Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] B5N2 Kate MM 3/2002
#1
Witam w mojej relacji która gości na sąsiednim forum. Mogła powstać dzięki uprzejmości pewnego użytkownika, który w ramach świątecznych prezentów sprezentował mi tę wycinankę. Model autorstwa Pawła Mistewicza, także nie powinno być problemów. I tak też jest do tej pory.
Tradycyjnie okładka na początek:

[Obrazek: th_PC180002.jpg]

A tutaj skrót tego co do tej pory udało mi się zrobić:

Kabina pilota:
[Obrazek: th_PC190006.jpg]  [Obrazek: th_PC190005.jpg]  [Obrazek: th_PC190001.jpg]

Tu jeszcze wyposażenie pozostałych kabin:
[Obrazek: th_10.jpg]  [Obrazek: th_09.jpg]  [Obrazek: th_08.jpg]  [Obrazek: th_07.jpg]  [Obrazek: th_06.jpg]

Tutaj złożone na sucho kabiny załogi:
 [Obrazek: th_03.jpg]  [Obrazek: th_02.jpg]

A tutaj wszystko złożone na stałe już:
[Obrazek: th_01.jpg]  [Obrazek: th_02-1.jpg]  [Obrazek: th_03-1.jpg]  [Obrazek: th_04-1.jpg]  [Obrazek: th_05.jpg]
[Obrazek: th_06-1.jpg]

Na tym ostatnim zdjęciu pewnie zobaczycie małę szpary na łączeniu segmentów, ale mam nadzieje że jak przyjdzie dywan (skrzydło) to przykryje...
Odpowiedz
#2
przypominaja mi sie stare czasy kiedy jeszcze u nas kółko modelarskie było kleiłem go... oczywisnie nie tak dobrze jak ty tu, pamietam ze  model sie bardzo dobrze i przyjemnie kleiło części był dobrze spasowane

Odpowiedz
#3
No fajnie, że zdecydowałeś się prowadzić relację i tutaj Wink Ładnie, czysto zrobiłeś kadłub. Kleiłem kiedyś ten samolot i... chętnie skleiłbym go jeszcze raz. Jedyne co mnie razi w opracowaniu to dosyć słabo ukształtowana osłona silnika, przydało by się więcej segmentów. Może planujesz jakoś wyoblić te elementy?.

pozdrawiam
W budowie: Leone Pancaldo
Odpowiedz
#4
bardzo dobrze to wygląda, mi się najbardziej podobają łączenia kadłuba, chociaż reszta też nie odbiega od wysokiej jakości. Też kiedyś próbowałem z tym modelu, ale to było tak dawno temu, że już nie pamiętam co mi przeszkodziło, możliwe że przekombinowałemSmile
"zniknęli już idole, bohaterowie zeszłych wojen. Odeszli z pamięci ludzi, ich sławę zabrało morze."
Odpowiedz
#5
Wiesz Luke, nie zastanawiałem się nad kształtem osłony. Ale faktycznie powinna być bardziej pękata. Plan na razie mam pełny standard...
Odpowiedz
#6
Modelik zaczyna fajnie wyglądać.Widziałem kiedyś w GPM kartonówce elementy do zrobienia dioramy na lotniskowcu z tym modelem.
Odpowiedz
#7
Dzisiaj pokaże tylko same usterzenie pionowe. Jednak Sylwester i Nowy Rok to nie są dni na klejenie. Czas nie pozwala...

[Obrazek: th_01-1.jpg]  [Obrazek: th_02-2.jpg]
Odpowiedz
#8
Bardzo czysto i dokładnie. Zapowiada się efektowny model.
Odpowiedz
#9
Bardzo fajny model Smile Czego nie pokusiłeś się o zrobienia przeszklenia okienka bombardiera ?
Everything under the sun is in tune
But the sun is eclipsed by the moon

Pink Floyd 1973
Odpowiedz
#10
Kolibur o to chodzi?

[Obrazek: th_Okienka.jpg]
Odpowiedz
#11
(03-01-2010, 10:25)MatrixOST link napisał(a):Kolibur o to chodzi?

Witam, ładnie Ci Kate wychodzi, a otwory to jak wspomniał Kolibur, są do podklejenia folią - jako boczne okienka. Podobnie się ma sprawa na spodzie kadłuba.
Na Twojej fotce 06.jpg, jest widoczna szyba przyrządów celowniczych w podłodze (kwadrat w półcieniu).

pozdrawiam

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
#12
A o te okienko w kabinie chodzi. Skleroza i chyba nie domyśliłem się że to okienko... No teraz to już po rybach..
Odpowiedz
#13
Uff na szczęście w tej zimie sesja przeszła w miarę bezboleśnie i szybko  :-)  Wszak to tylko jeden egzamin był, który dzisiaj już mam za sobą  ;-)  Ale do rzeczy. Po przyjeździe z wydziału od razu zabrałem się za Kasie. Udało mi się dokończyć cały ogon razem z kółkiem ogonowym. Oto i zdjęcia:

[Obrazek: th_Cayogon2.jpg]  [Obrazek: th_Cayogon1.jpg]
Odpowiedz
#14
Bardzo czysto i dokładnie klejony model  PDT_Armataz_01_34. Zamierzasz wykonać Kaśkę z torpedą czy bombą ?. Jakby co to torpedę bo naprawdę fajnie wygląda.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#15
Z torpedą zdecydowanie.. Wink
Odpowiedz
#16
Dzisiaj tylko mała aktualizacja, bo przez weekend czasu nie będę mieć. Sklejony centropłat bez oprofilowania kadłub-skrzydło oraz wnęki podwozia. Wyszło mi minimalne przesunięcie pomiędzy dwiema połówkami skrzydeł. Jedno jest bardziej z przodu w stosunku do drugiego. Na tym zdjęciu od spodu powinno być widać..

[Obrazek: th_01-2.jpg]  [Obrazek: th_02-3.jpg]  [Obrazek: th_03-2.jpg]

[Obrazek: th_04-2.jpg]  [Obrazek: th_05-1.jpg]

A tymczasem żegnam i uciekam na film "Sztandar chwały".  ;-)
Odpowiedz
#17
Kolejna porcja zdjęć. Udało mi się już całkowicie ukończyć centropłat razem z przejściem kadłub-skrzydło. Zabieram się za pozostałą część skrzydeł. Zrobię tak, że przykleję szkielet skrzydeł do centropłata i dopiero okleję poszyciem. Wydaje mi się, że taka kolejność pozwoli uniknąć szpar na łączeniu. Ale jak wyjdzie to zobaczy się w niedalekiej przyszłości.

[Obrazek: th_01-3.jpg]  [Obrazek: th_02-4.jpg]  [Obrazek: th_06-2.jpg]  [Obrazek: th_07-1.jpg]

A tutaj mój babol. nie zgrało mi się dolne przejście z górnym i na samym końcu wyszła szpara tak prawie ze 2 milimetry. W ruch poszedł zapas koloru. I wstawiłem klinik. Myślę że troszkę lepiej to wygląda.

[Obrazek: th_03-3.jpg]
Odpowiedz
#18
(03-02-2010, 05:01)MatrixOST link napisał(a):...nie zgrało mi się dolne przejście z górnym i na samym końcu wyszła szpara tak prawie ze 2 milimetry. W ruch poszedł zapas koloru. I wstawiłem klinik. Myślę że troszkę lepiej to wygląda...
Do póki nie powiesz o tym, to trudno to zauważyć.
A poza tym to całkiem nieźle Ci to wychodzi.
pozdrawiam Smile

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
#19
No to teraz mam już górki że tak powiem. "Większa połowa" samolotu już zrobiona :-P Jedyna rzecz z której nie jestem zadowolony to końcówki płatów... Wyszło mi tak sobie. Na szczęście z daleka tego tak nie widać. Popełniłem bardzo prosty błąd. Same końcówki trzeba było odciąć i przykleić za pomocą sklejki do reszty płatu. Ja stwierdziłem, że bez rozcinania wyjdzie lepiej, bo nie będzie żadnego łączenia. Ale jednak po fakcie okazało się, że powinno się rozciąć i zrobić tak jak w instrukcji. Bo w przeciwnym razie końcówki się marszczą i wichrują. Ja troszkę podretuszowałem i jako tako to wygląda. Nie wiem czy wyraziłem się dosyć jasno o całej sytuacji?

[Obrazek: th_01-4.jpg]  [Obrazek: th_02-5.jpg]  [Obrazek: th_04-3.jpg]

[Obrazek: th_03-4.jpg]  [Obrazek: th_04-3.jpg]
Odpowiedz
#20
Na zdjęciach może minimalnie coś tam na końcówkach skrzydeł widać ale jest bardzo dobrze. No i już niedługo skończysz, a wtedy będzie można podziwiać całą Kate ładnie i czysto sklejoną.
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#21
(07-02-2010, 05:29)MatrixOST link napisał(a):(...)Wyszło mi tak sobie. Na szczęście z daleka tego tak nie widać. Popełniłem bardzo prosty błąd. Same końcówki trzeba było odciąć i przykleić za pomocą sklejki do reszty płatu. Ja stwierdziłem, że bez rozcinania wyjdzie lepiej, bo nie będzie żadnego łączenia. Ale jednak po fakcie okazało się, że powinno się rozciąć i zrobić tak jak w instrukcji. Bo w przeciwnym razie końcówki się marszczą i wichrują. Ja troszkę podretuszowałem i jako tako to wygląda. Nie wiem czy wyraziłem się dosyć jasno o całej sytuacji? (...)

Wyszło Ci to wyśmienicie !

I żeby nie było że to tylko jakieś "słodzenie", w swojej Kate wszystko co opisałeś - popełniłem ... a poniżej dla porównania mój pierwszy samolot sprzed ponad roku (początek modelarstwa Wink
[Obrazek: DSC01318.JPG]

pozdrawiam Smile

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
#22
Dziękuję Ci Warper, ale u mnie niedosyt pozostał... Dzisiaj takie coś z końcówki budowy... torpeda. Cała zaglutowana, wyszlifowana i pomalowana. A dlatego tak bo nie byłem zadowolony ze standardu. Chodzi o przód klejony z listków. Zawsze mam z tym problem  :-?

[Obrazek: th_04-4.jpg]  [Obrazek: th_03-5.jpg]
Odpowiedz
#23
Torpeda przypomina mi małą łódź podwodną... Wink Co do Kate to naprawdę ładna maszyna powstaje, w dodatku Japońska  8)
Odpowiedz
#24
(08-02-2010, 08:39)MatrixOST link napisał(a):(...)Dzisiaj takie coś z końcówki budowy... torpeda. Cała zaglutowana, wyszlifowana i pomalowana. A dlatego tak bo nie byłem zadowolony ze standardu. Chodzi o przód klejony z listków. Zawsze mam z tym problem  :-?

Zrobiłeś ją tak, że wygląda jak by była odlana z tworzywa Smile

[Obrazek: DSC01328.JPG]
Moja zdecydowanie wygląda na "papierową", jednak jest pewien problem. Po zlepieniu już modelu i dokładniejszej analizie planów, zapisków historycznych oraz zdjęć, wynika, że podczas ataku na Perl Harbor w 1941, torpeda podwieszona pod B5N2 komandora Fuchidy, miała na usterzeniu założone "stabilizatory" drewniane. Przekonany jestem, że i w modelu, powinny być takowe, choć przeglądając dziesiątki zdjęć modeli B5N2, nie natknąłem się na tak wykonaną torpedę.

Co o tym sądzisz ?

pozdrawiam Smile


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
#25
Poczekaj bo nie wiem czy zatrybiłem  :-P Chodzi o to że te płetwy(stabilizatory) mogły być drewniane? Czyli jak coś to można je maznąć jakimś "kolorem drewnianym" ? Powiem Ci szczerze, że o tym nie słyszałem...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,151 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,421 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,604 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,361 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Tobruk, eskortowiec z MM nr 2-3/1982 kokosz 2 4,371 09-07-2019, 08:08
Ostatni post: hajer_mihau

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości