06-01-2011, 12:10
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2011, 06:31 przez Passer Montanus.)
Poprzednie wątki Zapowiedzi oraz Nowości:
- Zapowiedzi/Nowości 2009 roku -- http://www.papermodels.pl/index.php?topic=2973.0
- Zapowiedzi/Nowości 2010 roku -- http://www.papermodels.pl/index.php?topic=4854.0
SAMOLOTY :
1. An-2 --- ORLIK --- Bartłomiej Kołek
2. PZL Mi-2 Wilczek --- ANSWER --- Andrzej Maciejczak
3. Śmigłowiec Mi-4 --- MAŁY MODELARZ --- Bohdan Wasiak --- ( Reprint MM 9 / 1967 )
4. SB2C-4 Helldiver --- WYD. A. HALIŃSKI --- Marcin Grygiel , Marcin Dworzecki
5. Fokker D.VII --- WAK --- Maciej Lewan
6. Rakieta Gemini - Titan II --- MODELIK --- Jerzy Janukowicz
7. Ła - 5FN --- MODELIK --- Łukasz Fuczek --- ( Wznowienie )
8. Bf-109 G8 --- MODELIK --- Łukasz Fuczek --- ( Wznowienie )
9. Mig-15 Bis Fagot --- HOBBY MODEL ---
10. Zlin 50 L/SL --- GPM --- Roman Cholewiak
11. Jak -3 --- WAK --- Łukasz Fuczek
12. Fw-190 D-9 --- WYDAWNICTWO A. HALIŃSKI --- Marcin Grygiel , Marcin Dworzecki
13. B-2 Spirit --- MODEL - KOM --- Karol Ciesielski
14 SB2U Vindicator --- KARTONOWA KOLEKCJA --- Paweł Mistewicz
15. PZL P.11c --- MODELARZ KARTONOWY --- Paweł Mistewicz
16. PZL -130 TC -II " Orlik " --- ORLIK --- Jakub Biedacha
17. Lublin R-XX --- WAK --- Lech Kołodziejski
18. Jak 1 b --- WAK --- Łukasz Fuczek
19. Mig - 15 UTI / SB Lim -2A / CS - 102 --- HOBBY MODEL ---
20. RWD - 25 --- WAK --- Lech Kołodziejski
21. PZL P-37 A " Łoś " , Bf-109 D-1 , I -16 typ 10 --- WAK --- Jerzy Janukowicz --- 1 : 50
22. A6M3 Zero typ 32 --- WYDAWNICTWO A.HALIŃSKI ---
23. TS-11 Iskra --- Renova Model --- Marcin Kudelski
24. Dornier Do - 335 --- GPM --- Roman Cholewiak
25. PWS - 3 --- ŚWIAT Z KARTONU --- Krystian Szczepaniuk
26. PKZ-2 Helicopter --- GPM ---
27. Spad S.61C1 --- ORLIK --- Tomasz Dębicki
28. Heinkel Lerche --- ORLIK ---
29. Sopwith Schneider --- MODELIK --- Maciej Lewan
30. Thomas - Morse S-5 --- MODELIK --- Maciej Lewan
31. Lebed VII --- MODELIK --- Maciej Lewan
32. Pfalz E.1 --- WAK --- Piotr Dakowski
33. Pfalz A1/ A2 --- GPM --- Maciej Herbut
34. Gipsy Moth --- GPM --- Tomasz Kopecki
35. Rakieta nośna Proton / moduł stacji Salyut --- MODELIK --- Maciej Lewan
36. Rakieta nośna Proton / moduł Zond ( 7K -L1 ) --- MODELIK --- Maciej Lewan
37. Rakieta nośna Proton / moduł LK-1 --- MODELIK --- Maciej Lewan
38. Rakieta nośna UR -500 ( 8K82 ) Proton --- MODELIK --- Maciej Lewan
39. De Havilland Mosquito mk. II NF --- MAŁY MODELARZ --- Roman Staszałek
40. PAK FA T-50 --- HOBBY MODEL ---
41. Moduł ZARYA --- 2D- 3D --- Marek Wrona
42. Douglas O-2H --- GPM --- Maciej Lewan
43. P-47 D-11 Thunderbolt --- WYD. A. HALIŃSKI --- M. Dworzecki , M.Grygiel .A. Haliński
44. Piper L-4H " Cub " --- KARTONOWA KOLEKCJA --- Paweł Mistewicz
45. B-29 Superfortres --- GPM ---
46. Fokker F.VII b / 3M --- ORLIK --- Tomasz Dębicki
47. Spad VII C.1 --- GPM --- Maciej Lewan
48. Me -323 Gigant --- GPM
49. PWS 5 t 2 --- GPM --- Tomasz Dębicki
50. Lockheed F-35 Lightning II --- HOBBY MODEL --- ( ZAPOWIEDŹ )
51. Northrop YF-23 Black Widow II --- HOBBY MODEL --- ( z )
52. Śmigłowiec Mi-2 --- Jakub Biedacha --- ( z )
53. Shenyang J-5 --- Maciej Lewan --- ( z )
54. Halifax B Mk.II Series IA --- MAŁY MODELARZ --- Zbigniew Sałapa --- ( z )
55. KAI T-50 Golden Eagle --- HOBBY MODEL --- ( z )
56. Chengdu J-20 --- HOBBY MODEL --- ( z )
57. Mig -29 --- WYD. A. HALIŃSKI --- ( z )
POJAZDY:
1. Transporter SdKfz 250/9 ausf.A --- GPM
2. Czołg FCM 2C " Normandie " --- MODELIK --- Eugeniusz Moczuk / Jan Kolodziej
3. Chevrolet C15A ( Cabin 12 ) --- WAK --- Mariusz Kita
4. Star A 28 CPN --- ORLIK --- 1 : 43 --- Szymon Kołek
5. Żuk A15 M , Żuk A 16 B --- ORLIK --- 1 : 43 --- Szymon Kołek
6. Samochód pancerny BA -27 M --- MODELIK --- Jerzy Janukowicz
7. MCV -80 Warriior --- MODELIK --- Waldemar Rychard --- ( Wznowienie )
8. Chevrolet 15 CWT --- MODELIK --- Waldemar Rychard --- ( Wznowienie )
9. Panzer VI Tiger Ausf E --- MODELIK --- Waldemar Rychard
10. Samochód ciężarowy GAZ - AAA --- MODELIK --- Jerzy Janukowicz
11. Cysterna GAZ --- AAA BZ - 38 --- MODELIK --- Jerzy Janukowicz
12. Samochód ciężarowy Mercedes L-3000 --- MODELIK --- Waldemar Rychard --- ( Wznowienie )
13 . Ciągnik Ursus C-45 --- MODELIK --- Jan Kołodziej --- ( Wznowienie )
14. Ciągnik Lanz - Bulldog D 9506 --- MODELIK --- Jan Kołodziej --- ( Wznowienie )
15. Star 266 - ZU -23 -2 --- MODELIK --- Waldemar Rychard --- ( Wznowienie )
16. Czołg K- Wagen --- ORLIK --- Piotr Jamer
17. PzKpfw. V Panther Ausf G " Pudel " --- ORLIK --- Stanisław Śliwiński
18. PzKpfw. V Panther Ausf A --- STM MODEL --- Stanisław Śliwiński
19. Czołg Typ 97 Chi- Ha --- MODEL HOBBY --- Marian Sobel
20. Transporter piechoty Typ1 Ho-Ki --- WAK --- Michał Rafalski
21. Pz.Kpfw 38 ( t ) Ausf.A/B/C i PzBfwg --- MODEL HOBBY --- Marian Sobel
22. Cysterna Jelcz 317 SCZ 18 --- ANSWER --- Andrzej Maciejczak
23. Czołg lekki T1E1 --- WAK --- Michał Rafalski
24. T- 34 / Tygrys --- WAK --- 1 : 50
25. Haubica B-4 wz.1931 kal 203 mm --- MODELIK --- Piotr Koper
26. STAR LE 12180 Chłodnia --- MODELIK --- Jan Kołodziej
27. Leopard 1 A4 --- MODELIK --- Waldemar , Kacper Rychard --- ( Wznowienie )
28. GAZ-69 M --- MODELIK --- Adam Kolczarek / Michał Kołodziej --- ( Wznowienie )
29. Rolls - Royce Phantom II --- MODELIK --- Jerzy Janukowicz
30. Rzymska katapulta Onager --- ŚWIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek
31. Naczepa Sd.Ah.116 --- ANGRAF ---
32. Hetzer " Chwat " --- STM MODEL --- Stanisław Śliwiński
33. Gerat 040 Karl Moser Nr 1 " Eva " --- GPM --- Dariusz Markowicz
34. PT-91 " Twardy " --- GPM --- Piotr Mazurek --- 1 : 16
35. Taran --- ŚWAIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek
36. Lekki czołg " Anders " --- MODEL - KOM --- Marek Bonek
37. Neubaufahrzeeug VI --- GPM --- Mariusz Kurzyński
38. BM -8-24 Katiusza --- MODELIK --- Paweł Jaszczak / Michał Kołodziej
39. Czołg lekki T-60 --- MODELIK --- Paweł Jaszczak --- ( Wznowienie )
40. Samobieżna wyrzutnia rakietowa / stacja radiolo. Crotale --- 2D - 3D --- Marek Wrona
41. Samochód pożarniczy Star 20 GM 8 --- MODELIK --- Jan Kołodziej
42. Samochód pożarniczy Star 21 SBM 2000/8 --- MODELIK --- Jan Kołodziej
43. Czołg średni Typ 4 Chi - To --- STM MODEL --- Stanisław Śliwiński
44. Chevrolet C15 A ( Cabin No 13 ) --- WAK --- Mariusz Kita
45. Ciągnik artyleryjski SG-10 --- MODELIK --- Jan Kołodziej
46. MRAP Cougar --- MODELIK --- Michał Kołodziej
47. Star 28 / 29 ciężarówka --- MODELIK --- Jan Kołodziej
48. Star 28 / 29 cysterna --- MODELIK --- Jan Kolodziej
49. Star 28 / 29 wywrotka --- MODELIK --- Jan Kołodziej
50. Radziecki walec drogowy Du - 47B --- MODELIK --- Denis Demczenko
51. Niemiecka armata sIG 33 , czołg ciężki Maus , czołg lekki PzKpfw. I B --- JSC --- 1 : 72 --- { L }
52. Radziecki czołg piechoty T-26 , czołg szybki BT-7 --- JSC --- 1 : 72 --- { L }
53. Sherman III " Maczuga " --- WAK --- Michał Szklarczyk
54. Czołg średni T-44 --- GPM --- Augustas Kemeżys
55. Wóz dowodzenia AEC Dorchester --- Mariusz Kita
56. Star 266 Bonex --- Mariusz Kita --- ( ZAPOWIEDŹ )
57. Transporter gąsienicowy Typ 4 Ka -Tsu --- Michał Rafalski --- ( z )
58. SdKfz. 184 Ferdynand --- Mariusz Kurzyński --- ( z )
59. Ciągnik artyleryjski Woroszyłowiec --- Michał Rafalski --- ( z )
60. Samochód pancerny Mgebrov White --- Piotr " BERP " Siewierski --- ( z )
61. Trał minowy Raumer -S --- 2D - 3D --- Marek Wrona --- ( z )
62. M1A2 Abrams --- JD MODEL --- ( z )
63. Faun FI. Kfz 3500 --- ORLIK --- 1 : 43 --- ( z )
64. MAN 6 x 6 --- RENOVA MODEL --- ( z )
65. Aerosani NKL -16 --- ORLIK --- ( z )
66. Ciągnik artyleryjski AEC Matador --- Mariusz Kita --- ( z )
67. Ciągnik artyleryjski CMP --- WAK --- Mariusz Kita --- ( z )
OKRĘTY / STATKI:
1. Włoski niszczyciel " Dardo" --- ORLIK --- Roman Cholewiak
2. Holownik " Ievoli Black " --- JSC --- 1 : 250
3. Pancernik HMS " Dreadnought " --- MAŁY MODELARZ --- Zbigniew Sałapa --- 1 : 200
4. Pancernik " Pietropawłowsk " --- MODELIK --- Dimitri Hotkin --- ( Wznowienie )
5. Niszczyciel IJN " Fuyuzuki " --- MODELIK --- Piotr Turalski --- ( Wznowienie )
6. Ciężki krążownik USS " Indianapolis " --- MODELIK --- Ryszard Bones --- ( Wznowienie )
7. Niszczyciel USS " Leutze " --- MODELIK --- Grzegorz Nowak --- ( Wznowienie )
8. Fregata HMS " Mercury " --- SHIPYARD --- 1 : 96
9. Okręt podwodny ORP " Jastrząb " --- NS " MODELARSTWO OKRĘTOWE " --- Bartek Miazga
10. Niszczyciel IJN " Shiratsuyu" --- GPM ---
11. Francuski pancernik " La Hoche " --- MODELIK --- Michał Glock
12. Monitor ORP " Horodyszcze " / ORP " Toruń " --- GPM --- Marian Sobel --- 1 : 100
13. Monitor ORP " Warszawa - 1920 / 1930 / 1939 --- GPM --- Marian Sobel --- 1 : 100
14. Niszczyciel HMS " Campbeltown " --- GPM --- Maciej Herbut
15. Pancernik austro-węgierski " Szent Istvan " --- GPM ---
16. Niszczyciel HMS " Matabele ' --- ANSWER ---
17. Krążownik " Ajax " / " Achilles " --- JSC --- Marian Kątny --- 1 : 400
18. " Santa Maria " , " Nina " --- SHIPYARD --- 1 : 96
19. Galeon " Mayflower " --- MAŁY MODELARZ --- Lech Zuzański --- 1 : 100
20. ORP " Orkan " --- ANSWER ---
21. Karawela " Pinta " --- SHIPYARD ---
22. Krążownik liniowy HMS " Hood " --- WYD. A. HALIŃSKI ---
23. Krążownik liniowy SMS " Seydlitz " --- GPM ---
24. Duński pancernik obrony wybrzeża " Skjold " --- MODELIK --- Michał Glock
25. Trawler uzbrojony HMT " Coldstreamer " T 337 --- NS " MODELARSTWO OKRĘTOWE " --- Bartek Miazga
26. Kliper Baltimorski Berbice / nabrzeże stoczniowe --- SHIPYARD ---
27. IJN " Takao " --- WYD. A. HALIŃSKI --- ( ZAPOWIEDŹ )
28. USS " San Francisco " --- WYD. A. HALIŃSKI --- ( z )
29. Krążownik p-lot. HMS " Naiad " --- Roman Cholewiak --- ( z )
30. Stawiacz min IJN " Tsugaru " --- Maciej Herbut --- ( z )
31. Ciężki krążownik USS " Salt Lake City " --- WAK --- M. Wasylewicz --- ( z )
KOLEJ:
1. Słupy sieci trakcyjnej --- ANSWER --- Mariusz Głowacki --- 1 25 / 1:45 --- { L } --- ( Free Model )
2. Wagon artyleryjski " Istriebitiel Faszyzma " --- GPM
3. Lokomotywa wąskotorowa Tw29 --- MODELIK --- Jan Kołodziej
4. Parowóż Ol49 --- MODELIK --- Adrian Wandtke / Jan Kołodziej --- ( Wznowienie )
5. Lokomotywa ST 44 -935 " Gagarin " --- GPM --- Daniel Matysik
6. Lokomotywa z 1804 roku Penydarren --- ŚWIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek
7. Parowóz Tp4 --- MODELIK --- Jan Kołodziej
8. Drezyna motorowa WM-15A --- MODELIK --- Michał Augustyniak
9. Lokomotywa dieslowska WR - 360 --- MODELIK --- Michał Augustyniak
10. Lokomotywa SP45 --- ANGRAF ---
11. Pociąg wąskotorowy z lok. spalinową 2WLs50 --- ZETKA ---
12. Parowóz Tkt 3 --- ADW MODEL --- 1 : 45 ---
13. Węglarka 401 Z --- ANGRAF MODEL ---
14. Platforma 401 Zb --- ANGRAF MODEL ---
15. Platforma z kłonicami 401 Ze --- ANGRAF MODEL ---
16. Parowóz Tx4 --- ANGRAF MODEL ---
17. Parowóz P3 Nr 302 --- Dariusz Wandtke --- ( ZAPOWIEDŹ )
BUDOWLE :
1. Częstochowa - Jasna Góra --- GPM --- 1 : 200
2. Nabrzeże stoczniowo- portowe Baltimor 1780 --- SHIPYARD --- 1 : 72 --- { L }
3. Dom jednorodzinny " Opal " --- SHIPYARD --- 1 : 87 --- { L }
4. Kościół gotycki w Gryfinie --- MODELIK --- Jan Kołodziej --- ( Wznowienie )
5. Zamek w Oleśnicy --- INN -OLS 2 --- 1 : 160
6 . Fińska latarnia morska Marjaniemi z 1871 roku --- SHIPYARD --- 1 : 72 / 1 : 87 --- { L }
7. Fińska latarnia morska Ulkokalla z 1871 roku --- SHIPYARD --- 1: 72 / 1: 87 --- { L }
8. Magazyn --- SHIPYARD --- 1: 72 / 1:87 --- { L }
9. Budynek mieszkalny --- SHIPYARD --- 1 : 72 / 1: 87 --- { L }
10. Zamek w Chocimiu --- GPM --- Łukasz Fuczek --- 1 : 300
11. Zamek w Matsue --- GPM --- Onrej Heil --- 1 : 100
12. Fińska latarnia morska Kermorvan z 1849 r. --- SHIPYARD --- 1 : 72 / 1: 87 --- { L }
13. Kościół NMP Królowej Różańca Świętego z 1611 r z Boronowa --- ŚWIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek --- 1 : 100
14. Fińska latarnia Uto --- SHIPYARD --- 1 : 72 / 1 : 87 --- { L }
15. Niemiecka latarnia z 1913 roku Bunthauser Spitze --- SHIPYARD 1 : 72 / 1: 87 --- { L }
16. Nastawnia kolejowa --- ŚWIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek --- 1 : 87
17. Dom jednorodzinny --- ŚWIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek --- 1 : 87
18. Dom amerykański --- ŚWIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek --- 1 : 87
19. Niemiecka latarnia z 1891 roku Pilsumer --- SHIPYARD --- 1 : 72 / 1 : 87 --- { L }
FIGURY:
1. Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego Ulrich von Jungingen --- GPM --- 1:9
Tegoroczny wysyp modeli kartonowych rozpoczyna wydawnictwo Orlik z modelem samolotu An-2 ,mam nadzieję ,że model ten opracował autor TS-11 Iskra :mrgreen:
- Zapowiedzi/Nowości 2009 roku -- http://www.papermodels.pl/index.php?topic=2973.0
- Zapowiedzi/Nowości 2010 roku -- http://www.papermodels.pl/index.php?topic=4854.0
SAMOLOTY :
1. An-2 --- ORLIK --- Bartłomiej Kołek
2. PZL Mi-2 Wilczek --- ANSWER --- Andrzej Maciejczak
3. Śmigłowiec Mi-4 --- MAŁY MODELARZ --- Bohdan Wasiak --- ( Reprint MM 9 / 1967 )
4. SB2C-4 Helldiver --- WYD. A. HALIŃSKI --- Marcin Grygiel , Marcin Dworzecki
5. Fokker D.VII --- WAK --- Maciej Lewan
6. Rakieta Gemini - Titan II --- MODELIK --- Jerzy Janukowicz
7. Ła - 5FN --- MODELIK --- Łukasz Fuczek --- ( Wznowienie )
8. Bf-109 G8 --- MODELIK --- Łukasz Fuczek --- ( Wznowienie )
9. Mig-15 Bis Fagot --- HOBBY MODEL ---
10. Zlin 50 L/SL --- GPM --- Roman Cholewiak
11. Jak -3 --- WAK --- Łukasz Fuczek
12. Fw-190 D-9 --- WYDAWNICTWO A. HALIŃSKI --- Marcin Grygiel , Marcin Dworzecki
13. B-2 Spirit --- MODEL - KOM --- Karol Ciesielski
14 SB2U Vindicator --- KARTONOWA KOLEKCJA --- Paweł Mistewicz
15. PZL P.11c --- MODELARZ KARTONOWY --- Paweł Mistewicz
16. PZL -130 TC -II " Orlik " --- ORLIK --- Jakub Biedacha
17. Lublin R-XX --- WAK --- Lech Kołodziejski
18. Jak 1 b --- WAK --- Łukasz Fuczek
19. Mig - 15 UTI / SB Lim -2A / CS - 102 --- HOBBY MODEL ---
20. RWD - 25 --- WAK --- Lech Kołodziejski
21. PZL P-37 A " Łoś " , Bf-109 D-1 , I -16 typ 10 --- WAK --- Jerzy Janukowicz --- 1 : 50
22. A6M3 Zero typ 32 --- WYDAWNICTWO A.HALIŃSKI ---
23. TS-11 Iskra --- Renova Model --- Marcin Kudelski
24. Dornier Do - 335 --- GPM --- Roman Cholewiak
25. PWS - 3 --- ŚWIAT Z KARTONU --- Krystian Szczepaniuk
26. PKZ-2 Helicopter --- GPM ---
27. Spad S.61C1 --- ORLIK --- Tomasz Dębicki
28. Heinkel Lerche --- ORLIK ---
29. Sopwith Schneider --- MODELIK --- Maciej Lewan
30. Thomas - Morse S-5 --- MODELIK --- Maciej Lewan
31. Lebed VII --- MODELIK --- Maciej Lewan
32. Pfalz E.1 --- WAK --- Piotr Dakowski
33. Pfalz A1/ A2 --- GPM --- Maciej Herbut
34. Gipsy Moth --- GPM --- Tomasz Kopecki
35. Rakieta nośna Proton / moduł stacji Salyut --- MODELIK --- Maciej Lewan
36. Rakieta nośna Proton / moduł Zond ( 7K -L1 ) --- MODELIK --- Maciej Lewan
37. Rakieta nośna Proton / moduł LK-1 --- MODELIK --- Maciej Lewan
38. Rakieta nośna UR -500 ( 8K82 ) Proton --- MODELIK --- Maciej Lewan
39. De Havilland Mosquito mk. II NF --- MAŁY MODELARZ --- Roman Staszałek
40. PAK FA T-50 --- HOBBY MODEL ---
41. Moduł ZARYA --- 2D- 3D --- Marek Wrona
42. Douglas O-2H --- GPM --- Maciej Lewan
43. P-47 D-11 Thunderbolt --- WYD. A. HALIŃSKI --- M. Dworzecki , M.Grygiel .A. Haliński
44. Piper L-4H " Cub " --- KARTONOWA KOLEKCJA --- Paweł Mistewicz
45. B-29 Superfortres --- GPM ---
46. Fokker F.VII b / 3M --- ORLIK --- Tomasz Dębicki
47. Spad VII C.1 --- GPM --- Maciej Lewan
48. Me -323 Gigant --- GPM
49. PWS 5 t 2 --- GPM --- Tomasz Dębicki
50. Lockheed F-35 Lightning II --- HOBBY MODEL --- ( ZAPOWIEDŹ )
51. Northrop YF-23 Black Widow II --- HOBBY MODEL --- ( z )
52. Śmigłowiec Mi-2 --- Jakub Biedacha --- ( z )
53. Shenyang J-5 --- Maciej Lewan --- ( z )
54. Halifax B Mk.II Series IA --- MAŁY MODELARZ --- Zbigniew Sałapa --- ( z )
55. KAI T-50 Golden Eagle --- HOBBY MODEL --- ( z )
56. Chengdu J-20 --- HOBBY MODEL --- ( z )
57. Mig -29 --- WYD. A. HALIŃSKI --- ( z )
POJAZDY:
1. Transporter SdKfz 250/9 ausf.A --- GPM
2. Czołg FCM 2C " Normandie " --- MODELIK --- Eugeniusz Moczuk / Jan Kolodziej
3. Chevrolet C15A ( Cabin 12 ) --- WAK --- Mariusz Kita
4. Star A 28 CPN --- ORLIK --- 1 : 43 --- Szymon Kołek
5. Żuk A15 M , Żuk A 16 B --- ORLIK --- 1 : 43 --- Szymon Kołek
6. Samochód pancerny BA -27 M --- MODELIK --- Jerzy Janukowicz
7. MCV -80 Warriior --- MODELIK --- Waldemar Rychard --- ( Wznowienie )
8. Chevrolet 15 CWT --- MODELIK --- Waldemar Rychard --- ( Wznowienie )
9. Panzer VI Tiger Ausf E --- MODELIK --- Waldemar Rychard
10. Samochód ciężarowy GAZ - AAA --- MODELIK --- Jerzy Janukowicz
11. Cysterna GAZ --- AAA BZ - 38 --- MODELIK --- Jerzy Janukowicz
12. Samochód ciężarowy Mercedes L-3000 --- MODELIK --- Waldemar Rychard --- ( Wznowienie )
13 . Ciągnik Ursus C-45 --- MODELIK --- Jan Kołodziej --- ( Wznowienie )
14. Ciągnik Lanz - Bulldog D 9506 --- MODELIK --- Jan Kołodziej --- ( Wznowienie )
15. Star 266 - ZU -23 -2 --- MODELIK --- Waldemar Rychard --- ( Wznowienie )
16. Czołg K- Wagen --- ORLIK --- Piotr Jamer
17. PzKpfw. V Panther Ausf G " Pudel " --- ORLIK --- Stanisław Śliwiński
18. PzKpfw. V Panther Ausf A --- STM MODEL --- Stanisław Śliwiński
19. Czołg Typ 97 Chi- Ha --- MODEL HOBBY --- Marian Sobel
20. Transporter piechoty Typ1 Ho-Ki --- WAK --- Michał Rafalski
21. Pz.Kpfw 38 ( t ) Ausf.A/B/C i PzBfwg --- MODEL HOBBY --- Marian Sobel
22. Cysterna Jelcz 317 SCZ 18 --- ANSWER --- Andrzej Maciejczak
23. Czołg lekki T1E1 --- WAK --- Michał Rafalski
24. T- 34 / Tygrys --- WAK --- 1 : 50
25. Haubica B-4 wz.1931 kal 203 mm --- MODELIK --- Piotr Koper
26. STAR LE 12180 Chłodnia --- MODELIK --- Jan Kołodziej
27. Leopard 1 A4 --- MODELIK --- Waldemar , Kacper Rychard --- ( Wznowienie )
28. GAZ-69 M --- MODELIK --- Adam Kolczarek / Michał Kołodziej --- ( Wznowienie )
29. Rolls - Royce Phantom II --- MODELIK --- Jerzy Janukowicz
30. Rzymska katapulta Onager --- ŚWIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek
31. Naczepa Sd.Ah.116 --- ANGRAF ---
32. Hetzer " Chwat " --- STM MODEL --- Stanisław Śliwiński
33. Gerat 040 Karl Moser Nr 1 " Eva " --- GPM --- Dariusz Markowicz
34. PT-91 " Twardy " --- GPM --- Piotr Mazurek --- 1 : 16
35. Taran --- ŚWAIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek
36. Lekki czołg " Anders " --- MODEL - KOM --- Marek Bonek
37. Neubaufahrzeeug VI --- GPM --- Mariusz Kurzyński
38. BM -8-24 Katiusza --- MODELIK --- Paweł Jaszczak / Michał Kołodziej
39. Czołg lekki T-60 --- MODELIK --- Paweł Jaszczak --- ( Wznowienie )
40. Samobieżna wyrzutnia rakietowa / stacja radiolo. Crotale --- 2D - 3D --- Marek Wrona
41. Samochód pożarniczy Star 20 GM 8 --- MODELIK --- Jan Kołodziej
42. Samochód pożarniczy Star 21 SBM 2000/8 --- MODELIK --- Jan Kołodziej
43. Czołg średni Typ 4 Chi - To --- STM MODEL --- Stanisław Śliwiński
44. Chevrolet C15 A ( Cabin No 13 ) --- WAK --- Mariusz Kita
45. Ciągnik artyleryjski SG-10 --- MODELIK --- Jan Kołodziej
46. MRAP Cougar --- MODELIK --- Michał Kołodziej
47. Star 28 / 29 ciężarówka --- MODELIK --- Jan Kołodziej
48. Star 28 / 29 cysterna --- MODELIK --- Jan Kolodziej
49. Star 28 / 29 wywrotka --- MODELIK --- Jan Kołodziej
50. Radziecki walec drogowy Du - 47B --- MODELIK --- Denis Demczenko
51. Niemiecka armata sIG 33 , czołg ciężki Maus , czołg lekki PzKpfw. I B --- JSC --- 1 : 72 --- { L }
52. Radziecki czołg piechoty T-26 , czołg szybki BT-7 --- JSC --- 1 : 72 --- { L }
53. Sherman III " Maczuga " --- WAK --- Michał Szklarczyk
54. Czołg średni T-44 --- GPM --- Augustas Kemeżys
55. Wóz dowodzenia AEC Dorchester --- Mariusz Kita
56. Star 266 Bonex --- Mariusz Kita --- ( ZAPOWIEDŹ )
57. Transporter gąsienicowy Typ 4 Ka -Tsu --- Michał Rafalski --- ( z )
58. SdKfz. 184 Ferdynand --- Mariusz Kurzyński --- ( z )
59. Ciągnik artyleryjski Woroszyłowiec --- Michał Rafalski --- ( z )
60. Samochód pancerny Mgebrov White --- Piotr " BERP " Siewierski --- ( z )
61. Trał minowy Raumer -S --- 2D - 3D --- Marek Wrona --- ( z )
62. M1A2 Abrams --- JD MODEL --- ( z )
63. Faun FI. Kfz 3500 --- ORLIK --- 1 : 43 --- ( z )
64. MAN 6 x 6 --- RENOVA MODEL --- ( z )
65. Aerosani NKL -16 --- ORLIK --- ( z )
66. Ciągnik artyleryjski AEC Matador --- Mariusz Kita --- ( z )
67. Ciągnik artyleryjski CMP --- WAK --- Mariusz Kita --- ( z )
OKRĘTY / STATKI:
1. Włoski niszczyciel " Dardo" --- ORLIK --- Roman Cholewiak
2. Holownik " Ievoli Black " --- JSC --- 1 : 250
3. Pancernik HMS " Dreadnought " --- MAŁY MODELARZ --- Zbigniew Sałapa --- 1 : 200
4. Pancernik " Pietropawłowsk " --- MODELIK --- Dimitri Hotkin --- ( Wznowienie )
5. Niszczyciel IJN " Fuyuzuki " --- MODELIK --- Piotr Turalski --- ( Wznowienie )
6. Ciężki krążownik USS " Indianapolis " --- MODELIK --- Ryszard Bones --- ( Wznowienie )
7. Niszczyciel USS " Leutze " --- MODELIK --- Grzegorz Nowak --- ( Wznowienie )
8. Fregata HMS " Mercury " --- SHIPYARD --- 1 : 96
9. Okręt podwodny ORP " Jastrząb " --- NS " MODELARSTWO OKRĘTOWE " --- Bartek Miazga
10. Niszczyciel IJN " Shiratsuyu" --- GPM ---
11. Francuski pancernik " La Hoche " --- MODELIK --- Michał Glock
12. Monitor ORP " Horodyszcze " / ORP " Toruń " --- GPM --- Marian Sobel --- 1 : 100
13. Monitor ORP " Warszawa - 1920 / 1930 / 1939 --- GPM --- Marian Sobel --- 1 : 100
14. Niszczyciel HMS " Campbeltown " --- GPM --- Maciej Herbut
15. Pancernik austro-węgierski " Szent Istvan " --- GPM ---
16. Niszczyciel HMS " Matabele ' --- ANSWER ---
17. Krążownik " Ajax " / " Achilles " --- JSC --- Marian Kątny --- 1 : 400
18. " Santa Maria " , " Nina " --- SHIPYARD --- 1 : 96
19. Galeon " Mayflower " --- MAŁY MODELARZ --- Lech Zuzański --- 1 : 100
20. ORP " Orkan " --- ANSWER ---
21. Karawela " Pinta " --- SHIPYARD ---
22. Krążownik liniowy HMS " Hood " --- WYD. A. HALIŃSKI ---
23. Krążownik liniowy SMS " Seydlitz " --- GPM ---
24. Duński pancernik obrony wybrzeża " Skjold " --- MODELIK --- Michał Glock
25. Trawler uzbrojony HMT " Coldstreamer " T 337 --- NS " MODELARSTWO OKRĘTOWE " --- Bartek Miazga
26. Kliper Baltimorski Berbice / nabrzeże stoczniowe --- SHIPYARD ---
27. IJN " Takao " --- WYD. A. HALIŃSKI --- ( ZAPOWIEDŹ )
28. USS " San Francisco " --- WYD. A. HALIŃSKI --- ( z )
29. Krążownik p-lot. HMS " Naiad " --- Roman Cholewiak --- ( z )
30. Stawiacz min IJN " Tsugaru " --- Maciej Herbut --- ( z )
31. Ciężki krążownik USS " Salt Lake City " --- WAK --- M. Wasylewicz --- ( z )
KOLEJ:
1. Słupy sieci trakcyjnej --- ANSWER --- Mariusz Głowacki --- 1 25 / 1:45 --- { L } --- ( Free Model )
2. Wagon artyleryjski " Istriebitiel Faszyzma " --- GPM
3. Lokomotywa wąskotorowa Tw29 --- MODELIK --- Jan Kołodziej
4. Parowóż Ol49 --- MODELIK --- Adrian Wandtke / Jan Kołodziej --- ( Wznowienie )
5. Lokomotywa ST 44 -935 " Gagarin " --- GPM --- Daniel Matysik
6. Lokomotywa z 1804 roku Penydarren --- ŚWIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek
7. Parowóz Tp4 --- MODELIK --- Jan Kołodziej
8. Drezyna motorowa WM-15A --- MODELIK --- Michał Augustyniak
9. Lokomotywa dieslowska WR - 360 --- MODELIK --- Michał Augustyniak
10. Lokomotywa SP45 --- ANGRAF ---
11. Pociąg wąskotorowy z lok. spalinową 2WLs50 --- ZETKA ---
12. Parowóz Tkt 3 --- ADW MODEL --- 1 : 45 ---
13. Węglarka 401 Z --- ANGRAF MODEL ---
14. Platforma 401 Zb --- ANGRAF MODEL ---
15. Platforma z kłonicami 401 Ze --- ANGRAF MODEL ---
16. Parowóz Tx4 --- ANGRAF MODEL ---
17. Parowóz P3 Nr 302 --- Dariusz Wandtke --- ( ZAPOWIEDŹ )
BUDOWLE :
1. Częstochowa - Jasna Góra --- GPM --- 1 : 200
2. Nabrzeże stoczniowo- portowe Baltimor 1780 --- SHIPYARD --- 1 : 72 --- { L }
3. Dom jednorodzinny " Opal " --- SHIPYARD --- 1 : 87 --- { L }
4. Kościół gotycki w Gryfinie --- MODELIK --- Jan Kołodziej --- ( Wznowienie )
5. Zamek w Oleśnicy --- INN -OLS 2 --- 1 : 160
6 . Fińska latarnia morska Marjaniemi z 1871 roku --- SHIPYARD --- 1 : 72 / 1 : 87 --- { L }
7. Fińska latarnia morska Ulkokalla z 1871 roku --- SHIPYARD --- 1: 72 / 1: 87 --- { L }
8. Magazyn --- SHIPYARD --- 1: 72 / 1:87 --- { L }
9. Budynek mieszkalny --- SHIPYARD --- 1 : 72 / 1: 87 --- { L }
10. Zamek w Chocimiu --- GPM --- Łukasz Fuczek --- 1 : 300
11. Zamek w Matsue --- GPM --- Onrej Heil --- 1 : 100
12. Fińska latarnia morska Kermorvan z 1849 r. --- SHIPYARD --- 1 : 72 / 1: 87 --- { L }
13. Kościół NMP Królowej Różańca Świętego z 1611 r z Boronowa --- ŚWIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek --- 1 : 100
14. Fińska latarnia Uto --- SHIPYARD --- 1 : 72 / 1 : 87 --- { L }
15. Niemiecka latarnia z 1913 roku Bunthauser Spitze --- SHIPYARD 1 : 72 / 1: 87 --- { L }
16. Nastawnia kolejowa --- ŚWIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek --- 1 : 87
17. Dom jednorodzinny --- ŚWIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek --- 1 : 87
18. Dom amerykański --- ŚWIAT Z KARTONU --- Marek Dworaczek --- 1 : 87
19. Niemiecka latarnia z 1891 roku Pilsumer --- SHIPYARD --- 1 : 72 / 1 : 87 --- { L }
FIGURY:
1. Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego Ulrich von Jungingen --- GPM --- 1:9
Tegoroczny wysyp modeli kartonowych rozpoczyna wydawnictwo Orlik z modelem samolotu An-2 ,mam nadzieję ,że model ten opracował autor TS-11 Iskra :mrgreen: