tego, że maluję modele lakierem w spraju to mam w związku z tym pewne ograniczenia które raczej nie zachęcają mnie do stosowania innych sposobów.
Odpowiedz
#6
Wojtek, a próbowałeś zasłaniać szybki maskolem. U mnie, przy malowaniu całości zdaje egzamin.
pozdr.
Marcin
pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz
#7
(04-01-2015, 09:19)muzeum link napisał(a): Wojtek, a próbowałeś zasłaniać szybki maskolem. U mnie, przy malowaniu całości zdaje egzamin.
pozdr.
Marcin

^^ Dokładnie tak. No i nie trzeba docinać dokładnie masek - maskol sam wypełni tylko przestrzeń na folii. U plastikowców już tak łatwo nie jest, ale tam bardziej chodzi o wymalowanie słupków.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#8
(04-01-2015, 04:56)Kroolo link napisał(a): [quote author=muzeum link=topic=13815.msg159681#msg159681 date=1420355959]
Wojtek, a próbowałeś zasłaniać szybki maskolem. U mnie, przy malowaniu całości zdaje egzamin.
pozdr.
Marcin

^^ Dokładnie tak. No i nie trzeba docinać dokładnie masek - maskol sam wypełni tylko przestrzeń na folii. U plastikowców już tak łatwo nie jest, ale tam bardziej chodzi o wymalowanie słupków.
[/quote]

Do maskolu jestem nieco zrażony bo przeważnie nie można go do końca usunąć bo dostaje się między ramkę a szybę.
Odpowiedz
#9
Potrenuj z tym ze sklepu dla pastyków. Tańszy, mocno "trzyma się kupy" Wink - jak złapiesz za kawałek to reszta daje się oderwać, no i po pół roku od położenia bezproblemowo zszedł.
na macie: projekt X
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Poszycie kabiny w Hurricane z KK Tap-Chan 7 5,626 23-04-2015, 03:12
Ostatni post: Tap-Chan
  Jak wykonać owiewkę kabiny. ceva 10 10,293 16-01-2015, 09:26
Ostatni post: Piotreq
  folia na szyby maniek15 3 3,992 08-08-2012, 04:43
Ostatni post: Raven666
  Czym zagruntować przed malowaniem laserowo cięte elementy? Andrzej Px48 4 4,685 08-04-2009, 11:40
Ostatni post: ceva

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości