Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZIŁ. Ruski dźwig kratówka
#1
Zakładam relację- bardziej pokazową, niż opisową- z budowy dźwiga.  Jest to dźwig KC 2561 ZIŁ z wydawnictwa BUMAŻNOJE MODILIROWANIE.
Na początek poszły koła, malowane i brudzone. Czy dobrze? Zobaczcie i wnoście proszę uwagi.

[Obrazek: DSCN9459_JPG_300x300_q85.jpg],[Obrazek: DSCN9461_JPG_300x300_q85.jpg],[Obrazek: DSCN9462_JPG_300x300_q85.jpg],
[Obrazek: DSCN9482_JPG_300x300_q85.jpg],[Obrazek: DSCN9484_JPG_300x300_q85.jpg],[Obrazek: DSCN9488_JPG_300x300_q85.jpg],
[Obrazek: DSCN9494_JPG_300x300_q85.jpg],[Obrazek: DSCN9491_JPG_300x300_q85.jpg],[Obrazek: DSCN9492_JPG_300x300_q85.jpg]

Pozostało jeszcze utrwalić brudzenie, ale nie zrobiłem tego, bo może trzeba będzie jeszcze coś zmienić.
SZAD :mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#2
Nie brzydko. powiem nawet że ładnie. Smile
rdzewieją: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 (GPM 10/2010) | JAGDPANZER IV Ausf.F (Modelik 11/06) | XP-61E (Orlik 11/2009)

się robią: StuG 40 F OSTKETTEN (GPM 13/2009) | Ju-88 C-6 Nightfighter (KA 5-6/2012)
Odpowiedz
#3
Wentylki super! Big Grin
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#4
Ładnie ubrudzone gumy,czas na zabrudzenie felg.Teraz trzeba dzwig postawić na zakurzonej budowie.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#5
(27-12-2012, 11:47)Andrzej Px48 link napisał(a):Ładnie ubrudzone gumy,czas na zabrudzenie felg.Teraz trzeba dzwig postawić na zakurzonej budowie.
Piterski by ci dał popalić, że tak nie może być i te samochody jeździły czyściutkie nawet po wyjechaniu z błota Smile

Szad Smile  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#6
Witam mi coś te obręcze druciane  na felgach nie dają spokoju, na moje oko do poprawy no chyba ,że jeździł po wysokich krawężnikach , że trochę je pogiął.
Brudzing ok.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#7
,,Daleko od szosy" i ,,Czterdziestolatek"-pozycje obowiązkowe do obejrzenia dla Piterszczaka i przed końcowym brudzingiem.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#8
Panowie spokojnie! To nie jest ostatnie słowo w nakładaniu brudu.
Ten sprzęt jeździł po budowach a tylko czasem po asfalcie. Pokrzywione obręcze są efektem zdejmowania opon za pomocą młotka 5-cio kilowego. Tat, tak te opony w czasach świetności Ziłów tak się zdejmowało z felgi. :mrgreen:
Cytat:,,Daleko od szosy" i ,,Czterdziestolatek"-pozycje obowiązkowe do obejrzenia dla Piterszczaka i przed końcowym brudzingiem.

Coś Ten Piterszczak ostatnio mało rozmawia.
ges,raziel79 dzięki,

  SZAD  :mrgreen:

PS. Wciąż się uczę, ale wzrok już nie ten.
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#9
Ooooo to ja już się nie odzywam  hehe koniecznie musi być kłódka na wlewie paliwa  no i wspominany młotek 5 kilowy wraz z resztą gratów w skrzyni.
Pozdrawiam.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#10
seb545>  a nie czasem kłódka? Big Grin
Odpowiedz
#11
Ja jako początkujący po długiej przerwie jestem, pod wielkim wrażeniem tej perfekcyjnej dokładności i czystości w wykonaniu tych elementów. Często będę tutaj zaglądać  PDT_Armataz_01_01 PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#12
Ten "ruski" (bez cudzysłowia) brzmi trochę dziwnie podobnie jak to że model który robisz to nie dźwig tylko żuraw, poza tym początek niezły. Czekam na ciąg dalszy. Smile
Odpowiedz
#13
Adam te koła chyba poniewierałeś w rosyjskim błocie,jeśli tak to wiesz jak powinny wyglądać felgi.Powodzenia będę trzymał kciuki. :-P
jowisz 32 [Obrazek: anaPoland.gif]
Odpowiedz
#14
Ładniutkie kółeczka już wspomniano wcześniej wentylek zajefajny,czekam na efekt końcowy który jak przypuszczam będzie OK
Odpowiedz
#15
No i masz, dostało mi się!
Jest różnica, przyznaję. Ale z wrodzonego lenistwa nie sprawdziłem co kleję, lecz zawierzyłem autorowi wycinanki / tłumaczowi ? /, który napisał: "Rady dotyczące budowy modelu dźwigu samochodowego KS-2561D"
Wojtek ten "ruski" pozostanie ruski, bo on naprawdę jest ruski. Co najwyżej mógłbym zmienić na radziecki, ale jak byłem młodszy to na budowie zawsze zamawiany był ruski dźwig i każdy wiedział, że przyjedzie ZIŁ.

Andrzeju z głębokich czeluści Niepołomic, jasne, że felgi zostaną upaprane, ale już po przyklejeniu do modelu.
mamt1971 dzięki
Pozdrawiam i życzę szczęścia w nowym 2013 roku.
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#16
To już lepiej "ruski" niż radziecki  :mrgreen:
A koła miodzio i będziem oglądać, jak obywatel pracuje na "odcinku"  :mrgreen:
Odpowiedz
#17
Prace na następnym odcinku posuwają się naprzód / Arovist :wink: /
Zrobiłem silnik

[Obrazek: DSCN9276_JPG_300x300_q85.jpg]

oraz chłodnicę
[Obrazek: DSCN9357_JPG_300x300_q85.jpg] [Obrazek: DSCN9363_JPG_300x300_q85.jpg]

Jak widać do chłodnicy zmajstrowałem mały "szablon", który pomaga przy wypełnieniu wnętrza paseczkami papieru. Myślę, że nadało to chłodnicy bardziej realny kształt.

I całość w ramie
[Obrazek: DSCN9504_JPG_300x300_q85.jpg] [Obrazek: DSCN9505_JPG_300x300_q85.jpg]

Zdjęcia ramy nie wstawiam, bo to zwykła sklejona ramka. Nie bardzo widać wentylator chłodnicy bo jak i ona jest czarny, ale zapewniam, że tam jest Smile
Jadę z pracami dalej. :mrgreen:


"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#18
Ślicznie piękna wykonana robota
Odpowiedz
#19
A co to za makaron z zupek vifona w chłodnicy? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#20
"Ziłujesz"ostro co daje się wybitnie zauważyć!Śledzę uważnie jako prawie najbystrzejszy agent służb wiadomych!Powodzenia!
Odpowiedz
#21
Panowie:
mamt1971 bez przesady z tym ślicznie. Ślicznie to silniczek do Kraza zrobił niki, ale dzięki za jakże słodziutką pochwałę.
ReVan_1991 ja nie wiem czy Ty se jaja zemnie robisz, czy pytasz poważnie? Zrobiłem chłodnicę w/g własnego pomysłu wzorując się, może nieudolnie na budowie miedzianej chłodnicy od ciężarówek z poprzedniego wieku. A ten makaron to rozwarstwiona chusteczka-smarkatka.
oldboy epoka Ził-ów już minęła, więc i śledzenie przeniesione z tamtej epoki jest podejrzane.
Jak piszesz "ziłuję" coby potomni pamiętali, że takie pokraki budowały nasze domy.

Pozdrawiam SZAD


"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#22
Witam stałych bywalców, oraz pozostałych oglądających.
Nie za wiele udało mi się skleić, ale powoli wyłania się obraz całości. Po przyłożeniu na sucho można cośkolwiek zobaczyć, jeszcze nie do końca dopieszczone, ale nie mogłem się powstrzymać.

[Obrazek: DSCN9512_JPG_300x300_q85.jpg] [Obrazek: silnik_jpg_300x300_q85.jpg]

seb545 zrobiłem kłódkę do wlewu paliwa, tak jak chciałeś.

[Obrazek: DSCN9553_JPG_300x300_q85.jpg] [Obrazek: DSCN9556_JPG_300x300_q85.jpg]

PS. przez takie "zachcianki" to go nigdy nie skończę.
Pozdrawiam szad :mrgreen:




"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#23
No no widać już dużo.Już nie będę wychwalał zę względu na twoją kolego skromność.Ale stanowczo powiem dla modelu TAK.Pozdrawiam i czekam całośći
Odpowiedz
#24
Witam po długiej niebytności
Prace posuwają się wolno bo nadeszła wiosna, a wraz z nią parę dodatkowych zajęć. A do tego wycinanka daje do pieca, jak? Opiszę przy galerii końcowej.
To zdjęcie wnętrza kabiny operatora, którą porozcinałem i skleiłem na styk.

[Obrazek: DSCN9602_1_JPG_300x300_q85.jpg]

A tu całość poskładana na sucho,

[Obrazek: DSCN9632_JPG_300x300_q85.jpg] [Obrazek: DSCN9633_1_JPG_300x300_q85.jpg][Obrazek: DSCN9634_1_JPG_300x300_q85.jpg]

Przepraszam za tło, ale to zdjęcia warsztatowe.
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#25
Model wychodzi bardzo fajnie  :milbravo:
ps. Co to za modelik stoi w drugim planie 1,2 i 3 zdjęcia  PDT_Armataz_01_28

POZDRAWIAM  PDT_Armataz_01_36
TO, ŻE MILCZĘ NIE ZNACZY, ŻE NIE MAM NIC DO POWIEDZENIA.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TATRA AV14 czechsłowacki dzwig SZAD 20 8,167 09-05-2011, 05:00
Ostatni post: SZAD
  [Relacja] "DŹWIG REMONTOWY JT34" 1:25 ORLIK lukasz1984 32 13,734 10-10-2010, 10:13
Ostatni post: lukasz1984
  [Model za darmo] Dźwig HP-3 na podwoziu Star-20 wyd. Modelik Mihu 7 6,370 07-10-2010, 08:12
Ostatni post: Astra28
  [R,G] Dźwig remontowy JT34 - ORLIK 10/2009 Janek 100 29,582 28-03-2010, 12:44
Ostatni post: Krystian
  Dźwig samochodowy STAR 25 - MM + walorka (jeśli się uda) MISIEK 42 20,374 27-08-2009, 10:46
Ostatni post: uri

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości