Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Technika Wykonania] Wykonanie osłony silnika - waloryzacja.
#1
Chciałem Wam przedstawić ciekawy sposób na waloryzacje osłony silnika.
Autorem jej jest Łukasz Fuczek

(20-07-2007, 07:30)Łukasz Fuczek link napisał(a):[...] Ale najfajniejsza praca naszła mnie wczoraj, a którą skończyłem dzisiaj...
Zachciało mi się zrobić osłonę silnika (no i cały silnik oczywiście)... Postanowiłem trochę poeksperymentować (ale nieznacznie) z osłoną. Wszystkie pierścienie potraktowałem moim nowym nabytkiem - wyoblakami (kulka z łożyska z rączką). Sprawdził się on na medal. Po sklejeniu ich w całość zaimpregnowałem łączenia superglue i po wyschnięciu potraktowałem je papierem ściernym 600. W zamyśle miałem zalakierować tak oszlifowany element lakierem bezbarwnym, ale zdecydowałem że pobawię się czymś innym...
[Obrazek: th_klarlack.jpg]
W ruch poszły suche pastele, a konkretnie czarna pastela. Zeskrobałem ją papierem ściernym i za pomocą patyczka do uszu zacząłem wcierać w białe miejsca...
[Obrazek: th_o2.jpg] [Obrazek: th_o1.jpg]
następnie lakier i znowu warstwa pasteli czarnej...
[Obrazek: th_o3.jpg]

Efekt końcowy po 4 lakierowaniach i 3 warstwach pasteli jest taki....
[Obrazek: th_o7.jpg] [Obrazek: th_o6.jpg] [Obrazek: th_o5.jpg] [Obrazek: th_o4.jpg]

pozdr. Łukasz
Odpowiedz
#2
Tą metodę można zmodyfikować . Impregnowany karton osłony pozwala na nanoszenie suchej pasteli od razu rysując z wyczuciem po częściach . Wykałaczką nadmiar pasteli można powciskać w mikro szczeliny między segmentami i utrwalić zapuszczając CA małymi kropelkami (wykałaczką , narzędziem dentystycznym lub jego odpowiednikiem dorobionym przez modelarza ) . Sucha pastela zmienia barwę na ciemniejszą bardziej intensywną po CA , lakierze . Można używać kilku kolorów na raz , rozjaśniając , uzyskując właściwy odcień lub ciekawe efekty .

                                                                                                      Pozdrawiam Tomek
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#3
Teraz coś ode mnie. Wymęczona bo przeszła całą serie eksperymentów.
Moja propozycja jest taka. Przed sklejeniem sugeruje przetłoczyć podział blach i nity.
Po sklejeniu osłony malujemy ją metalizerem i polerujemy. Na to warstwa lakieru by zabezpieczyć metalizer
przed uszkodzeniami mechanicznymi. Następnie malujemy czarną farbą.
U mnie akryl Model mastera. Teraz tylko poskrobać i taki jest efekt.
Metoda wydaje mi się rozwojowa i do dopracowania.

[Obrazek: th_Osona3.jpg] [Obrazek: th_Osona2.jpg] [Obrazek: th_Osona1.jpg]

W całości prezentuje się to znacznie lepiej.

[Obrazek: th_Silnik.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Technika postarzania farby na metalowej ramie Cruiser92 3 2,150 23-03-2021, 08:38
Ostatni post: Lesio73
  [TECHNIKA] Poradnik dla początkujących MISIEK 21 40,024 18-04-2020, 12:46
Ostatni post: Kulken
  [Technika] Szyny kolejowe i ich przytwierdzenia. Astra28 14 18,695 23-04-2019, 07:40
Ostatni post: daro5001
  Kopytko + technika wykonywania tłoczonej kabinki Antonov26 5 6,319 14-07-2012, 10:05
Ostatni post: Partyzant
  F-16 Waloryzacja Prośba Marcin.P 2 2,726 20-03-2012, 11:27
Ostatni post: Marcin.P
  Jaka farba do pomalowania BT-5? Zdjęcia silnika BT-5. fishbed 5 3,869 01-03-2012, 02:01
Ostatni post: fishbed
  [technika]Osłona silnika czyli patelnia z papieru:D ReVan_1991 4 5,341 12-12-2011, 10:19
Ostatni post: cotlet
  [Technika wykonania] Zaginanie krawędzi - wykonywanie pudełeczek Mikser 2 10,598 24-02-2011, 03:08
Ostatni post: lehcyfer
  [Technika wykonania] Podstawka pod kolejkę w skali H0 Roland 5 8,773 01-02-2011, 12:39
Ostatni post: Roland
  [Technika wykonania] Gwintowana lufa - dla tych którym się nudzi. Kuncol02 0 7,801 07-06-2010, 01:00
Ostatni post: Kuncol02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości