Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
#1
Witam w kolejnej relacji!
Jak już napisałem przy okazji budowy Czapli, strasznie mi się spodobał ten model, czego efektem jest ta relacja. Dłubać zacząłem jeszcze podczas klejenia Czapli, ale że to ona miła priorytet, więc nie było co pokazywać. Mam nadzieję, że uda mi się choć średnio skleić przejście skrzydła w kadłub, bo jak patrzę na te elementy, to mnie to trochę przeraża ;-) Jest to zresztą pierwszy model z KA od kilku lat, bo jakoś po Hurricanie stwierdziłem, że moje umiejętności są za małe na modele z tego wydawnictwa. Jeśli ten samolot wyjdzie mi znośnie, to jest szansa, że na warsztacie częściej pojawi się jakiś model z AH. Do tej pory zrobiłem tyle:

[Obrazek: f8f629d47b4d29d8m.jpg] [Obrazek: 1ee933c01543d59dm.jpg] [Obrazek: 16d65d94d4bc707am.jpg] [Obrazek: f092e42b7af7e9eem.jpg]

Składa się te części, jak klocki Lego. Błędów, wg. mnie, brak ;-)

[Obrazek: e85a3254b6da5ce9m.jpg] [Obrazek: a10815a59f20efedm.jpg] [Obrazek: 9c549f6279d63ddam.jpg] [Obrazek: 614169104115ba5bm.jpg]

Puszki zegarów (te cienkie tulejki) dały mi ostro w kość. Udało się jakoś to skleić i nawet cała tablica jest prosto zamontowana. Oczywiście zegary przeszklone.
Mam nadzieję, że w miarę dobrze to wygląda? :roll:
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
No to w końcu będzie można zobaczyć porządną relację Big Grin Będę tu częstym gościem, powodzenia w budowie!
Odpowiedz
#3
Rafale i we mnie masz wiernego widza.

Cytat:Mam nadzieję, że uda mi się choć średnio skleić przejście skrzydła w kadłub, bo jak patrzę na te elementy, to mnie to trochę przeraża

Po mału i do przodu nie taki diabeł straszny jak go malują Smile
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#4
Cacy na ta relacje czekałem , no posuńcie się chłopaki będę patrzeć :mrgreen:
Pozdrawiam Tomasz.
Odpowiedz
#5
Cytat:Błędów, wg. mnie, brak ;-)
No co Ty żartujesz :?: :roll:
Błędy są i to udowodnione ( patrz czarne forum) :razz:

Lokuję się koło Mikoaja i niech ktoś skoczy po browar Cool :mrgreen: :mrgreen: .
Odpowiedz
#6
Uważaj, bo jeszcze ktoś z czarnego na Ciebie naskoczy, że błędy są na 100% :mrgreen: :razz:.

A poważnie również się lokuje, póki miejsce wolne.
Odpowiedz
#7
Cytat:niech ktoś skoczy po browar

Ktoś mnie wołał? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Cieszę się ze jest wreszcie relacja w której ktoś SKLEJA ten model :-) Powodzenia :-)

Pozdrawiam!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#8
Widzę, że już nie mogłeś wytrzymać i postanowiłeś wziąć na warsztat model z błędami :wink: :lol: :mrgreen: Fajnie bo strasznie chciałem zobaczyć jak będzie to cudeńko wyglądać po sklejeniu przez fachowca.
Cytat:Lokuję się koło Mikoaja i niech ktoś skoczy po browar Cool :mrgreen: :mrgreen: .
To i ja się tam wcisnę koło was i popatrzę. Po piwo niech skoczy następny :razz: :mrgreen:
Odpowiedz
#9
Cytat:Po piwo niech skoczy następny :razz: :mrgreen:
Byle zimne Cool :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Oj będzie wesoło :roll: , dopóki nas gospodarz nie przegoni :razz: .
Odpowiedz
#10
Cytat:dopóki nas gospodarz nie przegoni

To wszystko zależy od tego, ile tego piwa przytargacie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak na poważnie, to mam stresa, czy podołam oczekiwaniom...
Odpowiedz
#11
Cytat:To wszystko zależy od tego, ile tego piwa przytargacie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Skrzynkę dla gospodarza i pięć dla pierwszego rzędu :roll: :razz: :mrgreen: :mrgreen: .
Cytat:to mam stresa, czy podołam oczekiwaniom...
No to już mi lepiej że nie tylko ja mam obawy przed jakością ze Stegny.

ps. O dziwo MC 202 udało mi się skleić Cool
Odpowiedz
#12
ja się specjalnie nie obawiam, po Twoich poprzednich relacjach, zwłaszcza po F-14, to nie ma się czym martwić, będzie git. fajnie że ruszyłeś ten model. zatem zasiadam do widowni, co prawda piwo mam z eksportu i nie smakuje tak samo jak w kraju :evil: ale jakoś wytrzymam :mrgreen:
Powodzenia!
Odpowiedz
#13
Świetnie Rafale, że wziąłeś ten model na warsztat. Ciekaw jestem bardzo jak on się będzie prezentował.
Nie chcę Cię straszyć ale uzbrój się w dużo cierpliwości i nie poddawaj depresji.
Takich osób które jak Ceva maja obawy... cytuje
Cytat: przed jakością ze Stegny.
jest przynajmniej dwie bo i mnie można do nich zaliczyć.
Kleiłem łopaty śmigieł jedna wyszła zgięta druga skręcona PDT_Armataz_01_09, a jestem pewien ze to nie wina opracowania.
Tak wiec kończąc ten przydługawy wywód chciałem Ci tylko powiedzieć, że wspieram Cie mentalnie, możne to coś pomoże.
Odpowiedz
#14
Cytat:Skrzynkę dla gospodarza i pięć dla pierwszego rzędu

Jeśli za każda zaczęta relację z budowy modelu ze Stegny dostanę kratę piwa, to chyba inne wydawnictwa nie mają już szans :razz: :mrgreen:
Dzięki za wsparcie - postaram się nie zawieść oczekiwań :oops:
Odpowiedz
#15
Rafał - dasz radę spokojnie.
Nie poddawaj się presji opracowania :wink:
To zwykła wycinanka :razz:

I nie daj sie odepchnąć od piva Cool
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#16
Cytat:ceva napisał/a:
niech ktoś skoczy po browar


Ktoś mnie wołał? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

o, nie muszę iść.

Rozsiadam się i obserwuję, na plasko wygląda ślicznie, zobaczymy jak się kleiBig Grin
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#17
Witam!
Mało czasu ostatnio, to i postępy dość mizerne, ale powoli zapełniam kokpit. Do wykonania zostały jeszcze burty i zobaczymy, co wyjdzie przy oklejaniu kadłuba ;-) Na razie drobnica:

[Obrazek: 473067781a5a24b6m.jpg] [Obrazek: 5c8cc814f3a9e549m.jpg] [Obrazek: dac72f9a1ddcefc3m.jpg] [Obrazek: 1edbd9bd6891b433m.jpg] [Obrazek: 98cedd2f2bb9a329m.jpg] [Obrazek: de18495dc65ff755m.jpg]

Butle sklejałem tak, jak rakiety w relacji z budowy Tomcata. Fotela trochę się obawiałem, ale zupełnie nie potrzebnie ;-) Spasowany jest tak świetnie, że wystarczy go tylko ukształtować i skleja się sam. Po prostu REWELACJA! Próbowałem trochę ukryć te nacięcia, ale słabo to wychodziło i zdecydowałem się pozostawić to tak, jak jest.
Kokpit w całości prezentuje się tak:

[Obrazek: c5006f7217168488m.jpg] [Obrazek: cb65b84d83631eb0m.jpg]

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#18
Rafał Jest super,a spieszyć się nie musisz,bo i po co?Modelik zapowiada się przedni i na pewno będę tu siedział tym bardziej,że obiecują browar.A tak na marginesie "dereniówki" nie spróbowalibyście przypadkiem?
Trzymam kciuki i pozdrawiam
jowisz 32 [Obrazek: anaPoland.gif]
Odpowiedz
#19
Ta relacja robi się coraz bardziej zachęcająca :wink: też popatrzę a może i czegoś spróbuje przy okazji :mrgreen:
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#20
Rafał
z tym browarem nie daj się podpuszczać, jak Ci wyjdzie to powiedzą, że tylko dlatego bo byłeś na haju. A jak nie wyjdzie to powiedzą, że za dużo wypiłeś :razz:
Wstaw jakiegoś grosza, coby można zobaczyć rozmiar.

SZAD :mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#21
Ale skoro Rafał buduje Italiańca to może Chianti było by bardziej stosowne :mrgreen:
Bo piwko i goloneczka to mi bardziej pasi do jakiegoś messera rodem z Bawarii :mrgreen:
A kabinka cacy ,a butelka wina wciśnięta w kaburę pistoletu sygnałowego będzie :lol:
Pozdrawiam Tomasz.
Odpowiedz
#22
Witam!

Cytat:A tak na marginesie "dereniówki" nie spróbowalibyście przypadkiem?

No pewnie, że tak :razz: Każdy nowy trunek trzeba wypróbować :mrgreen: Tylko nie na raz :wink:

Panda82 żeby tylko nie zabrakło :twisted:

SZAD grosza akurat nie miałem na stanie.

Tomek Może tak nie mieszajmy, bo następnego dnia będzie buba :mrgreen: :twisted:

Wracając do głównego wątku relacji :lol: , udało mi się bez zgrzytów okleić kadłub pierwszą częścią poszycia. Miałem niezłego pietra, gdyż od prawidłowego wykonania tej czynności zależeć będzie położenie pozostałych elementów modelu. Wszystko pasowało jednak bardzo dobrze, więc mam nadzieję, że dalej również nie będzie problemów. Dobrze, że nie jest to jakiś większy model z AH, bo było by jeszcze trudniej ;-)
Najpierw burty przed i po zamocowaniu.

[Obrazek: 6f8dd55caca4f892m.jpg] [Obrazek: fd849c0774b4d167m.jpg] [Obrazek: 1aef9ecec89ade4am.jpg] [Obrazek: 47ee92c731e951c3m.jpg]

Po oklejeniu natomiast wygląda to tak.

[Obrazek: 3287d7a8b13a6d6fm.jpg] [Obrazek: 70e9ad1b9e9208d5m.jpg]

Ostatnie dwa zdjęcia pokazują stan spodu przed i po szpachlowaniu sg.

[Obrazek: 44fe627276c871ecm.jpg] [Obrazek: 3a06388ef5b1f13am.jpg]

Na razie jestem zadowolony ze swojej pracy, więc nie jest źle. Oby dalej było tak samo ;-)
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#23
Idzie Ci to bardzo dobrze. Prawdę mówiąc nie mam specjalnie pojęcia o technice naklejania poszycia na pod poszycie. Jak ma to miejsce w nowych modelach, bezpiecznie się czuję w starych rozwiązaniach. Na QWKAK-u QN mnie instruował jak się to coś klei na przykładzie modelu kolegi Qrchaka, no ale rezultat nie wyszedł taki jak bym oczekiwał. Tym bardziej jestem pełen uznania dla twoich dotychczasowych dokonań.
Odpowiedz
#24
Przepraszam ja Cię bardzo, ale te pedały w kabince Ci się ruszają? Confusedhock:
Łałałiła muszę skleić coś latającego ze wspołczesnych modeli tego wydawnictwa - sam chcę doznać tego pozytywnego sponiewierania :mrgreen:

Wychodzi koncertowo!!! PDT_Armataz_01_14
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#25
Witam!

Piotrek ja się w końcu dałem namówić mojej lepszej połowie, która powiedziała, że może teraz wreszcie jakiś model z AH skleisz i zacząłem :wink: W sumie to nie było to takie straszne, jak się mi wydawało, więc może i Ty się skusisz i zaczniesz jakiś nowy model z tego wydawnictwa - dopiero wtedy byłoby co oglądać :razz: :razz: :razz:

Marcin - ja mam różne szalone pomysły, ale nie aż takie :mrgreen: Przykleiłem na stałe, ale nie kuś, bo w następnym modelu to kto wie :wink:

Dzisiaj krótko - cześć ogonowa kadłuba. Zdjęcia pokazują stan po wstępnym szpachlowaniu sg i szlifowaniu. Wszystko pasuje nadal wyśmienicie ;-)

[Obrazek: 39a1ea3d26d47cfcm.jpg] [Obrazek: 9b4961d2ef06238am.jpg] [Obrazek: 5fe741d20995c3dam.jpg] [Obrazek: 3a5fa878cc4d7b19m.jpg]

Zdjęcia mogą być w takiej rozdzielczości, czy dawać jeszcze większe?
Pozdrawiam!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Macchi C.202 Folgore od Answer Nemo04 2 1,610 15-02-2023, 02:09
Ostatni post: Raven
  [R] "Borodino" i Cuszima 1905-2025 - Dom Bumagi nr 03/2009 1:200 Art 28 10,183 10-03-2022, 10:29
Ostatni post: Art
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,155 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  [R] "MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009) stachooo 32 10,242 27-09-2021, 09:50
Ostatni post: zbin
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,051 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,423 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,456 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,036 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,608 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,771 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości