Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] N1K1-Ja Shiden "George" - 3/1999 MM
#1
Witajcie , ostatnio nabrało mi się ochoty na klejenie latadełek , że nie mam ich zbyt dużo więc wybór iście socjalistyczny . W samolotach teraz   znam swoje umiejętności więc tu będzie moja relacja prowadzona ( Anasal czeka na podwozie ale jest już prawie ukończony ) .Tak się zdarzyło , że kilka dni temu dzięki Koledze Pabloo stałem się posiadaczem N1K1 Ja-Shinden z numeru 3/1999 z Małego Modelarza .
Samolocik ten bardzo mi się spodobał wiec po zastanowieniu czyli kleić "Wujka Gienka" z JSC ( 1:250)  , Ki-61 czy też Ja-Shindena postanowiłem skleić tego ostatniego .
Model kleję już odkilku dni , wiem , że wygląda tragicznie ale to w wiekszości wina moich umiejętności a raczej jej braku , oraz braku kilku dość ważnych rzeczy , które akurat mi się pokończyły - nazwa tej rzeczy klej polimerowy ... kontynuacja budowy w środę może czwartek .
Ale do rzeczy oto fotki ( Mam nadzieję , że coś widać )  :

Standardowo okładka cobym wykastrowany nie został  ;D
[Obrazek: ccdf1b92bd7603b6m.jpg]

A teraz co wymodziłem , wiem , że tragedia ... Sad :
[Obrazek: e5e7bc7bbd58ee5em.jpg] [Obrazek: db9d12a8656412a7m.jpg] [Obrazek: 0c90a00e1a6b9594m.jpg] [Obrazek: 4280ce6f0e780050m.jpg] [Obrazek: 0adeadf790c38b36m.jpg] [Obrazek: a494caaf0c6e360am.jpg]
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#2
nooo to dobry model dla samolotowców - okrętowców szkielet i poszycie kadłuba jak w okręcie. Kilka rad :
-Popraw troszkę retusz ( teraz to po ptokach), ale w następnym modelu staraj się dokładniej dobierać kolor.
Silniczek malowany ??
Według mnie idzie dobrze a nawet bardzo dobrze
Pozdrawiam
Problemy są po to aby je rozwiązać Smile
Na warsztacie HMS Sheffield ORP Jaskółka HL-2 "Haroldek"
GALERIE & Projekty:
W przygotowaniu Big Grin
Odpowiedz
#3
Pabloo - Silnik nie malowany , może to retusz sprawia takie wrażenie ? Poszycie faktycznie okrętowe, ale oklejając model odniosłem nieodparte wrażenie , że wręgi i poszycie były projektowane do dwóch zupełnie różnych modeli ...!!! Za to skrzydła na razie się kleją dobrze -  jak będzie zobaczymy ...

PS. Co do retuszu,  to lepiej muszę dobierać kolory ...  :Smile :Smile :Smile
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#4
Skleiłem ten model dawno temu i nie było tak źle. Jeśli wręga jest za mała to nadklej wąski pasek kartonu, nasącz jakimś bcg albo glutem i szlifuj aż będzie ok.
powodzenia
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#5
Panda82 - tylko , że u mnie z wręgami jest dziwna sprawa , niektóre jakby za małe , niektóre trochę za duże ... !?
Muszę dużo popracować nad retuszem ( mieszanie kolorów ) . Na szczęście wykorzystuję takie farby , których mogę więcej zrobić ( zmieszać ) - wyschną na proszek , a potem troszkę wody i jest farba .
Generalnie model jest całkiem sympatyczny - przeraziłem się czytając niektóre opinie o nim na innych forach, ale tak źle nie jest , choć rewelacji też nie ma jeśli chodzi o spasowanie - ale jak to mówią niektórzy jakby takich modeli nie było, to nic byśmy się nie nauczyli , bo modelarstwo to trochę kombinowanie ...
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#6
Witam w kolejnej odsłonie relacji - na początek zagadka to znaczy co to jest ( ja wiem co to jest ; ale co to ma znaczyć  ;D )
[Obrazek: 67717af7f9fcb442m.jpg]???

Przełom z retuszem - uzyskałem kolor zgodny z japońskim zielonym lotniczym kolorem ...

A to co dzisiaj skleiłem :
[Obrazek: e74fc10df7b68438m.jpg] [Obrazek: 413e332317a8d743m.jpg] [Obrazek: bd670cf22891807fm.jpg] [Obrazek: 12b70b84ca68fd2em.jpg] [Obrazek: f5320470cd895d88m.jpg]

PS. W instrukcji modelu jest napisane , że jest to malowanie jednostki szturmowej "Tsukuba" - Jest to jednostka Kamikaze czy zwykła formacja wykorzystująca te samoloty podobnie jak sowieci IŁy-2 ?
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#7
No i kolejna odsłona :
skrzydełka już doklejone ( tragicznie wyglądają, ale to w dużej części wina klejów i retuszu jaki zastosowałem - tak na prawdę nie ma "różnicy poziomów" )
Można też zauważyć ciekawe zjawisko, znane pod nazwą dokładności projektów starych MM-ów albo jej braku - wszystko wklejone w części ogonowej tak jak powinno być - nie ma tylko jednej wręgi, bo ta chyba mi się zawieruszyła ... ? a nic nie pasuje - zastanawiające ? Aż chce człowieka ch.j jasny wbity w ziemię strzelić i krew nagła zalać ...  Wink Wink Wink  Podwozie częściowo zainstalowane ... Uwziąłem się na ten model - zostanie skończony choćby miał przypominać samolot tylko z nazwy Wink ...

[Obrazek: 17d7a7324dfc1806m.jpg] [Obrazek: 50720f59cb5f73cdm.jpg] [Obrazek: 96481a7ce4e185d5m.jpg] [Obrazek: 0573ec2732efc0e6m.jpg] [Obrazek: 792d59e0d4f9e8fcm.jpg]
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#8
Poszlifuj, papier ścierny jest tani, czasu dużo na to nie potrzeba, a ten gruby krążek zacznie bardziej przypominać oponęWink. A modelarz jest od tego, żeby skleić nawet jak nie pasuje. Przymierzyć, przyciąć, dokleić, pomalować- i jest lepiej lub gorzej, ale jakoś gra. Lakierowałeś czymś wycinankę? Błyszczy, ale powierzchnia błyszcząca jakby nierówna? Czy to efekt od lampy błyskowej?
Odpowiedz
#9
Kółko będzie wymienione - wiecie może czy koła od Zera jakie są w sprzedaży będą dobre ? No bo chyba opony do myśliwców były podobne, a siedem złotych daję i mam duże ułatwienie ... - tylko maziu maziu i kółeczko jest pikne jak z pyty strzelił  Smile
Wycinankę lakierowałem - zdjęcia robione z dość bliskiej odległości - mogą dawać takie złudzenie .

PS. Koło w realu, aż tak źle nie wygląda ...
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#10
No i są wyniki nocnego klejania Smile    :
Kółeczka i oponki już zdziałane Wink
[Obrazek: 4137ddc43f02442cm.jpg] [Obrazek: 039ee0202510e3bfm.jpg] [Obrazek: 7944debc88266f1am.jpg] [Obrazek: 8efdae40b671f5bem.jpg] [Obrazek: 9b4cc2aa1d1fdab0m.jpg] [Obrazek: 44cdde252cb3f0e5m.jpg] [Obrazek: 36f51b00c805bde0m.jpg]

Jak zauważyłem do opon dość dobry jest czarny karton ( barwiony na wskroś )

Do modelu nie zostało mi już dużo części , jeszcze tylko śmigło , zbiornik paliwa , kółko ogonowe , detale podwozia i kilka szablonów i mój Dżordzi poleci ...
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#11
Model "stanął" już na nogach tfu kołach :
[Obrazek: 16a911d34d96e0abm.jpg] [Obrazek: 45615e1d010f4e00m.jpg] [Obrazek: 103014f0207c7d27m.jpg] [Obrazek: 6c2b9ed61b20c16dm.jpg] [Obrazek: 9ee345a5c3ee554dm.jpg]
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#12
Budowa modelu zbliża się do końca - ukończyłem zbiornik paliwa , który został już przyklejony , zostało mi w sumie nie wiele : działka 20mm , antena , kopułka kabinki  , mocowanie silnika i kilka szablonów . 

Oto dalsze postępy z klejenia ( tragedia  )  :
[Obrazek: e18f32b58e914979m.jpg] [Obrazek: cd0877a515d6a227m.jpg] [Obrazek: 5d5d0ef7e52b36c8m.jpg]

Zbiornik paliwa wygląda jakby był krzywy, ale "w realu" tak nie jest - wina kątu "patrzenia" aparatu .

"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#13
Pora na kolejną odsłonę relacji , tym razem fotki może zbyt dużo nie wnoszą, ale mimo to pragnę je pokazać , więc zaczynamy :

Elementy owiewki podklejone już  folią :
[Obrazek: 008e5b693953b6b8m.jpg]

Tu można ujrzeć elementy , które mi jeszcze pozostały do ukończenia modelu :
[Obrazek: 7e547734a76f4df3m.jpg]

A za to tu te elementy , które na skutek braków w instrukcji lub mojej nieco innej wizji budowy zostaną pominięte :
[Obrazek: daa8ef8b1b42bb14m.jpg]

Owiewka w tylnej części została doklejona :
[Obrazek: 4022ee9bec867c88m.jpg] [Obrazek: 20a15ae10cb02e7dm.jpg]

Przednia część owiewki raczej już na swoim miejscu :
[Obrazek: 9d312e33af441c75m.jpg]

Rzut na cały model :
[Obrazek: e90890795b0123f9m.jpg]


Ostatnie zdjęcie w dzisiejszych odsłonach relacji przedstawiające materiał na "Szyby" owiewki kabiny , wydaje mi się , że to może się komuś przydać - do oszklenia kabiny wykorzystałem polakierowaną folię wykorzystywaną na przykład w szkole do zabezpieczania podręczników - z jakiegoś powodu miałem to jeszcze w domu - ale dobrze, że miałem - przyda się Smile  - paski , które są już nie potrzebne, a które oderwałem pokazałem, aby każdy wiedział o czym mówię :
[Obrazek: 777b518abf66cbc3m.jpg]
acha i jeszcze jedno: aparat nieźle przekłamuje kolory - te paski są na prawdę fioletowe nie niebieskie - dziwne aby tak jeden kolor został zniekształcony - może wina lampy błyskowej ? , no ale dość ględzenia ...





"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#14
(13-12-2009, 10:29)PawełL link napisał(a):A za to tu te elementy , które na skutek braków w instrukcji lub mojej nieco innej wizji budowy zostaną pominięte :
[Obrazek: daa8ef8b1b42bb14m.jpg]

Cz. 9a to jest oprofilowanie podstawy statecznika pionowego dobrze widoczne np. na rysunku zestawieniowym;
cz. 13P i 13L są opisane w opisie budowy;
cz. 27 i 28 to chyba wiesz;
cz. 32a wnętrze wlotu powietrza nad osłoną silnika;
cz. 35a elementy usztywniająco-pogrubiające goleni podwozia głównego;
cz. 51 element zamykania części klapy podwozia montowanej przy kadłubie.

W czymś jeszcze mogę pomóc?

ps. Bądź uprzejmy wstawiać mniejsze zdjęcia ( max. 1024x coś tam ) bo niestety nie dysponuję 30' monitorem.
Odpowiedz
#15
Wielkie dzięki Ceva
Już pisałem , że niektóre z nich ( części 13P , 13L , 27 ,28 ( otwarta kabinka ) , 32a ( wlot wydawał mi się nieco zbyt gruby ) i 35a ( jak na mój gust ten element nie utrzymał by podwozia na swoim miejscu - wolałem go zastąpić drutem ) i te  pominę na skutek innego sposobu budowy , za resztę dzięki .
Ja naprawdę ,  nie widziałem 9a i 51 w instrukcji  Sad  Te elementy dojdą do modelu w najbliższym czasie .

Co do zdjęć to jest mały problem, bo to jest drugi najmniejszy rozmiar ( 1600*1200 )  zdjęć jaki jest dostępny na moim aparacie - wcześniejszy to 640*480 - postaram się zdjęcia obrabiać przed wysyłką .
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#16
No i nadeszła ta chwila - pierwsza relacja, w prawdzie jeszcze nie zakończona, ale już można dać podsumowanie Smile  - sukcesem tego nie nazwę, bo wiele części mogłem zrobić lepiej, jak na przykład pierwsze segmenty kadłuba , gondole działek 20mm , czy ogon i przede wszystkim retusz - wcześniej go nie stosowałem ( oprócz OrłaIII , Pertha i Houstona ) .
Zapraszam do oglądania i  komentowania , coby nie przedłużać to powiem tylko , że nie przykleiłem jeszcze anteny i wikol na łączeniu z silnikiem jeszcze nie wysechł  :
[Obrazek: 3673ba502f0eb8d0m.jpg] [Obrazek: 4b40d3281f8c6dc9m.jpg] [Obrazek: 708eb0476388687am.jpg] [Obrazek: 2089e3fdb2d4ac12m.jpg] [Obrazek: 62bfdbd738a5708em.jpg] [Obrazek: 7c0227601630b579m.jpg]

EDIT około 20:37 ( u mnie )
I tradycji stało się zadość N1K1-Ja Shiden "George" z numeru 3/1999 wydanym w Małym Modelarzu został niniejszym ukończony , oto dowód :
[Obrazek: 92dcf3621568a0c6m.jpg] [Obrazek: 50a920816faa762em.jpg] [Obrazek: d1d24005d43eab2fm.jpg] [Obrazek: 5afd61a69bb3d85fm.jpg] [Obrazek: 921d4788a5e31e2em.jpg] [Obrazek: d634cb533fd34337m.jpg]
a tu moje Ptoki Smile
[Obrazek: a5764349d2e68472m.jpg]

Generalnie model nie uważam, aby wyszedł mi rewelacyjnie ,było to w mniejszej części spowodowane błędami projektu, a większej  moimi błędami - co mi wyszło to możecie zobaczyć na zdjęciach - liczę na opinię i opinie o modelu .
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#17
Pora na galerię końcową :
[Obrazek: dddd30c7231f6f84m.jpg] [Obrazek: 0d396170f23960fdm.jpg] [Obrazek: fb6a3bc6db6663c8m.jpg] [Obrazek: 18a8c48ec8f2e621m.jpg] [Obrazek: fe10651eb3d6119am.jpg] [Obrazek: ec0c46e0f5ee2c6fm.jpg] [Obrazek: b280a3c9bed8e9eem.jpg] [Obrazek: 680f52d037dc1069m.jpg] [Obrazek: d795c3aa429b7811m.jpg] [Obrazek: b30683be5308f237m.jpg] [Obrazek: b0c510d1aa064cd0m.jpg] [Obrazek: 4aaf8d9f50b61359m.jpg] [Obrazek: e0e188ecc9ed5ca6m.jpg] [Obrazek: 57620a6a1acd7742m.jpg]

A tu model z motywatorem Smile
[Obrazek: 1c48089e6c5f33c1m.jpg]

"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kuter rzeczny BKA orlik 1/50 galeria Wiktor 2 1,943 05-04-2019, 10:08
Ostatni post: Wiktor
  [Relacja] Tatra 815 6x6 NTH ciągnik siodłowy PHMT Zuru 7 5,772 02-01-2018, 09:45
Ostatni post: Zuru
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,210 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  [R] Woroszyłowiec-relacja marcinp 23 11,100 08-01-2015, 12:07
Ostatni post: marcinp
  PZL P.11c modelarz kartonowy-pierwsza relacja na forum lepiacz lsw 4 3,775 07-05-2014, 11:42
Ostatni post: marcelo80
  [Relacja-koniec] Piper L-4H "Cub" KK 11. Zuru 10 5,400 10-12-2013, 09:03
Ostatni post: Zuru
  [Relacja - Nieskończona] Francuski niszczyciel "LE TERRIBLE"" spider1636 16 11,486 02-10-2013, 06:16
Ostatni post: swiecaa
  [Relacja] 2s1 Gozdzik 1:25 piter88 7 4,631 28-09-2013, 06:58
Ostatni post: piter88
  Dusty z filmu "Samoloty" - model Michała [Relacja +Galeria] juliusz 9 5,819 28-09-2013, 03:49
Ostatni post: KRÓWEK_01
  [Relacja/Galeria] Holk Gdański z 1400 roku 3/2003 MM - powrót po latach Kosmynauta 17 9,795 03-03-2013, 02:16
Ostatni post: Kosmynauta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości