Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Ju - 87 B 2 / F 1+ AC / Mjr Helmut Bode - VI / 1942 Sewastopol - wyd. KW CM
#1
Dobry wieczór - mam przyjemność rozpocząć relację ze sklejania tego przesympatycznego modelu w wersji jak podałem ,czyli - Front Wschodni .
Założenia są takie ,aby model skleić :
1. z jednej wycinanki ,nuuudy wiem ,podaję tylko dla formalności
2. model będzie klejony w standardzie ,czyli w odróżnieniu od klejonego na tym forum " przezmnie "  modelu BW -239 ' Buffalo " nie będę NIC dorabiał i zmieniał - tylko to co autor w projekcie proponuje .
3. do wykonania modelu nie będę używał wręg wycinanych laserowo ,a jedynie mam zamiar zakupić gotową kabinkę przy okazji zakupu nowego modelu z tego wydawnictwa .
4. wszystkie części również te na papierze pocaponowałem -oczywiście  nic się nie rozmazało
5. model będzie  sklejany ściśle według kolejności zaproponowanej przez autora .

Bardzo przepraszam wszystkich ,którzy przy okazji rozpoczęcia relacji spodziewali się zdjęć  z postępów budowy - już dziś ,ale wybaczcie pojawią się lada dzień .Odkładam rozpoczęcie sklejania JU-87 już dość długo i gdybym dziś jej nie zapodał na forum to chyba już by się nie pojawiła - no nie chce mi się sklejać , a tak to nie ma przebacz .
#2
To się nazywa automotywacja  :milbravo:.

P.S. Ale zdjęcia będą ?
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
#3
O jak fajnie, to i ja popatrzę. Też leży u mnie w kolejce, oczywiście w zielonym malowaniu w parze do Ju88. POWODZENIA.
Pozdrawiam.
#4
  Bardzo chętnie i z wielką życzliwością pokibicuję. Obiecuję, że zbyt natrętny nie będę.

[mod]Changed by request Wink [/mod]
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
#5
Ja również popatrzę.
#6
Ja też będe tu wpadał :mrgreen:Chwała Ci za to że bez laserów! :grin:Samodzielne wycięcie wręg to ginące zjawisko :razz:
Cytat cyni cłowieka ocytanym :-P
#7
Witam,
i zapowiadam pojawiać się na widowni.... jak nie zapomnę Wink

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
#8
[Obrazek: th_DSC08117.jpg] [Obrazek: th_DSC08119.jpg] [Obrazek: th_DSC08130.jpg] [Obrazek: th_DSC08128.jpg]

Nooooo dobra ,dobre i tyle zdjęć ,ale za to jakie poglądowe  :mrgreen:
1. Kleję model posiadający taką okładkę ,na tej okładce jest dokładnie Ju -87 B2 w malowaniu  takim jakie będzie miał sklejony model .
2. To jest rysunek montażowy części ,które będę sklejał do kupy  :mrgreen: . Rysunek jest troszkę niezbyt czytelny ,warto popracować nad jego czytelnościa ,proponuję porzucić stosowanie tych odcieni szarości ,które w pewnych momentach kompletnie zaciemniają odczyt jak należy sklejać części .
3. Zdjęcie pokazujące elementy naklejane na tekturkę 0,5 mm ( jasna tekturka ) i tekturę 1mm ,jest to bardzo ważny moment ,ponieważ widać ,że sklejanie się rzeczywiście rozpoczęło  :razz: .
4. Wycięte wszystkie części ,które będą wykorzystane przy sklejaniu zespołu z 2 zdjęcia ,oraz kilkanaście części w środku cz. 10 ,10a -  będą  sklejane  w późniejszym etapie budowy  Ju-87 .
5. Ogólnie nie ma się czym egzaltować ,pokazuję te zdjęcia tylko dla porządku ,no takie - step by step  :mrgreen: .
#9
Po zobaczeniu tych zdjęc oficialnie i bez krępacji zasiadam na grzędzie dla VIPów i popijając denaturat z plastikowego kubeczka czekam na więcej  PDT_Armataz_01_11
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
#10
Witam. Motywacja na piątkę z plusem, przebieg relacji można wysłać do Sewr pod Paryżem. PDT_Armataz_01_34 Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. 
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
#11
Noooo ludzie denaturat z plastikowego kubka , a fuuuuj  Confusedhock:
Bardzo pięknie  mamy już napoje ,to ja zapuszczam muzyczkę ,aby był pełniejszy nastrój  :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=-1l2kUeIYvQ
#12
Zasiadam również na widowni, trzymając kciuki za powodzenie relacji.  PDT_Armataz_01_34

Passer - skąd wiedziałeś, że lubię Genesis? :mrgreen: :mrgreen:

No to może jeszcze to dorzucę:

http://www.youtube.com/watch?v=9ZtWABLuW...re=related
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
#13
Witam

Ruszyła maszyna powoli, ospale.........

Popieram, modelarstwo to nie sprint na 100m
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
#14
[Obrazek: party0011.gif] [Obrazek: party0011.gif] [Obrazek: party0011.gif] GO PASSER GO [Obrazek: party0011.gif] [Obrazek: party0011.gif] [Obrazek: party0011.gif]
#15
Witam. Po mojemu modelarstwo to frajda i odskocznia coś osobistego, NIC i NIKT nie jest w stanie wymusić na mnie metody pracy jak również prowadzenia relacji.
A za konsekwentne doprowadzenie relacji do końca masz u mnie ,,+'' ponieważ wychodzę z założenia że jednak trza kończyć. No to tymczasem.....
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
#16
Passer Myślę,że najlepiej spokojnie robić swoje.Na powstawanie modelu w Twoim wykonaniu warto czekać.Nie koniecznie każdy musi i chce kleić w tempie "pospiesznego pociągu".Życzę dużo spokoju i pozdrawiam.
jowisz 32 [Obrazek: anaPoland.gif]
#17
Cieszę się ,że są jednak wśród Nas tacy forumowicze ,którzy podzielają mój punkt widzenia na sposób prowadzenia relacji .Mam nadzeję,że ich nie zawiodę i relacja będzie się toczyła już bez problemów ,proszę tylko pamiętać ,że jak na razie ,  jako jedyny na forach kartonowych " prawdziwy modelarz " sklejam  model Ju - 87 B2 z wyd. KW CM bez wręg laserowych ,co znacznie spowalnia prace  :mrgreen:

Jeżeli chodzi o sam model to mam pytanie - gdzie należy przykleić części 9b L,P ?

A dla nocnych Marków mały bonus http://www.youtube.com/watch?v=1qxSwJC3Ly0
#18
[Obrazek: th_DSC08148.jpg] [Obrazek: th_DSC08135.jpg] [Obrazek: th_DSC08144.jpg] [Obrazek: th_DSC08156.jpg] [Obrazek: th_DSC08149.jpg] [Obrazek: th_DSC08151.jpg] [Obrazek: th_DSC08154.jpg]


ZDJĘCIE 1. Szkielet kabiny w widoku od spodu ,wręgo -dźwigary przednie i tylne jeszcze nie oklejone kolorowymi obróbkami . Obróbki widać w dolnym rogu po prawej stronie .Części naklejane na tekturę budasiem ,natomiast w całość sklejane klejem CR . Po lewej stronie widoczna podłoga pilota cz. 4 .

ZDJĘCIE 2. Wszystkie części z rysunku montażowego pokazanego 19 lutego przygotowane do montażu . Miałem spory problem z zachowaniem  w całości części 9L ,P ,oraz wręgi W4 i częsci 10 . Po wycięciu szczelin pod wręgi wąskie fragmenty tych części  trzymają się na  paseczkach o szerokości ok. 0,3 mm ,wszystko się wichruje i rozrywa . Udało się nad tym zapanować ,czytaj skleić w całość ,ale nie należało to do przyjemności .Części te widać po lewej stronie u góry ,oraz pod szkieletem podłogi kabiny . Po lewej stronie u dołu części 9b L ,P oraz 10 c ( dwa razy autor oznaczył tak części ,również wręga w tylnej części góry kabiny ma takie oznaczenie ),które nie wiem gdzie przykleić bo nie są zaznaczone na rysunkach montażowych . Części 5L,P oraz 23 L, P proponuję przykleić na tekturkę ,łatwiej je będzie okleić częściami 5a ,23a .

ZDJĘCIE 3. Zbliżenie na części o których piszę powyżej ,oraz "pedał orczyka " po lewej sklejony w całość ,po prawej widoczne części z których się składa , no nie skleja się to w całość bez użycia mocnych słów .Oczywiście wszystko pasuje ,ale czemu jest takie małe  :-P.

ZDJĘCIE 4 . Tablica sklejona i oszklona ,jeszcze bez przyklejonego celownika . Dolny rząd otworów  jest bardzo trudno wyciąć tak ,aby nie poprzerywać ścianek między nimi .

Na tym etapie sklejania nie ma części ,które nie pasują ,warto jednak czytać opis sklejania i oglądać rysunki montażowe . Jeżeli chodzi o rysunek montażowy kabiny to uważam ,że autor zupełnie niepotrzebnie zaciemnił rysunek poprzez użycie efektu cienia ,to nie jest dobry pomysł .

ZDĘCIE 5,6,7 . Tak dla przypomnienia sobie i pozostałym uczestnikom forum zdjęcia zaczętej zaraz po ukazaniu się M-20 " Warszawa " z Modelika ,autor oczywiście A. Maciejczak . Chciałem się osobiście przekonać ,czy to co jest pisane o modelach tego autora jest prawdą - niestety jest . Nie wiem jak mi coś kiedyś odbije to ją skończę ,szczególnie ,że kółka się znalazły  :mrgreen:

I teraz jeszcze słowo na niedzielę - otóż poszukując cz. 9 b P, L ( niestety nie spotkałem tych części ) w relacjach innych modelarzy sklejających Ju-87 napotkałem coś co mnie mocno zszokowało .Otóż na tym forum jest relacja forumowicza DRAKON ,który podobnie jak ja zaczął relację bez pokazania sklejonych części . Pierwszy wpis o rozpoczęciu relacji jest z 19 października  ,a pierwsze części sklejone pokazane są dopiero 21 października .
I o dziwo N I K T ,kompletnie N I K T nie robił z tego tytułu afery, że relacja się tak ,a nie inaczej zaczęła .Żaden Laszlik ,Sprudin ,ZbiG nie oburzał się na taką formę rozpoczynania relacji .
W związku z tym pytam się o co tak naprawdę chodzi ,że w przypadku mojej relacji zrobiono z tego taki problem  :!:

I jeszcze małe wyjaśnienie ,od pewnego czasu zamieszczam linki do utworów muzycznych sprzed lat - ot taka lista utworów ,które kiedyś były hitami przez duże H  ,pewnie nie wszystkim trafiam w gust ,ale staram się  :mrgreen: ,nie wiem jak na to zapatruje się administracja forum ,ale mam nadzieję ,że daruje mi taką ekstrawagancję .
Dziś kolejny utwór tym razem dla fanów waloryzacji http://www.youtube.com/watch?v=kNGNLo8K6Fk


#19
Nawiąże do twoich  zdjęc powyżej : jest to najdziwniejszy Ju - 87jakiego widziałem (zdjęcia od 5 do 7)  :mrgreen: Może ci oszklenie nie pasowac  :mrgreen:

A co do takiego prowadzenia relacji ,to każdy ma swoje zdanie ,a jak dla mnie jest ok. Muzycznie też ok  :mrgreen:

ps. Ciekaw jestem co wyjdzie z modelu Maciejczaka  :mrgreen:
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
#20
No i proszę mamy pierwsze zdjęcia :mrgreen:. Nie ma za wiele do komentowania poza tym, że się chłopak nadzięciolił z tymi wregami.
Rób Passer swoje, to nic że co bardziej nerwowi nie wytrzymują. Więcej cierpliwości panowie, bo znając przekorny charakter Passera to następne zdjęcia możemy ujrzeć nie prędko.
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
#21
Passer olej innych i nie przejmuj się tym co piszą tylko lep modelik i dawaj foty! Jestem ciekaw jak sobie poradzisz z wycinaniem wręg, jak kupiłem lasery i teraz przynajmniej nie mam problemów z pasowaniem poszycia  ;D
Części 9 P i L to oklejki "kratownicy" w  kadłubie, szukaj na rysunku z 1 ETAPem  budowy modelu.


[Obrazek: wotuserbar02.jpg][/url]
#22
Passer, jak o waloryzacji mowa to proszę [Obrazek: happy0188.gif] http://www.youtube.com/watch?v=yHK4HpuK6...re=related

Z tą pseudowarszawą to raczej nie zaśmiecaj swojej relacji tym gniotem i jeżeli chcesz to umieść relację z jej budowy w oddzielnym temacie w dziale np. HUMOR.

A to żółte [Obrazek: confused0085.gif] tło zdjęć nie do końca mi podchodzi.

Grunt że się nie op...sz i cosik do przodu.  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
#23
Skoro ta relacja to też muzyczny koncert życzeń, to podsyłam Ci super przebój, coby praca nad Warszawą była znośniejsza.
http://www.youtube.com/watch?v=H0tiJtTJl...re=related
Pozdrawiam.
#24
Dzięki Roman ,super muza z lekkim przymrużeniem oka ,no to jest MOTYWATOR jak się patrzy , Dobra będzie tak - 1 część z Warszawy ,oczywiście z modelu , 10 części z Ju- 87 ,chyba dobry przelicznik . :mrgreen:
#25
Witam.
To ja, w odróżnieniu od niewielu prawdziwych modelarzy,którzy gardzą laserowymi wręgami i dzielne rzeżbią wręgi ręcznie można mnie nazwać  sklejaczem lub monterem ,ale przypadkowo wiem co trzeba zrobić z tajemniczymi częściami 9b.No nie wiem czy mogę się odzywać w tej relacji po tym jak Cię wyprosiłem od siebie,ale wybacz robiłeś tam niezły młyn,który teraz przeniósł się do Ciebie a szkoda bo razem tworzymy niezły model.
Pozdrawiam.
Nigdy nie mów nigdy
Bitwa pod Cuszimą:"Admirał Nachimow","Imperator Nikołaj I","Asashio"(typ "Shirakumo"),torpedowce 42 i 66

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Guadalcanal 1942 radzias 55 16,975 19-06-2022, 07:32
Ostatni post: radzias
  Bf 109F-4Trop III/JG 27. 09.1942 1/33 тест Картонная модель AleksOv 1 2,746 17-02-2019, 02:51
Ostatni post: Lesio73
  [R] Junkers Ju-88 C-6 (Military Model 3-4/2003) - zima 1942 stachooo 32 15,616 08-05-2018, 07:32
Ostatni post: Lesio73
  Relacja] T34/76 model 1942 GPM 11/2013 el_paw 27 12,081 04-12-2013, 10:04
Ostatni post: yogi
  [R] Armata dywizyjna wz. 1942 iron_84 57 18,403 10-09-2009, 04:20
Ostatni post: Jaroslav

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości