Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Reaktywacja F-15 C Eagle
#1
Witam forumowiczów w mojej nowej relacji z budowy F-15 C Eagle wydawbicta Andrzeja Halińskiego. Do budowy modelu wykorzstam wręgi laserowo cięte i wytoczke kabiny. Relacja buffalo też bedize dokończona.

Okładka modelu
[Obrazek: 6a78f8835570e9f6m.jpg]

Wnęka podwozia głownego
[Obrazek: 855f8e8b49229144m.jpg]

Teraz zajmuję się budową kabiny pilota.

Pozdrawiam.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#2
Dzięki Krystian czy jest gdzies na innym forum modelarskim relacja z budowy F-15 bo bym z checią zobaczył.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#3
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic...hlight=f15

Tu masz jedną, a akceptujesz znaki interpunkcyjne może???
Odpowiedz
#4
Jest jeszcze relacja ale jeszcze nie dokończona na niemieckim forum-http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=21146.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Odpowiedz
#5
Jest jeszcze ta http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=5849

Z chęcią popatrzę, to jedna z moich ulubionych rur :mrgreen:

Pozdrawiam i czekam na więcej
Odpowiedz
#6
Witam, dzisiaj kolejna fotka z postępu budowy modelu. Dziś postanowiłem zrobić szkielet od Ia do Io wraz  wnęką hamulca aerodymanicznego i wnęk podwozia. Kabina pilota mi zajmie dużo czasu ale postaram się ją wykonać w swoim czasie


[Obrazek: 8bbc02bf9ed4a94em.jpg][Obrazek: e72b346d36268f7bm.jpg][Obrazek: 58b31c82cfccdba1m.jpg]

do szkieletu dojdzą takie części jak dysza wlotowa do silników i łopatki.

Pozdrawiam.

[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#7
Witam Panowie

Dzisiaj postanowiłem zrobić wloty powietrza do silników
[Obrazek: 4c3677e107374c93m.jpg][Obrazek: 075bbd0e1629ac23m.jpg]

Łopatki do silnika zostały zrobione wieczorem i nie miałem jak pokazać, część 19d trzeba było lekko oszlifować, ponieważ nie pasowały do miejsca osadzenia. Po lekkim oszlifowaniu pasują, mam nadzieję, że uda mi się oklejenie kadłuba zrobić.

Pozdrawiam.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#8
Witam, budowa modelu idzie, zgodnie z harmonogramem moim zadaniem było oklejanie szkieletu. Trochę problemów sprawiło mi przyklejenie pierwszej części, licząc od przodu, a reszta poszła już z górki.

[Obrazek: 72ad00fc994553efm.jpg][Obrazek: 312d1931885dd089m.jpg]

Postaram się co 2 dni aktualizować relację.

Pozdrawiam.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#9
Witam,
prace nad F-15 zostaną wstrzymane aż do momentu, gdy zakupie drugi egzemplarz

Pozdrawiam.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#10
Co się stało ?
Odpowiedz
#11
Stało się tak, gdyż źle zrobiłem wloty powietrza i miałem kłopot z następnym elementem poszycia

Pozdrawiam.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#12
(11-12-2010, 04:55)Master Blaster link napisał(a): Stało się tak, gdyż źle zrobiłem wloty powietrza i miałem kłopot z następnym elementem poszycia

Pozdrawiam.
To zacznij robić kabinę i inne rzeczy a na samym końcu obkleisz poszyciem  PDT_Armataz_01_36
Na macie : P-39 Airacobra
Trzy pierścienie dla królów elfów pod otwartym  niebem ,
Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach ,
Dziewięć dla śmiertelników , ludzi podległych ...
Odpowiedz
#13
  ... któś tu robił kserówkie i na nij testował trudniejsze podejścia...
  Może by tak, panie, i tutaj?... To o wiele tańsze, panie, niż kupać drugi egzemplarz...
                    Pozdrawiam. ZbiG.
               
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#14
ZbiG może i tak by było to o wiele tańsze, ale drugi egzemplarz się przyda w razie jak mi coś nie wyjdzie, to bede miał co z 2 egzemplarza wyciąć i poprawić element.

Pozdrawiam.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#15
Witam. Chciałem powrócić do relacji Orzełka. Udało mi się nabyć egzemplarz, a więc na nowo skleilem szkielet z wnęką hamulca areodynamicznego i podwozia mam nadzieję, że uda mi się ukończyć ten model. Szkielet kleiłem na tekturze piwnej 1 milimetra

Fotki szkieletu z wnękami podwozia i hamulca areodynamicznego
[Obrazek: th_1_zps9aa90898.jpg][Obrazek: th_2_zpsf47f3742.jpg][Obrazek: th_3_zpsa6614499.jpg][Obrazek: th_4_zps7ade7984.jpg]

Pozdrawiam


Ps w między czasie pojawi się galeria Fokkera Dr. 1 na którą zapraszam o ogladania.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#16
Super, że udało Ci się po 2 latach wskrzesić relację. Powodzenia w budowie!
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#17
3 mam kciuki.
Model trudny i czasochłonny, ale efekt końcowy rekompensuje naklad pracy weń włożony.

Poszycie 1. 2. i 3 warto podkleić od wewnątrz tektórą  w miejscu gdzie będzie skrzydło. (białe pole)

Pozdrawiam.
Pawel.
Odpowiedz
#18
Dziękuje Raven za radę, na pewno z niej skorzystam.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#19
Witam. W celu usztwynienia wręg Ic I Id, dokleiłem do szkieletu wzmocnienie kawałkami tektur. Posłużyłem się kartką z zeszytu w krakte zrobiłem potrzebne wymiary dzięki czemu konstrukcja jest sztywna, a wręgi Ic i Id nie będą chwiały się na boki.

Wzmocnienie szkieletu kawałkami tektur
[Obrazek: th_5_zps67874778.jpg][Obrazek: th_6_zps71f2df83.jpg][Obrazek: th_7_zps52c4f443.jpg]

Pozdrawiam.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#20
Witam. Dzisiaj kolejen fotki z postępu budowy. Dokleiłem pare elemntów do hamulca areodynamicznego oraz okleiłem szkielet elementami poszycia 1, 2 i 3 i nie było problemów z oklejaniem. Poszycie przed sklejeniem wyprofilowałem i wyszło całkiem dobrze jak na moje możliwości.

Fotki
[Obrazek: th_8.jpg][Obrazek: th_9.jpg][Obrazek: th_10.jpg][Obrazek: th_11.jpg][Obrazek: th_12.jpg]

Pozdrawiam
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#21
Link do ostatniego zdjęcia nie działa :-(
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#22
Zrobiłem małe śledztwo porównując z poprzednimi i wychodzi na to, że w początek tego adresu dostała się niepotrzebnie literka "s". W każdym razie obrazek ten wygląda tak [Obrazek: 12.jpg]

Co do samego modelu, to widzę, że prace idą naprzód i wygląda to nawet całkiem nieżle, choć chyba się trochę karton na krawędzi załamał. Powodzenia w budowie!
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#23
Linie podziału się nie zgrywają, wiadomo dlaczego?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#24
Już tłumacze troche nie wyprofilowałem dobrze tego elementu, ale spróbóje to podratować. Dam odrobinke kleju BCG od nie nadrukowanej strony myśle, że to powinno pomóc tak, aby nie wyszły krowie żebra.
[Obrazek: sww.jpg]
Odpowiedz
#25
Jak sobie przypominam to w tym modelu nie było problemów ze zgrywaniem się linii ....
Wprawdzie dawno temu go kleiłem ale wszystko szło jak "po maśle"...
tu mój "orzełek" na zdjątku grupowym:
[Obrazek: 692a0f5b3ba85b55m.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] F-15C Eagle Raven 52 30,714 15-10-2012, 08:45
Ostatni post: jjb89
  [R/G] Bald Eagle - skala 1:2 Wrajcik 12 8,815 04-10-2012, 11:27
Ostatni post: Wrajcik
  [Relacja] PzKpfw.I Aufs.F - pierwsze gęsi reaktywacja dominik294 18 8,106 01-04-2011, 09:35
Ostatni post: Piterski
  [R\G] Państwowe Zakłady Lotnicze- reaktywacja! PZL-P.11c MM ReVan_1991 80 22,696 27-10-2010, 10:07
Ostatni post: ReVan_1991

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości