Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[n] WAK w maju: Type 4 Ka-Tsu i T-34/85
#1
Dwie nowości na wiosnę (dostępne od jutra - 25.05.2012):

[Obrazek: th_wak12e1.jpg]

Długo zapowiadana amfibia Type 4 Ka-Tsu. Duży model w formacie A3 (po sklejeniu 44 cm długości). Autor, znany i lubiany, Michał Rafalski. Model nie będzie dostępny w Empikach. Cena modelu 65 zł. Do modelu będą/są dostępne gąsienice (80zł) i wręgi (35 zł).


[Obrazek: th_wak1203.jpg]

Kontynuujemy serię słynnych czołgów II WŚ. Po Shermanie kolej na T-34/85 (wersja z Fabryki 112 z armatą S-53). Dwa malowania do wyboru: polskie i sowieckie, oba z Ukrainy 1944 r. Autor, również znany i lubiany, Jerzy Janukowicz. Model powinien być w Empikach od poniedziałku (28.05). Cena modelu 45 zł. Do modelu będą/są dostępne gąsienice (60 zł lub 35 zł w zależności od wersji) i wręgi (35 zł).

Więcej zdjęć oczywiście na naszej stronie internetowej http://www.wak.pl
Odpowiedz
#2
Ciekawe czy ten T-34 też będzie miał tyle mikroskopijnych dodatków co Schermann Wink. Kiedyś skleiłem Rudego z MM, ale to był stary model z lat 90-ych i dość prosty technicznie, ten z WAKu będzie zapewne ambitniejszy.
Zrobiony: Hawker Hurricane (MM z 2002 r.), ORP "Burza" (MM z 1996 r.)
W trakcie budowy: RAH 66 - Comanche (z Fly Model)
Odpowiedz
#3
Hm hm hm... Na Teciaka to się chyba skuszę Smile
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#4
Hmm...nadal nie mam w swojej kolekcji teciaka więc, może się skuszę, to samo z wcześniejszym shermankiem. Ciekawe tylko jak ta wycinanka się prezentuje.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
(25-05-2012, 06:00)Tarsus Valorum link napisał(a):Ciekawe tylko jak ta wycinanka się prezentuje.

Wystarczy zajrzeć na stronę wydawcy. Masz zdjęcia surówki i arkuszy.

Co do nowości to faktycznie ciekawy wysyp :milbravo: Teraz przydałoby się nowe opracowanie M3 i może nieruszony jeszcze temat M7 Priest  :tank:
Amatorzy zbudowali arkę - profesjonaliści Tytanica.
Odpowiedz
#6
(25-05-2012, 03:02)Jari link napisał(a):Co do nowości to faktycznie ciekawy wysyp :milbravo: Teraz przydałoby się nowe opracowanie M3 i może nieruszony jeszcze temat M7 Priest  :tank:

Sexton fajniejszy Smile
Odpowiedz
#7
Nowy T-34/85 cienki... Pewnie tylko trochę lepszy od tego z MM. I tak najbardziej podoba się ten T-34/85 z Modelika, choć chyba nikt go nigdy dobrze nie sklejił. Ja długo się do niego przymierzam, ale zawsze braknie mi odwagi, gdy widzę szczegóły tego opracowania.
Ukończone: T-37A, BA-20M, T-28, T-26 obr. 1931, T-60, PzKpfw IV ausf. G, BT-2, T-35 obr. 1932, BA-64B, T-34-76, T-70M
Już wkrótce: T-54 obr. 1951, BRDM-1
W produkcji: ZiŁ-29061
Odpowiedz
#8
Wrażenia po obejrzeniu wycinanki, czy tak, sobie gdybiesz? Wieża fajnie rozwinięta, mnie się podoba - tylko czekać aż się w ępiku pokaże.

PS: Modelikowy teciak fajny, ale kadłub ma chyba w innej skali, o ile pamiętam to był sporo za krótki?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#9
Rozumiem ze kolega już go skleił aby wydawać opinie Smile
Odpowiedz
#10
(28-05-2012, 07:20)Fuenf_Viertel link napisał(a):I tak najbardziej podoba się ten T-34/85 z Modelika, choć chyba nikt go nigdy dobrze nie sklejił. Ja długo się do niego przymierzam, ale zawsze braknie mi odwagi, gdy widzę szczegóły tego opracowania.

Mi też się podobał ... aż do momentu kiedy zacząłem go kleić. Może i jest zdetalizowany, ale już przy wieżyczce dowódcy pojawiają się elementarne błędy - źle rozwinięty stożek, rozjechane zawiasy... na tym etapie model poszedł w odstawkę.

Ten z WAKu prezentuje się całkiem przyjemnie - opracowanie graficzne z tego co widzę posiada delikatne ślady waloryzacji, więc nawet w standardzie powinien się fajnie prezentować.
Odpowiedz
#11
Na razie sobie gdybię..., po tym jak zobaczyłem surówke i elementy na stronie WAKu. To tylko takie moje pierwsze wrażenie. Co do Modelika za jakiś czas spróbuję, detale bardzo mi się podobają. Jeżeli coś będzie nie tak, to może z wydanie Modelika i WAKu zrobię jeden model. Zobaczymy.
Ukończone: T-37A, BA-20M, T-28, T-26 obr. 1931, T-60, PzKpfw IV ausf. G, BT-2, T-35 obr. 1932, BA-64B, T-34-76, T-70M
Już wkrótce: T-54 obr. 1951, BRDM-1
W produkcji: ZiŁ-29061
Odpowiedz
#12
Kiedy będzie ten model w Empikach, bo dzisiaj byłem na Nowym Świecie i tam nie znalazłem? A chętnie bym obejrzał a może i kupił bo mam kupon z paybacka do zrealizowania. :wink:
Zrobiony: Hawker Hurricane (MM z 2002 r.), ORP "Burza" (MM z 1996 r.)
W trakcie budowy: RAH 66 - Comanche (z Fly Model)
Odpowiedz
#13
Model T-34 są już dostępne w Empikach.
Odpowiedz
#14
W "dużym " Empiku na Marszałkowskiej w Wwie dziś widziałem ten model T 34. Fajny, nie ma tylu waloryzowanych elementów jak Schermann, ale trochę drobiazgów w nim jest. Za to na pólce pod Modelarzem pojawiła się wolna przestrzeń. Czyżby więc jutro na Dzień Dziecka miał trafić do sprzedaży Titanic z MM?

Jak kogoś interesuje to na dworcu Środmieście na środkowym peronie w komisie z gazetami jest kilka Halifaxów za 19 zł. Zastanawiałem się nad zakupem drugiego egzemplarza bo podobno są jakieś błędy w konstrukcji kadlłuba tego modelu, ale poczekam na jeszcze większą przecenę.
Zrobiony: Hawker Hurricane (MM z 2002 r.), ORP "Burza" (MM z 1996 r.)
W trakcie budowy: RAH 66 - Comanche (z Fly Model)
Odpowiedz
#15
(31-05-2012, 06:38)RadomirW link napisał(a):Jak kogoś interesuje to na dworcu Środmieście na środkowym peronie w komisie z gazetami jest kilka Halifaxów za 19 zł. Zastanawiałem się nad zakupem drugiego egzemplarza bo podobno są jakieś błędy w konstrukcji kadlłuba tego modelu, ale poczekam na jeszcze większą przecenę.

To w Białymstoku jest jeszcze taniej.

A wracając do tematu: Czy ktoś posiada Ka-tsu? Jak prezentuje się ten model ( chodzi mi głownie o gąsienice).
Odpowiedz
#16
W Tychach w Empiku nigdy nie spotkałem modeli WAK , a gdy zapytałem o wydawnictwo to zrobili wielkie oczy .
Odpowiedz
#17
(31-05-2012, 07:30)Refal link napisał(a):To w Białymstoku jest jeszcze taniej.

powiedz tylko gdzie go widziałeś to ja z chęcią się przejdę  Smile
[Obrazek: wotuserbar02.jpg][/url]
Odpowiedz
#18
(31-05-2012, 07:30)Refal link napisał(a):A wracając do tematu: Czy ktoś posiada Ka-tsu? Jak prezentuje się ten model ( chodzi mi głownie o gąsienice).

Nie posiadam, ale widziałem oryginał w mieszkaniu Michała- moim zdaniem model warty każdej wydanej złotówki! Gąski też bardzo dobrze wyglądały, ale niestety nie wiem jak w opracowaniu.

Pozdrawiam!
Maciek
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#19
przemo085
Na Madro na pierwszym piętrze. Nie wiem czy jeszcze są, bo w sobotę zostały tylko ze trzy z czego jeden mocno uszkodzony.  Co do ceny to po 12.
Odpowiedz
#20
Dzięki
[Obrazek: wotuserbar02.jpg][/url]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  JAPOŃSKI CZOŁG Type 4 Chi-to [STM nr 6] pumbik1666 2 3,456 25-09-2011, 06:07
Ostatni post: Bizon

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości