Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Galeria] LiM-5 (MiG-17) Ostatni Lot, Hobby Model
#1
Witajcie, dzisiaj ukończyłem i chciałbym zaprezentować. Uważam że mógł wyjść lepiej, ale nie jest źle i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest to pierwszy model w którym zastosowałem gotowe oszklenie. Większość "kuku" jakie tu wystąpiły to głównie moja wina.

Model mimo pewnych trudności kleił się przyjemnie.  Podstawową wadą jest opis budowy i tragiczne, aż śmieszne rysunki - niezwykle poglądowe, niekiedy nie przypominające tego co się wytnie i człowiek się zastanawia jak daną część uformować bo rysunek przedstawia co innego jak ma się w łapkach. Niektórych części ze święcą szukać, a i tak się nie znajdzie ani na rysunku ani w opisie. Jeśli już coś się znajdzie to na tyle poglądowo że nie wiadomo jak to wkleić - kilka części było odcinanych i klejonych od nowa, tak jak powinno być, bo z pomocą zdjęć z internetu wreszcie zorientowałem się co i jak, niektóre części wklejałem tak jak podpowiadało mi moje własne ja, a niektóre zostały źle bo już nie mam siły poprawiać.

Więc od przodu:
złe spasowanie pierwszych trzech segmentów kadłuba - chodzi konkretnie o to że jeśli "na górze jest dobrze" to wnęka podwozia jest krzywo i na odwrót, starałem się tutaj znaleźć jakiś "złoty środek" Dalsze segmenty bez drastycznych uchybień

W przedniej wnęce takie szare "cosie" łączące klapy z wnęką, wklejone według tego co udało mi się zobaczyć w relacji miga-17 na forum, tak są to jedne z tych rzeczy których umiejscowienie na rysunkach jest tak niejasne że nie wiadomo o co chodzi a w opisie ze świecą szukać.

W podwoziu głównym źle wklejone są siłowniki ( ? ), te takie co idą od głównej goleni w kierunku kadłuba i łączą się z wnęką - te wiem że są źle, poprawnie wklejone można zobaczyć w relacji miga 17 którą można znaleźć na forum- tego nie poprawiam bo ciężko to odciąć/odkleić i mógłbym coś popsuć.

Fotel Pilota.

Szpara na dole kadłuba którą zawikolowałem i pomalowałem, wystąpiła w dwóch środkowych segmentach. Wynikała ona ze złego oszlifowania wręg.
Wręgi wydrukowane są na tym samym arkuszu co rysunki tyle że z drugiej strony, więc odbiłem je na ksero by nie niszczyć rysunków, i kleiłem te z ksero, podejrzewam że jest to główna przyczyna niedokładności jakie wystąpiły przy oklejaniu.

W dalszej części budowy poza wymienionymi większych uchybień nie stwierdzam.
Chciałem dodać że uważam się za jeszcze raczej początkującego modelarza, i uwagi tu zawarte odnoszą się do tego jak ja to odbieram. Być morze komuś bardziej zaawansowanemu takie rysunki wydają się wystarczająco czytelne, wszak dla mnie to po prostu śmiech na sali, co nie zmienia faktu że model mi się podoba i jestem z niego zadowolony, i wierzę, że każdy następny będzie piękniejszy.

Zapraszam do oglądania  Smile

[Obrazek: th_20.jpg]  [Obrazek: th_1.jpg]  [Obrazek: th_13.jpg]  [Obrazek: th_7.jpg]

[Obrazek: th_6.jpg]  [Obrazek: th_10.jpg]  [Obrazek: th_8.jpg]  [Obrazek: th_12.jpg]

[Obrazek: th_9.jpg]  [Obrazek: th_19.jpg]  [Obrazek: th_18.jpg]  [Obrazek: th_17.jpg]

[Obrazek: th_14.jpg]  [Obrazek: th_16.jpg]  [Obrazek: th_2.jpg]  [Obrazek: th_4.jpg]

[Obrazek: th_5.jpg]  [Obrazek: th_3.jpg]  
   



   

Na macie:
Ukończone: F4B "Mig Killer" GPM ; PO-2 KK ;
w galerii AH-64 Apache MM Lim-5 Hobby Model; Jak-52 Hobby Model
zutylizowane: HAWK 200 Hobby Model
Odpowiedz
#2
Sądząc po wyglądzie modelu to nie bardzo mi się wydaje że jesteś początkującym modelarzem. Model wyszedł pięknie! Teraz polecam Ci do sklejenia Miga-15 z Hobby Model, na pewno Ci się spodoba.
Odpowiedz
#3
Mi również się podoba,całkiem niezle sobie z nim poradziłeś PDT_Armataz_01_34
Cytat cyni cłowieka ocytanym :-P
Odpowiedz
#4
Dzięki za miłe słowa, cieszę się że się podoba  Smile .

Dareks, oczywiście tak całkiem początkującym nie jestem, nie jest to pierwszy model jaki powstał. Uważam się za początkującego ponieważ doświadczenie jakie posiadam nie jest duże, cały czas się uczę, eksperymentuję z różnymi technikami, oraz popełniam błędy których osoby z większym doświadczeniem zapewne by nie zrobiły. Staram się z tych błędów wyciągać wnioski by w przyszłości ich nie robić. Poza tym chyba też jest tak że twórca uważa zwykle swoje dzieło za brzydsze, mniej atrakcyjne, aniżeli widzą to inni, wiecie taka skromność  Wink

Natomiast co do następnego modelu to chyba nadszedł czas na przeszkolenie się w budowie śmigłowców, i tak najprawdopodobniej po nóż idzie AH64 z Małego Modelarza.
Co do MiG'a-15, obecnie nie mam go w swojej kolekcji 2D, a najbliższe większe zakupy to na razie troszkę odległa przyszłość ponieważ mam zadowalający zapas, i nie jestem zdecydowany co kupić, bo 2, 3 modele to troszkę za mało jak na zakupy.
Na macie:
Ukończone: F4B "Mig Killer" GPM ; PO-2 KK ;
w galerii AH-64 Apache MM Lim-5 Hobby Model; Jak-52 Hobby Model
zutylizowane: HAWK 200 Hobby Model
Odpowiedz
#5
Mam usunięty Photobucket, zrobiłem parę zdjęć sfatygowanego już modelu żeby ocalić od zapomnienia... tyle udało mi się ocalić.

[Obrazek: 111b74cd6fd97ceagen.jpg]
[Obrazek: 7b85622217d5ca7bgen.jpg]
[Obrazek: bca98156e5fcbb62gen.jpg]
[Obrazek: f27a6b4ccbc0801egen.jpg]
[Obrazek: 62ecbacc821324e9gen.jpg]
Na macie:
Ukończone: F4B "Mig Killer" GPM ; PO-2 KK ;
w galerii AH-64 Apache MM Lim-5 Hobby Model; Jak-52 Hobby Model
zutylizowane: HAWK 200 Hobby Model
Odpowiedz
#6
Pamiętam, jak bodajże w Skrzydlatej Polsce czytałem o tym wydarzeniu  Big Grin Miałem wtedy 22 lata i byłem strasznie zdziwiony, że takie samoloty jeszcze w ogóle były wykorzystywane gdziekolwiek!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Hr.Ms. De Ruyter (C801), Scaldis Model, 1:250 Sven 7 867 22-12-2023, 09:14
Ostatni post: Tuco
  [G] Stratopolonez - Extra Model 1:25 karol1985 5 1,574 30-11-2023, 03:29
Ostatni post: ges
  [G]"REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model Alski 5 922 20-11-2023, 05:40
Ostatni post: Alski
  [G] Trawler przetwórnia typ B-414 "REGULUS"/FLY MODEL/1:100 Wiesław64 5 1,998 18-10-2023, 01:03
Ostatni post: Alski
  [G] U-47; 1:200; Model Hobby Winek 13 4,012 17-09-2023, 07:12
Ostatni post: Winek
  [G] EU07, ADW Model, 1:45 kilek15 9 2,029 27-08-2023, 08:43
Ostatni post: Arturo
  [G] USS Heermann DD-532 Military Model 6/2006 Sprudin 12 2,360 09-08-2023, 11:47
Ostatni post: yogi
Wink [G] SM-42 1/25 ANGRAF poprawiona galeria marcin1323 5 1,401 19-04-2023, 11:38
Ostatni post: Tuco
  [G] Arado 234 B-2 (Model-Hobby nr 46, 4/2022) stachooo 6 1,542 18-04-2023, 04:29
Ostatni post: Hastur
  [G] Nebelwerfer; Model-Kom; 1:25 kilek15 4 1,562 15-03-2023, 08:09
Ostatni post: Tommy T.B.

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości