Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Błyskawica" wróciła z remontu.
#1
Siemanos

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1...ecia_.html
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#2
Faktycznie ładna Big Grin
Tylko szkoda że trasa zwiedzania ta sama :/.
Pozdrawiam.
Problemy są po to aby je rozwiązać Smile
Na warsztacie HMS Sheffield ORP Jaskółka HL-2 "Haroldek"
GALERIE & Projekty:
W przygotowaniu Big Grin
Odpowiedz
#3
  ... - i całkiem dobrze zakamuflowana. Prawie jej nie widać. Malowana w pikasy, bo widocznie farby o jednakowym odcieniu zabrakło. Ciekawe, kto ją malował? Stocznia Marynarki Wojennej przecie padła już. Szmal zamiast na farbę - idzie na opłacanie wielkiej rzeszy admirałów i innych takich tam, nieistniejącej floty.
  Aliści Błyskawica ciągle na wodzie jeszcze się utrzymuje.
  Niedawno wyciągnęli nasi dzielni marynarze na brzeg okręt, hehe, podwodny, hehe. 370 ton! Pod wodą tylko przebywać mógł on. Ten okręt. Albowiem. Na powierzchni nie dał rady. Wysłużony... Otóż.
  Tonął. Przy kei. Może dlatego, iż podwodny on? Ten dar (czy zakup?) od braci Norwegów. Z NATO.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#4
Mniam, mniam [Obrazek: hura.gif][Obrazek: hura.gif][Obrazek: hura.gif]
Achhh... w tym "kamo" jest najpiękniejsza  PDT_Armataz_01_11
Jedyne słuszne wydawnictwo mogło by wydać "Błyskawicę" właśnie w tym malowaniu  PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#5
(04-01-2012, 09:50)yukikaze link napisał(a):Jedyne słuszne wydawnictwo mogło by wydać "Błyskawicę" właśnie w tym malowaniu  PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34
I w jedynie słusznej skali 1:100  :roll:
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#6
Niestety trasa zwiedzania na naszej Błyskawicy mogłaby być ciekawsza Sad W porównaniu do Belfasta gdzie można połozić po nadbudówkach ... niestety się nie broni latanie po pokładzie. Mogliby dla chetnych otworzych pomost dowodzenia.
Ale urody Błyskawicy nikt i nic nie zabierze Big Grin
A obecne kamo - pierwsza klasa !!
Odpowiedz
#7
(04-01-2012, 10:11)dokker link napisał(a):Niestety trasa zwiedzania na naszej Błyskawicy mogłaby być ciekawsza Sad W porównaniu do Belfasta gdzie można połozić po nadbudówkach ... niestety się nie broni latanie po pokładzie. Mogliby dla chetnych otworzych pomost dowodzenia.
Ale urody Błyskawicy nikt i nic nie zabierze Big Grin
A obecne kamo - pierwsza klasa !!
Nie wiem jak jest teraz, ale Błyskawica pomimo, że jest okrętem muzeum miała swoją załogę. Więc musieli mieć jakieś pomieszczenia dla siebie  Wink. Aczkolwiek mogli by udostępnić większą część zwiedzającym  :lol:

Polecam także taką książkę .
Odpowiedz
#8
Wiem że ma załogę. Chodziło mi tylko o pomost bojowy. Cudów nie wymagam Big Grin A gadanie że to niebezpiecznie czy jakoś tak nie trafia do mnie..
Odpowiedz
#9
Piękny okręt - coś mi świta, że już widziałem Błyskawicę w tym kamuflażu. Całe lata temu.
And somewhere/There's someone who cares/With a heart of gold/To have and to hold
Odpowiedz
#10
(04-01-2012, 10:37)dokker link napisał(a):Wiem że ma załogę. Chodziło mi tylko o pomost bojowy. Cudów nie wymagam Big Grin A gadanie że to niebezpiecznie czy jakoś tak nie trafia do mnie..

Masz całkowitą rację z tym pomostem . Ewentualnie nie mogły by tam wchodzić dzieci poniżej jakiegoś tam wieku .
Odpowiedz
#11
Jako miłośnicy i pasjonaci domagacie się możliwości zwiedzania wiekszego obszaru okretu. I słusznie. Takich jednak jest niewielu. Zwykłym szczurom lądowym wystarczy w zupełności to co jest.
Ja bym nie chciał żeby przebudowywali pomost, wyposażając go w "schody ruchome" aby był dostępny dla wszystkich. Dzieci, emerytów i gospodyń domowych. Na pewno by jakaś sierotka z tych schodów spadła. Już te wszechobecne żarówki i armatki salutacyjne mnie wystarczająco denerwują :wink:
Zresztą nie raz na pomoście widziałem zorganizowane grupki pod przewodnictwem jakiegoś oficera.
Tak więc jak ktos bardzo chce to chyba da radę.
Odpowiedz
#12
No piękne malowanie  :milbravo:,nie bardzo kojarzę z jakiego okresu jest ten kamuflaż  PDT_Armataz_01_04

Bynajmniej dużo zacniejszy niż poprzedni,w tamtym kamu wyglądała jakby ją na paradę równości pomalowali  PDT_Armataz_01_19
W stoczni:
Na warsztacie:
Galeria :  Jagdpanther    Alkett  HMS DIDO
Złomowany: [url=http://www.papermodels.pl/index.php?topic=8512.msg98386#msg98386]Jagdpanzer IV Aus.F
Odpowiedz
#13
  W niedługim czasie cała nasza flota składać się będzie z pięknych okrętów.
  MUZEÓW.
  Reszta pójdzie "na żyletki".
  Błyskotka trzyma się na słowo humoru - chyba na samej farbie. Wymiana blach poszycia to zabieg nieco skomplikowany i kosztowny. I nie zrobi tego byle jaka firma "krzak", tak, jak malowanie, choćby najpiękniejsze. Aleć zawsze (w obawie przed utopieniem) na brzeg wytargać będzie można kajaka i podziwiać, jakie to piękne okręty mieliśmy. I bajki opowiadać... I piękne modele budować...
  A na suchym lądzie: - zostanie nam dzielna, niezłomna (i rozrastająca się!) kadra admirałów wraz ze sztabowymi wycierusami chciwie po frajerski szmal (niemały!) wyciągająca rękę.
  Panie predi nr 888 - ten kamuflaż jest z przełomu lat 2011/2012.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#14
Zbig - twoje słowa niestety nie są ku pokrzepienu serc.... aczkolwiek bolesna je to prawda...true bad true
Przeżyj każdy dzień tak, jak miałby być to twój ostatni.
Ukończone: Messershmitt Bf 109
Na warsztacie: Star 25 MM 8-9/99
Odpowiedz
#15
  Nie moja to wina, Panie Adaszek...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#16
(04-01-2012, 11:39)predi888 link napisał(a):No piękne malowanie  :milbravo:,nie bardzo kojarzę z jakiego okresu jest ten kamuflaż  PDT_Armataz_01_04

Jest to coś w stylu "Admiralty Dark Disruptive" z okresu 1941-1942 stosowane na oceanie Atlantyckim.
Przed 1998r mógł bym zapytać naocznego świadka, który mieszkał w Jaśle i pływał na "Błyskawicy" od 1938 do 1944 roku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości