Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IS-3 MM 9/82
#1
W moim T-34 zostały już do wykonania tylko gąsienice, a te zamierzam zamówić więc zaczynam już nową relację. Wybór padł na IS'a trzeciego. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem jego zdjęcie zaskoczył mnie jego wygląd, spodziewałem się czegoś podobnego do ISa 2 a ujrzałem coś zupełnie innego Wink Od razu urzekła mnie ta opływowa wieża, i nowoczesna linia jak na owe czasy.

IS-3 został wydany dość dawno i już dostrzegłem sporo różnic miedzy tym co jest w wycinance a tym co widać na zdjęciach, jednak większość zostawię tak jak jest w czasopiśmie, spód kadłuba i nieco inna geometria wieży zostanie tak jak jest bo nie czuję się na silach zmieniać tego w swoim zakresie.
Model wykonuje ze skanów MMa, żal mi kroić taki 'zabytek" dodatkowo jakość papieru też nie jest zachwycająca, widać ze by się łamał i byłoby z tym więcej problemów niż z robieniem skanów. Model będzie malowany oczywiście.

[Obrazek: p1010037g.jpg]

Wanna czołgu już prawie gotowa, postanowiłem dokleić trochę dodatkowej tektury tu i ówdzie by nic mi się później nie zapadło i by oszczędzić sobie szpachlowania Wink

[Obrazek: p1010026m.th.jpg] [Obrazek: p1010027dnd.th.jpg] [Obrazek: p1010025r.th.jpg] [Obrazek: p1010028d.th.jpg] [Obrazek: p1010023twe.th.jpg]

Góra jeszcze nie jest doklejona gdyż tak będzie mi chyba łatwiej wykonać żaluzje silnika, spróbuje je wykonać tak by były bliższe oryginałowi a nie temu co sugeruje wycinanka. Szkielet wieży też jest jeszcze luzem.

[Obrazek: p1010030r.th.jpg] [Obrazek: p1010036h.th.jpg] [Obrazek: p1010034m.th.jpg]

Pozdrawiam :grin:
Odpowiedz
#2
Witam, szkoda, że zostawiłeś wannę kadłuba bez zmian. Jakbyś potrzebował jakiś materiałów, fotek, rysunków itp. to się polecam Confusedmile: Też mam zamiar podejść do tego tematu i zgromadziłem dosyć sporo materiałów.
Pozdrawiam.
PS> Jakie malowanie planujesz?
Odpowiedz
#3
No cóż trochę po fakcie przyjrzałem się obrazkowi kadłuba ;0 Ale i tak bym raczej tego nie ruszał, roboty bym sobie tylko narobił i pewnie z przyjemnego klejenia byłby nici. Wink

Kolorek oczywiście zielony. Wink Chyba Humbroll 116 o ile nie będzie z nim problemów jak przy pierwszym podejściu do T-34. Będzie mało patriotycznie i na wieży raczej wymaluję gwiazdę a nie orzełka Tongue

Dziękuję za propozycję pomocy, póki co posiłkuje się książeczka wydawnictwa Militaria, jakbym miał jakieś wątpliwości to się zgłoszę do Ciebie. Big Grin
Odpowiedz
#4
Fajny temat wybrałeś. Też go zrobiłem w...1982r (kurcze, ale ten czas leci). W przypadku malowania modelu fajnie będzie wyglądać odlewana wieża. Powodzenia.
[Obrazek: bdb1fc6f5eca9920.png]
Odpowiedz
#5
Moje klimaty tutaj serwują więc nie może mnie zabraknąć :mrgreen: chętnie polukam bo temat fajny, wydał ktoś IS-a 3 poza MM ??
Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Jak narazie to nie tylko ten dziadek jest do lepienia
[Obrazek: banner.gif]
[Obrazek: czolgi2wojnyuser.png]
Odpowiedz
#7
Ooo zapowiada się ciekawa relacja, przyłączam się do widowni.
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz
#8
Należaloby się pobawić w szczegóły typu spawy,faktura wieży więc pozwolę sobie dodać link:
http://www.thetankmaster.com/english/afv...-is3_1.asp
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#9
Witaj.

Oj ciężki kawałek modelu sobie wybrałeś. Taka staroć :-).
Może ta relacja pomoże ci w budowie. http://www.mikromodele.fora.pl/jezdzace-...3,157.html.
Trzymam kciuki i napewno będę zaglądał.

pozdro.
Odpowiedz
#10
Cytat:Witaj.

Oj ciężki kawałek modelu sobie wybrałeś. Taka staroć :-).
Może ta relacja pomoże ci w budowie. http://www.mikromodele.fora.pl/jezdzace-...3,157.html.
Trzymam kciuki i napewno będę zaglądał.

pozdro.

Szczęka opada jak patrzę na ten model Smile No cóż mój na pewno nie będzie tak zgodny merytorycznie z oryginałem, ale mam nadzieję że chociaż będzie wyglądał efektownie. ;P
Odpowiedz
#11
Ferox, gratuluję wyboru, IS-3 to piękny kawał żelastwa. Jeśli chodzi o sam projekt to wcale nie jest zły, na temte czasy (patrz rok wydania), ten czołg był jednym z niewielu bardzo wypasionych modeli. Autorem opracowania jest Henryk Wiszniewski (nazwisko autora mówi samo za siebie), sklejałem już modele tego pana i śmiem twierdzić, że są bardzo dobre. A skoro chcesz go malować to możesz zabawić się w dokładniejsze odzwierciedlenie detali. Jedynym minusem tego opracowania jest stary karton, ale skoro malujesz to problem jest do obejścia (patrz moje sU-100). Ja osopbiście radził bym kleić oryginał zamiast bawić się w skany, jest to model szeroko dostępny na allegro za niewielkie pieniądze, do unikatu to mu jeszcze trochę brakuje. Także z przyjemnością popatrzę jak wychodzi ci ta konserwa, pozdrowionka!
Czołgista!
Odpowiedz
#12
Co do spasowania modelu to nie mam zastrzeżeń, wszytko do siebie ładnie pasuje. Model ma sporo uproszczeń, ale za bardzo mi to nie przeszkadza, postaram się to i owo dorobić/przerobić.

Zrobiłem już pokrywy silnika, zrobiłem je inaczej niż wycinanka sugeruje tak by były nieco bliższe oryginałowi. Farba jeszcze nie zaschła w chwili robienia fotek stąd ten błysk Wink

[Obrazek: p1010124.th.jpg] [Obrazek: p1010125h.th.jpg] [Obrazek: p1010126k.th.jpg] [Obrazek: p1010127l.th.jpg]

Wypełniłem też wieżę styropianem i przyciąłem nadmiar. Na początki chciałem skleić styropian butaprenem, ale dosłownie zniknął, tak go klej rozpuścił Smile Na szczęście z wikolem nie było problemów.

[Obrazek: p1010123r.th.jpg] [Obrazek: p1010122t.th.jpg] [Obrazek: p1010121.th.jpg] [Obrazek: p1010120.th.jpg] [Obrazek: p1010119h.th.jpg] [Obrazek: p1010117g.th.jpg]

I to na razie tyle, pozdrawiam PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#13
Ferox fajnie CI to wychodzi, to mało znany temat na forach modelarskich cieszę się że został przez Ciebie poruszony. Styropian ma takie właściwości, z niektórymi cieczami poprostu znika. Wielke brawa za siatki na tyłku ISka. Bardzo mi się podobają :grin:

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#14
Wieża już oklejona, pomalowana, wyszpachlowana i kilkakrotnie przetarta, zrobiłem też fakturę odlewu. Według mnie fajnie wyszły wgłębienia po niedokładnie przetartych warstwach szpachli, natomiast nie jestem przekonany czy nie za mało jest grudek zrobionych z mąki i czy nie jest trochę za gładko. Dodatkowo ogarnąłem też tyły Józka. Wink

[Obrazek: p1010146s.th.jpg] [Obrazek: p1010147.th.jpg] [Obrazek: p1010167.th.jpg] [Obrazek: p1010168.th.jpg] [Obrazek: p1010169b.th.jpg] [Obrazek: p1010170.th.jpg] [Obrazek: p1010172u.th.jpg] [Obrazek: p1010174e.th.jpg] [Obrazek: p1010177t.th.jpg] [Obrazek: p1010175k.th.jpg]
[Obrazek: p1010181q.th.jpg]

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#15
Ferox, Całkiem sympatycznie tworzysz sobie tego isa a co do faktury odlewu wieży to nie próbowałeś użyć sody oczyszczonej z wikolem? daje fajny efekt przy dobraniu odpowiedniej gęstości.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
A no nie miałem Tongue Więc użyłem mąki jak w T-34, tylko chyba trochę za oszczędnie wymazałem wieżę Wink Jutro jak nie zapomnę to kupię tą sodę i zobaczę co mi z tego wyjdzie bo póki co to wydaje mi się ze powierzchnia jest trochę za gładka.
Odpowiedz
#17
Słuchaj Leona prawdę ci on prawi. Jak faktura odlewu to wikol+soda potem ewentualny slif. Sam miałem okazję ostatnio spróbować i bajka.

pozdro.
Odpowiedz
#18
Wieżę przemalowałem sodą z wikolem i przetarłem, teraz myślę efekt jest zadowalający. Smile Dorobiłem też detal na wieży.

[Obrazek: p1010182ngo.th.jpg][Obrazek: p1010185p.th.jpg][Obrazek: p1010188y.th.jpg][Obrazek: p1010189d.th.jpg][Obrazek: p1010190i.th.jpg]
[Obrazek: p1010191s.th.jpg]
Odpowiedz
#19
Nieźle ładnia płynna strukturka wyszła.

pozdro.
Odpowiedz
#20
Gratki Ferox! Bardzo ładna powierzchnia wieży, chyba będę musiał spróbować wykonać coś takiego na jakiejś konserwie osobiście. Coś czuję, że to będzie kolejna już trójeczka na pełnym wypasie, trzymam kciukasy za modelik. Czołgiem! PDT_Armataz_01_01
Czołgista!
Odpowiedz
#21
Dzięki uprzejmości Michała Rafalskiego, ktory to zaprojektował model SU-101 i Struny który mi wysłał plany mogłem wykonać wypasioną wersję karabinu maszynowego DSzK Big Grin

O ile sama podstawa km-u kleiła się dość prosto to już z oklejaniem lufy miałem spore problemy, za małe części za duże łapy Big Grin Ale jakoś się udało, karabin gotowy, brak mu tylko rączek, jeszcze by się też przydało raz przemalować bo wystaje gdzieniegdzie kolor drutu i papieru Wink Szału nie ma, mogłem wykonać niektóre części lepiej, ale jestem i tak zadowolony. Smile Lufę okręciłem żyłka wędkarską,ale na fotkach jej nie widać, w realu też trzeba patrzeć pod światło by ją dojrzeć. Tongue

[Obrazek: p1010202n.th.jpg][Obrazek: p1010206f.th.jpg][Obrazek: p1010210e.th.jpg]
[Obrazek: p1010212w.th.jpg][Obrazek: p1010216v.th.jpg][Obrazek: p1010217xua.th.jpg]

Tank też się wzbogacił o kilka detali z których najbardziej widoczny to armata. Big Grin

[Obrazek: p1010220o.th.jpg][Obrazek: p1010230k.th.jpg][Obrazek: p1010231x.th.jpg][Obrazek: p1010219n.th.jpg]
Odpowiedz
#22
I wieża gotowa, jeszcze może dojdzie jakiś numer obok gwiazdy, ale to się zobaczy Wink

[Obrazek: p1010019pog.th.jpg][Obrazek: p1010018n.th.jpg][Obrazek: p1010015glk.th.jpg]
[Obrazek: p1010011ism.th.jpg][Obrazek: p1010010vuy.th.jpg][Obrazek: p1010009p.th.jpg]
Odpowiedz
#23
Świetnie to wygląda, a niby takie stare opracowanie Wink brawo
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz
#24
Nie ma co, z każdą aktualizacją zaskakujesz mnie coraz bardziej! Confusedhock: Wieża wygląda świetnie, widać, że starasz się bardzo dokłądnie odwzorować detale, tak trzymać. Gdzieniegdzie na kadłubie widać jeszcze niedokładności w malowaniu, ale zapewne będziesz jeszcze nad nim pracował. Powodzonka w dalszych pracach, czołgiem! PDT_Armataz_01_01
Czołgista!
Odpowiedz
#25
No ładne cacko tutaj wychodzi :milbravo:

pozdro.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości