Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[G] HMS Penelope 1:250 [MM 87']
#1
Witam.
Wiem, że nie dorównuje swoim "tworem" tutejszym mistrzom kartonu lecz....
Przedstawiam owoc moich zmagań  :-P

Podsumowania i ocenienie prac:
Cóż...na co się porwałem,każdy widzi -leciwa wycinanka, z trocinowo-papierowymi arkuszami dała się odczuć. Jednak i tu dało się często rozwarstwić papier,także nie było tragicznie do końca.
Opracowanie -jest dość pobieżne,okręt przypomina Hms Penelope. Do tego malowanie - stanowczo za ciemny kolor. Ale nie ma się co czepiać - "tamte" czasy , tamte trudności.
Z zamierzenia,starałem się dodawać elementy od siebie,na podstawie planów które najpierw mi pożyczono a później na swoich. Wiele mi pomogły,bo rysunki w wycinance są kiepskie i czasem nie wiadomo co ma być gdzie lub jak złożone.
Plany są dobre aczkolwiek i one mają niejasności -np. Olinowanie. Tu,przyznaję się bez bicia, że trochę improwizowałem,jednak podpierałem się relacją Kojaka z "czarnego forum",innych którzy kleili ten okręt oraz zdjęciami i szkicami z neta. Wyszedł twór który chyba jest najbliższy oryginałowi z 39'.
Jakby kto potrzebował,to mam rozrysowane to na skserowanym arkuszu z olinowania.
Czas na mowę końcową:
Z modelu jestem średnio zadowolony :-| Lecz tak jak napisałem na początku relacji : model miał być pewnym poligonem doświadczeń - trenażerem nowych technik i środków. W zamyśle, chciałem wykonać Penelopę jak najlepiej. Udało mi się to tyle na ile starczyło mi pomysłowości,samozaparcia i nerwów ;-) Choć patrząc na Błyskawicę, widzę postęp techniki klejenia i obycia z kartonem. Idzie to w dobrym kierunku lecz wiem co muszę jeszcze się nauczyć lepiej robić (poszycie,olinowanie!)
Budowa zajęła mi (z lenistwa,czasem nerwów lub braku czasu) niecałe 8mieś. A miałem plan na góra 3 Wink
Ok,to tyle.

Pozdrawiam

[Obrazek: HmsPenelope_01.jpg]

[Obrazek: th_HmsPenelope_02.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_03.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_04.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_05.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_06.jpg]

[Obrazek: HmsPenelope_07.jpg]

[Obrazek: HmsPenelope_08.jpg]

[Obrazek: th_HmsPenelope_09.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_10.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_11.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_12.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_13.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_14.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_15.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_16.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_17.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_18.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_19.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_20.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_22.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_21.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_23.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_24.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_25.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_26.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_28.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_27.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_29.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_30.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_31.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_32.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_33.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_34.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_35.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_36.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_37.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_38.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_39.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_40.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_41.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_42.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_44.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_45.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_46.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_47.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_48.jpg] [Obrazek: th_HmsPenelope_49.jpg]
Zwodowane ostatnio :  HMS Penelope       ORP Błyskawica(MM 97')
Modelarska głupawka: EURO 2012
Odpowiedz
#2
  Hehehe! - góra trzy! A cóż to, na akord pracujesz? Plan Pięcioletni przed czasem wykonać chciałbyś?
  ..."Czas nie liczy się"... - jak ongiś "Czerwone Gitary" śpiewały...
  Masz swoją radochę - modelik niebrzydki, bez fanfar, aliści solidnie i starannie wykonany - patrzy się na niego "bezodrzutowo" - i czegóż jeszcze chcesz???
  Jak piszesz, poligon to był. Zgoda. I on, ten poligon na pewno doświadczenia Ci trochę dodał; a to cenna rzecz...
  Gratuluję i pozdrawiam. ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#3
Witam,
Od samego początku śledziłem pilnie relację na sąsiednim forum. Wykonanie bardzo ładne, czyste, równe... Jednakże spodziewałem się wtedy, że model trochę zwaloryzujesz - tak mi się wydawało po obejrzeniu pierwszych zdjęć z budowy. Szkoda, że stanęło praktycznie na standardzie  Smile.
Mimo kilku niedoróbek (np niezbyt dokładnie spasowane poszycie, luźne linki, i za daleko wysunięte kotwice) model prezentuje się bardzo ładnie. A że powstał w osiem miesięcy zamiast trzech... Toż to tempo ekspresowe! Ja na ten przykład od półtora roku męczę niszczyciel i ciągle nie mam na niego czasu...
Rzeczywiście, w porównaniu do Błyskawicy postęp jest i o to chodzi PDT_Armataz_01_34

PS
Penelope to był mój pierwszy model kartonowy. Kleiłem go w czasach kiedy miałem dostęp tylko do nożyczek, butaprenu, kleju "guma arabska" w zarąbiastej buteleczce z gumowym zamknięciem oraz szpilek na lufy. Model wyszedł krzywy, zwichrowany, bez lin, relingów itp. Polakierowałem wtedy kadłub nitro i zwodowałem w wannie... Pływał! Ale tylko chwilę bo brał wodę jak przez sito  Big Grin Udało mi się go odratować ale i tak po kilku latach wylądował na śmietniku.
Odpowiedz
#4
Pogratuluję i tutaj choć wpisywałem sie na sąsiednim forum.
Fajniutki i zawsze na widok Penelopy bedzie mi się coś kręcić w dołku. Dla mnie to był początek modelarstwa i do dzisiaj pamiętam te rysunki z MM o których piszesz :-)
Jak zawsze podziwiam za upór w klejeniu starych MM. Ja się nie odważyłem i powtórzyłem przygodę z Penelope ale już w skali 1:600.
pzdr
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości