Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] Grumman F2F1
#1
Witam wszystkich  :mrgreen:,
galeria trochę zaległa, samolot ten powstał w czasie ferii zimowych. Wydawnictwo GPM, fragment modelu USS Lexington, dlatego skala typowo okrętowa. Kleiło się bardzo przyjemnie, problemem było prawidłowe przyklejenie podwozia, które "kłóciło" się ze skrzydłami i ich wnękami(czarne pole). Inny problem stanowiły niewielkie części PDT_Armataz_01_30.

[Obrazek: th_SDC12836.jpg] [Obrazek: th_SDC12837.jpg] [Obrazek: th_SDC12838.jpg] [Obrazek: th_SDC12839.jpg] [Obrazek: th_SDC12840.jpg] [Obrazek: th_SDC12842.jpg] [Obrazek: th_SDC12843.jpg] [Obrazek: th_SDC12844.jpg] [Obrazek: th_SDC12851.jpg]

Model wykonany w standardzie, zwróciłem trochę uwagi na prawidłowe wyprofilowanie skrzydeł, ich końcówek, krawędzi spływu. Wygiąłem także śmigło. :mrgreen: Przy niektórych elementach rozwarstwiłem karton, szczególnie drobnych. Kleiłem BCG, retuszowałem zwykłą plakatówką.

Pozdrawiam

Ps: Mam jeszcze gdzieś kilka zdjęć z budowy, jak będą chętni i znajdę trochę czasu to wrzucę. W tle niektórych zdjęć widać oklejkę od "Orła" z MMa, skończonego kilka dni temu, galeria niebawem. :mrgreen:
Komentujcie :lol:
Odpowiedz
#2
A gdzie przeszklona kabina i wnętrze...? Sad

Odpowiedz
#3
Kiedyś dawno temu na lubelskich spotkaniach modelarzy przy piwku usiłowałem takie latadełko ulepić. Jak dla mnie za małe Wink Fajne, podoba mi się!
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#4
Fajne maleństwo.  PDT_Armataz_01_34
Ale TadeoS ma racje, z kabiną poszedłeś na łatwiznę  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:  :twisted:
Odpowiedz
#5
Nie wspominając już o linkach  :twisted:
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#6
Siema
Heh, TadeoS :mrgreen: Gdyby w modelu było zaprojektowane wnętrze, na pewno spróbowałbym je wykonać. Oczywiście, można je zaprojektować samemu, ale w tym doświadczenia nie mam i...jestem czasem leniwy :oops:  :twisted: Oszklona kabinka to kolejny problem, trudno byłoby to wyciąć, poza tym autor dodał jedno dodatkowe łączenie i ramkę w tym miejscu byłoby niełatwo skleić. Z czego wykonać szybkę? Za kilka lat pewnie znowu skleję jakiś samolocik i spróbuję.
Kofi-domyślam się, ze chodzi o naciągi. Myślałem chwilę, by wykonać je z włosów, ale ostatecznie zostałem przy standardzie.
Wstawiam kilka zdjęć z budowy:
[Obrazek: th_SDC12825.jpg] [Obrazek: th_SDC12828.jpg] [Obrazek: th_SDC12830.jpg] [Obrazek: th_SDC12831.jpg] [Obrazek: th_SDC12833.jpg] [Obrazek: th_SDC12835.jpg]

i kilka zdjęć z modelem wykonanym kilka lat wcześniej, jako ciekawostka:
[Obrazek: th_SDC12845.jpg] [Obrazek: th_SDC12846.jpg] [Obrazek: th_SDC12848.jpg] [Obrazek: th_SDC12849.jpg]

Wszystkie zdjęcia pochodzą z okresu ferii, modelu obecnie nie posiadam przy sobie, bo powędrował jako drobny podarunek :razz:

Pozdrawiam

Odpowiedz
#7
No, widać, że starszego kolegę z prawej już rdza wzięła, ten z lewej wygląda jakby dopiero co z salonu wyjechał Tongue

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Grumman F7F Tigercat FLY MODEL 2 Biess 4 3,697 27-11-2015, 06:07
Ostatni post: Nico
  [G] Grumman F4F Wildcat 1:33 Mały Modelarz 10-11/2002 air_22 20 8,840 04-02-2015, 07:09
Ostatni post: cotlet
  [G] Grumman F4F Wildcat MM 10/92 messer 5 3,654 28-12-2014, 07:43
Ostatni post: cotlet
  Grumman Tigercat Boogie 7 5,336 10-08-2009, 09:32
Ostatni post: Merkava
  Grumman Avenger z GPM Boogie 4 4,417 11-03-2009, 06:50
Ostatni post: Rafał Ż.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości