Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[NOWOŚĆ] czołg lekki 7TP - Kartonowa Kolekcja nr 13
#1
Czas na kolejny, trzynasty numer "Kartonowej Kolekcji". Tym razem coś trudniejszego i dla miłośników pełzaczy, czyli model polskiego czołgu lekkiego 7TP (dwuwieżowego).
Okładka:

[Obrazek: 3fe95d24172dbbf7m.jpg]

    Model w skali 1:25 to projekt Michała Szklarczyka przy moim skromnym współudziale. Dwuwieżowy 7TP nosi standardowy trójbarwny kamuflaż i oznakowanie 2 Plutonu 3 Batalionu pancernego z okresu tzw. operacji zaolziańskiej z 1938 roku. Model zawiera się na 8 arkuszach kartonu offsetowego. W opracowaniu zaproponowano do wyboru montaż gąsienic z pasków lub pojedyńczych ogniw. Pojazd nie posiada wnętrza, jednak ze względu na duże zdetalizowanie i pracochłonność kierowany jest do zaawansowanych modelarzy. Całkowita liczba części modelu to 4208 sztuk, w tym 2455 dodatkowych (większość to elementy gąsienic). W numerze tradycyjnie oprócz fotek modelu i bogatego opisu budowy znalazły się także rendery pojazdu oraz zdjęcia odrestaurowanego (jedynego w Polsce) czołgu jednowieżowego 7TP. Model po złożeniu prezentuje się tak (fot. Michał Szklarczyk):

[Obrazek: 384cbf4f47304b95m.jpg]  [Obrazek: 70fda4823b9784ddm.jpg]  [Obrazek: e4a54c3a1e1b2e82m.jpg]  [Obrazek: cd1315d967211caem.jpg]

    Ten numer KK będzie dostępny tradycyjnie w Empikach, sklepach modelarskich oraz sprzedaży wysyłkowej od 24 maja. Cena detaliczna to 27 zł. Do modelu wkrótce będą dostępne dwa zestawy elementów ciętych laserem. Pierwszy zawiera części szkieletu kadłuba, wież oraz detale, drugi zaś to grawerowane gąsienice w paskach.  Szczegółowe informacje jak zwykle na stronie wydawcy.
Pozdrawiam,
Paweł M.
Odpowiedz
#2
Paweł dla mnie jeden egzeplarz z pomazaną okładką Smile i wręgi bez gąsek.
W końcu coś dla mnie.

[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#3
Witam.
Brawo za temat Panie Pawle.

Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#4
Witam  Wink
Szkoda tylko , że znowu to samo!!!!.  Temat ciekawy to prawda .
POZDRAWIAM
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#5
Super!!!
No to już chyba wiem, co będę sklejał, jak skończę Gladiatora.  :roll:  :mil11:
:milbravo: za temat.

P. S. No i mam nadzieję, że tym razem nie będzie już problemów z drukiem.  :roll: Jutro się o tym przekonam.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#6
To ty wielce odważny jesteś  PDT_Armataz_01_34 kleiłem to cudo swego czasu w 1:35 i było co robić oj było. Ale modelik uroczy.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#7
Antonio, jak to znowu to samo? PDT_Armataz_01_28 Dwuwieżowy 7TP był wydany przez GPM w 1997 roku. Bardzo fajnie, że pojawiło się nowsze, bardziej zdetalizowane opracowanie. W tamtym modelu biły po oczach ręcznie (czasem nierówno) odrysowane czarną kreską nity. WIELKIE PDT_Armataz_01_34 za temat!
Odpowiedz
#8
Racja i też prawda , sorki
Pozdrawiam  :-[
Ukończone : Bristol F2b "Fighter",  Nieuport - 17, MIG-15, Mi-2 MIESZACZ, TATRA 815 AD-20T, TATRA 815 6X6.
W budowie : TATRA 148, SBLim 2A
Odpowiedz
#9
P.S.
Model będzie też można nabyć na konkursie w Radomiu w najbliższy weekend, gdzie i ja się wybieram.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
(23-05-2012, 09:20)Paweł M. link napisał(a):P.S.
Model będzie też można nabyć na konkursie w Radomiu w najbliższy weekend, gdzie i ja się wybieram.
Pozdrawiam
:-D No właśnie miałem o to zapytać. :-D
Odpowiedz
#11
Ten model byl też w MM w 1997 r., sam go zresztą kiedyś skleiłem. Ale to byla wersja jednowieżyczkowa a ta jest dwuwieżyczkowa więc jest różnica. Pozatym dostajesz model na dużo lepszym papierze niż stare opracowania i zapewne w lepszej kolorystyce. Ja bym się nie czepiał. Co innego reedycja modelu wydanego 2-3 lata temu a co innego wznowienie modelu sprzed 15 lat. Zresztą Pan Paweł zaprojektował sporo modeli, wyrobił sobie przy tym bardzo wysoką renomę więc ma prawo odcinać kupony od sławy, robiąc wznowienia.

Ja sobie pewnie ten model Kupię w Empiku bo pojazdów mam trochę mało w zasobach do sklejania, a lubię przeplatać sklejane modele (samolot, potem pojazd, potem znowu samolot, potem statek i od początku) by się nie znudzić PDT_Armataz_01_18.
Zrobiony: Hawker Hurricane (MM z 2002 r.), ORP "Burza" (MM z 1996 r.)
W trakcie budowy: RAH 66 - Comanche (z Fly Model)
Odpowiedz
#12
(24-05-2012, 09:14)RadomirW link napisał(a):Zresztą Pan Paweł zaprojektował sporo modeli, wyrobił sobie przy tym bardzo wysoką renomę więc ma prawo odcinać kupony od sławy, robiąc wznowienia.

Confusedhock: Przecież autorem jest Michał Szklarczyk, czyli forumowy Messer.
Paweł napisał przecież wyraźnie:
(23-05-2012, 07:06)Paweł M. link napisał(a):    Model w skali 1:25 to projekt Michała Szklarczyka przy moim skromnym współudziale.

A projekt jest z pewnością na bardzo wysokim poziomie - takiego jeszcze nie było. Wiem, bo skleiłem jednowieżowego 7TP, również projektu Messera, wydanego przez WAK w 2009 r. Przy odrobinie chęci można z niego jeszcze dużo wycisnąć i zrobić bardzo efektowny model.
Żeby nie być gołosłownym: Relacja

Byłem już dzisiaj w EMPiK-u - niestety, do Olsztyna jeszcze nie dotarł.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#13
No fajniusio Smile
No to pakujemy się do Radomia Smile
Odpowiedz
#14
Co do autorstwa modelu to nie doczytałem wyraźnie. Sorki.
Zrobiony: Hawker Hurricane (MM z 2002 r.), ORP "Burza" (MM z 1996 r.)
W trakcie budowy: RAH 66 - Comanche (z Fly Model)
Odpowiedz
#15
Ładny model, właśnie przed chwilą go nabyłem.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#16
bajer  Smile
Odpowiedz
#17
Jutro będę w Lublinie w Empiku to zobaczę jak się prezentuje owa wycinanka. W kolejce czekają już 3 gąsienicowe potworki ale, że to polska mydelniczka to chyba się skuszę Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
#18
Zakupiłem dziś w DK Dź. Fajne kolory , szczegółowy, będzie pasował do reszty pancerki z 39Wink  :milbravo:
Odpowiedz
#19
W uzupełnieniu informacji o modelu ...
Od dziś dostępne są zestawy laserów do modelu. Pierwszy to komplet elementów szkieletu (kadłuba i wież) oraz detale. Cena 20 zł. Drugi to grawerowane gąsienice w paskach w cenie 35 zł. Wszystko dostępne w sprzedaży wysyłkowej, info na stronie.
Odpowiedz
#20
Ja już swój mam, super się prezentuje, a jeszcze lepiej będzie się prezentował obok wz.34 Big Grin No to kleimy ;p
Warsztat: TKS GPM 5/2008
Skończone: Samochód pancerny wz.34 KK 1-2/2010
Sprzętu kupa modelarz dupa.
Odpowiedz
#21
To zakładaj pan relację, a nie będziesz się w jakieś paskudne skrytoklejstwo bawił!

Ja chyba sobie sprezentuję jeden egzemplarz z okazji jutrzejszego dnia dziecka Tongue
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#22
Poznańskie gzuby miłe dzieciary i rozbestwione cołkiem ogary!
Model jest już w empiku w plazie na placu wolności jeszcze ni ma.
Stan na dzisiaj.
Odpowiedz
#23
(01-06-2012, 02:48)prezes01201 link napisał(a):Poznańskie gzuby miłe dzieciary i rozbestwione cołkiem ogary!
Model jest już w empiku w plazie na placu wolności jeszcze ni ma.
Stan na dzisiaj.

Jest, jest. Tylko na półce obok, na lewo od modeli. Nie wiem czemu, ale wrzucili to pod "kolekcje"
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PZL P.37 Łoś nowość od Fly Model krys 4 4,549 21-02-2021, 09:58
Ostatni post: Seweryn
  [N] Kartonowa Kolekcja 35 Hawker Hurricane Mk I bonk 11 4,454 15-01-2021, 11:58
Ostatni post: radzias
  [Nowość] Card Fleet No.8 American Porter class destroyer USS "Porter" DD-356 NEPTUNIA 0 1,731 26-03-2020, 09:09
Ostatni post: NEPTUNIA
  [N] Niemiecki czołg lekki PzKpfw II Ausf. F (DAK) - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 8 5,028 27-11-2019, 08:50
Ostatni post: Lesio73
  [N] AH-64A Apache - Kartonowa Kolekcja nr 33 Paweł M. 6 4,306 25-11-2019, 03:15
Ostatni post: Maciejesław
  [N] Amerykański czołg lekki M-22 Locust - MODEL HOBBY -MODEL-HOBBY- 1 2,590 06-08-2019, 07:36
Ostatni post: Lesio73
  [Nowość] Card fleet No.6 Austro-Hungarian destroyer SMS "Tatra" NEPTUNIA 0 1,793 04-06-2019, 11:13
Ostatni post: NEPTUNIA
  [N] Bu 181 Bestmann - Kartonowa Kolekcja nr 32 Paweł M. 11 6,015 05-04-2019, 08:13
Ostatni post: maluch116a
  [N] Hurricane Mk IIC, Kartonowa Kolekcja nr 31 Paweł M. 21 9,881 03-11-2018, 02:56
Ostatni post: MeFisto
  [N] AH-1F "Tzefa" Kartonowa Kolekcja nr 30 Paweł M. 2 3,124 04-07-2018, 06:06
Ostatni post: Lesio73

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości