Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja / Galeria] BTR-152 W1 - Orlik 12/2009
#1
Witam !!!
Zaczynam nową budowę, wybór padł na model  radzieckiego transportera opancerzonego BTR - 152W1 z wydawnictwa Orlik opracowanego przez Szymona Kołka.

Oto okładka jak zawsze:
[Obrazek: th_btr1.jpg]
Model będzie malowany.
Budowę rozpocząłem jak w poprzednich modelach od kół.
Do wyboru mam dwa typy bieżnika, to jest ten ciemniejszy z wycinanki i bieżnik jaki był na oponach w Zile.
Po obejrzeniu zdjęć  oryginałów zastosuję bieżnik ten z Ziła.

Oto pierwsze fotki , teraz tylko ponad 2000 kostek bieżnika do wycięcia i naklejenia.
[Obrazek: th_btr2.jpg] [Obrazek: th_btr3.jpg]

CDN...
Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Powodzenia :!:
[Obrazek: 36_1_27.gif]
Odpowiedz
#3
Janek - kiedy Ty to kleisz ? Wink Zasiadam i oglądam i na więcej czekam ...
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#4
Trzymam kciuki za udaną budowę PDT_Armataz_01_01
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Odpowiedz
#5
Janek jedzie dalej :wink: oczywiście jestem stałym bywalcem twojej relacji :!:
Odpowiedz
#6
Witam !!!
Dzisiaj fotki z prac nad bieżnikiem i felgami. Felgi jeszcze sa nie malowane.
[Obrazek: th_btr4.jpg] [Obrazek: th_btr5.jpg] [Obrazek: th_btr7.jpg] [Obrazek: th_btr8.jpg]
CDN...
Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Janek, koła jak prawdziwe, ale zdziwił bym się jak by było inaczej, siedzę i patrzę sobie na kolejną relację w Twoim wykonaniu, powodzonka :mrgreen:
Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Niezłe gumki Janku :mrgreen: jest na co popatrzeć :wink:
Odpowiedz
#9
Świetna robota Smile Koła to jedne z najbardziej pracochłonnych elementów, Tobie wychodzą po mistrzowsku... jak zwykle :wink:
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#10
Janeczku, jak zwykle dałeś nam wszystkim do myślenia Smile
aaa to jest pierwszy post na nowym forum Smile
Odpowiedz
#11
Oczywiście będę podglądał co tam skleisz i prośba ja by było coś nie tak to opisz to.

Pozdro.
Odpowiedz
#12
Witam !!!

Odsłona numer 3 to kawałek podłogi:
[Obrazek: th_btr9.jpg] [Obrazek: th_btr11.jpg] [Obrazek: th_btr12.jpg] [Obrazek: th_btr13.jpg]

CDN...
Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
Fajny kawałek podłogi :o jeśli można to nazwać kawałkiem  Wink
Odpowiedz
#14
Witam
Nareszcie nie będę odosobniony w klejeniu BTRa i będę miał jakiś wzór do naśladowania  Smile.

Powodzenia
Odpowiedz
#15
Witam !!!

PawelZ - to zaczynaj relację z budowy Twojego BTR-a.

Dzisiaj odsłona nr 4 trochę wyposażenia z wnętrza: ławeczki, siedzenia, zbiorniki paliwa, zbiorniki sprężonego powietrza,akumulator, felgi po malowaniu  i zdjęcie nadwozia.
[Obrazek: th_btr14.jpg] [Obrazek: th_btr15.jpg] [Obrazek: th_btr16.jpg]

CDN...
Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
Jak zrobiłeś poduszki?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#17
Witam
Dziękuję ale na razie brak mi odwagi na relację -może przy jakimś następnym modelu. Poza tym  już skleiłem trochę  a zaczynać relację od środka....
Dla mnie osobiście model klei się fajnie chociaż często nie mogę wywnioskować gdzie mam przykleić daną część np zbiorniki sprężonego powietrza a
wystarczyłaby strzałka w kierunku poszycia w instrukcji.   

Masz niezłe tempo. 
Super siedzonka możesz zdradzić jak je wykonałeś - chodzi o pokrycie ?


Pozdrowienia
Odpowiedz
#18
(15-12-2009, 11:29)Kroolo link napisał(a):Jak zrobiłeś poduszki?

Siedzenia i oparcia do ławeczek zrobiłem z 3mm tektury.
[Obrazek: th_btr17.jpg]


(15-12-2009, 12:09)PawelZ link napisał(a):Dla mnie osobiście model klei się fajnie chociaż często nie mogę wywnioskować gdzie mam przykleić daną część np zbiorniki sprężonego powietrza a
wystarczyłaby strzałka w kierunku poszycia w instrukcji.   

Zbiorniki sprężonego powietrza są mocowane do burty nad zbiornikami paliwa za przednimi oparciami ławeczek są zaznaczone miejsca gdzie mają być przyklejone takimi pionowymi prostokątami..

Pozdrawiam
Odpowiedz
#19
Nie to jest za proste bo efekt super. Może to sprawa odpowiedniej farby  Smile ?
Wiedziałem że najprostsze rozwiązania są najlepsze.
Odpowiedz
#20
Wydaje mi się że te drobne rowki imitujące pomarszczony materiał robione są skalpelem. Jeśli się myle to proszę o zdradzenie tej tajemnicy Janku Smile
Pozdrawiam
Bronek


W budowie: T-12M2 Bradley
Ukończone: T-37A
Odpowiedz
#21
Twoje modele dają mi pałera super sprawa Smile
Odpowiedz
#22
(16-12-2009, 09:26)kolbazjk link napisał(a):Twoje modele dają mi pałera super sprawa Smile
Faktycznie modele Janka to świetna motywacja do doskonalenia własnych umiejętności aby choć troszkę zbliżyc się do jego poziomu ;D Każdy detal dopieszczony,wszystko wygląda jak prawdziwe Smile Do BTR-a mam sentymencik-mój wujek jak był w wojsku daaawno temu to takiego ujeżdzał-nawet zachowała sie fotka w rodzinnym albumie ;D
Cytat cyni cłowieka ocytanym :-P
Odpowiedz
#23
Aby nam się lepiej słuchało ... tzn sklejało pancerkę http://www.youtube.com/watch?v=QadjuYOolCc  8)
Odpowiedz
#24
Witam
Szukając zdjęć BTRa w necie znalazłem coś takiego
http://data4.primeportal.net/apc/thomas_..._of_17.jpg
Porównując zdjęcia z instrukcją modelu wydaje się jakby zbiorniki paliwa były zamienione lewy z prawym.
Przewody do zbiornika paliwa wychodzą z tyłu zbiornika. Niestety nie widziałem na żywo BTRa może są różne wersje?

Pozdrawiam

PS
ja osobiście wkleiłem je odwrotnie bo dodałem przewody paliwowe
Odpowiedz
#25
Witam !!!
(16-12-2009, 12:32)Bronek link napisał(a):Wydaje mi się że te drobne rowki imitujące pomarszczony materiał robione są skalpelem. Jeśli się myle to proszę o zdradzenie tej tajemnicy Janku Smile
Bronek te rysy na fotelikach i oparciach ławeczek są wygniecione wypisanym długopisem.
PawelZ ja robiłem jak nie widziałem tej fotki według instrukcji i teraz za późno na zmiany.

Dalsze drobne elementy jakie zrobiłem: magazynki, skrzynki, klapy na okna,kierownica, deska rozdzielcza,mocowania karabinów i jeszcze fotelik dla strzelca.
[Obrazek: th_btr18.jpg] [Obrazek: th_btr19.jpg] [Obrazek: th_btr21.jpg] [Obrazek: th_btr20.jpg]
Passer Montanus a teraz posłuchajmy tego i kleimy dalej ...

CDN...
Pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] An-14 - Orlik - skala 1:33 messer 25 3,823 15-02-2024, 11:53
Ostatni post: mirkuch
  [R] Ścigacz rzeczny KU-30 1:100 Orlik Pablo 9 2,108 18-12-2023, 08:23
Ostatni post: Pablo
  [R + G] SE 5a /1:25 / ORLIK MARIUSZ_G 98 31,459 11-12-2023, 04:12
Ostatni post: romfolmar
Tongue ZIS-6. 1:25. Orlik, ale Litewski Prunce 65 28,153 20-09-2023, 12:15
Ostatni post: Prunce
  [R] Rosomak 1:25 Orlik Adamw28 4 2,388 09-08-2023, 01:14
Ostatni post: Adamw28
  [R] Kaplica Matki Bożej Śnieżnej 1:120 Orlik marcin1323 4 1,611 07-05-2023, 01:20
Ostatni post: żółtodziób
  [R] "Borodino" i Cuszima 1905-2025 - Dom Bumagi nr 03/2009 1:200 Art 28 10,400 10-03-2022, 10:29
Ostatni post: Art
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,337 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  [R] "MiGiem na Bornholm" - budowa dioramy i modelu (MiG-15 Hobby Model 1/2009) stachooo 32 10,428 27-09-2021, 09:50
Ostatni post: zbin
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,144 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości