Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[relacja/galeria] RWD 8 z Małego Modelarza
#1
Witam wszystkich.
Tutaj się przedstawiłem.
A teraz rozpoczynam relację z budowy modelu samolotu RWD 8 z „Małego modelarza”.

Budowę rozpocząłem z dużą pomocą mojego taty w czasie ferii. Zaczęliśmy od kabiny:
[Obrazek: th_foto64.jpg] [Obrazek: th_foto57.jpg] [Obrazek: th_foto56.jpg] [Obrazek: th_foto58.jpg]
[Obrazek: th_foto62.jpg] [Obrazek: th_foto60.jpg] [Obrazek: th_foto59.jpg]
[Obrazek: th_foto63.jpg] [Obrazek: th_foto61.jpg]

Jak widać tata pokazał mi, że można trochę pozmieniać i dodać różne elementy, aby wzbogacić model.
Ferie się skończyły, a my skończyliśmy kadłub:
[Obrazek: th_foto65.jpg] [Obrazek: th_foto66.jpg] [Obrazek: th_foto67.jpg]

Od tego momentu pracuję samodzielnie. Prawie dwa tygodnie spędziłem na klejeniu skrzydła.
[Obrazek: th_sk01.jpg] [Obrazek: th_sk02.jpg] [Obrazek: th_sk03.jpg] [Obrazek: th_sk06.jpg]
[Obrazek: th_sk04.jpg] [Obrazek: th_sk05.jpg]

Nie wszystko mi wychodzi.
[Obrazek: th_sk07.jpg] [Obrazek: th_sk08.jpg]

Teraz pracuję nad podwoziem.

Jak widać pracuję bardzo powoli, ale mam dużo zajęć w szkole i czas wolny mam tylko w niedzielę.

Pozdrawiam wszystkich
Jeżeli coś może pójść źle to pójdzie źle.
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego.
Odpowiedz
#2
Tam gdzie tną "starocie" tam i ja się na widowni lokuję  :grin: .

To był jeden z moich ostatnich modeli klejonych butaprenem w zamierzchłych czasach. I dlatego ( butapren ) nie dotrwał do współczesności.
Również mam to nowe wydanie ( przy którym jak zwykle Drukarnia Wydawnictwa Answer się nie popisała PDT_Armataz_01_19 ), ale to starsze darzę większym sentymentem.

Trzymam kciuki za Waszą pracę i czekam na dalsze postępy.
Do tej pory jest super PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#3
Witam
Bardzo dziękuję za pochwały i słowa otuchy.
Wciąż pracuję przy podwoziu. (Chyba mówiłem, że pracuję bardzo powoli.) Koła skleiłem z kilku warstw kartonu, potem szlifowałem je przy pomocy wiertarki i papieru ściernego. Na koniec pomalowałem je farbą akrylową. Nie jestem zadowolony z efektu, Chyba spróbuję je zrobić powtórnie.

[Obrazek: th_f01.jpg] [Obrazek: th_f02.jpg] [Obrazek: th_f03.jpg] [Obrazek: th_f04.jpg]

Golenie podwozia były lutowane. (Pomoc taty.) Potem musiałem je oczyścić z kalafonii i usunąć papierem ściernym nadmiar cyny. Z pasków papieru zrobiłem amortyzatory i całość pomalowałem. Tata powiedział, że i tak skiepściłem sprawę, bo pasek z którego zrobiłem amortyzator kończy się po zewnętrznej stronie zamiast od strony kadłuba (czerwona strzałka). Ale powiedzcie co mogłem zrobić, skoro obie części amortyzatora są zrobione z jednego kawałka, a górna część kończy się po przeciwnej stronie niż dolna.

[Obrazek: th_f05.jpg] [Obrazek: th_f06.jpg] [Obrazek: th_f07.jpg] [Obrazek: th_f08.jpg]

Jutro niedziela, będę pracował dalej.
Pozdrawiam.
Jeżeli coś może pójść źle to pójdzie źle.
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego.
Odpowiedz
#4
Kółko przeszlifuj jeszcze raz drobnoziarnistym papierem i pomaluj jeszcze raz w razie potrzeby powtarzaj operację do skutku. Powinno pomóc uzyskać gładkie opony.
Z amortyzatorami to raczej na pewno nie Twoja wina, to uroki ręcznego kreślenia. O ile podwozie jeszcze nie jest przymocowane do kadłuba to spróbuj zeszlifować uskok kartonu na odcinku mniej więcej połowy obwodu i naklej rurkę z pazłotka ( sreberka ) z opakowania od czekolady. Będzie imitować tłoczysko amortyzatora.

Powodzenia.
Odpowiedz
#5
Witam.
Próbowałem szlifować kółka, lecz nie za bardzo mi to wyszło. Postanowiłem, że zrobię je od nowa. Nawet już zacząłem, co widać na zdjęciach.
[Obrazek: th_0006.jpg] [Obrazek: th_0004.jpg]
Lecz szczerze mówiąc, robienie kółek mi się już znudziło (na razie). Więc zacząłem robić stateczniki. Konkretnie – pionowy. Na początku podzieliłem go na kawałki i zrobiłem nowe wklejki, bo stary karton na zagięciach kruszy się i rozszczepia. Jak na razie wyszło mi tak jak na zdjęciach.

[Obrazek: th_0001.jpg] [Obrazek: th_0009.jpg] [Obrazek: th_0010.jpg] [Obrazek: th_0014.jpg]
Jeżeli coś może pójść źle to pójdzie źle.
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego.
Odpowiedz
#6
Patrzę i nabieram coraz większej chęci na ten model, ale przecież sobie obiecałem, że na razie starczy staroci. PDT_Armataz_01_30

Podoba mi się Micho twoje podejście do tematu. Coś czuje przez skórę, że w przyszłości pójdziesz ścieżką Szebi Drakonizmu.
Odpowiedz
#7
???
(23-03-2010, 04:14)Piterski link napisał(a):Coś czuje przez skórę, że w przyszłości pójdziesz ścieżką Szebi Drakonizmu.
Co to za ścieżka? Brzmi groźnie  PDT_Armataz_01_23
Jeżeli coś może pójść źle to pójdzie źle.
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego.
Odpowiedz
#8
No nieźle to wszystko wygląda, z ciekawością czekam na finał a o efekt końcowy jestem jakoś dziwnie spokojny.

PSTongueiterski nie czepiaj się chłopaka Wink, widać że chłopak odziedziczył talent do kartonu po ojcu i do tego ma w nim nietuzinkowego mentora.
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#9
Cytat:[...]Piterski nie czepiaj się chłopaka Wink, widać że chłopak odziedziczył talent do kartonu po ojcu i do tego ma w nim nietuzinkowego mentora.
Widać jak na dłoni i wcale się nie czepiam tylko podziwiam jak sobie radzą z tym modelem. W tym temacie to się mogę autorytatywnie wypowiadać bo sam z takimi wiekowymi modelami walczę. PDT_Armataz_01_25

Co do definicji pojęcia Szebi Drakonizmu polecam lekturę tego i tego wątku.
Odpowiedz
#10
TA relacja to świetny przykład Jak ważne jest pokierowanie młodym człowiekiem aby kleił świetne modele. Szkoda że ze szkół zniknęło modelarstwo na pracach z techniki.
Model PDT_Armataz_01_34 Oby tak dalej
Pozdrawiam kolegę Smile
Problemy są po to aby je rozwiązać Smile
Na warsztacie HMS Sheffield ORP Jaskółka HL-2 "Haroldek"
GALERIE & Projekty:
W przygotowaniu Big Grin
Odpowiedz
#11
Witam.
Wprawdzie pytanie dostałem na priva,ale odpowiem Ci tutaj.Myślę,że więcej osób skorzysta.Linki naciągu,anteny i innej maści olinowanie w różnych modelach-temat bogaty i różne materiały preferują modelarze.Nici bawełniane-same"surowe" raczej się nie nadają.Jak się przyjrzeć z bliska to można zauważyć,że są strasznie "mechate",czyli sterczą z nich małe włoski.Po upływie pewnego czasu osiadający na nich kurz robi paskudne wrażenie.Czyszczenie kończy się po jakimś czasie pozrywaniem misternie rozciągniętego olinowania.Sytuację można poprawić gruntując nici np.lakierem bezbarwnym,kaponem lub farbą .Robi się to przeciągając nić(przed przyklejeniem)między np. wacikiem kosmetycznym nasączonym w/w specyfikami.Po wyschnięciu można odpowiedni odcinek przymierzać do modelu.Ale ogólnie nici bawełniane to marny materiał,w dużych zbliżeniach(zdjęcia makro)widać jakie są nierówne.Lepszym rozwiązaniem są tzw.nici transparentne,czyli przeżroczyste,o małej grubości( ja tak ciągle o tych niciach-żona dyplomowana krawcowa) lub po prostu żyłki wędkarskie.Zostają jeszcze cienkie druciki,ale te wymagają mocnego naciągu-nie preferuję.Dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie własnoręcznie przygotowanych nitek z rozciągnietych nad płomieniem ramek pozostałości po modelach plastikowych.W tym wypadku można sobie zrobić nawet tak cienkie nitki jakich nie ma w sprzedaży,ale tutaj jest potrzebna niezła wprawa.O tym poszukaj sobie na forach plastikowych bo ten post się strasznie rozciągnął.
P.S.
Fajna kabina.
Pozdrawiam.
Nigdy nie mów nigdy
Bitwa pod Cuszimą:"Admirał Nachimow","Imperator Nikołaj I","Asashio"(typ "Shirakumo"),torpedowce 42 i 66

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#12
Dobrze że odpowiedź padła na forum. Polecam Ci Micho przejrzeć ten wątek.
Jest tam mowa o nitce stylonowej. W nim też jest link do takiej relacji gdzie jest kolejna metoda.
Trzecia to stalowy drut i tu polecam relacje Dziadka.
Odpowiedz
#13
Tym razem niewiele mam do pokazania.
Bo to było tak:
Najpierw Pan Piterski straszył mnie jakąś ścieżką. No to sobie obejrzałem te relacje. No i wtedy szczęka mi opadła i potoczyła się pod łóżko. Spojrzałem na swojego RWDka i przez chwilę miałem ochotę pyrgnąć go przez okno. DEPRECHA!  :mil1:
Potem przyszedł tata i powiedział, że w ten sposób to ja się niczego nie nauczę i zamiast zazdrościć to powinienem naśladować.
No, a potem Pan Drakon pochwalił moją kabinę i JEST SUPER.  PDT_Armataz_01_34
Wróciłem do kółek. Na razie jest jedno, do wieczora zrobię drugie. Okleiłem też golenie pazłotkiem. Strasznie to trudne. Pod pazłotkiem widać wszystkie nierówności. Ale teraz się nie zrażam. Następnym razem będzie lepiej.  PDT_Armataz_01_01

[Obrazek: th_aa10.jpg] [Obrazek: th_aa11.jpg] [Obrazek: th_aa12.jpg] [Obrazek: th_aa13.jpg]

P.S. Bardzo dziękuję za rady w sprawie linek. Co najmniej dwie z nich wypróbuję.  PDT_Armataz_01_21
P.S2. Oczywiście rady wypróbuję, a nie linki.  PDT_Armataz_01_18
Jeżeli coś może pójść źle to pójdzie źle.
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego.
Odpowiedz
#14
Micho, nie Pan Piterski tylko Piterski. Na forum jesteśmy kolegami niezależnie od wieku. Smile
Pokazałem Ci dokonania kolegów bo moim zdaniem Twój rozwój modelarski pójdzie w tym kierunku i masz bardzo mądrego ojca. PDT_Armataz_01_34
Teraz może ja się czegoś nauczę więc zapytam czemu zewnętrzne części opon są innej tektury niż środek?
Odpowiedz
#15
Witam.
No właśnie nie wyjeżdżaj nam tu z żadnymi Panami.Fajne koła Wam wyszły.
Pozdrawiam.
Nigdy nie mów nigdy
Bitwa pod Cuszimą:"Admirał Nachimow","Imperator Nikołaj I","Asashio"(typ "Shirakumo"),torpedowce 42 i 66

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#16
pabloo
Weź Ty mnie nie dołuj! To był pierwszy model??? Trudniejszego już nie mieli w sklepie? Jak na moje oko wyszedł Ci świetnie. Sam nabrałem ochoty na sklejenie jakiegoś współczesnego myśliwca.
P.S. Co to znaczy Za@#$%^&* ?

Piterski
Mógłbym napisać jaki to ja jestem przewidujący. Że kółka skleiłem z cienkiej tektury polakierowanej z jednej strony i że ten lakier w czasie szlifowania (oczywiście za pomocą wiertarki) wykruszał się bardziej niż tektura i że wyszły takie fajne rowki imitujące bieżnik. Mógłbym napisać, że zielone pierścienie, które dokleiłem z boku są ze specjalnej woskowanej tektury, która daje się pięknie szlifować, a po obróbce jest idealnie gładka.
Tylko, że to wszystko bzdury i czysty przypadek.  PDT_Armataz_01_04

[Obrazek: th_PICT0019.jpg]

Tak naprawdę to dostałem cyrkiel tnący OLFY i dużo lepiej wycina mi się nim w cienkiej tekturce, a że pod ręką było opakowanie po jakiejś macy…  :mil11:
Pierścień z boku musiał być z grubszej tektury bo krążek imitujący felgę musi się chować do środka. Nie zaryzykowałem klejenia dwuwarstwowego pierścienia bo otwór w środku był dzięciolony (tak się chyba mówi?) a cyrkiel nie robi takich małych otworów. No to znalazłem na strychu taki fajny skoroszyt, który miał okładki z takiej fajnej woskowanej tektury (twarda jak $^&#$% ale cudownie się szlifuje).  PDT_Armataz_01_21

Drakon
Bardzo dziękuję za pochwały. Kiedy oglądam Pana …  PDT_Armataz_01_18 przepraszam Twoje relacje to nabieram szacunku do Modelarstwa.

Pozdrawiam Wszystkich

P.S. BARDZO MI SIĘ PODOBA TO FORUM  PDT_Armataz_01_34
Jeżeli coś może pójść źle to pójdzie źle.
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego.
Odpowiedz
#17
Dzisiaj tylko jedna fotka i bez komentarza, bo jest już późno.
Powiem tylko, że udało mi się ożenić skrzydło z kadłubem (ale ciągle mnie straszą rozwodem).  :mil11:
Jeszcze raz dziękuję Drakonowi i Piterskiemu - naciąg zrobiłem z nici stylonowej (3 zł za szpulkę w pasmanterii - 100% polyester).  PDT_Armataz_01_29
[Obrazek: th_piramida.jpg]
pozdrawiam i dobranoc  PDT_Armataz_01_01
Jeżeli coś może pójść źle to pójdzie źle.
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego.
Odpowiedz
#18
Bardzo mi przykro, ale dalsza budowa RWD-8 stanęła pod dużym znakiem zapytania.  PDT_Armataz_01_31
Moja wina.  PDT_Armataz_01_07 Po sklejeniu stateczników, nieopatrznie polakierowałem je lakierem bezbarwnym firmy Silirpa AmirpPDT_Armataz_01_30 Jak widzimy na zdjęciach lakier zupełnie odbarwił stateczniki.  PDT_Armataz_01_23 Próbowałem pomalować statecznik poziomy, ale efekt tego jest mizerny.  :mil1:

[Obrazek: th_PIC49.jpg] [Obrazek: th_PIC50.jpg] [Obrazek: th_PIC51.jpg] [Obrazek: th_PIC52.jpg]

Pozdrawiam wszystkich, życząc wesołych Świąt Wielkanocy i mokrego ŚmigusaPDT_Armataz_01_22
Jeżeli coś może pójść źle to pójdzie źle.
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego.
Odpowiedz
#19
Ładna ściema na 1 kwietnia, toć to wygląda jak czarno-białe ksero,statecznik poziomy całkiem ok .
No i jeszcze jedno - ta śmieszna nazwa producental lakieru to też jakaś ściema Silirpa Amirp czyli czytaj Prima Aprilis
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#20
Heheh, powiem że ładny żart  PDT_Armataz_01_22
Odpowiedz
#21
Miałem nadzieję, że mój primaaprilisowy żart się uda, jednak jak widzimy nikt nie dał się nabrać.  :mil11:
Właściwe stery i stateczniki są już sklejone, co widać na zdjęciu.
[Obrazek: th_PIC73.jpg] [Obrazek: th_PIC74.jpg] [Obrazek: th_PIC82.jpg]

I tu zaczynają się schody. Zupełnie nie wiem jak przymocować nitkę do dźwigni sterów. Chciałbym, aby mocowanie jak najbardziej odzwierciedlało rzeczywistość.
[Obrazek: th_PIC76.jpg]

I jeszcze jeden babol. Przestroga dla innych. Dźwignie mocowałem do sterów „Kropelką”, żeby spoina była mocna. Niestety stary papier wchłonął klej jak gąbka i powstała bardzo brzydka plama.
[Obrazek: th_PIC79.jpg]

Pozdrawiam.
Jeżeli coś może pójść źle to pójdzie źle.
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego.
Odpowiedz
#22
Witam. Bardzo porządna robota :milbravo:. Co się natomiast tyczy mocowania linek sterowych to były to plecionki zakończone kauszami które przymocowano śrubami do ,,dźwigni'' sterów. Niestety nie mam skanera rysunek pochodzi z magazynu Aero-Technika Lotnicz nr 3/91 albo zdjęcia RWD-13 który jest w zbiorach Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Pozdrawiam Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#23
Paweł O
Dzięki za podpowiedź. W moim wykonaniu wygląda to tak. Najpierw skleiłem z pazłotka rurkę (pazłotko owinąłem na szpileczce). Potem tę rurkę pociąłem na odcinki 3 mm (mniejszych nie dałem rady). Przez rureczkę przewlokłem nitkę zrobiłem uszko, przewlokłem przez dźwignię sterów i ponownie przez rurkę. Przesunąłem rurkę tak aby oczko było odpowiedniej wielkości i wkropliłem kropelkę CA do rurki. Potem obciąłem jeden koniec nitki.
I jak? Może być?

[Obrazek: th_PIC85.jpg] [Obrazek: th_PIC84.jpg]

Jeżeli coś może pójść źle to pójdzie źle.
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego.
Odpowiedz
#24
Paweł O – dziękuję za pochwałę, ale właśnie moja cierpliwość się skończyła. PDT_Armataz_01_07
Im bliżej końca, tym gorzej. Nici się plączą, klej nie chce kleić (albo klei zupełnie nie te rzeczy, które miał skleić), farba brudzi poszycie, a nie chce pokryć retuszowanych części.  PDT_Armataz_01_33
Ja się zastrzelę. Dajcie mi łuk i strzały. – Jak mawiali starożytni Indianie.  PDT_Armataz_01_30
A najgorsze jest to, że na zdjęciach wygląda to jeszcze gorzej!
Zapraszam na sesję zdjęciową pt.: Sznurki, linki i naciągi.

Napęd lotek:
[Obrazek: th_PIC96.jpg] [Obrazek: th_PIC95.jpg]

Napęd sterów:
[Obrazek: th_PIC94.jpg] [Obrazek: th_PIC93.jpg] [Obrazek: th_PIC97.jpg]

Pozdrawiam wszystkich.  :mil11: Jutro będzie lepiej.

Jeżeli coś może pójść źle to pójdzie źle.
Jeżeli myślisz, że idzie dobrze - na pewno nie wiesz wszystkiego.
Odpowiedz
#25
Micho, wiem że pierwszzy raz widzisz mnie w tej relacji, ale obserwuję ją od dłuższego czasu. Ładnie Ci to idzie! Spróbowałem Twojego sposobu na opaski linek sterujących. Ponieważ zdecydowałem się wykorzystać dużo cieńsze (0,12mm) problem był bardziej skomplikowany. Ale mogę Ci podpowiedzeć jedną rzecz - ja skorzysatłem z folii z jogurtu - grubsza i sztywniejsza, łatwiej się ją kształtuje. Wycinasz od razu na żądaną szerokość i nawijasz najpierw na większą średnicę (np. wykałaczka) i kręcisz w jendą stronę, Folia sie sama "zaciska". Potem przekładasz na coraz mniejsze średnice i to powtarzasz to samo, zawsze kręcisz w tym samym kierunku. Aż dojdziesz w pobliże oczekiwanej średnicy wewnętrznej. A potem to co Ty, czyli SG. Ważne jest aby mieć druty różnych średnic, myślę, że w danym przypadku 0,3mm jest ok. Czekam na galerię Big Grin
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kuter rzeczny BKA orlik 1/50 galeria Wiktor 2 1,943 05-04-2019, 10:08
Ostatni post: Wiktor
  [Relacja] Tatra 815 6x6 NTH ciągnik siodłowy PHMT Zuru 7 5,774 02-01-2018, 09:45
Ostatni post: Zuru
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,211 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  [R] Woroszyłowiec-relacja marcinp 23 11,100 08-01-2015, 12:07
Ostatni post: marcinp
  PZL P.11c modelarz kartonowy-pierwsza relacja na forum lepiacz lsw 4 3,775 07-05-2014, 11:42
Ostatni post: marcelo80
  [Relacja-koniec] Piper L-4H "Cub" KK 11. Zuru 10 5,400 10-12-2013, 09:03
Ostatni post: Zuru
  [Relacja - Nieskończona] Francuski niszczyciel "LE TERRIBLE"" spider1636 16 11,486 02-10-2013, 06:16
Ostatni post: swiecaa
  [Relacja] 2s1 Gozdzik 1:25 piter88 7 4,631 28-09-2013, 06:58
Ostatni post: piter88
  Dusty z filmu "Samoloty" - model Michała [Relacja +Galeria] juliusz 9 5,820 28-09-2013, 03:49
Ostatni post: KRÓWEK_01
  [Relacja/Galeria] Holk Gdański z 1400 roku 3/2003 MM - powrót po latach Kosmynauta 17 9,797 03-03-2013, 02:16
Ostatni post: Kosmynauta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości