Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] M16 MGMC z WAKu 1:25
#1
Witam w kolejnej już relacji, tym razem zabrałem się za pojazd- M16 z WAKu :mrgreen:, w opracowaniu Pana Mariusza Kity. Uznałem, że to dobry trening przed czołgami [gdzie jest o wiele więcej kół i gąsienic :???:-choć M16 ma szurnięte gąsienice :mrgreen: :razz:], a po drugie podoba mi się :wink:.  

Model zacząłem jakoś na początku lipca, choć i tak w większości powstał on w ostatnim tygodniu [wcześniej tylko wycinałem].


Rama, niestety paski (cz. 1A i B) wyszły mi za szerokie i póki co rzuca się to troszkę w oczy (przyklejałem tak, żeby wystawały wewnątrz ramy-po skończeniu mam nadzieje, że nie będzie to tak widoczne)
[Obrazek: th_M16-1.jpg] [Obrazek: th_M16-2.jpg] [Obrazek: th_M16-3.jpg]

Silnik, tutaj fatalnie wyszły mi koła pasowe i paski klinowe :roll: oraz retusz.
[Obrazek: th_M16-4.jpg] [Obrazek: th_M16-5.jpg] [Obrazek: th_M16-6.jpg] [Obrazek: th_M16-7.jpg] [Obrazek: th_M16-8.jpg]    

Chłodnica [jak widać po bokach musiałem przyklejać paski tektury 0,5mm, ponieważ osłona była za szeroka]
[Obrazek: th_M16-9.jpg]

Zaczęte mam resory i zrobiony hamulec tarczowy :mrgreen:
[Obrazek: th_M16-10.jpg]


A tak prezentuje się na dzień dzisiejszy, wszystko poskładane na "sucho" (silnik przykleję dopiero po zrobieniu zderzaka, za który się właśnie biorę)
[Obrazek: th_M16-11.jpg]


Generalnie model fajnie się skleja, parę drobnym błędów to może i ma, ale są one do "przeżycia" [no jedynie kłopotliwe może być później, to że silnik jest przykrótki w stosunku do oznaczeń na ramie].

Już się boje gąsienic, zachciało mi się robić wycinankowe :???: :roll:


Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Witam !!!
Jak na razie fajnie to wygląda :wink:
Życzę powodzenia w budowie Confusedmile: i przyjemnej pracy z gąskami :razz:
pozdro
Odpowiedz
#3
Witaj Krystian fajnie ,że wystartowałeś z tym modelem i relacją.Fajnie Ci wychodzi ,dla mnie super .Zasiadam w pierwszym rzędzie z zimną puszką złotego napoju.Sklejam podobną maszynkę z fly modelu (nr 22) i Twoja relacja pozwoli mi uporać się z tym modelem.W razie kłopotów Mariusz projektant może Ci pomóc tak jak mi pomógł. Pozdrawiam i czekam na więcej.
Trzy razy przymierz... raz przyklej?,Kleję bo lubię.
Odpowiedz
#4
Cytat:przyjemnej pracy z gąskami :razz:
Żeby to była przyjemna...., ale nie mniej dzięki Confusedmile:, mam już dość tych gąsek, a tylko wycinam cz.89c... [retusz to będzie makabra z masakrą...].

Cytat:Fajnie Ci wychodzi ,dla mnie super .
Confusedhock:, to ostatnie słowo... widać, że mało widziałeś :mrgreen: [np. "Jankową" M16 :wink:].

Po tygodniu sprzątania [remoncik był....] wreszcie mogłem kleić, niemalże mam skończony zderzak z wyciągarką, no i mam drobny problemik, znalazłem taki sznureczek na linę [fotka poniżej] i nie wiem jak go "przybrudzić", czyli upodobnić do liny, Macie jakieś pomysły?
[Obrazek: th_M16-12.jpg]

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Dzisiaj zrobiłem mosty :mrgreen:, przedni i tylny- kłopotów brak, tyle, że w moim wykonaniu wyszły one tragicznie :twisted: :roll: [tak, tak dalej zrzędzę :mrgreen: :razz:]

[Obrazek: th_M16-13.jpg] [Obrazek: th_M16-14.jpg] [Obrazek: th_M16-15.jpg] [Obrazek: th_M16-16.jpg] [Obrazek: th_M16-17.jpg]

Na kawałku sznureczka testowałem troszkę "brudzenie" od lewej sam Capon - Capon+rozrzedzona farba czarna [i tak chyba go "ubrudzę"] - pomalowany czarną farbą. Jak myślicie? -czy jeszcze jakimś kolorkiem go podbrudzić, czy taki może być (chodzi mi o środkową część tego sznureczka)?

[Obrazek: th_M16-18.jpg]

Mam jeszcze drobne pytanie odnośnie gąsienic [dokładnie-grzebienie cz.89D], jak rozumiem te szare prostokąty nie "zakratkowane" są po to żeby podkleić te "zakratkowane" i związku z tym czy jakbym nie podkleił ich to czy nie będą grzebienie za cienkie? 2 warstwy kartonu ciężko jest wygiąć bez nacięcia [a jak się wygnie to zazwyczaj z załamaniem...]...
A tu fotka podglądowa, o jakie części mi chodzi:
[Obrazek: th_M16-19.jpg]

Lece dalej wycinać koła i gąski :twisted:
Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Nie chcę się wymądrzać bo nie mam aż takiego doświadczenia, ale jak chodzi o sznureczek to wg mnie, ponieważ była to stalowa lina, powinieneś najpierw malnąć go na taki właśnie kolor z uwzględnieniem konserwacji olejowej (mam na myśli zbliżony do koloru stali zalanej olejem [odcień miodowy]), a następnie po nawinięciu na bęben pobrudzić delikatnie na czarno po bokach (resztki smaru). Po tych zabiegach podejrzewam, ze i tak będziesz chciał jeszcze zrobić brudzenie całego modelu wiec linka jeszcze zmieni kolor :mrgreen: Ewentualnie możesz zrobić kolor zardzewiały, ponieważ w czasie wojny i tak mogli nie mieć czasu na konserwacje takich detali jak liny (mam na myśli prewencję antykorozyjną).
W stoczni:  Königsberg.
W oczekiwaniu Richelieu, Bismarck, Hood, PT 109 (reaktywacja) , ORP Orzeł, Sea King, USS Saratoga, USS California i Halifax (ciekawe jaka kolejność)
Odpowiedz
#7
Fajnie to wygląda przynajmniej retusz masz dobry a nie to co w moim Cromwellu ;D
Narzekasz i tyle :mrgreen: :razz:
Na warsztacie: Crommwel Mk.IV
Ukończone: Willys jeep T-34\85 mm
tutaj i tutaj moje pozostałe modele
-------------------------------------------------------
Nie poznasz piękna pojazdu dopóki nie skleisz jego modelu
Odpowiedz
#8
Krystian wrzuć jeszcze środek wycinanki, albo ew powiedz jakie wykonanie druk,tusz. Chce właśnie zakupić taki model bo jest wart uwagi.
Odpowiedz
#9
Super tobie wyszedł silnik od tego modelu. Bardzo ciekawy ten pojazd i praca twoja nad  modelem M-16 najbardziej podoba mi się silnik.
Życzę powodzenia w sklejaniu.


Odpowiedz
#10
lukasz18120, ty się chyba doigrasz.
Olewasz całkowicie zasady pisowni ale też i to, że jest coś takiego jak opcja edycji postu. Te postępujące po sobie wpisy mogłeś spokojnie zamknąć w ramach jednego wpisu.
Czy ty to robisz z premedytacją?

Edit:
No to mam szczęście, że mój nie poleciał :mrgreen:
Odpowiedz
#11
Co gorzej były nie na temat Smile
Odpowiedz
#12
No to teraz mogę coś napisać. Wcześniej bałem się że Dexter wykasuje mojego posta. :mrgreen:
Krystian - dobrze Ci idzie. Rama z silniczkiem prezentuje się fajnie, ale ja czekam na golasa czyli ramę z silnikiem na kołach.
NACHTFLUG

[Obrazek: baner2015.jpg]
Odpowiedz
#13
Cytat:Wcześniej bałem się że Dexter wykasuje mojego posta.
no nie przesadzaj że jestem aż taka hetera Smile po prostu scaliłem posty Smile
Odpowiedz
#14
Krystian fajnie Ci to wszystko wychodzi.Silniczek miodzio ,mosty napędowe takie jak mają być.Rama wyszła Ci bardzo dobrze znam opracowanie gdzie o ramie i reszcie można powiedzieć całkiem coś innego.Klej dalej ,jestem ciekawy jak Ci wyjdzie rama z kołami i tylnym napędem,, na golasa''.Pozdrawiam
Trzy razy przymierz... raz przyklej?,Kleję bo lubię.
Odpowiedz
#15
Krystian
Mam ostatnio zajawkę na silniki, Twój jest fajniutki. Jedno co trochę razi, to przewody wysokiego napięcia. Może lepsze by były bardziej wiotkie i cieńsze. Te wyglądają trochę jak rury. Reszta jak najbardziej OK.

pozdrawiam SZAD :mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#16
A ja sądziłem ,że to przewody od wtryskiwaczy a to cewka i przewody Smile
Odpowiedz
#17
Piterski i Dexter- dzięki za wyręczenie mnie :wink: Choć dalej mnie ciekawi o jaki "statek" chodzi :mrgreen:.
Cytat:ponieważ była to stalowa lina
:oops: Hmmm... wychodzi "w praniu" jak się znam na "lądówce" [czyli ogólnie pojazdy...], dobrze, że odróżniam Tigera od Pantery :mrgreen:.
Jezier o właśnie zapomniałem o retuszu- coś z nim nie tak :ble:, wystarczy spojrzeć na fotkę M16-17, jakiś taki dziwny mi wyszedł, ale to chyba tylko w świetle sztucznym tak wygląda [z początku budowy dobrałem kolor, przy świetle słonecznym i od tamtej pory trzymam się jednych proporcji.... a wtedy był on niemal idealny].
Schiller nie tylko Ty :mrgreen:, już niedługo będzie stał na własnych kołach [tylko nie wiem kiedy na gąsienicach :razz:- dobijają mnie]
Cytat:Jedno co trochę razi, to przewody wysokiego napięcia. Może lepsze by były bardziej wiotkie i cieńsze. Te wyglądają trochę jak rury. Reszta jak najbardziej OK.
W instrukcji nie jest napisane jakiej powinny być grubości, więc wzorowałem się na silniku Janka [no może są trochę grubsze...farba była chyba zbyt gęsta], ze względu jaki napisałem wyżej- nie znam się.


Neuropathic proszę bardzo:
[Obrazek: th_M16-20.jpg]
[Obrazek: th_M16-22.jpg] [Obrazek: th_M16-21.jpg] [Obrazek: th_M16-23.jpg]
Co do druku i tuszu nie wypowiadam się bo się po prostu nie znam :mrgreen:, mi się podoba, jedynie gdzieś słyszałem, że ta zieleń jest troszkę nie taka jak powinna być [chyba]

Budowa- Sznurek po malowaniu schnie, jutro nawijam i będzie można złożyć w całość zderzak, tylne koła i zawieszenie niemal wycięte, gąski- połowa wycinania za mną (w tym miejscu nie wiem, czy się cieszyć, czy płakać....), jutro postaram się zrobić aktualkę "zdjęciową" (niestety zachciało mi się iść do LO, a tam jeszcze nie zdążyliśmy siąść na d***, a już mamy zapowiedziany sprawdzian :mrgreen:, a to dopiero początek :???Smile

Pozdrawiam

EDIT/PS Ponawiam pytanie z poprzedniego postu- czy cz.89D wykonana z jednej warstwy kartonu [czyli z drugiej strony malowana, a nie podklejana jak sugeruje autor] nie będzie za cienka? Powoli zbliżam się do ich wycinania, no i niestety nie wiem jak postąpić...
Odpowiedz
#18
Dziękuje za zdjęcia widzę, że obiecująco to wygląda dlatego sam zakupię sobie ten egzemplarz bo prędzej czy później będę chciał go skleić
Odpowiedz
#19
Ciesze się,że kleisz model który narysowałem.Oczywiście możesz zrobic cz.89D bez podklejania,a tylko z retuszem.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#20
Cytat:Ciesze się,że kleisz model który narysowałem.Oczywiście możesz zrobic cz.89D bez podklejania,a tylko z retuszem.
Pozdrawiam

Hm jesteś autorem tego modelu?
Odpowiedz
#21
Tak,jestem autorem a zdjęcie sklejonej surówki pomalowanej Pactrami jest w moim avatarku.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#22
To tym bardziej będę śledził postępy Krystiana.

Krystian więcej zdjęć więcej.
Odpowiedz
#23
Piękny model super wygląda. Pozdrawiam
Odpowiedz
#24
Łukasz jestem niezmiernie zadowolony, że teraz piszesz ,,model'', a nie jak wcześniej statek, a wracając do tematu to ta m16 wychodzi obiecująco (chociaż w rzeczywistości jak ją oglądam wygląda znacznie gorzej - retusz, ale ogólnie jest ok)
skończoneTongueZL M28B Bryza; Sopwit Camel; HMVS Cerberus; ORP Jaskółka; Emilia Szczecin; Dar Pomorza; Lekki czołg T-80; Czołg średni Chi-Che;PZinż wz.34 + diorama ;ppanc wz.36; domek Azalia; Armata dywizyjna ZIS -3; KW1; pzl p11c ;
na warsztacie: Pancernik Bismarck; UDARNYJ; vickers;
[Obrazek: 33b2a2ca4a1bc955.jpg]
Odpowiedz
#25
Cytat:Łukasz jestem niezmiernie zadowolony, że teraz piszesz ,,model'', a nie jak wcześniej statek, a wracając do tematu to ta m16 wychodzi obiecująco (chociaż w rzeczywistości jak ją oglądam wygląda znacznie gorzej - retusz, ale ogólnie jest ok)

To w końcu Łukasz czy Krystian? bo się gubię. A po za tym nie zgodzę się, że w rzeczywistości wygląda gorzej, to zdjęcia nie oddają właśnie tego uroku :>
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,337 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,144 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,491 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,525 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,250 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,879 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 13,248 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 20,075 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,926 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,423 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości