Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] Kratonowa Kolekcja nr 15 Hawker Hurricane Mk I
#1
Na "czarnym" pojawiła się informacja o nowości w opracowaniu p. Pawła Mistewicza. Ja się skuszę, a co mi tam... lasery nie obowiązkowe.  :lol:
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#2
Po cichu liczyłem, że będzie to Spitfire, ale chyba też się skuszę na kupno.
Odpowiedz
#3
To świetna wiadomość! Na pewno kupię. Co prawda liczyłem po cichu na oznakowanie z 302 Dywizjonu, ale to również jest O.K.
PDT_Armataz_01_34
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#4
Oficjalna zapowiedż wydawnictwa Kartonowa Kolekcja.Publikuję za zgodą autora,który ma awarię netu.

Tematem najnowszego, piętnastego numeru "Kartonowej Kolekcji" jest samolot myśliwski Hawker Hurricane Mk I. Model w skali 1:33 przedstawia maszynę o numerze seryjnym V7118 (UZ-V) z 306 Dywizjonu Myśliwskiego "Toruńskiego" z okresu listopada 1940 r. Termin wydania tego numeru nieco się przesunął, bo muszę przyznać że prace nad modelem uległy z różnych powodów znacznemu wydłużeniu. Na szczęście, jako że zawsze podobał mi się ten samolot, powstanie modelu i jego publikacja były jedynie kwestią czasu. Okładka:
[Obrazek: kk15_okladka_zpsfc075a44.jpg]
Kilka informacji odnośnie samego opracowania. Autor modelu: Paweł Mistewicz. Objętość zeszytu: 6 arkuszy kartonu offsetowego formatu A4 z elementami modelu ( w tym 4 kolorowe). Liczba części kartonowych: 400 szt. Model raczej trudny w budowie, zwłaszcza kabina pilota i wnętrze komory chowania podwozia. Model delikatnie waloryzowany graficznie. Lotki, stery wysokości i kierunku zaprojektowane jako oddzielne elementy. Konstrukcja kadłuba - na jedną wręgę.
Zawartość numeru:
- elementy modelu (6 arkuszy),
- rys historyczny (1 strona),
- opis budowy (5 stron, w tym dwie z rysunkami montażowymi),
- rysunek zestawieniowy modelu (1 strona),
- historia 306 Dywizjonu Myśliwskiego (1 strona),
- Hurricane w fotografii (1 strona).
Zdjęcie modelu roboczego:
[Obrazek: Hurricane_2_zps335a9d87.jpg]
Numer KK z Hurricanem tradycyjnie będzie dostępny w salonach Empik od soboty (przez 90 dni) oraz sprzedaży wysyłkowej bezpośrednio u wydawcy. Cena detaliczna zeszytu 25 zł. Dla potrzebujących przygotowany został zestaw tekturowych elementów wycinanych laserem (cena 15 zł). Do nabycia wkrótce będą również koła żywiczne produkcji GPM (cena 15 zł).

P.S. Wbrew panującej ostatnio modzie w skład zeszytu nie wchodzą elementy cięte laserem. Można je zakupić jedynie oddzielnie w miarę potrzeb zainteresowanego :-)
Z powodu trudności wydawcy z chwilowym dostępem do inetrnetu, informacje dotyczące najnowszego numeru będą zamieszczone na stronie "Kartonowej Kolekcji" w terminie późniejszym.

Pozdrawiam,
Paweł Mistewicz

--
http://www.kartonowakolekcja.republika.pl
Od siebie dodam,że zarówno autor jak i drukarnia stanęli na wysokości zadania.Model jest zdetalizowany,odtworzone wszystkie linie podziału płatowca,łącznie z nitami.Kolory stonowane,nie biją po oczach ,nawet Ceva nie będzie narzekał.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#5
"...Konstrukcja kadłuba - na jedną wręgę..."
Smile Prośby zostały wysłuchane. Po obejrzeniu tego jednego zdjęcia, nie ma wyjścia trzeba kupić. Ciekawe jak bardzo jest zdetalizowany?
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#6
Mam juz model ,,prosto od krówki" :lol: więc postaram się wstawic fotki.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#7
(05-01-2013, 12:19)Andrzej Px48 link napisał(a): Od siebie dodam,że zarówno autor jak i drukarnia stanęli na wysokości zadania.Model jest zdetalizowany,odtworzone wszystkie linie podziału płatowca,łącznie z nitami.Kolory stonowane,nie biją po oczach ,nawet Ceva nie będzie narzekał.

Okaże się po obejrzeniu wycinanki, na którą już czekam.
Z jednego zdjęcia surówki za dużo nie można wywnioskować. Do jednego co zauważył Kroolo się dopisuję, szkoda że z przodu kadłuba nie ma jednego segmentu więcej. Od siebie zapytam czy projekt odwzorowuje jedną dość charakterystyczna cechę konstrukcji Hurricane'a mianowicie odchylenie osi symetrii statecznika pionowego w lewo od osi symetrii płatowca?
Poza tym może nieco na wyrost, ale wygląda to na dobry (bardzo dobrego jeszcze nikt nie opracował/wydał) model Hurricane'a.   

Odpowiedz
#8
Jest rysunek montażu statecznika pionowego zawierający kat zaklinowania 1,5%.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#9
Na stronie WAKu są jeszcze dwie fotki sklejonego huragana Wink
Odpowiedz
#10
Witam.
Panowie, a czym to było podyktowane (ta nie osiowość statecznika), bo nie jestem w tym temacie, a zainteresowało mnie to prawdę mówiąc ?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#11
(05-01-2013, 12:59)Andrzej Px48 link napisał(a): Jest rysunek montażu statecznika pionowego zawierający kat zaklinowania 1,5%.
Tyle było wydanych modeli tego samolotu a dopiero ten projekt jest drugim co to uwzględnia. Pierwszym był Hurricane z GPM wydany w zamierzchłych czasach.
[Obrazek: 2d43a7e5f9b078d3m.jpg]
Brawo! A jednak jak się chce to można to zobaczyć i zastosować w projekcie. Reszta "gorzkich żali" (o ile będą ku temu jakieś powody) jak będę miał wycinankę.

(05-01-2013, 01:17)gregory172 link napisał(a): Panowie, a czym to było podyktowane (ta nie osiowość statecznika), bo nie jestem w tym temacie, a zainteresowało mnie to prawdę mówiąc ?
Być może to był sposób na równoważenie momentu obrotowego śmigła, a może coś innego. Nie wiem nie jestem zbyt w temacie.
Odpowiedz
#12
Andrzej Px48

Wstawiaj fotki! :milgroup:
Odpowiedz
#13
Baterie się ładują,cierpliwości obywatele :vvv:
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#14
Powiem wam, że i ja miałem możliwość pomacania wycinanki i wygląda... świetnie! Waloryzacja jest zrobiona z wyczuciem, detali bardzo dużo. No i projektant jest najlepszą gwarancją sklejalności Smile Po 10tym walę prosto do Empiku!
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#15
No więcej ze swojego gów,,,,,,,ka nie wycisnę.
[Obrazek: IMG_50601_zpsc641736d.jpg] [Obrazek: IMG_50621_zpse9fbda85.jpg] [Obrazek: IMG_50641_zpsd718159f.jpg] [Obrazek: IMG_50651_zps0cee01a5.jpg]
Fotka dla Cevy
[Obrazek: IMG_50671_zps767725f5.jpg]
dalej
[Obrazek: IMG_50681_zps9960f088.jpg] [Obrazek: IMG_50711_zps58750748.jpg] [Obrazek: IMG_50721_zpsbe75387e.jpg]
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#16
    Chyba przerwę budowę Halifaxa, czy co? :roll:  PDT_Armataz_01_23 PDT_Armataz_01_24
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#17
Wygląda przednio - fajne malowanie Smile chyba też się skuszę - choć pewnie na półkę pójdzie, żeby nabrał mocy prawnej.
Odpowiedz
#18
Fajny [Obrazek: oklaski.gif]
Odpowiedz
#19
Witam

Modele z serii "Kartonowa Kolekcja" są dla mnie tym czym mógł by być "Mały Modelarz".
Bardzo fajny model i na pewno zakupię.

Pozdrawiam
W budowie: Fokker D XXI (Modelik), Hellcat (AH), P-47 Thunderbolt (Orlik), Catalina (FlyModel), PWS-A Avia BH33 (MM)
Odpowiedz
#20
Temat przedni,
zapowiada się całkiem obiecująco.
zakup murowany, szczególnie że ostatnio zakupiłem IL-2 Cliffs of Dover i sobie takimi maszynkami trochę pomykam.  Tongue  :mrgreen:

Pozdrowionka.
Odpowiedz
#21
I jak ten IŁ? Dalej jest symulatorem czy został z niego już tylko arcade?
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#22
Mógłby ktoś jeszcze dorzucić fotki instrukcji kokpitu? Interesuje mnie jak jest rozwiązana kabina, normalnie jest to kratownica bez podłogi, tutaj podłoga jest,  czy są jakieś elementy które imitują kratownice po bokach?
Odpowiedz
#23
(05-01-2013, 06:26)bonk link napisał(a): I jak ten IŁ? Dalej jest symulatorem czy został z niego już tylko arcade?

Wg mnie symulatorem jest, fizyka działa, sterowanie maszyną odwzorowane, model zniszczeń też.
"Arcade", raczej do niego nie pasuje.
Tylko wymaga niezłego kompa, wymagania straszne szczególnie grafa.
Odpowiedz
#24
(05-01-2013, 12:19)Andrzej Px48 link napisał(a): Zawartość numeru:
- elementy modelu (6 arkuszy),
- rys historyczny (1 strona),
- opis budowy (5 stron, w tym dwie z rysunkami montażowymi),
- rysunek zestawieniowy modelu (1 strona),
- historia 306 Dywizjonu Myśliwskiego (1 strona),
- Hurricane w fotografii (1 strona).

"opis budowy (5 stron, w tym dwie z rysunkami montażowymi)" - za to właśnie lubię modele w opracowaniu pana Pawła. Nie wiem jak Wy, ale ja (jako żółtodziób) cenię sobie instrukcję budowy, która zajmuje więcej niż jedną kolumnę na stronie A4 (przykład: Modelik 11/08 Hurricane Mk.IIc). Może dla "doświadczonych wyg" to nie kłopot czy problem, ale dla mniej doświadczonych modelarzy to duże ułatwienie. Swoją drogą może tak mały ranking projektantów pod względem jakości instrukcji budowy?
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#25
Dla kolegi Skom 25-kabina na życzenie.
[Obrazek: IMG_50811_zpsf5702adc.jpg] [Obrazek: IMG_50821_zps5e84881b.jpg] [Obrazek: IMG_50801_zpsf0dbcddf.jpg] [Obrazek: IMG_50791_zps2f79abdf.jpg] [Obrazek: IMG_50781_zps27dff4d4.jpg] [Obrazek: IMG_50771_zpsf52c8d6e.jpg].
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N] WAK - Hawker Typhoon i Fw-190F-8 Wydawnictwo WAK 2 2,660 05-03-2021, 02:16
Ostatni post: shoki2000
  [N] Kartonowa Kolekcja 35 Hawker Hurricane Mk I bonk 11 4,453 15-01-2021, 11:58
Ostatni post: radzias
  [N] AH-64A Apache - Kartonowa Kolekcja nr 33 Paweł M. 6 4,306 25-11-2019, 03:15
Ostatni post: Maciejesław
  [N] WAK - Hawker Typhoon i Odrzutowce II WŚ Wydawnictwo WAK 1 2,676 15-05-2019, 11:55
Ostatni post: marcin1323
  [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32 Paweł M. 11 6,015 05-04-2019, 08:13
Ostatni post: maluch116a
  [N] Hurricane Mk IIC, Kartonowa Kolekcja nr 31 Paweł M. 21 9,881 03-11-2018, 02:56
Ostatni post: MeFisto
  [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30 Paweł M. 2 3,123 04-07-2018, 06:06
Ostatni post: Lesio73
  [N] Sopwith F.1 "Camel" Kartonowa Kolekcja nr 29 Paweł M. 12 6,428 15-01-2018, 08:15
Ostatni post: Karas
  [N] Dodatki żywiczne 1:33 - Kartonowa Kolekcja Paweł M. 4 5,712 05-11-2017, 07:37
Ostatni post: Paweł M.
  [N] SB2U-2 Vindicator - Kartonowa Kolekcja nr 28 Paweł M. 10 6,584 01-09-2017, 11:23
Ostatni post: Gregory

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości