Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawostaka z Chin..
#1
Witam.

  Około miesiąca temu postanowiłem zamówic model kartonowy SU-30MKK z Chin.. Tak. Z Chin.. Byłem bardzo ciekawy poziomu ich wydawnictw. No cóż.. Po około 20 dniach przyszedł wyczekiwany model Smile
  Jakie było moje zdziwienie, gdy okazało się, że model zakupiony bądź co bądź w Chińskim sklepie - okazał się przedrukiem z atramentowej drukarki w pomniejszonej skali wydawnictwa Modelik.. Smile Mało tego, to Chinole nie wiedząc że opis modelu jest w języku Polskim - pozostawili nazewnictwo z rysunków montażowych i opisu w niezmienionej Polskiej formie i wysłali do Polski. Smile
  Tam faktycznie nie ma żadnego poszanowania praw autorskich.. Zainteresowanym mogę przesłać stronę tego "sklepu" i nick sprzedawcy który ogłasz się na jednym z międzynarodowych serwisów aukcyjnych (nie eBay)

Pozdrawiam,
Bartek.
Odpowiedz
#2
HAHA, no tego jeszcze nie było... Swoją drogą Chinczycy potrafią zrobic podróbkę lepszą od orginału... więc może błędy poprawiają w modelach ;D ;D ;D
Odpowiedz
#3
A mógłbyś porobić zdjęcia tej wycinanki i ją nam zaprezentować? Szczerze mnie ciekawi ta podróbka, jak ona wyglądać może  :-P
Odpowiedz
#4
Oczywiście zrobię zdjęcia.. Choćby dla ukazania jak Chińczycy potrafią podrabiać  modele kartonowe Smile Tak bardzo mnie rozbroiła ta sytuacja, że aż śmiać mi się chciało.. Smile No cóż.. Model z przesyłką kosztował 36zł.. To średnia cena za ciekawość, ale doświadczenie - jest bezcenne  ;D

 Oto kilka zdjęć:  :-)

1. Okładka w jaką Chiński model  był zaopatrzony:

[Obrazek: 001azr.jpg]


2. Ogólne zdjęcie arkuszy:

[Obrazek: 002oir.jpg]


3. Nienajlepszej jakości wydruk części:

[Obrazek: 003wnc.jpg]



4. Wszystkie linie są zamazane  i patrząc na arkusze, można stwierdzić, że pogorszyła nam się ostrość widzenia:  :wink:

[Obrazek: 004zhm.jpg]



To w zasadzie tyle na temat Chińskiego modelu kartonowego..  :-)

  Pozdrawiam..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości