Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja\Galeria] HMS Onslow - Modelik 1:200 - KONIEC
#1
Witam
Przedstawiam model nad którym ostatnio siedze czyli HMS Onslow z Modelika. Robie go od dluzszego czasu ale nic nie pokazywalem bo nie wiedzialem czy dociagne budowe do konca. Model jest juz praktycznie caly zbudowany tzn. wszystko co przewidziala wycinanka wykonalem. Teraz siedze nad odrutowaniem, wykonaniem relingow i olinowania. Po raz pierwszy chce wykorzystac relingi wycianane laserowo. Model klei sie bezproblemowo. Nie jest prosty, autor zawarl go na 7 stronach gesto napakowanych czesciami. Rysunki i opis sa generalnie OK. Mialem jedynie problem z interepretacja rysunku radaru. Na plus nalezy zaliczyc pomyslowe rozwiazanie w postaci burt dluzszych niz trzeba i uwaga o ich docieciu wg potrzeb. Poszycie denne rowniez mi wyszlo dluzsze o okolo 5 mm, tak ze mozna je ciac po wewnetrzej stronie linii a nie tak jak proponuje autor po linii. Mialem duze problemy z wykonaniem radaru tak ze jest on raczej wariacja na ten temat. Ostatnia czesc poszycia dennego jest zgodnie z sugestia autora zrobiona na styk do burt, wyszlo to bardzo srednio i nie wiem czy jest sens tak to robic.
Pierwsza paczka zdjec pochodzi z poczatkow budowy a druga przedstawia stan aktualny. Zadnych innych zdjec nie robilem. Prosze ogladac i oceniac.

[Obrazek: th_os01.jpg] [Obrazek: th_os02.jpg] [Obrazek: th_os03.jpg] [Obrazek: th_os04.jpg] [Obrazek: th_os05.jpg]
[Obrazek: th_os06.jpg] [Obrazek: th_os07.jpg] [Obrazek: th_os08.jpg]
[Obrazek: th_os09.jpg] [Obrazek: th_os10.jpg] [Obrazek: th_os12.jpg]

[Obrazek: th_01.jpg][Obrazek: th_02.jpg][Obrazek: th_03.jpg][Obrazek: th_04.jpg][Obrazek: th_05.jpg]
[Obrazek: th_06.jpg][Obrazek: th_07.jpg]

Pozdrawiam
Pawel K
Odpowiedz
#2
fajny pływak Ci wyszedł, szkoda ze go wczesniej nie pokazałeś..
Odpowiedz
#3
Tak jak pisałem na czarnym forum relingi do poprawy(za grube).Poprawiłbym również lufy artylerii głównej.
Odpowiedz
#4
Heh, model prawie gotowy, wiec pewnie krótka relacja będzie, a szkoda, bo wygląda naprawdę zgrabnie :vvv: Relini faktycznie ciut za gruby, może jeszcze dało by się go oderwać i przykleić jakiś drobniejszy lub zrobiony tradycyjnie z drutu, ale i tak zrobisz jak będziesz chciał. Tak czy siak trzymam kciuki za efekt końcowy Confusedmile:
W budowie: Leone Pancaldo
Odpowiedz
#5
Modelik niczego sobie.
Fajnie Ci wychodzi.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#6
Witam w drugiej i ostatniej odslonie relacji. Model jest praktycznie skonczony nie ma w nim tylko lancucha kotwicznego i trapow. Nie potrafie tych czesci wykonac sam a nie chce mi sie tylko dla nich skladac zamowienia w necie, tak wiec pojawia sie one pozniej. Relingi sa z Answera, moze i sa za grube ale jak dla mnie na razie moga byc i nie bede nic z nimi kombinowal. Olinowanie wykonane z nici nylonowej wyglada co najwyzej srednio.
Wycinanka jest super i polecam ja kazdemu. Czesci sa dobrze spasowane, ale jest ich bardzo duzo i sa calkiem gesto upakowanych. Autor odwalil dobra robote, drukarnia nie zawiodla i kolorsytycznie model na polce ladnie sie prezentuje. Pomimo swoich umiejetnosci jestem z jego wykonania zadowolony.

[Obrazek: th_01-1.jpg][Obrazek: th_02-1.jpg][Obrazek: th_03-1.jpg][Obrazek: th_04-1.jpg][Obrazek: th_05-1.jpg]

[Obrazek: th_06-1.jpg][Obrazek: th_07-1.jpg][Obrazek: th_08.jpg][Obrazek: th_09.jpg][Obrazek: th_10.jpg]

[Obrazek: th_11.jpg][Obrazek: th_12.jpg][Obrazek: th_13.jpg]

Pozdrawiam
Pawel K
Odpowiedz
#7
Fajna okręcik ci wyszedł. Relingi są rzeczywiście trochę masywne :razz:
Odpowiedz
#8
E,niezły :wink: Podoba mi się. Dobra robota :milbravo:

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#9
Pawle gratulacje!
Bardzo ładny model, a najbardziej mi się podoba to że sklejony jest w standarcie i dotego bardzo czysto.
Co do łańcucha to spokojnie możesz go zrobić samodzielnie. Sklejasz dwie szpilki superglutem, nawijasz na nie drucik miedziany i rozcinasz nożykiem wzdłuż łączenia szpilek. Następnie pincetą łączysz ogniwka, troche je prostując i łańcuch gotowy - bez malowania około godzinki roboty :wink: .

Mam nadzieję, że zgodnie ze swoimi zapowiedziami rozpoczniesz kolejny okręcik. Oglądałem ostatnio wycinankę i naprawdę wygląda bardzo ładnie.

Pozdrawiam Pirania

P.S. Po powrocie do domu muszę sprawdzić czy nie zarąbałeś mi pudełka po lodach z elementami Akitsushimy PDT_Armataz_01_33.
[Obrazek: 400x50_01.png]
Odpowiedz
#10
No i ładnie wyszedł . Elegancki, czysty standard. Ten model na pewno będzie się ładnie prezentował na półce. Gratuluję :grin:
Tak sobie oglądam galerię, i chyba się sam na niego skuszę... :vvv: A co następne bierzesz na warsztat :?:

pozdrawiam
W budowie: Leone Pancaldo
Odpowiedz
#11
Dziekuje za opinie.
Co do relingow to chyba maja byc biale, przynajmniej taki kolor maja na modelu wykonanym przez autora.

A nastepny model to bedzie okret - pancernik, juz nawet wiem jaki ale musze ruszyc z budowa zeby byl jakis sens sie czym chwalic a nie chcialbym spalic.

Pozdrawiam
Pawel K
Odpowiedz
#12
Fajny okręcik Confusedmile:, jedynie reling i te olinowanie sprawiają wrażenie za grubych, ale i tak fajnie wygląda.
:milbravo: :milbravo:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick P-47D 20RA Thunderbolt (Modelik - Nr 21/10) bartmalina 7 2,451 28-03-2023, 11:56
Ostatni post: bartmalina
  [R] SCUD B (Modelik) Dombeer 14 4,120 28-06-2022, 10:35
Ostatni post: Dombeer
  [R/G] IS-2 /Modelik/ 1:25 kordian 12 3,436 24-06-2022, 05:29
Ostatni post: Tomasz K
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,337 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
Photo [R] USS Porter, Modelik 7/03, 1:200. zablo1978 6 3,175 03-01-2022, 01:07
Ostatni post: Japończyk
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,144 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,491 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,525 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,251 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,879 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości