Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Barka desantowa z MO - LCI(L)-125 - skala 1/200
#1
Witam wszystkich Forumowiczów.

Niedlugo bede chcial sie zabrac za klejenie barki desantowej
z tytulu tego posta - LCI(L)-125 - skala 1:200 - dodatek do Modelarstwa Okretowego (ktorys nr spec.)

Jak toto wygladalo w rzeczywistosci:
http://www.navsource.org/archives/10/15/150125.htm

Jeszcze tytulem wstepu informuje, ze relacje bede umieszczac na tym i innym - konkurencyjnym forum
(nie wszyscy zagladaja na obydwa)  Wink

Model jest prosty (taki mi sie wydaje przynajmniej), w zwiazku z czym, bede go chcial jak najbardziej "zwaloryzowac".

Jestem fanem swiecidelek, w zwiazku z powyzszym bede chcial aby model mial od srodka podswietlane nadbudowki
(tak zeby przez iluminatory saczylo sie delikatnie swiatelko), no i dodatkowo bede chcial "zalaczyc" wszystkie pozostale
lampy/reflektory na tej jednostce.

Zrodlo zasilania - albo z sieci, albo bateria - umieszczona w podstawce gablotki modelu.

I tu dochodze do sedna - prosze o pomoc - ewentualnie uwagi.

1. Czy udalo mi sie zlokalizowac wszystkie zrodla swiatla na tym okreciku?

2. Ponizej fotka - kolarz i jeszcze nizej pytania  :Smile

[Obrazek: lci-l-125-swiatelka.jpg]

a wiec:

a) swiatlo masztowe - jak rozumiem, jest to "cylindryczna" latarenka, swiecaca dookola (360 st.) kolor bialy/zolty ?
b) reflektor sygnalowy - kolor zolty/bialy ?
c) reflektor - kolor zolty/bialy ?
d) swiatla burtowe - ich nie bardzo jestem w stanie sobie wyobrazic. czy moze mi ktos naswietlic jak to powinno wygladac ?
ktory element sie swiecic, czy barwione ma byc szklo (obudowa), czy szklo jest "szare" a np. w srodku zarowka jest barwiona ?
Ktory element "sie swieci".... pomocy  :-\
e) skrzynki amunicyjne umieszczone na dziobie, maja "prostokaty" pomalowane na zielono / czerwono - czy to tez sa jakies lampy, czy zwykla blacha z namalowanym prostokatem. Jezeli to nie "lampy" to czemu to mialo sluzyc ?

wydaje mi sie ze wypisane powyzej lampy + iluminatory w nadbudowce to wszystkie elementy ktore mozna "podpiac pod prad"  Idea  Wink

Prosze o komentarz.

Narazie zabieram sie do kompletowania materialow/narzedzi/dokumentacji do wspomnianego modelu, po dlugiej kilkuletniej przerwie w sklejaniu.
niedlugo mam nadzieje zaczac lepienie  i zamieszczac relacje :Smile

Dzieki i pozdrawiam !!

Pozdrawiam,
http://www.fw20.info
Odpowiedz
#2
Przyznaję że nosiłem się z zamiarem sklejenia tej barki po ukończeniu działka p-lot.Ale skoro mnie ubiegłeś to będę się przyglądał budowie.Ażeby nie było dwóch jednakowych relacji zostają mi do wyboru:Włoski Okręt desantowy MTC 1003 lub barka desantowa LCF-19 i chyba wezmę się za tą LCF,wielkość taka sama jak Twojego LCI za to uzbrojenie p-lot silniejsze niż na niszczycielu.Powodzenia w budowie. PDT_Armataz_01_34                                                                                                                                                                              P.S ten modelik powstał na podstawie planów tej barki w skali 1/100zamieszczonych jako wkładka do Modelarstwa okrętowego nr 15(2/2008)
Odpowiedz
#3
Co do kolorów:

a)Światło białe, świecące do przodu. Na rufie powinna być jeszcze jedna lampa.
b)Światło białe
c)Światło białe
d)Kolorowe klosze, w nich zwykle żarówki.
e)Na skrzynkach amunicyjnych również powinny być kolorowe klosze, przynajmniej tak wynika z większości zdjęć jednostek desantowych. Stosowane zapewne jako zapasowe.

PZDR!
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości