Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alert 1777
#1
Cześć

Przedstawiam kolejny model, który właśnie ukończony. Jest to model kutra HMS Alert z wydawnictwa Shipyard. Zestaw wycinany laserowo. Dla mnie taki model to zupełnie nowe doświadczenie, szczególnie jeśli chodzi o konieczność malowania. Zawsze miałem z tym problemy. Jednak jakoś udało się go skończyć i pomalować. Powiem jedno: model wycinany laserowo wcale nie składa się sam. Trzeba mu poświęcić trochę uwagi. Właściwie jest to mój pierwszy żaglowiec, nie licząc epizodu z "Niną" Kolumba z wydawnictwa "Warta", ale to stare dzieje.

[Obrazek: ebdcb678955537a0m.jpg] [Obrazek: e6f874bb59452e5em.jpg] [Obrazek: 8f7c5f22c1b0e2d4m.jpg] [Obrazek: f8433443b38c10b9m.jpg] [Obrazek: 76af774c045045a3m.jpg] [Obrazek: 5a7e222ad8615150m.jpg] [Obrazek: 63c83041b4fdb355m.jpg] [Obrazek: 5df4edfb498ee344m.jpg] [Obrazek: 82f4ddd52272a481m.jpg] [Obrazek: 0dc684cf04549dfem.jpg] [Obrazek: b4f0791bc31e19abm.jpg] [Obrazek: cbc6b1d39714b88em.jpg] [Obrazek: 253d15b8756749b3m.jpg]
Odpowiedz
#2
Jak ja uwielbiam takie żaglowce!

Przepiękny luger ci wyszedł. Moje gratulacje  :milbravo:

Jedyna uwaga, to lawety armat, które powinny być chyba jakoś "przywiązane" do burt, coby nie jeździły po pokładzie przy ostrych zwrotach  Smile
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#3
Bardzo ładny model moje gratulacje. Faktycznie brak olinowania przy lawetach troszkę rzuca się w oczy , ale myslę, że jest to do poprawienia Smile
Odpowiedz
#4
Macie w zupełności rację, ale dorobienie tego mocowania trochę mnie przerosło. Jak pisałem to mój pierwszy żaglowiec, więc zrobiłem go tak jak przewidywał zestaw (nie na w nim elementów do zrobienia mocowania lawet). Jak będę robił następny (o ile bedę robił) to mam nadzieje się poprawić.
Odpowiedz
#5
Zaje....y żaglowiec,
podoba mnie się  :mrgreen:
:milbravo: :milbravo:
te armaty to gotowce?
napisz coś więcej na temat budowy, pasowalności zestawu...

pozdro,
Paweł
Odpowiedz
#6
Cudnie wyszedł  :grin:
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#7
Jeśli chodzi o armaty to lufy są gotowe, toczone, natomiast lawety są składane, każda z 18 elementów i jak cały model malowane. Lufy psiknięte są matowym czarnym sprayem. Cały model jest świetnie spasowamy. Jedyne miejsce, gdzie dla wypełnienia niewielkiej szczeliny użyłem szpachli to połączenie stewy z deskowym poszyciem kadłuba. Maszty na odpowiedni kształt trzeba samemu oszlifować. Żagle są wycięte laserowo z naniesionym podziałem brytów. Od zestawu są dwa odstępstwa: pierwsze to puste pola na kule armatnie wypełniłem imitacją kul z kulek łożyskowych, druga to falkonety uzupełniłem o uchwyty do manewrowania.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Cutter Alert [shipyard 1:96] Patryk.K 10 6,051 12-09-2011, 03:55
Ostatni post: seb545

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości