Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fokker E. III
#1
To mój pierwszy model, jaki kiedykolwiek wykonałem, więc podczas sklejania popełniłem, jak sądzę, wszystkie możliwe błędy początkującego modelarza. Na dodatek, podwozie musiałem wykonać od podstaw, gdyż papierowe pręty zupełnie nie chciały się trzymać. Zrobiłem je więc z odchudzonych trochę papierem ściernym wykałaczek. Teraz widzę, że powinienem był je pomalować na srebrno, ale cóż, człowiek uczy się na błędach.

Sam model muszę ocenić jako prosty - konstrukcja łatwa, części mało, w większości były one duże - jedyne cylindry silnika sprawiały mi trochę problemów, plus opisane już wyżej podwozie. Pokusiłem się ponadto o wykonanie olinowania, które miał ten samolot spore.

Mimo tych wszystkich zastrzeżeń, jakie sam mam do siebie, jestem bardzo dumny z tego, że udało mi się ten samolot skleić. Bo zdarzało się w trakcie, że chciałem sobie powiedzieć "Dosyć" i cisnąć go w kąt, ale jednak dałem, mimo wszystko, radę. Efekt końcowy prezentuje się tak:
[Obrazek: dscn2401d.jpg]

Ukończone:
Fokker E. III
W budowie:
Kaiser Bussing
Odpowiedz
#2
Przede wszystkim gratuluję ukończenia. Jednak zrób więcej zdjęć i zbliżeń również tak aby móc cokolwiek napisać o Twoim modelu.
Odpowiedz
#3
Chyba lepiej nie, bo tylko na takich on jeszcze jakoś wygląda. Lepsze fotki będzie sens robić dopiero, kiedy skleję coś naprawdę godnego uwagi i zrobię to rzeczywiście na jakimś poziomie.
Ukończone:
Fokker E. III
W budowie:
Kaiser Bussing
Odpowiedz
#4
W takim razie po co ten wątek ? Jeśli już coś pokazujesz, to staraj się to pokazać jak najdokładniej. Jak mamy Ci pomóc, skoro nie wiemy jakie błędy robisz, bo jest tylko jedno zdjęcie ? Wrzuć więcej zdjęć, nie bój się, nikt Cię za to nie "pochlasta " a wyjdzie Ci to tylko na dobre, bo otrzymasz pomoc  :lol:


Edit : Dodaj miniaturki, tak aby po kliknięciu otworzyło się duże zdjęcie ;-)
Odpowiedz
#5
Popieram wniosek o więcej zdjęć!
Robilem tego Fokkera w wersji gratis od p. Kołodziejskiego i jest to trudny model. Zwłaszcza linki. Mnie się udało zrobić podwozie z papieru. Rurki papieru wzmacniałem cienką warstwą BCG i po wyschnięciu stawały się całkiem sztywne i łatwe w manipulowaniu.
Nie przyjmuj się błędami, bo bez nich nie nauczysz się jak ich unikać w następnym modelu.
Śmiało! Pokaż więcej zdjęć.

Pozdrawiam,
Marek
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Fokker E.V Kartonowa Kolekcja 1:33 Lesio73 7 6,232 13-03-2020, 11:03
Ostatni post: Winek
Photo Fokker D.VII - Kartonowa Kolekcja Marek Kusiakiewicz 4 4,005 29-05-2019, 09:02
Ostatni post: Marek Kusiakiewicz
Photo Fokker EV/DVIII camilllo 5 3,288 27-10-2018, 09:24
Ostatni post: camilllo
  Fokker DR.I Josefa Jacobsa, 1:33, Orlik Tomasz K 16 6,710 24-10-2017, 08:14
Ostatni post: dweler
Photo [G] Fokker E.V. Kartonowa Kolekcja tomcat144 2 3,758 28-07-2016, 09:34
Ostatni post: Papa_Smurf
  Fokker DII 1:33 - MP Model Arkadiusz 5 4,165 08-03-2016, 10:13
Ostatni post: Arkadiusz
Photo Model: Fokker E.V Kartonowa Kolekcja Wujek Staszek 3 4,007 08-02-2016, 12:07
Ostatni post: Arkadiusz
  [G] [SWW] Fokker DVII - Model Michała juliusz 3 3,308 31-01-2014, 10:00
Ostatni post: Paweł O
  Fokker E.V - Kartonowa Kolekcja Partyzant 5 3,213 21-11-2013, 07:57
Ostatni post: Partyzant
  [G] Fokker DR.I 1:50 Kartonowa Encyklopedia Lotnictwa maniek15 4 3,144 21-09-2013, 09:24
Ostatni post: seb545

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości